Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s oživením tuneru v PC

.tom (7)|17.11.2009 21:42
dravím,
předem se přiznám že v oblasti DVB-S jsem panic.
Bydlím v bytovce a je zde společný rozvod analogu a SAT. Je to prý řešeno tak, že na střeše je satelit ze kterého vedou kabely do nějakého multi-cosi zařízení které získává veškerý signál ze satelitu a rozděluje ho pro jednotlivé uživatele tak, jako kdyby každý měl vlastní satelit.
TV sleduji pouze na PC, proto jsem si v rámci přechodu z analogu pořídil TV tuner Technisat SkyStar HD2 + CI slot a k tomu dekódovací modul s kartou Skylink.
Všechno jsem to smontoval s počítačem, PC jsem zapnul a nainstaloval jsem ovladače z webu výrobce (Software-Version 1.3 (inkl. DVBViewer TE2) (40,91 MB))
Spustile jsem Viewer a všemožně jsem jej zkoušel přinutit něco zobrazit - zkoušel jsem vyhledávat kanály, zadávat je ručně podle stránek SkyLinku, ale pořád mi to zobrazovalo že karta nemá žádný signál azobrazovala se mi jen černá obrazovka.

Tak jsem PC restartoval a nabootoval jsem Windows 7, kde jsem ze zmiňovaného balíčku nainstaloval jen ovladače a ve Windows Media Center jsem nastavil příjem TV na satelit, vybral jsem družici Astra 23.5 a nechal jsem vyhledat kanály. MCE jich našel jenom 10 a při pokusu o zobrazení jsem opět pohořel. MCE zahlásilo že nemá signál a nic nezobrazilo. Tak jsem zkusil satelit Astra 28.5 (?) a tam to našlo přes 700 programů, ale opět ani jeden co jsem zkoušel nefugoval.
Tak jsem v těch W7 nainstaloval zmiňovaný DVBViewer, ale měl jsem stejný problém - bez signálu, žádný program nenalezen a ještě tam ani nefungoval ten CI modul.

Jak jsem již psal - obledně DVB-S jsem totální lama a nevím, jaké informace jsou relevantní (rád se pokusím cokoliv doplnit) tak bych chtěl místní zkušenější uživatel požádat jestli by mi nezkusili poradit co jak kdy kde kudy kam abych to zprovoznil.

Vítám jakékoliv rady a předem za ně děkuji
T.

PS: omlouvám se za sáhodlouhý text...
losos (2977)|17.11.2009 23:15
Popsal jsi to hezky a srozumitelně - to ohledně té karty - ale my nevíme, jestli jsi ji nějak (a jak) připojil na nějaký (a jaký) zdroj signálu - to jsi vůbec nepopsal, nebo jen náznakem.
A to je přece důležité - my nemůžeme vědět, jestli máš vůbec k dispozici ZDROJ SATELITNÍHO SIGNÁLU...
Třeba jsi to připojil (a jak ? nebo nepřipojil ? nic o tom nepíšeš !) jen na klasický analogový signál, který bývá obvykle ve společném anténním televizním rozvodu (=společná tv. anténa). I signál ze satelitního vysílání může být totiž převeden na tyto frekvence (na analog, či DVB-T) a napojen do stávajícího rozvodu v domě. To si musíš zjistit, jak to je u vás uděláno !
Asi to tak nějak bude, a proto ti TV karta nemůže nic naladit, protože nemá z čeho. Ovšem může to mít i jinou příčinu...
V každém případě začni ne od konce (od karty), ale od začátku, t.j. od antény a zdroje signálu. Zjisti si, jestli vůbec nějaký satelitní signál máš k dispozici... - víš, jak to zjistit ? Nejlépe pomocí nějakého satelitniího přijímače a televizoru... (Třeba u souseda).
.tom (7)|18.11.2009 08:56
Satelitní signál k dispozici je. Půjčil jsem si od souseda stolní sat. přijímač TOPFIELD TF6000CR s kartou Skylink a ihned po připojení funguje.
Satelit je prý řešený tak, že je na střeše parabola, z té vedou kabely pod střechu do nějaké zamčené skříně (takže nemůžu napsat co tam je) a odtud jsou jednotlivé kabely - co byt to jeden kabel. V bytě mám potom na zdi zásuvku kde je TV, RADIO a SAT. Přijímač jsem (stejně jako PC předtím) připojil k té zdířce SAT.

EDIT: tak se mi podařilo zprovoznit nekódované kanály - komlpentě jsem všechno odinstaloval a nainstaloval drivery znovu a už to jede. Teď jak rozchodit kódované kanály?!?
VlaDamorava (466)|18.11.2009 11:26
Od toho souseda si zjisti jak jsou nastaveny DISEqC přepínače pro jednotlivé satelitní pozice. Ty pak musíš nastavit v DVBViewru, aby jsi mohl laborovat s kartou. Ta verze DVBViewer TE2 umí pouze FTA programy, pro použití s kartou Skylink musíš zakoupit Profi verzi tohoto programu.

2losos
Z popisu od .tom vyplýva, že mají udělaný hvězdicový rozvod k jednotlivým bytům a v něm programy převedené do analogu (většinou v S-pásmu) + několik satelitních pozic. To vše vyvedeno do kombinované účastnické zasuvky TV+SAT+R.
losos (2977)|18.11.2009 12:00
Jojo, není nad soukromou parabolu, nebo dvě, že ? (Či raději hned tři, jako mám i já).
VlaDamorava (466)|18.11.2009 17:57
2losos
Pokud nemáš motor, tak tím jenom získáš! 4 satelitní pozice v jednom drátu. Navíc signál DVB-T vysílačů.
.tom (7)|18.11.2009 20:26
Tak nevím. Od pátku si s tím "hraju" a všechno se spravuje tak nějak samo. Dnes večer začaly fungovat některé HD kanály. Některé sice mají pořád "tmu" a některé se po pár minutách koukání zaseknou, ale jinak celkem dobrý. Třeba se to ještě vylepší :)

Jinak bych měl ještě jeden dotaz (spíš šílenou myšlenku):
rád bych signál nějak rozdělil abych mohl koukat nezávisle dvě TV. Jde nějak:
a) rozdělit signál který přichází ze střechy z toho multi-přepínače? Nebo
b) jde nějak u toho přepínače sloučit dva výstupy, poslat je jedním kabelem dolů a v bytě opět rozdělit? Nebo
c) musím natáhnout nový koax ze střechy až do bytu? (pro mě prakticky nereálné)
VlaDamorava (466)|18.11.2009 21:00
C) je správně
Nezávisle můžeš koukat třeba na 5 TV, pouze z výstupu TV účastnícke zasuvky (analog příp. DVB-T).
VeRsAgE (19)|29.12.2009 22:01
Cau .Tome, psal jsem Ti PM, ale neodpovedel jsi. Resim stejny problem rozchozeni satelitni karty.
Koupil jsem jak kartu, tak pridavny modul a kartu. Vse zapojil. Za par dni jsem trochu pohnul z mista. Mam Win7 32bit, protoze ve Vistach jsem nemohl do oken dostat drivery na pridavny modul karty. Ve win7 bezproblemu. Bezel jsem na 64 bit oknech, ale tam dvbwiever nejde a pada po zobrazeni hlasky. Tak jsem ted ve finale na 32bit.
Jedine co me opravdu hodne zarazi, ze se ti v nabidce v MCE ukazovala Astra druzice, instaloval jsi neco navic, protoze ja jsem s touto kartou bezel snad na 6terech oknech a vsechna jina pri stejnych codecich z CD od koupeneho HW a NIKDY jsem nemel na vyber v MCE Astru a to jakoukoliv, mam tam nejake silene druzice z USA. Pricemz jsem zadaval vse jak mam dle wizardu / CR, PSC, stahoval se seznam dostupnych stanic, atd... proste ale nemohu dostat Astru do MCE na vyber.
Proto jsem to resil tim zpusobem, ze chci nejakym pluginem dostat DVBWiever do MCE.
Muzete mi prosim poradit?
Diky moc