Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Špatná synchronizace zvuku s obrazem

Džanek (95)|18.11.2009 18:17
Mám HTPC propojeno přes HDMI s LCD Philips a zvuk vedu optikou do reciveru Onkyo. Ovšem při sledování filmu je zvuk malinko před obrazem a je to dosti rušivé. Když pustím zvuk přímo v TV, tak je to v pořádku.
Je nějaká možnost v systému Win Vista nastavit spoždění zvuku u výstupu spidf? Reciver tuto možnost nemá.
Děkuji za radu
tribula (99)|19.11.2009 20:22
Ci sa to da nastavit priamo niekde v ovladaci to neviem, ale pochybujem. Odporucam nainstalovat AC3filter, kde to nastavis na zalozke system - Audio/video sync. A takisto nezabudni na zalozke SPIDF nastavit output na "as it" a zaskrtni si v SPIDF passthroug DTS a AC3 a samozrejme "use SPIDF"
eXist (3)|19.11.2009 22:48
Potřeboval bych poradit, jestli je možné konvertovat zvuk v Bluray filmu ve formatu .mkv. Televize (LGsl8000) přehrává video těchto formátů, ale nepodporuje audio. Je možné zvuk převést na nějaký jiný formát? díky
vivid.sk (11472)|19.11.2009 22:55
[quote=eXist;249535]Potřeboval bych poradit, jestli je možné konvertovat zvuk v Bluray filmu ve formatu .mkv. Televize (LGsl8000) přehrává video těchto formátů, ale nepodporuje audio. Je možné zvuk převést na nějaký jiný formát? díky[/quote]

a co to robi v tomto vlakne?
najprv napis, ake audio podporuje ta TV (a ktore nepodporuje) pre lepsi prehlad.
http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/
eXist (3)|19.11.2009 23:46
Sorry, že se na to ptám tady, ale nevěděl sem, kam to založit. Jaké zvukové formáty podporuje ta TV nevím,kde najít. Ale zvuk u avi mi jde, u formátu mkv pouze, když je to rip z HDTV. Když je to bluray soubor, napíše mi audio nepodporováno.
vivid.sk (11472)|20.11.2009 00:01
Skus ten audio konverter, na ktory mas linku v predch. prispevku a konverziu DTS do Dolby Digital (predpokladam, ze DTS ti TV neprehra)
eXist (3)|20.11.2009 15:55
Díky moc, funguje to bezchybne:)