Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s obrazem na ostatních TV při připojení LCD TV v domácnosti

ZEZi (4)|17.11.2009 21:52
Zdravím, objevil se probém s obrazem v domácnosti na všech TV. Dnes jsem domů přinesl LCD TV LG 66cm. Do této doby jsem doma problém s obrazem neměl (v domácnosti byli 3 TV "klasické" čili žádné LCD, LED, plasma....). V tu dobu co jsem zapojil LCD tak na všech TV začali "lítat" pruhy a někdy se i obraz na moment ztratil. Na střeše mám klasickou anténu na analog, a za první a druhou TV je rozbočovač TV signálu(bez zdroje). Nyní jsem musel odpojit rozbočovač z LCD aby šli ostatní 2 TV(bez pruhů) ale tudíž LCD nejde... Nevíte kde je chyba??

Děkuji mnohokrát.
garb7 (1189)|17.11.2009 22:49
Problém je v ukostření CRT mají placatou šnůru a LCD většinou i kostru
Pytkin (7947)|18.11.2009 00:37
pouzi antenny oddelovac .. da sa to kupit alebo urobit

https://www.tvfreak.cz/oddelovac-prepeti-na-kabelovce/1529
ZEZi (4)|18.11.2009 17:21
Díky moc všem.... snad to můj problém vyřeší a snad to bude ono.. děkuji ještě jednou...
ZEZi (4)|18.11.2009 17:22
A ještě se zeptám... potřebuji toto pro každou CRT televizi?? nebo jen jeden kousek pro celou domácnost??? popř. kam umístit... díky moc...
Pitomec (10211)|18.11.2009 17:26
[quote=garb7;249139]Problém je v ukostření CRT mají placatou šnůru a LCD většinou i kostru[/quote]
Toto platí u kabelovky a možná i STA, ale u individuální antény jsem to v životě neviděl (to by ten galvanický oddělovač pak musel být snad úplně všude, což je pochopitelně nesmysl).
ZEZi (4)|18.11.2009 17:45
[quote=Pitomec;249270]Toto platí u kabelovky a možná i STA, ale u individuální antény jsem to v životě neviděl (to by ten galvanický oddělovač pak musel být snad úplně všude, což je pochopitelně nesmysl).[/quote]


aha.. tak tedka jsem torchu zmatený.... co by teda pomohlo u mého problému?? díky..
1hroch (865)|18.11.2009 20:39
Treba ma tu antenu radne propojenou s hromosvodem.....
Pytkin (7947)|18.11.2009 23:56
pripojil by som to pred tu novu LCD telku , kera je napajana 3oj kolikom ..
Pavel_tempx2 (829)|19.11.2009 09:30
[quote=Pitomec;249270]Toto platí u kabelovky a možná i STA, ale u individuální antény jsem to v životě neviděl (to by ten galvanický oddělovač pak musel být snad úplně všude, což je pochopitelně nesmysl).[/quote]

je to divné, ale každopádně to vypadá na tenhle problém, za zkoušku dá něco do 500Kč a bude mít jistotu, v každém případě je potřeba to připojit před LCD TV
911 (260)|19.11.2009 14:04
[quote=ZEZi;249126]Zdravím, objevil se probém s obrazem v domácnosti na všech TV. Dnes jsem domů přinesl LCD TV LG 66cm. Do této doby jsem doma problém s obrazem neměl (v domácnosti byli 3 TV "klasické" čili žádné LCD, LED, plasma....). V tu dobu co jsem zapojil LCD tak na všech TV začali "lítat" pruhy a někdy se i obraz na moment ztratil. Na střeše mám klasickou anténu na analog, a za první a druhou TV je rozbočovač TV signálu(bez zdroje). Nyní jsem musel odpojit rozbočovač z LCD aby šli ostatní 2 TV(bez pruhů) ale tudíž LCD nejde... Nevíte kde je chyba??

Děkuji mnohokrát.[/quote]

Já bych zkusil tzv. vyřazovací metodu.Nejdřív odpoj lcd ze sítě třeba,jestli se něco změní je to v síťovém připojení,nebo odpoj anténní přívod a může to být právě v tom rozbočovači,případně bych ještě zapojil to lcd na místo jiné televize atd. až přijdeš na to ,který přívod to dělá.Tipuji to na anténní přívod,nebo některý z těch rozböčovačů.Je tu spoustu chytrejch,možná zrovna Pitomec má větší zkušenosti,já jsem pár rozvodů dělal,ale už v minulém století.:-)