Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sdílení karty SKYLINK mezi sat. přijímačem a sat. kartou v PC

agnus (22)|18.11.2009 21:04
Má někdo zkušenost se sdílením karty SKYLINK mezi stolním satelitním přijímačem DREAMSKY 7500 a sat. kartou v PC přes LAN (SkyStar HD 2 anebo GIGABYTE TV Tuner PS700)? Lze to vůbec ? Ještě jeden dotaz. Snese se sat. karta a tv karta v jednom PC?
vagy (1)|19.11.2009 11:55
[quote=agnus;249308]Má někdo zkušenost se sdílením karty SKYLINK mezi stolním satelitním přijímačem DREAMSKY 7500 a sat. kartou v PC přes LAN (SkyStar HD 2 anebo GIGABYTE TV Tuner PS700)? Lze to vůbec ? Ještě jeden dotaz. Snese se sat. karta a tv karta v jednom PC?[/quote]

Sdílení jedné karty mezi více přístroji je illegal. Nečekej, že ti někdo odpoví.
peco (772)|19.11.2009 13:57
[quote=vagy;249391]Sdílení jedné karty mezi více přístroji je illegal. Nečekej, že ti někdo odpoví.[/quote]

Neviem, kde si prisiel na to ze zdialanie je illegal. 9-)

Ak mam viac prijimacov s moznostou zdialania, je mozne ich sprevadzkovat na zdielanie a nic na tom nelegalne nie je. Nelegalne bude len ak sa dana dekodovacia karta bude vyuzivat vo vsetkych prijimacoch naraz. Pokial mam nazdielanu kartu na pristroji doma, na chate a v praci, ale programy z nej nedekodujem sucasne na viac ako jednom prijimaci, nic nelegalne nerobim.


[quote=agnus;249308]Má někdo zkušenost se sdílením karty SKYLINK mezi stolním satelitním přijímačem DREAMSKY 7500 a sat. kartou v PC přes LAN (SkyStar HD 2 anebo GIGABYTE TV Tuner PS700)? Lze to vůbec ? Ještě jeden dotaz. Snese se sat. karta a tv karta v jednom PC?[/quote]

Nemam dreamsky 7500, ale ak ma tento pristroj moznost zdielat kartu (ci uz ako klien alebo server), da sa to sprevadzkovat v sucinnosti s tou satelitnou kartou v PC.

Co sa tyka moznosti sucasneho pripojenia karty DVB-S a DVB-T v PCI slotoch v PC, je to normalna zalezitost a nevidim v tom ziaden problem. V jednom PCI SS2 HD a v druhom nejaka airstar. KAzdej z nich das potrebne ovladace a pobezia ti v pohode. Ak k nim nainstalujes DVBViewer, ten si ich najde a pracuje s nimi bez problemov.
evlo (78)|19.11.2009 16:53
A umi to treba technisatacky boxiky zezacatku, nebo je na to potreba nejaky hackly firmware?
peco (772)|20.11.2009 10:47
[quote=evlo;249453]A umi to treba technisatacky boxiky zezacatku, nebo je na to potreba nejaky hackly firmware?[/quote]
A ktory konkretne technisatacky boxik mas na mysli? Bez konkretnej otazky sa konkretnej odpovede nedockas.
Pavlis (171)|30.11.2009 11:29
vyuziji tohoto threadu na mensi otazecku.
Vratil bych se po letech k dvb-s2(skystar hd2) v pc ale zajima me par veci. Co vim kdysi nefungovaly zapisy na kartu v phoenixu, je to stale aktualni nebo je to vyreseno ci se to da aspon obejit? A druha vec je cardsharing. Pokud by nefungovaly ty zapisy musel bych pouzit orig. CI slot a CAM modul, ale pak nevim zda v teto kombinaci jde rozchodit napr. newcs server, jestli nejakej server schopnej komunikovat s kartou v CI a CAM modulu.
diky za reakce
peco (772)|30.11.2009 12:08
[quote=Pavlis;251548]vyuziji tohoto threadu na mensi otazecku.
Vratil bych se po letech k dvb-s2(skystar hd2) v pc ale zajima me par veci. Co vim kdysi nefungovaly zapisy na kartu v phoenixu, je to stale aktualni nebo je to vyreseno ci se to da aspon obejit? A druha vec je cardsharing. Pokud by nefungovaly ty zapisy musel bych pouzit orig. CI slot a CAM modul, ale pak nevim zda v teto kombinaci jde rozchodit napr. newcs server, jestli nejakej server schopnej komunikovat s kartou v CI a CAM modulu.
diky za reakce[/quote]

Ako klienta treba pouzit Acamd, ten posiela zapisy na kartu v Phoenix spolahlivo. Ja mam sice USB2Phoenix, ale to by nemal byt problem. Zial klasicky Phoenix som niekde zapotrosil, tak to s nim neviem odskusat. A este mala poznamka, nemam ten USB2Ph v PC, ale v routeri. No myslim si ze je to jedno. Mam SS2, DVBViewer a Acamd zapisy posiela naozaj spolahlivo. Mam najnovsiu verziu Acamd.
Pavlis (171)|30.11.2009 13:39
[quote=peco;251555]Ako klienta treba pouzit Acamd, ten posiela zapisy na kartu v Phoenix spolahlivo. Ja mam sice USB2Phoenix, ale to by nemal byt problem. Zial klasicky Phoenix som niekde zapotrosil, tak to s nim neviem odskusat. A este mala poznamka, nemam ten USB2Ph v PC, ale v routeri. No myslim si ze je to jedno. Mam SS2, DVBViewer a Acamd zapisy posiela naozaj spolahlivo. Mam najnovsiu verziu Acamd.[/quote]

ok to rad slysim, jeste ohledne toho phoenixu, da se jeste sehnat? je pouzitelne napr. toto?:
http://shop.olmi.cz/zbozi/1582-programator-phoenix-usb
http://www.sat-servis.cz/eshop/50.tevii/TeVii-Phoenix-ctecka-karet/
bastlit se mi nechce.
peco (772)|30.11.2009 15:25
Zajdi na cssf.cz, regni sa, oslov tam cez PM, alebo cez mail usera ZDK a on ti to vyrobi a posle aj s CD. Vyraba to v prevedeni na 2, 4, ... karty. Ja mam na dve karty. Cenu si uz nepamatam, ale on ti to povie. Vyraba to bud boxovane v krabicke, alebo bez. Ja mam bez a dal som to do malej krabicky od mydla, do ktorej som vyrezal otvor na karty. Je to super. Da sa to vyrobit pre PC aj do zaslepky od slotu pre FDD mechaniku, niekde najdem obrazok a postnem.

http://www.cssf.cz/attachment.php?attachmentid=7884&d=1122370295

http://img138.imageshack.us/img138/6246/usb2xphzaslepkapccy8.jpg