Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Externí zvuková karta a problém s 5.1 a DTS

Mello1 (1)|25.11.2009 12:47
Nevěřím moc, že by mi někdo takhle na dálku poradil a pomohl, ale za pokus nic nedám.

Koupil jsem externí zvukovku Creative SoundBlaster X-Fi Surround 5.1 k noťasu, kvůli propojení s recieverem, který nemá HDMI vstup. Je propojení s recieverem přes optiku Toslink.

Po dlouhých peripetiích a nastavování, se mi ji konečně podařilo zprovoznit. Nastavil jsem výstup SPDIF v VLCPlayeru a zvukovku jako Default.

A teď problém: Reciever správně detekuje optický vstup a správně detekuje i druh zvuku ProLogic(2.0)/DolbyDigital(5.1.)/DTS.

Správně ale přehraje jen ProLogic 2.0. Jakmile zkusím 5.1 nebo DTS, tak vychází z repráků jen hučení a mumlání a není nic rozumět a jakoby vlnové rezonance....

Už si fakt nevím rady, kde by mohl být zakopaný pes....
Pytkin (7947)|25.11.2009 15:22
ja myslim ze bude daky problem v tej zvukovke .. ide o to , aby nijak nemodifikovala ten signal a posielala ho rovno ako je .. nepoznam X-Fi .. nemam ziadne skusenosti .. na Audigy sa kedysi zapinal taky mod DIGITAL ONLY ..
vivid.sk (11472)|25.11.2009 15:31
Prologic 2 myslis zrejme klasicke stereo (PCM), ktory ti chyta AVR a dekoduje do vsetkych kanalov.

Na tieto experimenty skus Ac3 filter, je to sikovny directshow filter, ktory ukaze vela z aktualnych nastaveni a hlavne (co sa prave robi a co sa kam posiela).
mozes ho pouzit s akymkolvek directshow playerom (nie VLC, ten pouziva vlastne interne kodeky).

Ako pise pytkin - skusil by som predtym pozriet niekde v nastaveni ovladacov ci sa tam nerobi dekodovanie streamov.