Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

antení slučovač.

fanda 1308 (13)|17.11.2009 20:30
Potřeboval bych sloučit signál z kabelové televize UPC kde jsou kanály S4.S5,S8 a C5-C63 s antenou DVB-T. Jaký použít slučovač. Už se to zde řešilo ale nedořešilo. Zkoušel jsem různé rozbočovače které by měli jít i obráceně . S jedním se to skoro podařilo ale CT1.2 i 24 na DVB-T nemělo signál. V roce 2007 Atkins uváděl že to vyřešil slučovačem od slovenského výrobce ale neuvedl žádný typ.Poradte. Díky
Pitomec (10211)|17.11.2009 21:15
[quote=fanda 1308;249099]Potřeboval bych sloučit signál z kabelové televize UPC kde jsou kanály S4.S5,S8 a C5-C63 s antenou DVB-T. Jaký použít slučovač. Už se to zde řešilo ale nedořešilo. Zkoušel jsem různé rozbočovače které by měli jít i obráceně . S jedním se to skoro podařilo ale CT1.2 i 24 na DVB-T nemělo signál. V roce 2007 Atkins uváděl že to vyřešil slučovačem od slovenského výrobce ale neuvedl žádný typ.Poradte. Díky[/quote]
Kabelovka UPC pracuje v pásmu 126-862MHz, DVB-T pak v pásmu 471-862MHz, takže nesloučíš nic. Jedinou (teoretickou) možností je zjistit volné kmitočty v pásmu UHF, které UPC nevyužívá (ale samozřejmě může kdykoliv začít využívat!) a na ně pak DVB-T dát, ale v praxi je to nesmysl.
|Mio| (350)|17.11.2009 23:40
No kupodivu me to funguje na normalnim slucovaci, ale pokud ti nejde jeden konkretni MUX tak pouzij laditelny odlaďovač a tim dany kanal z jednoho ze vstupu zablokujes.

UPC se snazi vyhnout se pouziti kmitoctu ktere v dane oblasti pouziva DVB-T, duvod je celkem jasny, ale ocividne to u vas neni nebo nejde.
Pavel_tempx2 (829)|18.11.2009 08:54
jen jestli se fanda nesnaží naladit DVB-T na settopboxu od UPC :D

jinak jak píše MIO kabelovky se většinou snaží kvůli rušení vynechat kanály, které používá terestial a je jedno jestli analog nebo digitál, ikdyž u digitálu už to tak úplně neplatí
Pitomec (10211)|18.11.2009 16:08
I kdyby kabelovka vynechala ten konkrétní kanál na kterém vysílá nějaký pozemní vysílač, tak to pořád nestačí, protože takový slučovač nikdo nevyrobí a to by jedině musela kabelovka vynechat ještě pár kanálů před a za. V Brně např. bude v DVB-T mux ČT na kanálu 29 a v kabelovce UPC je ten kanál sice prázdný, ovšem na kanálu 28 je MGM, na kanálu 30 pak Óčko (kanál 31 je TV5 a kanál 32 Fun1), takže normálními prostředky nulová šance na sloučení.
|Mio| (350)|18.11.2009 18:54
[quote=Pitomec;249257]I kdyby kabelovka vynechala ten konkrétní kanál na kterém vysílá nějaký pozemní vysílač, tak to pořád nestačí, protože takový slučovač nikdo nevyrobí a to by jedině musela kabelovka vynechat ještě pár kanálů před a za. V Brně např. bude v DVB-T mux ČT na kanálu 29 a v kabelovce UPC je ten kanál sice prázdný, ovšem na kanálu 28 je MGM, na kanálu 30 pak Óčko (kanál 31 je TV5 a kanál 32 Fun1), takže normálními prostředky nulová šance na sloučení.[/quote]

To znamena ze v tvoji lokalite je kabelovka jen do 500 MHz, to by ale melo byt pro slouceni lepsi ne? Ten MUX je totiz na C30 kdezto ty od UPC jsou na S28-32, to by melo byt pekne daleko od sebe.

Nekamenuj me pokud se mylim, ale sloucit to jde obycejnym sirokopasmovym slucovacem za par korun, kdyz neco koliduje odladovac by mel stacit.

Pri nejhorsim se da od IVO objednat cokoliv co si vymyslis, otazkou je pak uz jen cena.
Pitomec (10211)|18.11.2009 20:12
V mé lokalitě (Brno) je kabelovka v celém pásmu a mnou uváděné kanály jsou normální, nikoliv S nebo H.
fanda 1308 (13)|18.11.2009 20:39
Vidím že to asi jako vyložený laik nebudu umět - nějaký odladovač mi nic neříká - sep tob-box od upc nemám.Chtěl jsem to jen jednoduše sloučit, Napadá mne ještě ještě něco - když to nejde sloučit nešlo by to nějak přepínat? Nechce se mi přehazovat koaxiální kabely - kdyby to šlo přepínačem třeba i dálkově ovládaným bylo by to prima - odborníci vymyslete něco.
Pitomec (10211)|18.11.2009 20:49
Vymyslet lze ledacos, ale když to bude řešení s měničema kmitočtu a Alcad zesilovačema a vyjde tě to na 20t.Kč, tak to asi nebude pro tebe úplně ideální řešení...
Pavel_tempx2 (829)|19.11.2009 09:41
[quote=fanda 1308;249298]sep tob-box od upc nemám.Chtěl jsem to jen jednoduše sloučit, [/quote]

na čem tedy chcete to DVB-C a DVB-T přijímat, máte TV s tunerem na obě normy?

[quote=Pitomec;249257]I kdyby kabelovka vynechala ten konkrétní kanál na kterém vysílá nějaký pozemní vysílač, tak to pořád nestačí, protože takový slučovač nikdo nevyrobí a to by jedině musela kabelovka vynechat ještě pár kanálů před a za. V Brně např. bude v DVB-T mux ČT na kanálu 29 a v kabelovce UPC je ten kanál sice prázdný, ovšem na kanálu 28 je MGM, na kanálu 30 pak Óčko (kanál 31 je TV5 a kanál 32 Fun1), takže normálními prostředky nulová šance na sloučení.[/quote]

a nezkoušel jsi to zapojit, jestli to opravdu dělá rušení (teorie a praxe je něco jiného ;) )
Ivo Mašek (10205)|19.11.2009 09:55
[quote]
a nezkoušel jsi to zapojit, jestli to opravdu dělá rušení (teorie a praxe je něco jiného ;) )
[/quote]
Ruší se to. Mám to ještě z časů Karnevalu prakticky vyzkoušeno.
Pavel_tempx2 (829)|19.11.2009 10:41
Karneval už tehdy jel v DVB-C a z vysílačů DVB-T? analog je o trošku jiném, tam by neměly být ani dva sousední kanály
Ivo Mašek (10205)|19.11.2009 11:04
[quote=Pavel_tempx2;249383]Karneval už tehdy jel v DVB-C a z vysílačů DVB-T? analog je o trošku jiném, tam by neměly být ani dva sousední kanály[/quote]
Karneval jel v digitálu vůbec jako první, v době, kdy u UPC digitál zavrhovali, jako zbytečný.
Pitomec (10211)|19.11.2009 19:23
[quote=Pavel_tempx2;249370]a nezkoušel jsi to zapojit, jestli to opravdu dělá rušení (teorie a praxe je něco jiného ;) )[/quote]
Ty mnou výše uvedené kanály v kabelovce UPC jsou u analogového signálu. A jinak i sloučení dvou sousedních kanálů (oba v digitálu) je dost pracné, možná i pracnější než dvou sousedních kanálů v analogu (kde např. při odlišné úrovni signálů docházelo k různým interferencím, ale dalo se to sledovat, zatímco u digitálu je výsledkem jenom trhaný nesledovatelný obraz).