Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vícekanálový zvuk v .avi kontejneru

SB (260)|26.11.2009 12:05
To že lze vyrenderovat vícekanálový zvuk do avi kontejneru je jasný.Chtěl bych se zeptat, jestli a jak ho můžu přidat později.Např. mám DV se stereo zvukem a chci přidat ještě jednu stereo wavku.V podstatě to co lze udělat bez problému v Quicktime, ve kterém jen přidám stopu a uložím jako nový soubor (.mov).A doplňující dotaz-lze do mpeg2 kontejneru nějak vložit titulky (.sub) a přeuložit jako nový soubor (.mpg), aby se po spuštění přehrávalo video i s titulkama a nemusely se renderovat do obrazu.Takový multiplex videa, audia a titulkového souboru do jednoho.Nejde mi o vytvoření VOB kontejneru, ale mpg.Díky.
StD (8612)|26.11.2009 12:12
Ad avi ti nic neřeknu, to nedělám, ale Ad mpeg2 je to jasné - přesně na to je kontejner VOB, do program streamu mpg muxovat subtitles jak si to představuješ NELZE. Jak by jsi je zapínal vypínal?
Ten VOB+IFO pak přehraješ úplně stejně jako mpg.
SB (260)|26.11.2009 12:15
Dík, to jo, jen jestli to není nějak možný...Já jen že by nešlo o zapínání a vypínání, ale aby tam prostě byly.
vivid.sk (11472)|26.11.2009 12:25
avi: Pojde to urcite vo VirtualDube (odskusane).
mpeg: ako radil StD, pojde to.
StD (8612)|26.11.2009 12:40
[quote=SB;250810]Dík, to jo, jen jestli to není nějak možný...Já jen že by nešlo o zapínání a vypínání, ale aby tam prostě byly.[/quote]
No tzv. "natvrdo" by tam dát samozřejmě šly, třeba ve Womblu, ALE (!) A) se to bude znovu renderovat v místech, kde ty titulky přidáš, tudíž to může ovlivnit kvalitu a "hratelnost"; B) Je to docela dost práce tam vkládat ručně titulek po titulku (když na průměrný film je jich cca 700 až 1100).
To už je opravdu mnohem jednodušší a rychlejší to autorizovat do VOBu a dát ty titulky Forced (=vynucené přehrávání) a ve finále přejmenovat koncovku na mpg (ovšem pak bude hrát vždy jen 1 video, 1 audio, 1 titulky).
SB (260)|26.11.2009 15:07
Zkusim, dík.
artam (1147)|26.11.2009 16:06
Len este jedna poznamka:
Titulky vo VOBe nie su muxovane v obycajnej textovej forme, t.j. nejde len o vlozenie textoveho .sub do kontajnera. Je to samostatne vyrenderovany titulkovy stream, ktory je casovou postupnostou bitmapovych obrazkov textu s priesvitnym pozadim (.sup). Samozrejme, kazdy normalny authoringovy software toto zvlada.
Pytkin (7947)|26.11.2009 17:17
aj v sound forge sa to tusim da .. aspon kedysi sa to urcite dalo .. v poslednych verziach som to neskusal ..
ai (2993)|26.11.2009 18:12
[quote=SB;250807]To že lze vyrenderovat vícekanálový zvuk do avi kontejneru je jasný.Chtěl bych se zeptat, jestli a jak ho můžu přidat později.Např. mám DV se stereo zvukem a chci přidat ještě jednu stereo wavku.V podstatě to co lze udělat bez problému v Quicktime, ve kterém jen přidám stopu a uložím jako nový soubor (.mov).[/quote]

Me by zajimalo k cemu to je, k archivaci ? Ja bych davno prehraval vsechno originalni DV strcene do mkv pres mkvmerge s bonusy (titulky, extra audio s komentarem apod., ale prehravace pod Sigmou, Realtech nezvladaji DV avi. V PC to ovsem jede, stopy jdou prepinat (VLC player).
SB (260)|26.11.2009 21:50
[quote=ai;250886]Me by zajimalo k cemu to je, k archivaci ? Ja bych davno prehraval vsechno originalni DV strcene do mkv pres mkvmerge s bonusy (titulky, extra audio s komentarem apod., ale prehravace pod Sigmou, Realtech nezvladaji DV avi. V PC to ovsem jede, stopy jdou prepinat (VLC player).[/quote]

Můžeš to třeba potřebovat k archivaci.Máš dv a k němu dvě jazykový mutace, nebo tři.Video už je ve .avi kontejneru, takže na použití .mov kontejneru bys ho musel přerenderovat do dv v movu.Jde o to, aby nebylo uložené video s jedním zvukem, pak to samé z druhým, to zabere spoustu místa na disku..Zajímalo mě jestli to avi umožňuje, stejně jako .mov.
SB (260)|27.11.2009 23:15
[quote=Pytkin;250878]aj v sound forge sa to tusim da .. aspon kedysi sa to urcite dalo .. v poslednych verziach som to neskusal ..[/quote]

A to je k tomu zvuku v .avi ?
Pytkin (7947)|28.11.2009 01:28
samozrejme
SB (260)|28.11.2009 18:14
Dík, zkusim.
SB (260)|5.2.2010 12:24
[quote=vivid.sk;250813]avi: Pojde to urcite vo VirtualDube (odskusane).
mpeg: ako radil StD, pojde to.[/quote]

Ve Virtual dubu lze pouze vložit nové jedno audio a přeuložit s ním jako nový soubor bez renderingu. Dvě stereo audia u videa v .avi kontejneru neumí.
vivid.sk (11472)|5.2.2010 12:31
Dvě stereo audia u videa v .avi kotejneru neumí.

Samozrejme ze umi, V mojich avi suboroch (XviD) sa dokonca nachadzaju 3 (tri!) zvukove stopy (casto EN+CZ+SK).

Pri troch stopach je dobre to muxovat cez AviMux, neviem ci to zvladne terajsia verzia VirtualDubu, dve stopy urcite ano (a je jedno ci su multikanalove, alebo stereo).
SB (260)|5.2.2010 12:38
No a kde? nemluvíš náhodou o nandubu? ten to umí, ale pouze pro ac3, ne wav. Ten pracuje s Xvid formátem. V avi kontejneru kde video je v DV formátu a audio Wav, jsem na to teda nepřišel. Pokud víš nějaký postup, tak ho prosím napiš.
SB (260)|11.2.2010 15:10
Videolan má taky spoustu funkcí ohledně multiplexu, ale vše jen pro DivX. To že se jedná o *.avi ještě nic neznamená, problém nastává v případě formátů uvnitř.
vivid.sk (11472)|11.2.2010 17:49
Aky mas problem?
prave odskusane VirtualDubMod (verzia 1.5.10.2)
streams/stram list/Add (pridas dalsi wav, alebo ktorykolvek s podporovanych suborov (ac3, dts, ogg, mp3....)
- F7
ulozis

odskusane v MPC-HC, hraje tak ako prvy, tak druhy wav stream!
Zdrojove video avi (miniDV 720x576)
artam (1147)|12.2.2010 17:37
SB:
Tak si to vsetko teda zmuxuj do matrjosky, ak nemas nejaky osobny dovod zostavat u avi. Mkv je kontajner, kde mozes kombinovat spolu vsetko mozne (a skoro aj nemozne) a hlavne je modernejsi a netrpi mnohymi bottleneckmi ako archaicky avi, napriklad indexacia frejmov a podobne. Pravda, ten avi ma uz svoje roky...:).

Mux do mkv je samozrejme na PC bezproblemovy (mkvmerge). Samozrejme, pokial editacny soft nevie pracovat s tymto kontajnerom, tak demux na elementarne streamy je otazka chvilky.
SB (260)|12.2.2010 21:35
[quote=artam;265956]SB:
Tak si to vsetko teda zmuxuj do matrjosky, ak nemas nejaky osobny dovod zostavat u avi. Mkv je kontajner, kde mozes kombinovat spolu vsetko mozne (a skoro aj nemozne) a hlavne je modernejsi a netrpi mnohymi bottleneckmi ako archaicky avi, napriklad indexacia frejmov a podobne. Pravda, ten avi ma uz svoje roky...:).

Mux do mkv je samozrejme na PC bezproblemovy (mkvmerge). Samozrejme, pokial editacny soft nevie pracovat s tymto kontajnerom, tak demux na elementarne streamy je otazka chvilky.[/quote]

*. avi potřebuju. Bohužel. jedná se o archív, kterej v tom bejt musí. Zkoušel jsem postup výše. Zdá se že to funguje i bez rekomprese. Měl jsem jinou verzi Virtual dubu... :D Jde o to ukládat dv stream renderovaný původně do *.avi kontejneru s později přidaným dalším zvukem ve wavu. U *.mov to není problém. Quicktime 7 to nabízí bez problému. No už se blýská na lepší časy... dík.