Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastaveni kodeku v ProgDVB

boomer (39)|29.11.2009 20:07
Pro zachytávání DVB-T používám ProgDVB, vše funguje jak má, jen mi nejde nastavit jiny MPEG2 kodek než defaultní od Microsoftu. Nabidka jiné kodeky neobsahuje a přitom v PC jich mám hned několik(Nvidia, ffdshow..).
Nesetkal se někdo s podobným problémem?!
Vypadá to na nějaký problém s nastavením v systému, protože před přeinstalací Win, šly kodeky měnit.

Díky
StD (8612)|29.11.2009 21:59
[quote=boomer;251436]Pro zachytávání DVB-T používám ProgDVB, vše funguje jak má, jen mi nejde nastavit jiny MPEG2 kodek než defaultní od Microsoftu. Nabidka jiné kodeky neobsahuje a přitom v PC jich mám hned několik(Nvidia, ffdshow..).
Nesetkal se někdo s podobným problémem?!
Vypadá to na nějaký problém s nastavením v systému, protože před přeinstalací Win, šly kodeky měnit.

Díky[/quote]

Co to plácáš za nesmysly? Codec Mpeg2 je jen jeden - a platí se za jeho použití tučné výpalné spolku co ho uzákonil ( http://www.chiariglione.org/mpeg/ ) - to co jmenuješ jsou pouze dekodery od těch, co to palmáre za tebe platí a liší se jen v implementaci toho, jak si to od tebe vyberou (tj. v ceně HW nebo SW - ve výsledku tě oderou). Ani jeden z nich neumí tu druhou (hlavní) polovinu, tj. kódovat. A jestli máš v systemu více než jeden z těchto (placených kurvítek) máš problem.
boomer (39)|1.12.2009 18:29
Omlouvám se za špatné vyjádření, jde mi o nastavení (změnu) video decoderu při přehrávání DVB-T přes ProgDVB.
Systém mám Windows7 x64 a vměstnal se mi tam Microsoft DTV/DVD Decoder a nelze ho změnit na jiný. Před přeinstalovnáním systému to měnit šlo. Díky