Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD Philips 47PFL8404H/12 nebo 42PFL8404H/12

bobola15 (6)|29.11.2009 20:12
Zdravím odborníky,pod dlouhém čtení fóra a návštěv v prodejnách zvažuji koupi nové LCD televize.Potřebuji jenom odsouhlasit volbu nebo vyvrátit a případně poradit jiný typ:

1. LCD Philips 47PFL8404H/12 nebo 42PFL8404H/12
2. Sledovací vzdálenost –má pozice 3m(křeslo), zbytek rodiny 4,5 m(pohovka)
3.Zdroj –digitální satelitní přijímač-Skylink,možnost připojení jenom přes SCART není HDMI
4.Použití-sledování TV,filmy,připojení k Nb..případně co TV dovolí
5.Cena –limit 30 000,-Kč
6.Má vůvec význam kupovat LCD,když nemám satelitní přijímač HD(bude ten obraz katastrofa?).Má někdo zkušenost s Philipsem ve 42" nebo 47" a Skylink v SD?
Děkuji předem Všem za rady.
H2O (92)|30.11.2009 12:24
Bez diskuze tu větší a na SD to z téhle vzdálenosti bude OK. Philips patří co se zpracování nekvalitních zdrojů signálů ke špičce. Jako alternativu bych v téhle ceně ještě zvážil nějakou 50" plazmu.
PeLi (289)|30.11.2009 17:10
Pokial je miesto, tak kup 47. Ja to pozerám z 5m a rozdiel medzi DVD a BR je minimálny. :-)
bobola15 (6)|30.11.2009 20:04
Ještě dvě otázky:

1.Když LCD Philips 47PFL8404H/12 -nevíte,kde nejlíp koupit-mám možnost koupit i na Slovensku-nevím zda je to výhodnější
2.Jaká alternativa k LCD Philips 47PFL8404H/12

Děkuju PeLimu a H2O případně Všem ostatním za reakce
fru (76)|30.11.2009 20:25
Dle mě Sony 47W5500, ale je dražší, potom se dá sehnat někde v Datartu v akci Philips 47 7603 za hoodně dobrou cenu, ale je to loňský model, i s ambilightem....možná snad Sharp LC-46DH77E. Je to o ceně.
frutys (36)|30.11.2009 22:31
42PFL8404 mám doma více než půl roku.Krmím ho signálem z kabelové televize (DVB-C),DVD a Blue-ray.Kolega si koupil 47",takže máme možnost srovnávat. Shodli jsme se na tom,že že na vzdálenost 3-3,5m a běžné sledování TV při současné "kvalitě"signálu je úhlopříčka 42 výhodnější.Na HD kanály(bohužel zatím pouze dva) a Blue-Ray může být ta větší,záleží na co se budete víc dívat.
Pokud budeš chtít nějaké podrobnosti,ptej se.
bobola15 (6)|1.12.2009 09:12
Frutys:
1.Co ten Ambilinght-stojí za to ?
2.Co Divix filmy ?
3.Doporučil by si mi 42" na sledování Skylink,připojení Scart,sledování 3-4,5 m,klasické přehrávání DVD filmů než 47" ?

Děkuju za odpověď.
frutys (36)|1.12.2009 16:22
bobola 15
Pro sledování z SD satelitu(píšeš pouze scart)bych na vzdálenost kterou uvádíš doporučil úhlopříčku 42"Ono také záleží jak moc jsi náročný.Někomu se může zdát zašumnělý a rozpitý obraz(u mě třeba Prima Cool)ještě dobrý, pro mě nedívatelný.Také hodně záleží na tom,co zrovna vysílají.Některé starší pořady a filmy jsou na velkých TV hrozné.Naštěstí je jich málo a vždy se dá vybrat něco jiného.Já když se dívám na Blu-ray nebo MKV tak se mi potom zdá běžné TV vysílání horší.
U dobrého filmu, třeba z DVD Ti nic nebrání posunout si křeslo blíž k TV a máš to jako by jsi se díval na větší TV z větší vzdálenosti.
Pokud se ptáš na Divix hraný přes USB tak to nemohu sloužit,žádný nemám.Pár jsem jich vlastnil a ty jsem hrál přes DVD přehrávač.Pro mě je Divix určený pro PC a noťasy a jejich malé úhlopříčky.Avi,Mpeg4 a Divix patří do přenosných přehrávačů.Takto velké a kvalitní TV si zaslouží alespoň DVD.Vidím jaký je kvalitativní rozdíl v obraze,když do TV pustím přehrávač DVD přes scart nebo komponentní výstup.
Ambilight je výborná věc.Mám ho zapnutý v dynamickém módu a kolem TV dělá pěknou barevnou auru.Dokonce jsem kvůli tomu přestavoval nábytek.Neunavují se tolik oči ani při delším dívání.
Z toho co jsi napsal máš dostupné TV vysílání jenom ze satelitu.Já jsem si tuto TV koupil hlavně proto,že má zabudovaný také DVD-C HD tuner,což jsem potřeboval pro napojení na kabelovou televizi.Nechtěl jsem mít vedle TV settopbox.Kdybych se rozhodoval dnes a potřeboval bych řešit signál ze satelitu určitě bych si vybral TV od Sony a to model KDL 40(46)W 5800.S označením 5800 jsou nové modely,které mají zabudovaný také satelitní HD tuner.Tato TV je ve stejné cenové relaci jako zmiňovaný Philips,parametry má velice podobné a obrazově bude taky dobrá.Navíc Ti společnost Skylink po registraci pošle zdarma kartu a modul do CI slotu pro příjem jejich programů na této TV.(platí to Sony)Tady je odkaz http://www.skylink.cz/web/structure/53.html
Kdyby jsi si kupoval novýnHD satelit tak dáš 6 až 10 tisíc a tady to máš zadarmo!A můžeš si vychutnat vysílání v HD a těšit se na zimní olympiádu,která má být vysílána v HD.
Satelit který máš si můžeš nechat pro druhou TV v domácnosti.
Snad jsem Ti moc nezamotal hlavu.Pokud ještě něco,tak se ptej.
bobola15 (6)|1.12.2009 18:27
Frutys

1.Asi to vidím na 42" Philips (ten ambilight mě láká),asi co nejdřív dokoupím nějaký HD přijímač
2.Co připojení k počítači-využíváš ?
3.A co spotřema-netušíš jak je na tom?

Dík moc za informace
frutys (36)|1.12.2009 19:17
bobola-
Noťas jsem připojoval přes VGA - bez problémů.
Teď ho připojuji přes HDMI.Dokoupil jsem si myš dosahem 8m když nepřehrávám filmy tak brouzdám po internetu a TV slouží jako monitor.Rozlišení si dávám na 720p,protože při 1080p jsou ikony i písmo malé.
Mám taky nastaveno připojení přes DLNA,na fotky,ripy a filmy(ne DH)je to dobré.
Na TV jsem už 3x měnil SW za novější,tak jak se objevoval na stránkách Philipsu.
Pokud si TV připojíš přímo na síť a tím k internetu,sama Tě na nový SW upozorní.Připojit se můžeš přímo na YouTube a jiné stránky pomocí funkce Net TV.Mám ale pomalé připojení tak to moc nepoužívám i to ovládání je takové "kostrbaté".Pro toho kdo nemá PC je to jakási možná náhražka.
Spotřebu jsem u TV nikdy neřešil a řešit nebudu.Mě šlo vždy v dané cenové relaci o nejlepší obraz.Kdyby dalších 100W znamenalo další nějaké vylepšení obrazu jdu do toho.Ale co vím tak TV jede do 150W dle nastavení.
S oblibou si tady čtu příspěvky "odborníků o tom jak si koupili super slim TV EDGE LED apod. a jakou na tom mají fantasticky nízkou spotřebu.Pak zjistí jak jim v štíhlé TV chrochtají mimimrepráčky a s klidem si ktomu zapojí domácí kino se spotřebou 350 W a vice.U TV musí jít v první řadě o obraz,v druhé o zvuk,v třetí o dobré ovládání,o připojitelnos,o multimedia atd. atd.Spotřeba je někde na chvostě.
bobola15 (6)|1.12.2009 19:53
Frutys
Ještě dvě poslední otázky:
1.Myslíš,že připojení přes SCART (nějaký lepší-dejme tomu zlaté konektory) je o tolik horší než HDMI ?
2.Z Tvého pohledu majitele Philips 42"8404 - je to dobrá značka ?

Jinak dík moc za ochotu
frutys (36)|1.12.2009 20:26
bobola15-
Philips patří v LCD TV mezi TOP,pokud není vůbec nejlepší.
Není to jen můj názor,ale je to hodnocení z našich i zahraničních fór.Ikdyž musím uznat,že každý výrobce má něco co vyhovuje nebo nevyhovuje každému.Philips a Sharp používají IPS panely,které mají svoje výhody.
Scart v kvalitním provedení samozřejmě nedegraduje tolik signál,ale jde spíš o to že je to připojovací rozhraní,které má svá omezení a nejlepší roky za sebou.V dnešních HDTV přístrojích se využívá spíše HDMI.
WarIord (19)|1.12.2009 21:08
ted jeste kde tu 42PFL8404H koupit.. je jaksi nedostupna (alespon na eshopech) :(
PeLi (289)|2.12.2009 07:43
[quote=bobola15;251811]Frutys:
1.Co ten Ambilinght-stojí za to ?
2.Co Divix filmy ?
3.Doporučil by si mi 42" na sledování Skylink,připojení Scart,sledování 3-4,5 m,klasické přehrávání DVD filmů než 47" ?

Děkuju za odpověď.[/quote]
1 - ambilight je super vec , už to ani nevypínam, lebo pri vypnutom stave mi tá telka ťahá oči
2 - divix, xvid mi zatial fungovali všetky, len ovládanie je trocha pomalé, ale stačí to. Skúšal som to cez USB a aj cez mediaserver
3 - SCART je analogová záležitosť.... radšej by som volil HDMI prepojenie. Na starej telke som porovnával a rozdiel tam bol viditelný. Pri velkej sledovacej vzdialenosti je to samozrejme jedno