Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

naladeni DVB-S na panasonic G15

pavzat (21)|28.11.2009 21:59
Zdravim,mohl bych poprosit vlastniky G15 jak presne naladit satelitni tuner?Jak vybrat obe druzice (Astra19 a 23) najednou pri ladeni atd atd,diky za vsechny mozne navody
Pomalej Joe (71)|28.11.2009 22:14
Na obě družice by musela mít přepínač Diseq má?
pavzat (21)|28.11.2009 22:24
Ano,tato polozka tam je:Antenni system - DISEgC1.0 , Mini DISEgC , jeden LNB ,
Pomalej Joe (71)|29.11.2009 08:27
Tak ten diseq 1,0 by jsi měl mít aktivovaný aby ti fungovalo mezi družicemi ..tonový impuls A+B
Co se týče televize ,tak tam ti to nejspíš s nastavením regionu česká republika nepůjde ,budeš muset dát jinej region ,kterej pro který je turner aktivní ...
Zdroj panasonic UK: DVB-S available in selected countries: Austria (AUT), Germany (DEU), Switzerland (CHE). / The country list above is as of April 1st, 2009
Jinak hodně štěstí :)
pavzat (21)|29.11.2009 17:02
tak jsem satelitni tuner rozchodil,dal jsem tovarni nastaveni a nastavil zemi svycarsko( tak mi to poradili v prodejne),Nevim ale cim to,ale ve Viera Cast se mi nezobrazi Nova archiv,ostatni v pohode bezi,doufam ze to zase neni tim ,ze nemam nastavenou ceskou zem,nemate s tim nekdo zkusenost,nebo radu?Uz se mi nechce davat opet tovarni nastaveni a znovu vse nastavovat
Pomalej Joe (71)|30.11.2009 10:14
je to tak jak říkáš pokud změníš zemi nepůjde ti nova archiv.
Mě přesvědčil ke koupi panasonicu na dvb-c tento článek :
http://www.digizone.cz/clanky/panasonic-tx-p42g15e-s-dvb-t-dvb-c-a-dvb-s/
(i tam autor zmiňuje tvůj současný problém)
panfan (78)|30.11.2009 11:45
Ako mne napisal kolega DUNAJ v inej sekcii:
S tym Nemeckom /u teba Svajciarskom/ to ale vyhra nebude. Sice ti pojdu vsetky tunery aj EPG, ale budes mat vsade zlu diakritiku. V Info, EPG, aj TXT. A tiez ti nepojde Nova archiv cez Viera Cast. Okrem toho, co je dost zavazne, na vsetkych viacjazycnych programoch si budes musiet manualne zakazdym prepnut zvuk z povodneho na CZ.

Takze asi sa ti oplati investovat cas a vsetko znovu naladit. a dat si krajinu CZ.. Ja som to robil na 4 krat a hresil som jak ... Otazka je, ci viac vyuzijes Viera Cast ako EPG. Lebo az teraz som si uvedomil, ze Viera Cast nemam spojazdnene ale EPG by sa mi zislo, ale pre CZ nefunguje. A kedze mi konci 2 mesiace Multi HD na Skylink, tak nevyuzijem ani ten default pre viacjazycne programy...
pepaj007 (3)|21.2.2010 15:50
[quote=pavzat;251314]Zdravim,mohl bych poprosit vlastniky G15 jak presne naladit satelitni tuner?Jak vybrat obe druzice (Astra19 a 23) najednou pri ladeni atd atd,diky za vsechny mozne navody[/quote]

Satelitní tuner Nastavíš zemi ČR a češtinu,vstoupíš do Menu DBV T a tam je položka přidat kanály DBV S Pak už je to jasné. Všechno bude fungovat archiv Nova apod, ale není plně funkční EPG Jen právě sledujete a následující.
Obě družice Astra Předpokládám, že máš na parabole monoblok na dvě družice (jinak nenaladíš)
V nastavení antenního systému musíš nastavit MiniDiseqc, jeden LNB
Jinak je tu vlákno o TX-P42G15E , kde se to řešilo