Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FullHD kamer do 5000,-Kč

gnusmas (13)|25.11.2009 15:55
Zdravím všechny, chtěl bych Vás moc poprosit o radu. Potřebuji koupit kameru, která by měla "hezký" obraz jak ve dne, tak v noci a současně se s ní dalo i fotit. Cenu bych viděl někdo okolo 5tis. Budu Vám vděčný za jakékoli vzkušenosti, názory, atd.

Našel jsem od firem Aiptek, Toshiba a Samsung, ale moc tomu nerozumím.
vivid.sk (11472)|25.11.2009 15:57
Ked taku najdes, tak daj vediet. Aj ja si jednu kupim.
Pitomec (10211)|25.11.2009 15:57
A kromě focení ještě telefonovat, péct kuře a vydumlat bambulu, ne? Ujasni si co chceš vlastně dělat a k tomu pořiď výbavu. A za 5t. si opravdu kup ten mobil s možností focení a pořizování videa, to je tak odpovídající...
gnusmas (13)|25.11.2009 18:09
Je super přijít na forum a slyšet tohle. Co třeba napsat: Hele takovou asi neseženeš...

Ale co pánové, je mi to jasné jak to je. Doma tlustou bachyni, právě jste vytřeli schody, uvařili jí jídlo a teď za odměnu můžete na chvilku na PC, tak si to na někom vybiju. Mám s Váma velké zkušenosti. V normální životě kus hovna, tak alespoň na NETU budu king.

Nezlob se na mě, ale komu stojí za to odpovídat takovou kokotinu.

Měl jsem na mysli např. Toshiba Camileo, Samsung HMX-U10, Samsung SMX, atd. Je mi jasné, že kvalita nebude jako na kameře za 40tis, ale když to sháním na občasné natočení a vyfocení např. na dovolené, tak rozhodně nechci tahat kameru za 40tis.
Pitomec (10211)|25.11.2009 20:15
[quote=gnusmas;250651]ale když to sháním na občasné natočení a vyfocení např. na dovolené[/quote]
Pro tyto účely jsem ti poradil mobil a ten má navíc tu výhodu, že si zavoláš, pošleš SMS a MMS, můžeš i přehrávat audio soubory a poslouchat rádio a některé typy mají i Wi-Fi. Co bys chtěl víc?

A pokud chceš z té dovolené přivézt něco lepšího, tak si na focení kup foťák a na videozáznamy kameru (vše v nějaké rozumné cenové kategorii a ne Camileo, které se hodí tak pro děti na hraní), tady se nic jiného doporučit nedá.

P.S. Že někdo doma vytírá schody a vaří, zato se rozhodně stydět nemusí - stydět by se měl spíš ten, kdo se nechá obskakovat jak nějaký Paša a je línej jak veš :-k
vivid.sk (11472)|25.11.2009 20:28
Co třeba napsat: Hele takovou asi neseženeš...
To tu v podstate 2x odznelo. Neber zivot prilis vazne :)

Ale podme ke veci,

Ked som pozrel specifikaciu toho samsungu, tak je tam uvadzane rozlisenie 1920x1080 30p. Co je ekvivalent natacania videi fotoaparatmi (kde je to doplnkova funkcia).

Pokial mas zaujem o tuto cestu, tak si skus pozriet fotoaparat s kvalitnou optikou a ako doplnok s natacanim HD videa. Bude to sice v 30fps (= pohyb nebude uplne plynuly), ale na obcasne natacanie to postaci a prehras to (bez cukania) na beznom monitore aj LCD TV (60Hz). Cenovka bude vyssia (mozno 1.5x), ale ziskas aspon kvalitny kompakt a pouzitelne video (ovsem pokial ti staci 720p, kedze tych je vacsina).
mandys (1)|25.11.2009 22:22
neni sice fullHD (1280x720) ale za 2500,- to zni zajimave mate stím nekdo zkusenosti ?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68327
gnusmas (13)|26.11.2009 09:00
Super, moc děkuji za info.

PS: omlouvám se, ale včera mi to fakt vytočilo.
jarino1978 (8045)|26.11.2009 09:22
@gnusmas : všetky tieto shit kamery sú vhodné maximálne tak na webovú prezentáciu. Nič rozumné a v rozumnej kvalite s nimi nenatočíš.
Paradoxne sa viac hodia na točenie v SD ( napr. 640x480 ), ako na HD. Naviac stabilizácia obrazu je nepoužiteľná a vo viacerých prípadoch je neaktívna v HD rozlíšení.
Možné použitie je ako fotoaparát ( ale nekvalitný )
vivid.sk (11472)|26.11.2009 10:59
gnusmas> asi by som zacal od konca.
pozri si vystupy niektorych fotakov v 720p a uvidis, ci ti ta kvalita vystupu postacuje.

Skus si vygooglit na webe nejake vystupy a hned budes mat jasno. (ako tip c. 1 napriklad: Canon SX 200 IS)
Pitomec (10211)|26.11.2009 16:36
Teď jsem klukovi (8 let) objednal na Vánoce toto: http://www.datart.cz/katalog/Digitalni-kamera-HITACHI-DZ-HV564E.html , tak pak dám vědět jak z toho vypadá foto/video :D
dalizije (641)|26.11.2009 19:05
To že u kamery někdo udává že je FullHD na to se vůbec nedívej. Důležitější je co z toho leze za obraz při špatnejch světelnejch podmínkách! Obávám se že v cenové kategorii kterou jsi uvedl nic solidního nekoupíš ... A na to focení je fakt lepší koupit foťák :-) Takové ty multi věci stojí za .....
Fricoolinek2 (675)|26.11.2009 23:14
[quote=Pitomec;250869]Teď jsem klukovi (8 let) objednal na Vánoce toto: http://www.datart.cz/katalog/Digitalni-kamera-HITACHI-DZ-HV564E.html , tak pak dám vědět jak z toho vypadá foto/video :D[/quote]

Nevypadá to špatně. Ještě nedávno by se za tyhle prachy pořídil Partyshot s pevnym ohniskem a 720p, teď už se za to pořídí hračka s 1080p a 5x optikou. A to 1440x1080 má bejt anamorfní 16:9 nebo 4:3?
tarak (2)|27.11.2009 00:59
zdravim, nejlepsi volba kolem 5tis je Sanyo VPC-CG10 nebo Kodak Zi8
H.Umberto (214)|28.11.2009 19:42
A co tohle,já bych ji bral co vy na to?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63071
jarino1978 (8045)|28.11.2009 20:42
[quote=H.Umberto;251284]A co tohle,já bych ji bral co vy na to?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63071[/quote]

- máš teplotu ???
H.Umberto (214)|29.11.2009 05:22
[quote=jarino1978;251291]- máš teplotu ???[/quote]

No je fakt,že na mne něco leze a druhý fakt je ten,že o kamerách toho moc nevím.Rád bych ji použil sem tam při rodiných sešlostech a podobně.Většinou jsem točil na foťáku a nyní jsem na uvedený tip narazil za 2800 KČ prodejce tvrdí,že to má i dobrý foťák 8Megapix.Tak nevím,jsem laik a ještě mám teplotu:-(
MIHI (940)|29.11.2009 15:06
Slovo "dobrý" je v tomto případě dost subjektivní záležitost. Ale popravdě, pokud chceš něco jednoduchého, nezáleží ti na kvalitě a nechceš do toho moc investovat, tak proč ne. Na druhou stranu bych ale přece jen alespoň pár tisíc přihodil, aby to mělo alespoň zoom. Jinak tohle je v podstatě stejné jako kamery v dnešních mobilních telefonech, tak pokud máš mobil s funkcí kamery, tak je tohle asi zbytečná investice.
Pitomec (10211)|29.11.2009 18:21
[quote=H.Umberto;251284]A co tohle,já bych ji bral co vy na to?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63071[/quote]
Oproti té "mé" hračce (viz výše) ta Toshiba nemá ani optický zoom a je ještě dražší.
MartasKP (710)|29.11.2009 23:15
[quote=MIHI;251386]Slovo "dobrý" je v tomto případě dost subjektivní záležitost..[/quote]
Mozna by toto mohlo byt nadpisem dalsiho tematu.Dosti jsem v posledni dobe ujel na strihani a toceni,ale kdyz jsem se podival na nabidku kamer,tak jsem byl popravde zhnusen.Vysvetlim proc.Moje 4 roky stara kamera asi umrela,respektive nekresli displej.Ovladani fungzje,ale mackam podle pohledu do hledacku,takze skoro naslepo.Naskyta se otazka : Vyplati se nechat si kameru,ktera by dneska mozna uz nemela cenu ani 5000 opravit? /jestli mate nekdo zkusenosti poradte pls.
A ted zpet k tematu.pokud se nevyplati oprava,co koupit.Samozrejme by se mi libila kamera typu SONY HDR-FX7 a podobne,ale bohuzel cena je nekde jinde nez si muyu dovolit a nevim,jestli bych ji vyuzil.Pokud se koukam na kamery pro moje amatersky video,tak se mi zda,ze vyrobci se zameruji na dve cilove skupiny.Prvni PROFI nebo hodne dobry amatery a pak na ty co chteji mit po kapse neco o malo lepsi nez prumerny telefon.Kdyz jsem kupoval kameru bylo v cenove relaco od 13 di 20 tisic z ceho vybirat,dneska jsou na trhu jen tyhle detsky hracky a pak drahy jamery nad 25tisic,coz je pro me dost.A red,co je "DOBRY".Nejsem uplnej zacatecnik,byt jsem zatim natocil jen par veci.Jednou dovoleno,jednou vikend v Manchsteru,pak krome rodinyho videa i par zaberu ze svatebni hostiny /obrad jsem radeji nechal profikovi,abych si ho potom musel sestrihat sam :(/ ... tyhle moje zkusenosti me vedou k tomu,ze ty kapesni kamery nejsou pro me.Co tedy v relaci do 20tis?To uz nemluvim o tom,ze davam prednost miniDV,nejak me ty HDD neberou,hlavne z hlediska archivace materualu.
Asi tema kamera do 5 tis je spis hracka pro deti aby se neco naucily do 15 tis je pro zacatecniky jako jsem byl ja pred tema 4 lety.Pro mirne pokrocily Na trhu nenachayim nic do tecj 20 tis +/- 2tis.
Mozna je to jen muj subjektivni nazor a mozna se pletu.Pokud to tak je.muzete mi doporucit nejakou kameru v tyhle cenovy relaci,ktera je lepsi nez kompaktni fotak?
impaler_bxl (197)|30.11.2009 09:43
Mně to připadá jasné, to je Canon HV20/30/40, ne? Cena možná není do dvaceti, určitě ne s příslušenstvím, jako je širokoúhlá předsádka a třeba mikrofon (nechal jsem si poradit tady na fóru), ale např. moje HV20 je z druhé ruky za necelých 11 tisíc, a to před rokem!

Tehdejší inzeráty prodávaly spíš za 13, hledal jsem nějakou dobu. Spokojenost maximální, navíc byla ještě v záruce (rok stará).

Kazety jsou právě to, co většinu lidí našeho typu dneska už odrazuje. Pokud je preferuješ (já zatím taky), neváhej a hledej. Čtení o této kameře, fór a ukázek je po světě milión.
Pitomec (10211)|3.12.2009 17:43
http://www.datart.cz/katalog/Digitalni-kamera-HITACHI-DZ-HV564E.html

Malá plastová hračka použitelná při dobrém osvětlení (při špatném to blbě ostří), jedinou výhodou je cena a snad pro někoho i ta velikost, že to lze strčit do kapsy.
quest987 (6)|10.12.2009 11:56
[quote=Pitomec;252348]http://www.datart.cz/katalog/Digitalni-kamera-HITACHI-DZ-HV564E.html

Malá plastová hračka použitelná při dobrém osvětlení (při špatném to blbě ostří), jedinou výhodou je cena a snad pro někoho i ta velikost, že to lze strčit do kapsy.[/quote]

a na jake tv si to video pouštěl?zkoušeli jsme to v práci a na full-hd plazmě a abysolutne nekoukatelne,obraz se rozpadal,no strasna zalezitost,tak jsme zkusili lcd full-hd to same,a nakonec plazmu v hd ready,tv byly vsechny s uhloprickou 42 palcu a efekt stejny,nataceno v mistnosti osveleni zarivky,pri venkovnim svetle o neco lepsi ale ne o moc.takze naprosto nepouzitelna zalezitost,to uz víc muziky udela ta camelie od toshiby
Misa01 (1)|28.12.2009 13:43
Zdravím,
nemáte někdo zkušenosti s kamerou Toshiba camileo h30 ?

Děkuji
Pitomec (10211)|29.12.2009 17:16
[quote=quest987;253645]a na jake tv si to video pouštěl?zkoušeli jsme to v práci a na full-hd plazmě a abysolutne nekoukatelne,obraz se rozpadal,no strasna zalezitost,tak jsme zkusili lcd full-hd to same,a nakonec plazmu v hd ready,tv byly vsechny s uhloprickou 42 palcu a efekt stejny,nataceno v mistnosti osveleni zarivky,pri venkovnim svetle o neco lepsi ale ne o moc.takze naprosto nepouzitelna zalezitost,to uz víc muziky udela ta camelie od toshiby[/quote]
LCD monitor LG 24", 1920x1200 - je to použitelné, ale musí se natáčet za dobrých světelných podmínek a vyhýbat se švenkům, jinak je to skutečně humus.
drto (341)|5.1.2010 14:04
ale nie kazdy chce investovat na obcasne natacanie videa 20 - 30 tisic
Lachtan11 (139)|5.1.2010 15:10
Doporučuji radši koupit nějakou MiniDV kameru, klasika PAL DV mpeg2 formát.

Obraz z takových kamer je o dost lepší, než z těchto malých "rádoby" kamer.
Pak se dá přemýšlet ještě o GoPro HD [video=vimeo;7674096]http://vimeo.com/7674096[/video] .

Nová stojí 7500kč, dostanete k ní helmu, různé držáky na uchycení...
Výhodou kamery je slušný obraz (za ty peníze) i v HD, dokáže točit 720 50p! a hlavně, nedá se skoro zničit. Můžete se s ní potopit do 30m atd.
Extremista (4)|9.1.2010 19:25
Cau,
je skoda ze pisu tak pozde, ale prece. Ja jsem student tak naprosto chápu co potrebujes kdyz napises za 5000 ze nechces nic za 10. Po prohlednuti asi 100vky videi bych ti doporucil Aiptek Z300, z 600, z700 a je jenom na tobe ktery presne. Cim veci cislo tim "lepsi". Thosibu nekupuj v zadnem priade jenom kdyby byla mega sleva. Thosiba ma "krasny" obraz pokud se nehybe ale v momente kdy se hne, je to jako vlny pres obrazovku (jako kdyz promitas na platno a ono se zacne pri vetru vlnit) nebo co je ta asi spatnym cipem. Aiptek nema tak pekne barvy ale to vlneni obrazu pri pohybu tam neni tak znatelne. Je to idealni kompromis mezi tema levnyma. Panove kteri ti davali rady jsou zmlsani krasnym obrazem. Ja co sem zvykli na kvalitu Youtube a video z mobilu to dokazu posoudit. Pro me je to ohromny pokrok.

Tak pro vsechny Aiptek ano thosiba ne.
prazskejstyl (11)|11.1.2010 00:00
za 4 v datarte Hitachi DZ-HV1074