Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PC s Media Center Edition

Robo (12)|20.1.2005 14:23
Mate niekto skusenosti s Windows XP Media Center Edition na PC ?
Ja som to videl v Amsterdame na konferencii na velkej plazmovej obrazovke a bolo to velmi efektne.
Problem je, ze nikto v okoli s tym nema skusenosti. Problem je dat dokopy spravny HW. Da sa to prevadzkovat na zopar znackovych pocitacoch, ale ako je to so skladackami - noname ? Alebo pouzitie s nejakym Barebone, napr. Asus S-presso Deluxe (mimochodom, predava sa uz na Slovensku ?). Aka graficka, TV karta je podporovana - s HW enkoderom ? Funguje to aj s radiovym dialkovym - napr. od ATI ?

Sorry ak to podla teba nepatri sem ...
davidkm (82)|8.7.2005 14:09
Jojo, už jsem si tím prošel a mám to doma funkční :-)
Ivo Mašek (10205)|8.7.2005 23:32
Jojo, už jsem si tím prošel a mám to doma funkční
Ty jsi předběhl oficielní vydání :-D . V ČR bude oficielně dáno na trh na podzim.
davidkm (82)|11.7.2005 13:39
Však jsem u toho zestárl o několik let :-)
Ivo Mašek (10205)|11.7.2005 13:55
TV karta je podporovana - s HW enkoderom ?
Pro Leadtek PVR_2000 jsou u výrobce Leadtek již k sehnání aplikace pro ten zázrak WinXP_MCE
davidkm (82)|11.7.2005 17:24
Je jich více ... já mám třeba Hauppauge WinTV-PVR-250 ... jukni sem

http://www.microsoft.com/windowsxp/mediacenter/partners/dfw/partnerlisting.mspx

a ano, musím mít HW podporu ... teda jestli se mě ptáš :-)
rrajnoha (38)|19.7.2005 12:39
davidkm

Chci se zeptat na zkušenosti, HW konfiguraci a kde se dá WMCE sehnat (třeba i DEMO, balíčk pro WinXP profesional, nebo jinak) atd..

Děkuji
davidkm (82)|19.7.2005 16:41
WMCE je std instalace windows xp profesional a to MCE je součástí ínstalace. Takže pro instalaci je nutno mít kompletní instalační CD. Já ho mám díky MSDN library, takže ti moc neporadím, jak ho sehnat .. teda legálně. Za vodou ho lze koupit, viděl jsem to i jako balíček třeba s jejich speciálním dálkovým ovládáním .. to nemám :-( .. používám dálku od ATI) Zkušenosti? .. mimo to, že se to moc nelíbí manželce .. je to anglicky, tak pokud bych měl PC jen na toto, tak je to dobré ... ale po chvilce stejně zjistiš, že je pohodlnější pustit telku a že nemůžeš zastavit probíhající pořad ti zase tak moc nevadí .. stejně je to samá reklama.
Co se mi ale líbí, je kvalita s jakou nahrává. Musí dělat něco navíc, pretože když srovnám nahrávku z orig SW ke kartě, je to viditělně horší ... dale je supper, že je to jako služba a málokdy se mi stane, že to nenahraje nastavený pořad .. spolupracuje s biosem. Jen je vopruz práce s jejich formátem DVR-MS ... ale už i na to se najdou cestičky :-)
Vlastní nahrávání je někde kolem 10 % CPU a co se mi moc nelíbí je přehrávání DVD .. ale to může být, že nemám orig. dálkový ovladač a ne všechno lze ovládat myškou a klávesnicí ... neumí u nás EPG :-(
Takže asi tak ...
Používám výstup na TV a to přes RGB (SCART) ... SVHS na telce nemám a kompozitní ... na to se nedá dívat ...
rrajnoha (38)|20.7.2005 10:19
davidkm

Já uvažuji právě o stavbě HTPC(Home Theatre PC) - takže jednoúčelové zařízení. Na práci, hry... mám stavající PC. Chtěl jsem jen dopředu vyzkoušet a vyladit HW na ENG verzi. Česká slibuje kromě jiného české stanice a k nim i EPG atd....
rrajnoha (38)|20.7.2005 10:41
davidkm

Z MSDN to rovněž není pro mě problém. Instalace probíhá nad WinXP profesional, nabo na čisté PC ?
Ivo Mašek (10205)|20.7.2005 11:19
Instalace probíhá nad WinXP profesional, nabo na čisté PC ?
Tak, jako je samostatná instalace WinXP_Prof., WinXP_Home, tak bude samostatný OS WinXP_MCE.
davidkm (82)|20.7.2005 14:10
Je to jak píše Ivo.
Až bude česká verze včetně možnosti použití EPG (QUIDE) tak do toho pudu ... jen pochybuji, že bude umět něco jako VPS apod ... někdy to je otrava :-( Hlavně NOVA a PRIMA .. 45 min sekera žádný probém ... doufám že bude také k mání orig. dálkový ovladač.
Taky je blbý, že s instalací MCE nezískáváš podporu na přehrávání DVD.
Jen ještě malou poznámku .. dlouho jsem to už nesledoval, ale oficiálně platilo, že MCE je dodáván jen jako OEM pro výrobce počítačů ... tak nevím ...
rrajnoha (38)|21.7.2005 12:59
Kde se dá sehnat WinTV-PVR-250 a funguje dálkové ovládání ?
Na zahraničních webech se již rozmáhají WinTV-PVR-??? MCE - určené výhradně pro WinXP_MCE. Jaký je rozdíl (jen v driverech) ?
Doom (2331)|21.7.2005 13:23
díky MSDN mám Mediacenter taky... má to cenu instalovat, pro mě jakožto gamesníka? nebo je to fakt spíš pro PC jakožto centrum domácí zábavy?

davidkm: obávám se, že nova VPS nevysílá... svého času železňák tvrdil, že to pro ně nemá cenu, ať si lidi nahrajou i reklamy :-I
Ivo Mašek (10205)|21.7.2005 14:04
nebo je to fakt spíš pro PC jakožto centrum domácí zábavy?
WinXP_MCE není původně určen pro hry. Je výhradně navržen pro zábavu ve smyslu DVD, Video, TV, apod.

Na zahraničních webech se již rozmáhají WinTV-PVR-??? MCE - určené výhradně pro WinXP_MCE.
Tak např. Leadtek již na svých stránkách nabízí ke stažení aplikace pro tv kartu PVR_2000, pro WinXP_MCE.
Doom (2331)|21.7.2005 14:13
asi to šupnu na záložní hadr a uvidím, co to bude za zázrak...
MSDN RULZ :-)-
davidkm (82)|21.7.2005 17:46
Nedělal jsem žádné porotbnání s XP PRO, ale dle mého jsou to plnohodnotné XP ... jen mají něco navíc ... a i když ne moc, tak jsem už i pařil. V tomto problém nevidím.

Co se karty týče, tak mám obyč 250ku od alzasoftu a problem jsem neměl, jen je potřeba asi stáhnout správný ovladač ... už je to dlouho .. to MCE za názvem bude spíše o certifikaci ...

Dalk. ovladač od karty PVR jsem ani nezkoušel, ale používám ovladač od ATi .. už jen proto že je radiový a má větší dosah. Nozměně stejně na něj nesahám a jedu přes klávesnici a myš ... mám bezdrátovku.

že NOVA kašle na nahrávače vím ... :-(
rrajnoha (38)|29.7.2005 13:23
Moje zkušenosti :
Naistalováno WMCE ENG (MSDN) + WinFast PVR2000 + poslední drivery.
- 256MB Ram nestačí. Minimálně 512MB
- Obrovská zátěž na procesor (mám AMD Duron 1.2MHz a pokud je někde požadavek na zobrazení TV pak jede na 100% - nedá se stím skoro vůbec pracovat)
- Pro mě významným nedostatkem (nebo nevím kde) je nastavení zvukové normy stanic - zvuk prostě u některých nejede
- Po naladění stanic jsem nenašel místi kede lze u stanc měnit - název, frekvenci, zvukovou normu.

Zatím jsem zklamán, třeba to česká verze vyřeší.
Ivo Mašek (10205)|29.7.2005 13:40
rrajnoha:
Naistalováno WMCE ENG (MSDN) + WinFast PVR2000 + poslední drivery.
A že jsi to nenapsal do tv karet, kde se ptáš na problém ??? Máš ovladače pro PVR2000, které jsou určeny pro Win_MCE ? Jsou v tv kartách v threadu Leadtek (buď na předposlední, nebo poslední stránce)., dále na serveru Leadtek http://www.leadtek.com.tw/eng
rrajnoha (38)|29.7.2005 18:38
Ivo Mašek


Já mám 2x PC. Jedenkrát WinXP - můj jeden dotaz s TV kartami a pak druhé PC s WMCE. Testuji a hledám cesty ke stavbě HTPC. Bohužel žádná z cest zatím nevyhovuje. Zkoušel jsem i Linux, ale tam když se vyskytne problém s hardwerem a nenaběhne KDE..., pak se hodně složitě hledá příčina.
davidkm (82)|1.8.2005 11:40
Jak už jsem, tu psal ... nizké zatížení je práve to proč pro nahrávání MNCE používám ... něco je u tebe špatně ...


Nastavení kanálů se dělá v seting ... v Guide ... lze měnit pořadí, vymazat ty co nechceš a změnit jejich jméno ... zvuk se nikde nenastavuje .. a mě hraje dobře ... mám PVR-250
rrajnoha (38)|22.1.2006 10:40
davidkm

Chci se zeptat, jestli to máte v obyváku. Pokud ano, jak máte vyřešen hardware - case, chlazení o stránce designu a hlučnosti.

Děkuji.
LND (5)|25.1.2006 15:24
No tak já jsem to vyřešil úplně jinak než strkat peníze do drahého chlazení, navíc s nejistým výsledkem. Když jsem se rozhodl upgradovat pc, nejdřív jsem právě zamýšlel postavit ultratiché pc, které si dám do sítě se stolním pc v předsíni a budu ho používat pouze s MCE přes TV. Pak mě ale napadla jiná věc, kteroui jsem nakonec zrealizoval: za mnohem menší peníz jsem postavil standartní pc (Athlon 64 3200+ přetočený na 2640MHz, 2x 512MB DDR dualchanel, ATI X800GTO 256MB PCIe, HDD Maxtor Maxline III Sata2 250GB, DVDRW LG, tv tuner Winfast PVR2000, na desce Asus A8N-E) , obraz přenáším do obýváku přes bezdrátový přenašeč AV signálu Thompson VS470 (cca 1850,- Kč), který přenáší i infra signál z ovladače , v případě potřeby mohu v obýváku použít i bluetooth klávesnici a myš od Microsoftu (3000,-). Celé mě to vyšlo na cca 22 000 a mám mnohem výkonější sestavu než např. Comfor xplay za mnohem lepší peníz. Vše mi funguje i s dálkovým ovladačem, nově ovládám PC i telefonem přes bluetooth. Navíc není problém se dívat např. na nahraný pořad na tv a manželka může bez problému v tutéž dobu číst maily přímo u pc na lcd. Věřte, že na hlučnost si nemůžu stěžovat, pc je vestavěno ve skříni v předsíni, která je cca 10 metrů vzdálena, neměl jsem problém s výběrem case... Vše mi jede na Win MCE 2005. bez problémů.
rrajnoha (38)|25.1.2006 18:18
LND
Lze někde sehnat podrobný popis s obrázky Thompson VS470 (670).
Chci se zeptat na kvalitu obrazu a zvuku (rušení...).
Pokud bych chtěl DVD se zvukem 5.1, tak jedině přes stolní DVD, že ?

Taky mám na "hlučné" mašině xpMCE CZ a jsem s tím spokojen. Teď právě řeším hw. Váš nápad je celkem dobrý

Díky.
parkan (53)|25.1.2006 20:50
Mohu mít prozbu...mám také PVR 250 marně lae snažím na MCE 2005 ttuto kartu rozjet!!! ovladěče jsem zkoušel různé......je divné v MCE když dám ladit tak to kanály najde neníí problém pěkně i EPG..tedy najde CT1...CT2..PRIMA... vše v pořádku ale pak to zkončí na tom vyskočí tato hláška.....Chyba dekodovacího modulu!!Modul dekodovaní nepracuje správně nebo není naistalován!!!!!! neměl jste takké tento problém? Zkoušel jsem i PVR 150kde na krabici je přímo certifikace pro MCE 2005!!!!a ten samý problém?
poradíte kde je problém? Čtu že vám to jde?....Byl bych moc rád....

email..silverline2@seznam.cz
icq 249967500
LND (5)|25.1.2006 21:53
Rrajnoha: s obrazem ani zvukem nemám problém, když nejede v kuchyni mikrovlnka, nevidím při přepnutí zdroje signálu- PC/vestavěný tuner v televizi- žádný rozdíl. Vzdálenos je cca 8-10 metrů přes panel.

parkan: předpokládám, že přijímáš signál přes kabel, ve Win MCE je chybná frekvenční tabulka. Je třeba buď upravit soubor MCETunningOverrides.xml + frekvence v registrech nebo se zkus jednodušší způsob, jaký jsem tu už popisoval: nejdřív zvolit Českou Republiku, stáhnout EPG program, vyhledat programy- nic nenajde. Spustit regedit, v klíči HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Media Center/Service/EPG změnit u položky RegionTunigCode položku CZ na DE. Přepnout se zpátky do Media centra a dát pouze vyhledat programy. Potom ručně přidat program pro kanál , seřadit podle libosti a hotovo!
Fungovalo mi to na analogu Leadtek PRV2000
parkan (53)|25.1.2006 21:57
Bohužel jen přes klas.antenu...TV karta je Hauppage 250......mě lae jen zajímá ta hláška chyby.....nevím totiž co se děje..katrta pracuje snad spávně....nebo je nutné nějaký codek...do CME dohrát?
rrajnoha (38)|26.1.2006 08:16
parkan

To jsem měl take. Ne,ate naistalovany DVD decoder kompatibilni s Media Playerem 10. Stáhněte si z microsoftu check utilitu pro MCE, která Vám ukáže kompatibilitu.
parkan (53)|26.1.2006 10:21
Ted přemýšlím já kartu instaloval na čisté WIN XP Media center 2005.....je tedy nutné mít naisatlovaný nějaký DVD softw. přehrávač?...Windows media player10.......POwer DVD...........to může dělat tu hlášku?
Julio (4)|9.2.2006 10:30
to parkan:
ja mam haupauge mce150. mal som podobny problem. odinstaloval som kodeky All in one a nainstaloval Nero v7, ten ma vsetky potrebne kodeky a funguje to.

Ja mam problem zo zobrazenim tituliek v aplikacii My video. Neviem, ci to aj ma fungovat. Idu niekomu aj titulky v tejto aplikacii.