Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

satelitní HD přijímač (ext.HDD)

xbender (46)|24.11.2009 12:27
Dobrý den,

pročítal jsem různé vlákna na tomto fóru, a chtěl bych vás poprosit o pomoc s výběrem HD satel.příjimače. Po tom, co jsem tu četl, už mám alespon základní představu o tom, co by měl přijímač mít/nemít.

Nejsme TV založená rodina, ale rádi se podíváme na film. Ve velmi blízké době plánujeme nákup full HD LCD TV, ke které bych teď rád vybral DVB-S přijímač.

Přijímač by měl umět určitě přehrávat DivX a pracovat dobře s titulky (i českou diakritikou), současně se přikláním k variantě externího HDD přes USB. Líbí se mi možnost lehce nahrát film z počítače na HDD. Předpokládám, že bych pak koupil např. 1TB HDD a "trvale" ho připojil k receiveru.

Rád bych přijímal programy v HD kvalitě (hlavně sportovní popř. filmové). Pochopil jsem to správně, že si musím vybrat, ke kterému "satelitu" se připojím, protože podle toho se bude odvíjet moje nabídka programů? Jde mi především o nekódované programy. Četl jsem i něco o neplaceném přijmu kódovaných programů, ale přijde mi, že hodně těch možností teď stejně končí (Skylink, diablo). Ta práce by mi za to asi nestála...

cenový limit je někde kolem 10.000,-.

přijímač by měl umět taky nahrávat podle načasování, ale půjde spíš o záznam sportů (např. když spím/nejsem doma). Filmy nahrávat nejspíš nebudu (střih reklam apod. mě nezajímá).

děkuju za každou radu!
xbender (46)|24.11.2009 13:24
až teď jsem si všiml "připnutého vlákna" pro HD vysílání v sekci DVB-S. po jeho přečtení mám alespoň trochu více jasno...

K požadavkům na přijímač tak přidávám podmínku dvou tunerů pro nalazení dvou satelitů. Budu mít zájem nejspíše o Skylink a nějaký zahraniční satelit. půjde mi spíš o chytání neplacených programů, i když jsem ochoten investovat do pořízení jednotlivých karet (což je pochopitelné). Rozhodně nechci být ale uvázán měsíčním poplatkem....
Pitomec (10211)|24.11.2009 13:46
Na příjem ze dvou družic nepotřebuješ 2 tunery - ty jsou k jinému účelu (nezávislé sledování a nahrávání odlišných programů).
xbender (46)|24.11.2009 14:34
dekuju za upozorneni...uz jsem tenthle rozdil zacal tusit z dalsich clanku, co jsem ted cetl. Myslim, ze mi bude stacit jednotunerovy prijimac, protoze, jak jsem psal, nahravat budu hlavne sport a nebude moc treba se koukat na jine veci. Spis je pro me dulezity PVR (kvuli externimu HDD), prehravani DivX a titulku.
doporucite nekdo prosim nejaky "jednoduchy" prijimac?
jarino1978 (8045)|24.11.2009 15:23
všetko by to šlo, akurát mi tam nesedí DIVX+ titulky. Toto máloktorý zvládne.

Skús zaloviť v týchto vodách :
Vantage HD 6000 alebo Vantage HD 7100
Dreambox 800
Azbox HD
Octagon HD 918

Všetky tieto podporujú PVR+ timeshift, ale ich podpora multimédií je rozdielna. Všetky ale prehrajú DIVX, ale problém si titulky...
losos (2977)|24.11.2009 15:43
Jen malé doplnění : místo drahého dvoutunerového přijímače se mi v poslední době jeví finančně výhodnější koupě dvou jednotunerových strojů - třeba dvou Ariva 200 HD, jen nevím, jestli umí přehrávat i DivXy, nějaké video přehrávat umí, ale nemám žádný DivX, tak to nemám jak vyzkoušet...
Zkusili jsme v Arivě 200 přehrávání nějakých video souborů, vzalo nám to a přehrává video soubory *.mpg
MONYS (460)|24.11.2009 17:24
[quote=xbender;250334]dekuju za upozorneni...uz jsem tenthle rozdil zacal tusit z dalsich clanku, co jsem ted cetl. Myslim, ze mi bude stacit jednotunerovy prijimac, protoze, jak jsem psal, nahravat budu hlavne sport a nebude moc treba se koukat na jine veci. Spis je pro me dulezity PVR (kvuli externimu HDD), prehravani DivX a titulku.
doporucite nekdo prosim nejaky "jednoduchy" prijimac?[/quote]No myslím si že používat sat.s hdd a propojením tv full hd a na něm pouštět diskutabilní DIVIX s mizernou kvalitou obrazu je krok zpět v dnešní době BR a jiných hd zdrojů.
Pitomec (10211)|24.11.2009 17:26
A kolik je těch BR disků k mání a když jsou, tak za jakou cenu? Rozhodně ne za cenu DivXu stáhlýho z netu, o nabídce titulů nemluvě, že?
xbender (46)|24.11.2009 17:46
[quote=Pitomec;250384]A kolik je těch BR disků k mání a když jsou, tak za jakou cenu? Rozhodně ne za cenu DivXu stáhlýho z netu, o nabídce titulů nemluvě, že?[/quote] :-) můj názor je podobný, proto hledám řešení pro přehrávání DivX. Jinak pro BR výhledově plánuju PS3 konzoli.

to losos: děkuju za vyzkoušení formátů videí!

protože se mi zdá, že najít DVB-S tuner s DivX přehrávačem nebude lehké, nechám tuto funkci na TV. Místo toho abych připojil externí HDD k DVB-S, tak jej připojím k TV a o nahrávání a přehrávání se postará TV (zatím vybírám ze Samsungů - LE46B620 a LG - 47LH5000). Nevíte, jestli to takto může fungovat? může v tom být nějaký problém?
děkuju!
jarino1978 (8045)|24.11.2009 18:05
[quote=xbender;250388]:-) Místo toho abych připojil externí HDD k DVB-S, tak jej připojím k TV a o nahrávání a přehrávání se postará TV (zatím vybírám ze Samsungů - LE46B620 a LG - 47LH5000). Nevíte, jestli to takto může fungovat? může v tom být nějaký problém?
děkuju![/quote]

- takto to nefunguje
VlaDamorava (466)|24.11.2009 18:40
Není dobré plést dohromady satelitní příjem a DivX! Bohužel, 50% zájemců o sat. příjem se ptá právě na Divx. Na přehrávání souborů DivX z HDD stačí obyčejný DVD přehrávač s USB za 1.300,- Kč. Satelitní přijímač je o něčem jiném.
-Vl- (366)|24.11.2009 18:42
[quote=Pitomec;250384]A kolik je těch BR disků k mání a když jsou, tak za jakou cenu? Rozhodně ne za cenu DivXu stáhlýho z netu, o nabídce titulů nemluvě, že?[/quote]

Kdo chce tak si cestu ke kvalitě najde. A i cena některých dobrých titulů je již přijatelná. Např. toto
http://hudba.dvdobchod.cz/blu-ray-status-quo-pictures-live-at-montreux-29632
A i BR ripy, včetně tohoto, se dají stahovat z internetu. A některé jdou i přehrávat Dreamu.
xbender (46)|24.11.2009 18:54
[quote=jarino1978;250399]- takto to nefunguje[/quote]

muzes prosim popsat, v cem je problem? idealne jsem si predstavoval 1 externi HDD, neustale pripojeny k DVB-S a na ktery bych nahraval sat. vysilani. V pripade potreby bych HDD vzal, pripojil k pc, nahral na nej DivX film, pripojil k TV a ta by se o prehrani DivX postarala. Pak bych HDD zase pripojil k DVB-S. V cem je problem? TV DivX umi a kodovani (at uz pri prehravani neho nahravani) po DVB-S nepozaduju...

rad bych se nejakym zpusobem na DivX filmy i s titulky dival, a kdyz uz kupuju novou TV a novy DVB-S, tak se mi nechce verit, ze ani jedno popr.urcita kombinace obojiho mi to neumozni a budu potrebovat jeste DVD prehravas s DivX prehravacem....
Pitomec (10211)|24.11.2009 19:40
[quote=-Vl-;250411]Kdo chce tak si cestu ke kvalitě najde. A i cena některých dobrých titulů je již přijatelná. Např. toto
http://hudba.dvdobchod.cz/blu-ray-status-quo-pictures-live-at-montreux-29632
A i BR ripy, včetně tohoto, se dají stahovat z internetu. A některé jdou i přehrávat Dreamu.[/quote]
Jo - kdysi jsem taky hltal nový tituly na DVD a kupoval je za podobný prachy. No dneska už se na to dívám jinak a BR mě bude zajímat až v okamžiku, kdy ten disk bude na stánku za pajzku 8-)
jarino1978 (8045)|24.11.2009 20:06
[quote=xbender;250388]:-)tak jej připojím k TV a o nahrávání a přehrávání se postará TV [/quote]
- toto je problém, TV Ti nič nenahrá !
- to ostatné nie je problém
xbender (46)|24.11.2009 20:12
[quote=jarino1978;250443]- toto je problém, TV Ti nič nenahrá !
- to ostatné nie je problém[/quote]

takze pokud budu chtit nahrat napr. olympiadu probihajici v noci, necham pripojeno k DVB-S, rano muzu prehrat a popr. i pretahnout od PC. pokud budu chtit prehrat film v DivX nebo cokoliv jineho z PC, pripojim k TV a prehraju....
tento scenar by tedy mel fungovat... pokud se nemylim...

tim padem shanim jen obycejny jednotunerovy DVB-S s PVR a EPG, samozrejme s moznosti full HD....
losos (2977)|24.11.2009 20:22
[quote=xbender;250444]takze pokud budu chtit nahrat napr. olympiadu probihajici v noci, necham pripojeno k DVB-S, rano muzu prehrat a popr. i pretahnout od PC. pokud budu chtit prehrat film v DivX nebo cokoliv jineho z PC, pripojim k TV a prehraju....
tento scenar by tedy mel fungovat... pokud se nemylim...

tim padem shanim jen obycejny jednotunerovy DVB-S s PVR a EPG, samozrejme s moznosti full HD....[/quote]
Já to tušil hned, že si pořídíš také Arivu 200 HD, jako i já. Nebudeš litovat...(klidně kup dvě).
Používám k ní USB Flash disk Patriot XT BOOST 32 GB, je rychlý, při kopírování z něj do PC se 1 GB nahraje asi za minutu, možná méně, nemám stopky... - naformátoval jsem jej přímo v přijímači na NTFS.
Ten 1 GB je např. hodinová nahrávka z AXN (1°W) ve formátu PS. Ale myslím, že ani druhá možnost, TS, nebude o moc delší.
Samozřejmě na něj nahrávám bez problémů i HD programy...
Takže jeho velikost sice není nic moc, ale v nejhorším případě lze provést přesun do PC atd..., jde to fakt rychle.
Časem vyzkoušíme i externí USB harddisk, potom dám vědět, s jakým úspěchem.
-Vl- (366)|25.11.2009 07:14
[quote=Pitomec;250431]Jo - kdysi jsem taky hltal nový tituly na DVD a kupoval je za podobný prachy. [/quote]

Tak toto jsem nikdy nedělal. Originály moc nevedu. Dá se to sehnat a i držet jinak. A Placky ze stánku za pajzku - děkuji pěkně ani zadarmo, zrovna tak DivX.
xbender (46)|25.11.2009 15:11
no ta Ariva 200 HD nevypadá špatně, až mě zaskočila její nízka cena... (nebazíruju na drahém stroji, samozřejmě). Jen bych se chtěl zeptat, jak je možné, že je Ariva "tak levná" oproti např. Mascon MC 2100CR HDCI popr Topfieldu TF 7700hsci. oba jsou to stroje s podobným vybavením a ariva je za poloviční cenu...to až vzbuzuje nedůvěru.... nebo jsem něco přehlédl?
Pitomec (10211)|25.11.2009 15:51
[quote=-Vl-;250522]Tak toto jsem nikdy nedělal. Originály moc nevedu. Dá se to sehnat a i držet jinak. A Placky ze stánku za pajzku - děkuji pěkně ani zadarmo, zrovna tak DivX.[/quote]
Sehnat jinak znamená jedině to, že to stáhneš z netu a to sorry, ale kvalita těchto "produktů" mnohdy nedosahuje ani kvalit DVD ze stánku za padesát... O nahrávání z TV vysílání nemluvě, protože tam je to hrůza úplná.
-Vl- (366)|25.11.2009 19:02
[quote=Pitomec;250612]Sehnat jinak znamená jedině to, že to stáhneš z netu a to sorry, ale kvalita těchto "produktů" mnohdy nedosahuje ani kvalit DVD ze stánku za padesát... O nahrávání z TV vysílání nemluvě, protože tam je to hrůza úplná.[/quote]

Jo většinou tomu tak skutečně, co se týče stahování je. Nicméně dají se stáhnout i přímé kopie BR. Kde pak již není co řešit co se týče kvality. Pak existují i půjčovny s BR a tam taky není co se týče kvality co řešit.
Pitomec (10211)|25.11.2009 20:03
Já jeden BR disk taky mám (Kozoroh 1) a kvalita je jasně daná nikoliv tím BR, ale tím z jakého původního (filmového) materiálu se ten BR vyrobil. Takže klidně může být BR na úrovni streamu z netu, anebo ve špičkové kvalitě. Proto bych tak jednoznačně netvrdil, že když se dají stáhnout přímé kopie BR disků, tak není co řešit co se kvality týká...
losos (2977)|25.11.2009 20:16
[quote=xbender;250605]no ta Ariva 200 HD nevypadá špatně, až mě zaskočila její nízka cena... (nebazíruju na drahém stroji, samozřejmě). Jen bych se chtěl zeptat, jak je možné, že je Ariva "tak levná" oproti např. Mascon MC 2100CR HDCI popr Topfieldu TF 7700hsci. oba jsou to stroje s podobným vybavením a ariva je za poloviční cenu...to až vzbuzuje nedůvěru.... nebo jsem něco přehlédl?[/quote]
Já bych se zase chtěl zeptat, jak je možné, že některé jiné sat. přijímače jsou tak drahé - doslova předražené (např. Vantage HD 8000S, ale i mnohé jiné). Doufám, že jim ta Ariva dá na pr**l a ceny půjdou dolů. Ale z mého hlediska ani nemusí, mně již zcela postačí ta Ariva - třeba i více kusů, ne ?
-Vl- (366)|26.11.2009 06:45
[quote=Pitomec;250685]Já jeden BR disk taky mám (Kozoroh 1) a kvalita je jasně daná nikoliv tím BR, ale tím z jakého původního (filmového) materiálu se ten BR vyrobil. Takže klidně může být BR na úrovni streamu z netu, anebo ve špičkové kvalitě. Proto bych tak jednoznačně netvrdil, že když se dají stáhnout přímé kopie BR disků, tak není co řešit co se kvality týká...[/quote]

To je jasný. Šlo mi o to že to není dále nějak sprzněný.
jarino1978 (8045)|26.11.2009 11:44
[quote=losos;250691]Já bych se zase chtěl zeptat, jak je možné, že některé jiné sat. přijímače jsou tak drahé - doslova předražené (např. Vantage HD 8000S, ale i mnohé jiné). Doufám, že jim ta Ariva dá na pr**l a ceny půjdou dolů. Ale z mého hlediska ani nemusí, mně již zcela postačí ta Ariva - třeba i více kusů, ne ?[/quote]

Asi takto :
- vyskúšaj si rozobrať tú Arivu
- vyskúšaj si rozobrať Vantage HD 6000/7100/8000
- porovnaj si konštrukčný rozdiel, použitý HW
*****toto je prvý rozdiel*****

- po 1/2 roku používania skús porovnať funkčnosť Ferguson @ Vantage
*****toto je druhý rozdiel*****

- zober si situáciu rok-dva dozadu, kde sa nachádzala trhová cena HDTV receiverom a kde sa nachádza teraz
****** toto je tretí rozdiel******

Naviac porovnávaš 2 rôzne receivere. Napríklad 1 tuner @ 2 tuner a pod. Porovnaj si napríklad Vantage HD6000 @ Ariva HD200...
espat (49)|26.11.2009 13:04
Ďalšia alternatíva na lacný a KVALITNÝ satelitný HD prijímač: objednať z Hong Kongu.

Môj prípad:

Snorenie po zahraničných fórumoch po správnom a dôveryhodnom predajcovi, ktorý predáva aj po jednom kuse, a akceptuje zabezpečený typ platby (t.j. ochrana svojho konta, a možnosť viesť tzv. "dispute" prostredníctvom prevádzkovateľa platobného sytému- napr. Paypal). Aby som bol konkrétnejší:

Po výbere predávajúceho a po spresnení podmienok kúpy sa mi podarilo zaobstarať Dreambox HD800 z Hong Kongu za celkových 267 USD (každý nech si to preráta na svoje). Nakoľko to bol "dar" od predávajúceho, platil som colníkom cca 4,62 € DPH zo sumy 36 USD, ktorá predstavovala náklady na dopravu. Apropo doprava: objednával som v pondelok, prijímač som prevzal v piatok na obed od kuriéra DHL po zaplatení spomínaných vyrúbených 4,62 €.... predajca mi poskytol aj tzv. tracking number zásielky, presne som vedel, kde kedy sa zdržiava zásielka.

Je to klon? Určite. No a? S veľkou pravdepodobnosťou zišiel z tej istej výrobnej linky, ako originál (preto treba dôkladne pátrať po webe, a vybrať si vhodného dodávateľa). Ak by sa náhodou prijímač pokazil, pošlem ho naspäť a pošlú druhý (u tohoto konkrétneho predajcu sa podľa ohlasov z rozličných fór ešte nestalo, inde áno, ale výmena prebehla bez problémov). Riziko? Ak si zoberiem, že cena nákupu bola 2,5x nižšia ako by ma stála nákupu originálu u nás, môžem si dovoliť "vadný kus" hoci aj vyhodiť a kúpiť ďalší prístroj, i tak budem v pluse.... Ale toto všetko by platilo len v prípade problémov.... ja som zo zásady optimista, ale súčasne aj obozretný...

Vrátiac sa k prístroju HD800:

- Ethernet LAN pripojenie
- 2x USB pripojenie
- 1x eSata pripojenie
- SCART pripojenie (momentálne sledujem FullHD filmy na analógovom TV v pohode - zatiaľ)
- DVI pripojenie (súčasťou dodávky je kábel DVI-HDMI aj so zvukom samozrejme)
- RS-232 pripojenie (na servisné účely, update image, atď)
- vnútorné Sata pripojenie pre 2,5" Sata HDD
- čelný OLED display
- 1x čítačka kariet

Prístroj v pohode prehrá mkv súbory (samozrejme vytvorené podľa určtých požiadaviek), prehrá DIVx, prehrá ISO súbory DVD diskov z HDD, resp. prehrá aj DVD namapované z PC (takisto všetky spomenuté formáty prehrá tak z lokálnych HDD reps. USB kľúčov, či interných či externých, tak aj z namapovaných sieťových diskov alebo diskov v PC cez CIF/NFS rozhranie). Nahrávať dokáže na int/ext HDD, USB key (tu je podmienka mať linuxový formát EXT2/EXT3 - vykoná ho priamo prijímač).

Ďalej je možné využiť možnosť web interface, keď sa cez webové rozhranie sleduje vysielanie na PC. A takisto platí, že pokiaľ sú dva programy na jednom transpondéry a majú rovnakú polarizáciu, je možné sledovať jeden program na TV obrazovke, a druhý na monitore PC cez LAN. V tomto prípade ten, kto má v ruke diaľkový ovládač, vie prepnúť len na taký ďalší kanál, ktorý sa vysiela takisto na aktuálne spracovávanom transpondéry (ostatné programy sú šedo znázornené v globálnej voľbe, vysvietené sú len tie, kde sa dá prepnúť v rámci transpondéru). Toto platí samozrejme aj pre nahrávanie.

V neposlednom rade sa dá prístroj používať ako torrent klient pre P2P sťahovanie z netu.... a oproti napr. DM600, kde bolo umožnené seedovanie len po dobu 72 hodín, tu je už umožnených 240 hodín... spotreba s HDD cca. 15 W, je to omnoho menej, ako nechať bežať PC cez noc kvôli sťahovaniu....

A to už nehovorím o obrovskej podpore prístroja cez net bez potreby PC (ako aj prezerania vlastnej pošty cez POP3, pozerania počasia cez net, pozerania videa z Youtube, dokonca aj nie moc pohodlného brúzednia po webe cez vlastný web prehliadač pomocou diaľkového ovládača...)

Čo sa týka D..I TV, bez problémov.... :-)

Treba viac?
Snáď už len možnosť prehrávania DTS zvuku - s týmto si žiaden Dreambox neporadí. Ale treba mať na zreteli, že prístroj je určený primárne na DVB-S/S2 účely, kde DTS zvuk je neznámy pojem.

Za takúto cenu takýto prístroj......
Samozrejme je to na uváženie každého, či sa do toho pustí, alebo nie. Ja svoj prístroj používam už vyše mesiaca bez jediného problému....a už nakupujem v Hong Kongu ako keby som objednával u nás...
duzu (43)|26.11.2009 13:09
[quote=jarino1978;250798]Asi takto :
- vyskúšaj si rozobrať tú Arivu
- vyskúšaj si rozobrať Vantage HD 6000/7100/8000
- porovnaj si konštrukčný rozdiel, použitý HW
*****toto je prvý rozdiel*****

- po 1/2 roku používania skús porovnať funkčnosť Ferguson @ Vantage
*****toto je druhý rozdiel*****

- zober si situáciu rok-dva dozadu, kde sa nachádzala trhová cena HDTV receiverom a kde sa nachádza teraz
****** toto je tretí rozdiel******

Naviac porovnávaš 2 rôzne receivere. Napríklad 1 tuner @ 2 tuner a pod. Porovnaj si napríklad Vantage HD6000 @ Ariva HD200...[/quote]

vobec nemusis porovnavat pouzity HW +SW za 2 r mam zaruku a potom potopa ,miesto jedneho Vantage8000 ,kupim 4 Arivy a tie uz dokazu viac
losos (2977)|26.11.2009 13:48
to espat :
Za tu cenu bych to i já (a nejen já) koupil také velice rád, potom by nebylo co řešit... - bohužel to nedokážu zařídit...
xbender (46)|26.11.2009 14:06
[quote=duzu;250821]vobec nemusis porovnavat pouzity HW +SW za 2 r mam zaruku a potom potopa ,miesto jedneho Vantage8000 ,kupim 4 Arivy a tie uz dokazu viac[/quote]

no jo, ale i kdyz je na zarizeni dvouleta zaruka, tak prece neni cilem koupe DVBS ho porad reklamovat. V tomto si troufam tvrdit, ze si mozna trochu priplatim, nez si koupit neco, co bude 50% casu v opravne (i kdyz v ramci reklamace)...

to losos: ty jsi s Arivou zadny problem nemas? z toho, jak to bylo popsano to az zacina znit, ze je to chybovy stroj....
losos (2977)|26.11.2009 14:15
[quote=xbender;250831]no jo, ale i kdyz je na zarizeni dvouleta zaruka, tak prece neni cilem koupe DVBS ho porad reklamovat. V tomto si troufam tvrdit, ze si mozna trochu priplatim, nez si koupit neco, co bude 50% casu v opravne (i kdyz v ramci reklamace)...

to losos: ty jsi s Arivou zadny problem nemas? z toho, jak to bylo popsano to az zacina znit, ze je to chybovy stroj....[/quote]

Máme doma dva kusy a soused má další kus již asi měsíc - žádný problém nemáme...
Samozřejmě, že Drembox 800, či 8000, nebo Vantage HD 8000S to není, ale pro běžné uživatele je úplně bezva a zcela dostačující...(jeho PVR funkce jsou vynikající - např. pohyb v nahrávce).
A protože je docela levný, může si jej pořídit a vyzkoušet každý...
Já jej mohu vřele doporučit - opravdu funguje.

S čím u Arivy 200 HD nejsem spokojený ?
1. Že při nahrávání nelze sledovat jiný program - ale mám silné podezření, že je to jen nějaká chyba ve firmware a že to možná brzy opraví, uvidíme... (zatím vyšly jen tři verze firmware a to za jediný měsíc, takže je velká naděje na další zlepšení).
2. Že při nahrávání nelze vstoupit do Menu (např. pro programování časovače a pod.)
3. V časovači se musí zadat délka nahrávky - to upřímně nenávidím, kdo to má stále přepočítávat ! - kritizoval jsem to kdysi i u Topfielda 7710 HDPVR, než to opravili. Jestli to opraví i u Arivy, to nevím.
4. Časovač lze naprogramovat jen na : vypnutý/jednou/každodenní/každý týden - chybí jemnější možnosti - dále lze naprogramovat buď nahrávání, nebo jen prohlížení.
5. Ha - objevil jsem jednu nepříjemnou vlastnost Arivy 200 HD : u některých vysílaných filmů např. v programu Filmbox Extra jsou filmy 21:9 vysílány nějakým způsobem, který Ariva nedokáže pro můj televizor dodat v takovém formátu (nebo si to můj TV neumí upravit), aby byl na obrazovce ve správném maximálním nezkresleném rozměru. Zatímco TF 7710 HDPVR to zprostředkuje bez problému...
To je opravdu dost nepříjemné pro televizory, které si s tím neporadí. Ale naštěstí se lze dívat na ten formát 21:9 aspoň v té menší velikosti a naštěstí se na něj nemusíme dívat třeba vůbec, existuje dost a dost kanálů, kde je rozměr obrazu v pořádku...
Uvedl jsem to zde proto, aby uživatelé byli na tento možný problém předem upozorněni...
Je ovšem také možné, že buď tuto chybku v budoucnu opraví některý z novějších firmware Arivy, nebo vysílatelé programů změní své vysílaní na jiný, přijatelnější formát. Uvidíme.

Pokud ještě něco objevím, tak to sem opět přidám...
xbender (46)|26.11.2009 15:21
to losos: add1 - predpokladam, ze je mozne se divat na "nesatelitni" program po dobu nahravani - prepnutim tv (hloupa otazka, ale pro jistotu)....

add3 - to neni zrovna pohodlne, s tim souhlasim. logika prikazuje zadavat OD, DO, a ne OD, JAK DLOUHO.... ale dobra, s tim bych se nejak popral...
dekuju za info!

ps: akorat jsem byl na strese a protoze mi to doma nikdo nebyl schopen rict, dival jsem se, co tam vubec mame :-) tak klasicka parabola (bez "motorku" na aut.pohyb) a LNB monoblok, nasmerovane je tak, ze by to melo snad pokryt obe Astry...
jarino1978 (8045)|26.11.2009 15:44
[quote=duzu;250821]vobec nemusis porovnavat pouzity HW +SW za 2 r mam zaruku a potom potopa ,miesto jedneho Vantage8000 ,kupim 4 Arivy a tie uz dokazu viac[/quote]

Arivu s Vantage HD 8000 nemá zmysel ani porovnávať, porovnávaš neporovnateľné ! Chápeš to ???
asi nie.

Nikto si predsa nebude kupovať mašinu, aby ju každú chvíľku musel servisovať a reklamovať. Tvoje myslenie je pre mňa zvrátené...
jarino1978 (8045)|26.11.2009 15:47
[quote=xbender;250850][/quote]

nebudem tvrdiť, že tá Ariva by bola zlá voľba. Mám určité skúsenosti so značkou Ferguson, ako takou, a tie skúsenosti nie sú dobré. Ale za tie prachy...
Ale predsa, moja voľba by bola osobne Vantage HD, stačí rada 6000.
xbender (46)|26.11.2009 23:14
tak možná je tohle trošku od věci, když jsme ve vláknu DVB-S, ale kadopádně se zeptám. Může to takto fungovat jak si to představuju?
moje představa: Mám v obýváku TV, PS3, DVB-S HD, DVD přehrávač, v okolních pokojích desktop a notebooky, po celém domě wifi. K televizi přivedu kabelem internet, dám za skříňku switch. do něj koupím a zapojím síťový HDD (nějaký např 500GB Western Digital). Ten spojím ethernetem se switchen, s TV a DVB-S USB kabelem. Na disk se tak dostanu kdykoliv z jakehokoliv pocitace v domaci siti, soucasne vsechny filmy na nem budu moct prehrat na TV (bude s diskem spojena pomoci USB) a soucasne budu moct na disk nahravat z DVB-S (bude podporovat PVR)...to je moje představa...
ještě mě napadá, jestli je nutné mít USB z TV disku, jestli není lepší mít ethernet z TV do switche, jestli si to potom TV na tom sitovem disku najde....
espat (49)|27.11.2009 13:42
[quote=xbender;250969]tak možná je tohle trošku od věci, když jsme ve vláknu DVB-S, ale kadopádně se zeptám. Může to takto fungovat jak si to představuju?
moje představa: Mám v obýváku TV, PS3, DVB-S HD, DVD přehrávač, v okolních pokojích desktop a notebooky, po celém domě wifi. K televizi přivedu kabelem internet, dám za skříňku switch. do něj koupím a zapojím síťový HDD (nějaký např 500GB Western Digital). Ten spojím ethernetem se switchen, s TV a DVB-S USB kabelem. Na disk se tak dostanu kdykoliv z jakehokoliv pocitace v domaci siti, soucasne vsechny filmy na nem budu moct prehrat na TV (bude s diskem spojena pomoci USB) a soucasne budu moct na disk nahravat z DVB-S (bude podporovat PVR)...to je moje představa...
ještě mě napadá, jestli je nutné mít USB z TV disku, jestli není lepší mít ethernet z TV do switche, jestli si to potom TV na tom sitovem disku najde....[/quote]

Z tvojej predstavy nie je zrejmé, či tieto komponenty už máš, alebo len plánuješ. Ďalej nie je zrejmé, ako chceš napojiť jeden sieťový disk na ethernet (predpokladám napojenie priamo do LAN pomocou IP adresy) a zároveň cez jeho USB vstup/výstup aj na TV a aj na DVB-S.... Na nete som našiel pri overovaní jednu stránku (výrobca alebo model disku je asi nepodstatný), kde sa červenými písmenami uvádza upozornenie, že: "POZOR: Nezapájajte USB kábel
a Ethernet (sieťový) kábel súčasne!"....

Ďalej mi v celej zostave chýba router (s wifi) kvôli spoločnému prístupu zariadení na internet.

V prípade ak komponenty sú len uvažované, a nie už existujúce, tak by to mohlo vyzerať asi takto:

4 portový wifi router, na ktorý pripojíš káblom desktop, káblom sieťový disk, káblom DVB-S HD receiver a predpokladám, že aj PS3 (nepoznám, nemám skúsenosti, ale marí sa mi, že má ethernet rozhranie). notebooky sa pripoja cez wifi. Ak je problém s vedením káblov, dajú sa nahradiť bridge zariadením, ktoré sa prepojí s konkrétnou jednotkou krátkym káblom LAN a bridge sa pripojí na router cez wifi - prenosová rýchlosť 56 Mbit by mala byť v každom prípade dostatočná. Ak má TV nejaký DLNA vstup, tak ten sa dá pripojiť k routru buď cez wifi bridge, alebo pomocou switchu, ktorý kvázi rozšíri prípojné miesta do routru...

Ak si všetko nastavíš, sieťový disk budú vidieť všetky zariadenia, a budeš ho môcť použiť aj na nahrávanie z DVB-S a prehrávanie HD filmov cez DVB-S na TV. Odporúčam Dreambox 800 (alebo dvojtunerový Dreambox 8000), alebo obdobný satelitný prijímač, ktorý má ethernet port a dokáže komunikovať so sieťovými HDD a dokáže prehrávat HD video súbory (TS, MKV).

Ďalšia alternatíva je obyčajný externý USB HDD napojený na satelit cez USB, s podmienkou, že satelit je pripojený do ethernet siete pomocou LAN kábla. Aj v tomto prípade bude HDD viditeľný pre všetky zariadenia s podmienkou, že je zapnutý satelitný prijímač...
xbender (46)|27.11.2009 22:30
neco z te "site" uz mam ted. Mam po dome vyborne fungujici rozvody na internet, ve vsech pokojich s notebooky a desktopem mam ve zdech zasuvky s ethernetem, vsechno svedene do jednoho routeru. Funkuje mi i wifi po celem dome.

TV a vsechny proprietalni zarizeni (DVB-S, PS3 apod) budou umisteny ve spodnim patre domu. tam bude nutne internet dovest kabelem, protoze ty jsou jen v hornim patre domu. Ale to by nemel byt problem.

LCD TV planuju koupit v horiziontu mesicu (max 3-4), DVB-S jeste do vanoc, PS3 pak v horizontu jednoho roku. HDD koupim zaroven s TV.

1) otazka: Samsung LCD 650 popr. LG 5.rada umi pracovat se sitovymi disky, pokud jsou pripojene do routeru ethernetem? tuto funkci bych uvital i u DVB-S, ale dreambox je mimo muj rozpocet pro DBV-S.

2) Muzete prosim doporucit DVB-S, ktery bude umet pracovat se sitovymi disky, pokud bude zapojen ethernetem do routeru? jedna se hlavne o ukladani nahravek. Obsah externiho HDD budu zobrazovat a poustet pres TV (ta si s DivX, BR ripy a podobne poradi).

Pokud bych zapojil vsechny zarizeni do routeru pres ethernet, tak bych se vyhl onomu spornemu zapojovani externich HDD pres ethernet do routeru kvuli PC siti a pomoci USB do TV.... coz by bylo dobre....

ps: 3) jeste mam otazku na nabidku programu pres pozemni digi vysilani a DVB-S programy. Je programova nabidka stejna (u dbv-s srovnavam se zakladni nabidkou - tzn. bez mesicnich pausalu) a nebo je jeden zdroj "bohatsi" na neplacene programy?
espat (49)|28.11.2009 22:23
[quote=xbender;251136]
.
.
.
1) otazka: Samsung LCD 650 popr. LG 5.rada umi pracovat se sitovymi disky, pokud jsou pripojene do routeru ethernetem? tuto funkci bych uvital i u DVB-S, ale dreambox je mimo muj rozpocet pro DBV-S.
.
.
.
[/quote]

Nemám osobné skúsenosti, ale na nete som behom 1 minúty našiel odpoveď: "Externí disk XY, 1x Gb LAN, 1x USB2.0-in, 7200ot, DLNA MediaServer, ...."

To znamená, že externý sieťový disk musí podporovať DLNA, z hľadiska výberu na nete to nevyzerá byť problém. Ale odporúčam vybrať disk aj s podporou UPnP (t.j. zabudovaný okrem DLNA MediaServeru aj UPnP MediaServer).

čo sa týka rozpočtu a Dreamboxu, hm, nemusí to byť celkom tak.... :-)
xbender (46)|2.12.2009 09:45
tak dekuju vsem za rady! nakonec upoustim od nutnosti prehravani DivX a podobne, protoze si planuju poridit za 3,000,- WD HD Live TV, ktery pripojim do LAN site ethernetem a bude slouzit jako univerzalni prehravac vsech moznych kodeku a formatu.

Nove tak hledam "obycejny" jednotunerovy HD DVB-S s moznosti ethernetu a PVR. Dival jsem se na tu Arivu 200 - byla to predevsim cenou velmi zajimava volba, ale na vice mistech jsem cetl, ze jsou velmi pomale reakce pri prepinani programu (nekde se psalo ze to jde az k 2 vterinam). je to pravda? to mi prijde jako velmi neprijemne.... existuje pak nejaka alternativa k arive? dival jsem se na Vantage 800, ten je skoro 3x tak drahy... neni jeste nejaka mezitrida?

a jeste jedna doplnujici otazka na zkusenost s nahravanim z dvb-s po lan polozena zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22101
dekuju!!
aragorn (96)|2.12.2009 10:43
mam podobnu dilemu ako xbender

nakoniec zostali asi dva:
Ferguson Ariva 200 HD
AZBox Elite HD - ktory ma vra jeste pomalsie prepinanie (vraj 5 sekund takze v tomto radsej ten Ferguson)

ktory odporucate, pripadne nejaky iny v tej cenovej relacii.. je to pre sestru a nerad by som jej to chodil kazdy druhy den nastavovat a doladovat?
xbender (46)|2.12.2009 11:00
[quote=aragorn;252038]mam podobnu dilemu ako xbender

nakoniec zostali asi dva:
Ferguson Ariva 200 HD
AZBox Elite HD - ktory ma vra jeste pomalsie prepinanie (vraj 5 sekund takze v tomto radsej ten Ferguson)

ktory odporucate, pripadne nejaky iny v tej cenovej relacii.. je to pre sestru a nerad by som jej to chodil kazdy druhy den nastavovat a doladovat?[/quote]

no jak bych to ladeni nejdradeji jeste svizneji, nez 2s. prece jen neco kupuju a rad bych vybral neco "dobreho" a ne jen "nejmensi zlo" :-)
jarino1978 (8045)|2.12.2009 11:48
[quote=aragorn;252038]
ktory odporucate, pripadne nejaky iny v tej cenovej relacii.. je to pre sestru a nerad by som jej to chodil kazdy druhy den nastavovat a doladovat?[/quote]

- a už len z tohoto dôvodu tie oba modely vypusti z hlavy
- kúp radšej overené značky : Topfield, Vantage HD

[quote=xbender;252030]
existuje pak nejaka alternativa k arive? dival jsem se na Vantage 800, ten je skoro 3x tak drahy... neni jeste nejaka mezitrida?[/quote]

- k tej Arive HD200 nájdeš len ťažko alternatívu, pretože tá cena je zatiaľ best off...
- opäť opakujem, nemôžeš zrovnávať total low-end s high-end v podobe HD8000
- skús pohľadať Octagon HD alebo Vantage HD...
- satelitný príjem nie je len o najlacnejšom STB, na to prídeš po čase...
losos (2977)|2.12.2009 21:13
[quote=xbender;252044]no jak bych to ladeni nejdradeji jeste svizneji, nez 2s. prece jen neco kupuju a rad bych vybral neco "dobreho" a ne jen "nejmensi zlo" :-)[/quote]
Ariva 200 HD přepíná SD programy do jedné sekundy (=prakticky ihned), HD programy do tří sekund, což je běžná rychlost (rychlejší je asi Dreambox HD).
xbender (46)|3.12.2009 08:36
[quote=losos;252176]Ariva 200 HD přepíná SD programy do jedné sekundy (=prakticky ihned), HD programy do tří sekund, což je běžná rychlost (rychlejší je asi Dreambox HD).[/quote]

1.) tak tady doslo nejspis k informacnimu sumu. Jak jsem cetl na jinem foru, tak problemem u Arivy nebylo "naskoceni" prepnuteho programu, ale reakce na ovladatko. Kluk si ztezoval, ze neco zmackne a az po cca 2s se ona akce provede na Arive.... to mi trosku vadilo. Ale pokud je reakce na ovladatko "v normalnu" a jen prepinani trosku trva, tak to mi zase tak nevadi.... ze by Ariva byla zase ve hre? :-)

2.) hloupa otazka: jsou zakladni programy (CTx, Nova apod) vysilane pres Astry v HD? nebo planuje se neco takoveho? vim, ze pres pozemni vysilani se do budoucna HD planuje... jde mi o to, jestli je kvuli kvalite obrazu lepsi chytat programy pres satelit a nebo je prijimat pozemnim vysilanim...

3.) pokud by byly pres satelit v lepsi kvalite (primo HD nebo obdobne) a ja si nekoupil HD DVB-S, tak to bude mit stejne kvalitu analogu, nebo ne?
losos (2977)|3.12.2009 17:29
[quote=xbender;252245]1.) tak tady doslo nejspis k informacnimu sumu. Jak jsem cetl na jinem foru, tak problemem u Arivy nebylo "naskoceni" prepnuteho programu, ale reakce na ovladatko. Kluk si ztezoval, ze neco zmackne a az po cca 2s se ona akce provede na Arive.... to mi trosku vadilo. Ale pokud je reakce na ovladatko "v normalnu" a jen prepinani trosku trva, tak to mi zase tak nevadi.... ze by Ariva byla zase ve hre? :-)

2.) hloupa otazka: jsou zakladni programy (CTx, Nova apod) vysilane pres Astry v HD? nebo planuje se neco takoveho? vim, ze pres pozemni vysilani se do budoucna HD planuje... jde mi o to, jestli je kvuli kvalite obrazu lepsi chytat programy pres satelit a nebo je prijimat pozemnim vysilanim...

3.) pokud by byly pres satelit v lepsi kvalite (primo HD nebo obdobne) a ja si nekoupil HD DVB-S, tak to bude mit stejne kvalitu analogu, nebo ne?[/quote]

ad 1.) DO reaguje úplně stejně, jako každé jiné DO (= ihned). Navíc je krásné a dobře se používá...
ad 2.) Lepší kvalita obrazu je přes satelit, než DVB-T (to navíc zase plánuje změnu na DVB-T2), což u satelitu již existuje (DVB-S i DVB-S2). A je tam i víc programů - nejen českých, ale z celého světa, či aspoň z Evropy...rozhodně doporučuji...
ad 3.) HD programy ze satelitů lze přijímat JEN na satelitních HD přijímačích. Dnes, kdy Ariva 200 HD stojí jen pár korun (3.170), je přímo hřích si to nepořídit... - ovšem chce to i HD televizor, na CRT ta krása HD obrazu není vidět, i kyž na něm program z HD sat.př. samozřejmě sledovat lze...
jarino1978 (8045)|3.12.2009 18:34
[quote=xbender;252245]1.) tak tady doslo nejspis k informacnimu sumu. Jak jsem cetl na jinem foru, tak problemem u Arivy nebylo "naskoceni" prepnuteho programu, ale reakce na ovladatko. Kluk si ztezoval, ze neco zmackne a az po cca 2s se ona akce provede na Arive.... to mi trosku vadilo. Ale pokud je reakce na ovladatko "v normalnu" a jen prepinani trosku trva, tak to mi zase tak nevadi.... ze by Ariva byla zase ve hre? :-)

2.) hloupa otazka: jsou zakladni programy (CTx, Nova apod) vysilane pres Astry v HD? nebo planuje se neco takoveho? vim, ze pres pozemni vysilani se do budoucna HD planuje... jde mi o to, jestli je kvuli kvalite obrazu lepsi chytat programy pres satelit a nebo je prijimat pozemnim vysilanim...

3.) pokud by byly pres satelit v lepsi kvalite (primo HD nebo obdobne) a ja si nekoupil HD DVB-S, tak to bude mit stejne kvalitu analogu, nebo ne?[/quote]

1. áno, s DO bývajú problémy. Podaktorým tento ovládač jednoducho skapal...Ovládač je náchylný podobne ako Vantage na presné smerovanie.
2. z pozície 23,5E vysiela o.i. CT HD, NOVA SPORT HD a NOVA HD. HD vysielanie sa plánuje výlučne od prechodu na DVB-T2 ( samozrejme všetky momentálne dostupné STB alebo interné DVB-T tunery v HDTV môžeš potom vyhodiť ).Zo satelitu dostaneš momentálne a aj v budúcnosti nepomerne kvalitnejší obraz a zvuk. Digitálny terestriál nebude mať nikdy zrovnateľnú kapacitu zo satelitným príjmom.
3. digitálny STB je hlavne o tom, že to prepojíš s HDTV cez HDMI, čiže digitálne. Všetky HDTV STB majú povinne HDMI/DVI out. Takže to využiješ aj pri príjme SD a HD programov.
xbender (46)|3.12.2009 20:03
dekuju, tohle hodne pomohlo. Alespon jste mi ujasnili, jak je to vlastne s tema programama z DVB-T a DVB-S. Nasel jsem na parabole a digitalnivysilani.cz, ze nabidka je mirne jina, ale slo mi o tu kvalitu. tak jsem rad, ze kdyz budu mit satelit, tak nebudu muset pozemni vysilani vubec resit a hlavne na tom budu lip i co do kvality....
jinak co se tyce prijimace, tak jeste se musim rozmyslet mezi tou Arivou a topfieldem (tf 7700 hsci).
taky jsem mel ze zacatku pomerne radost, ze se prijimace daji koupit za rozumnou cenu, ale pak jsem si vzpomnel, ze k tomu jeste musim koupit kartu :-) ale tak co uz...

jeste bych se chtel zeptat na prijem zahranicnich programu. ted mam na strese monoblok, jednu parabolu...
-kdyz bych chtel chytat i programy z HoptBird satelitu, potrebuju predpokladam druhou parabolu, protoze na jednu naladim max 2 Astry (tim, ze maji podobny uhly).
-Nebo by to slo i na stejnou parabolu, kdyz bych dokoupil "oko"?
-jak by to potom byl s prijimacem? musim mit nejaky jiny prijimac, pokud budu mit dve paraboly?
-je tohle opravdu seznam vsech programu, ktere lze na hotbird chytnou neplacene? to mi prijde jako opravdu hodne... http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/13e/
jarino1978 (8045)|3.12.2009 20:14
- všetko vyriešiš kúpu Diseq motora ( odporúčam jednoznačne klony SG 2100 ), pokojne môžeš krútiť od 80E do 45W...
- ten zoznam z 13E máš zlý, je to mišunk PAY+FTA. kukni tento zoznam : http://cz.kingofsat.net/pos-13.0E-fta.php
- inak nie je problém aj z tejto pozície sledovať niečo aj z PAY ponuky...
losos (2977)|4.12.2009 01:07
Pro xbender - mrkni do Galerie na Parabole, jeden obrázek je zde :
http://www.parabola.cz/galerie/ctenari-pat/
xbender (46)|4.12.2009 09:05
super, dekuju, na to se urcite podivam...
to losos: ten obrazek mi prijde hodne vtipny! :-)
losos (2977)|4.12.2009 16:47
[quote=xbender;252480]super, dekuju, na to se urcite podivam...
to losos: ten obrazek mi prijde hodne vtipny! :-)[/quote]

Mně ani ne, já mám na jedné větší parabole jen 5 LNB pro 5 družic, na druhé, menší další 3 LNB pro další tři družice a tak se obejdu bez motoru a jeho poruch... Navíc je přepínání mezi družicemi bleskové...nemusí se čekat, až se motor přetočí.
A mám tři svody do dvou přijímačů (TF má dva tunery) - každý tuner + Ariva může přijímat současně různé programy z různých družic, což s motorem NENÍ VŮBEC MOŽNÉ !
Motor na té velké parabole mám, ale nepoužívám jej...zanevřel jsem na motory již dávno...

Ovšem, kam se hrabu na saxona zde : ;)
http://www.parabola.cz/galerie/ctenari-saxon/