Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 50PS3000 - zkušenosti

vlabar (5)|21.11.2009 00:57
Srdečně zdravím, dovolil bych si požádat o zkušenosti s tímto modelem.

Tuto plazmu mám cca týden a jsem velice spokojen. Na vstupu mám analogovou kabelovku UPC a anténu pro příjem DVB-T z Prahy. Přes slučovač UHF + K1-S38 se mi podařilo vše rozběhat až na jednu drobnost, viz. níže. SD obraz kabelovky i Mpeg2 DVB-T není tak tragický jak jsem se na 50 palcích obával. HD příjem přes Mpeg4 je super i u dopočítavaných pořadů.
Vzhledem k tomu, že jsem měl v TV firmware verze 3.31, nahodil jsem dle popisu na UK fóru i podporu DivX jak je tomu u modelu PS6000. Poměr cena/velikost obrazovky/výkon naplnil moje očekávání :)

Drobností která mi vadí je nekvalitní zvuk u Novy HD - kodek AAC, druhá stopa MPEG je OK. Dle všeho chytám vysílač Praha-Ládví.

Jak jste na tom s kvalitou zvuku v kodeku AAC u Novy HD, prosím?

Vím, že se jedná doposud o experimentální vysílání, ale v kancelářském PC chytám Novu HD včetně zvuku OK (Leadtek WinFast DTV2000H)
Mára_VR6 (6)|11.1.2010 12:29
Dobrý den, taky uvažuji o této televizi a chci se zeptat jaká je kvalita obrazu?? Ostrost atd...
Děkuji
Stanley73 (14)|11.1.2010 17:08
Ja mám túto plazmu asi mesiac a veľká spokojnosť. Na vstupe mám Skylink, HD programy to je jedna báseň. Zo začiatku som mal obavu z vypálenia loga, teraz už ani nie. Veľkosť sa dá krásne upraviť. Zvuk na Nova HD je dobrý, štandart. Obraz veľmi dobrý, mám aj príjem z obecnej káblovky cez MMDS a zdá sa mi, že na plazme je kvalitnejší ako na mojej CRT s uhlopriečkou 72 cm.

For Vlabar: Ako sa Ti podarilo zmeniť 50PS3000 na 50PS6000? Študoval som aj ja na avforums, ale je tam nejaký zmätok ohľadne firmwaru, ja mám 3.40. Má niekto s týmto praktické skúsenosti ?
jartop (46)|11.1.2010 18:05
Mohu potvrdit. Kupoval jsem ji sousedovi a obraz (Skylink) je jako víno. Pořád laborujeme, kdo má lepší obraz (mám G10). Štěstí, že TV nestojí vedle sebe :o)
vlabar (5)|12.1.2010 18:25
[quote=Stanley73;259466]

For Vlabar: Ako sa Ti podarilo zmeniť 50PS3000 na 50PS6000? Študoval som aj ja na avforums, ale je tam nejaký zmätok ohľadne firmwaru, ja mám 3.40. Má niekto s týmto praktické skúsenosti ?[/quote]

Dlouze jsem podržel OK na TV a na ovladači a naskočilo mi servisní menu. U FW 3.40 to už nelze, pouze přes servisní ovladač ...

Nicméně, neodolal jsem a koupil BD přehrávač kde je podpora DivX i FullHD MKV, flash disky tak stejně nestrkám do TV. Jediné co se chystám odzkoušet je záznam streamu přímo na USB ...
Stanley73 (14)|12.1.2010 18:57
Čo je to servisný ovladač?
vlabar (5)|12.1.2010 19:03
[quote=Stanley73;259778]Čo je to servisný ovladač?[/quote]

IR ovladač podobný tvému, ale opatřen pár tlačítky navíc. Mají je servisní technici LG.

Někde jsem četl, že lze servisní ovladač získat/naprogramovat z nějakého universálu Logitech ...
taigr (10)|13.8.2012 11:32
[QUOTE=vlabar;259780]IR ovladač podobný tvému, ale opatřen pár tlačítky navíc. Mají je servisní technici LG.

Někde jsem četl, že lze servisní ovladač získat/naprogramovat z nějakého universálu Logitech ...[/QUOTE]




- pokud ji chcete prepnout na PS6000, tak k tomu staci asi jakykoliv universalni ovladac, ja ho mam z LIDLU
- prepnete ho na SAT, u toho z lidlu dejte DSAT, bud nalistujte zarizeni ALLTECH, nebo zadejte kod 5147 (nebo 147)
- namirte universal na TV a zmacknete + jakoby jste pridavali hlasitost
- ted to chce kod do servisniho menu, vemte original ovladac a mackejte 0, tusim ze na popate se otevre servisni menu
- navolte sipkami model 50PS6000
- nyni mate u polozky Media player - EMP-PMM =
photo, music, movie
vlabar (5)|4.9.2012 17:33
Zdravím ve spolek po letech :)

Provedl jsem cca před rokem upgrade BD playeru z LG BD370 na LG BX580 (s podporou 3D, HDMI 1.4) a zjistil jsem, že na LG 50PS3000 je zvuk peklo :( Musím zesílit téměř na stupeň 50. Dialogy jsou slyšet špatně, ruchy zase někdy strašně moc ... Nastavování zvuku na TV i BD k ničemu nevede. Říkal jsem si nejprve, že to může být v BD, že si počkám na nový FW, ale žádná změna. Později jsem předmětný BD player odzkoušel na jiné TV a OK.

Slyšel jsem také, že to TV s novými BD nemusí stíhat. Nemáte někdo zkušenost, řešení ... ???