Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

winfast, deinterlace

radek_tvf (5)|19.3.2004 11:57
Dobry den

mam winfast 2000 deluxe, po stazeni poslednich ovladacu uz nejak nefunguje deinterlacni filtr ktery v tomto programu byl (coz je mozna dobre jelikoz obraz nejak dost rozmazaval pri pohybu).
Zajimalo by me jaky pouzivate kodek pro capture kde je i deinterlace, pouzival jsem mjpeg ale tam deinterlace neni (divx,xvid pouzivat nemuzu jelikoz mam jen 1 GHz)?
Napadlo me ukladat obraz jen jako 348x288 (nebo tak nejak) pak se vyhnu problemu s deinterlaci a pri zachovani stejneho datoveho toku i zlepsim obraz.
Dodatecne pozit deinterlaci ve VD mi ten obraz dost zhorsi, coz je jasne jelikoz obraz uz je "postizen" kompresi u MJPEG.
Zajimalo jak to delate VY.

Diky.
Petr75_tvf (62)|23.3.2004 09:03
U originálního Mpeg-2 kodeku deinterlace funguje. Deinterlace nefunguje u ostatních kodeků a zatížení procesoru je stejné, snad i větší, což mě docela naštvalo. Od té doby jsem moc nazachatával. Ale zkoušel jsem zachytávat do DivXu v rozlišení 768x576 a přímo v kodeku jsem obraz zmenšil na 384x288 a přidal filtry. Ale já mám Athlon 1700+.
kasuha (26)|23.3.2004 13:08
Rozumný MJPEG kodek pozná že je to prokládaný obraz (obvykle podle toho že má víc než 288 řádek) a pakuje každý půlsnímek samostatně. Možná by ti stačilo kouknout jestli je tvůj kodek správně nastavený...
Já osobně se s prokládáním nejraději peru právě ve VD, respektive přes AviSynth, pro který je ten nejlepší deinterlace filtr jaký znám - kernelDeint.