Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV Live HD Media Player - nastavení, zkušenosti

jis (1301)|16.11.2009 16:03
Po vzoru úspěšného vlákna "LCD SAMSUNG LE40B650 - nastavení, zkušenosti..." zákládám toto vlákno se stejným cílem: Podělit se vzájemně s osobními zkušenostmi s tímto síťovým HD Media přehrávačem, který toho v miniaturním (4x10x12,5cm) a naprosto tichém provedení nabízí opravdu hodně a to za rozumné peníze.

Několik základních odkazů na úvod:

WD TV Live HD Media Player ( WDBAAN0000NBK )
Western Digital - WD TV Live Media Player (WDTV2) - AVS Forum
WDTV Forum - WDTV Media Player - Index
B-RAD >> WDTV Live homebrew firmware development
B-RAD >> WDTV Live unboxing + undressing *revised2*
WD Support > Installation > Home Entertainment > WD TV Live Media Player
How to share a folder in Windows that can be viewed with the WD TV Live HD Media Player
Amazon.com Western Digital WD TV Live Network-ready HD Media Player WDBAAN0000NBK-NESN Electronics
vmull (18)|17.11.2009 16:22
Reaguji na založení vlákna.
Vyzkoušel jsem nahrát homebrew firmware 0.1.8. Zatím se zdá, že vše funguje a přihlásil jsem se bez problémů přes ssh (i telnet) do linuxu. Vyzkoušel jsem i některé drobné úpravy konfigurace.
Co je nyní cílem - zkusit vyměnit případně doplnit youtube (v OSD) za streaming videa (tv) v našich podmínkách, tj. internet TV a archívy.

Pokud má někdo nějakou zkušenost s takovouhle úpravou, budu rád, když ji sem napíše.
jis (1301)|18.11.2009 01:38
Včera vyšla první aktualizace firmware: Release 1.01.11 (16/11/2009). Novinek je cca na půl stránky a opravených chyb na jeden a půl stránky. Hlavně mne potěšila možnost vypnout přechodový efekt při pohybu v menu, ten se tím podstatně zrychlil: "Added a user selectable “on/off” for the fade in and fade out effect while browsing files; previously this was defaulted to on all the time". Defaultní nastavení je nyní off.
Aktualizace se po zapnutí sama nabídla a po potvrzení provedla. Komfortní záležitost :cool:. Předpokládám, že b-rad tuto verzi použije jako základ pro další verzi svého fw.
jis (1301)|18.11.2009 09:29
b-rad publikoval WDLXTV_LIVE firmware 0.2.0, který je již založen na poslední verzi officiálního firmware 1.01.11.
pumpiacik (6)|18.11.2009 10:15
Nazdar vsetci, som stastnym uzivatelom WD TV Live HD Media Player, vlastnim ho asi 2 tyzdne, a zatial max. spokojnost, com som mal v PC zatial vsetko precitalo v pohode. Len skoda, ze DVD format neprecita aj s menu a bonusmi. Cawte
badoch (11)|19.11.2009 12:42
Mám ho taky, a řeším od začátku jeden problém "...was a problem connecting to the network...."

Dostávám tuhle hlášku někdy i co cca5 minut, zajímavé že opravdu vždy zhruba po stejném čase, někdy hned, někdy za dva filmy vůbec. Zajímavé je že vždy funguje připojení (youtube a test sítě je také vždy v pořádku) jen to ztratí komunikaci se sdílenou složkou v místní LAN na HDD v PC. Je nutné udělat restart, nebo, v nastavení kontrolu sítě a teprve se znova dostanu na složku v PC a další zajímavost, že si to pamatuje v kterém místě se stala chyba a mohu pokračovat ve sledování od toho času kdy došlo ke ztrátě "sítě".

Další věc je, že tuhle chybu jsem zpozoroval i když jsem měl rozkoukaný film, který byl v "pause" tedy žádný datový tok po sítí a když jsem se vrátil tak tam byla taky.

Hledal jsem na internetu, neumím moc anglicky, našel jsem na jednom foru podobný problém, ale závěr jsem se nedozvěděl.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1187907&page=2

PC je na 99,9% v pořádku, fw vypnutý, všechno dobře nastavené a dělá to stále , ale náhodně. Zkoušené jiné kabely, prostě vše možné.
Z druhého PC v LAN je také stejný problém.

nemá někdo podobnou zkušenost , nebo typ, reklamovat se mi to nechce.
jis (1301)|19.11.2009 15:33
[quote=badoch;249401]řeším od začátku jeden problém "...was a problem connecting to the network...."[/quote]Prosím tě, neuvedl jsi, jaký OS máš na svých PC. To je dost zásadní údaj. Nemáš náhodou Windows 7?
badoch (11)|19.11.2009 22:26
XP HOME SP3 na obou PC, teda na jednom je ještě SP2
jis (1301)|20.11.2009 01:18
@badoch: Ok, prošel jsem si odkaz, který jsi zde uvedl a shrnu to asi takto: Zatím panuje konsensus, že za určitých, dosud přesně nespecifikovaných podmínek, mají někteří problémy se síťovou konektivitou, které zde popisuješ. Očekává se, že to opraví až aktualizace firmware. Je zde však workaround, použít alternativní firmware, který za podmínky, že budeš mít v jednom USB portu trvale flashdisk, tyto potíže umožňuje eliminovat: http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=17456752&postcount=43.
pumpiacik (6)|20.11.2009 06:11
Ahojte, chcem sa opytat, ze ako mate nastaveny obraz na video v prehravaci pri zapojeni HDMI, lebo ja mam Auto a obcas obraz trha...
badoch (11)|20.11.2009 08:53
To "JIS" děkuji za zprávu, Až bude situace neúnosná tak to určitě zkusím. Je zajímavé , že někdy to udělá třeba 6x hned ze startu po tom cca stejném čase, někdy třeba za dva filmy nikdy.

Orginální aktualizace, která byla první tento týden problém neřeší

Ještě k tomu problému chybová hláška s modrou obrazovkou naskočí hned bez varování během přehrávání i v pauze. Ale zkoušel jsem za přehrávání vypnout PC se sdíleným adresářem a chovalo se to jinak. Má to celkem dost velkou svojí paměť- hrálo normálně po +/- 30 vteřinách přestal jít obraz ale zvuk šel ještě dalších cca 20 vteřin a teprve potom se objeví ta "modrá smrt"

Další nectnost je připojení WI-FI klíčenky USB, nějak tam nemám vůbec menu, (objevilo se snad jen jednou po tvrdém resetu a stejně to USB nedetekovalo) Sice mne to až tak netrápí kabel je kabel. ALe pro informaci jiných je to vhodné uvést. (TP-LINK TL-WN322G)
jis (1301)|20.11.2009 09:59
[quote=badoch;249582]Další nectnost je připojení WI-FI klíčenky USB, nějak tam nemám vůbec menu, (objevilo se snad jen jednou po tvrdém resetu a stejně to USB nedetekovalo) Sice mne to až tak netrápí kabel je kabel. ALe pro informaci jiných je to vhodné uvést. (TP-LINK TL-WN322G)[/quote]Promiň, nerozumím, chtěl jsi tím říci, tento WiFi USB bezdrátový adaptér není s přehrávačem kompatibilní? I to by mohl alternativní fw řešit, protože podstatně rozšiřuje skupinu podporovaných adaptérů. Jinak ale není "54M Wireless LAN USB Adapter, 2.4GHz, 802.11g/b" moc vhodný.
jis (1301)|20.11.2009 10:05
[quote=pumpiacik;249568]Ahojte, chcem sa opytat, ze ako mate nastaveny obraz na video v prehravaci pri zapojeni HDMI, lebo ja mam Auto a obcas obraz trha...[/quote]Měl bys nastavit snímkovou frekvenci stejnou, jako má promítané video. Přehrávač zatím ještě nepodporuje autosense snímkové frekvence a adekvátní dynamické nastavení výstupu. Druhou příčinou trhání může být to, že má s daným videem nějaký problém. O jaký šlo formát? Přehrával jsi z USB, nebo z LAN? Já sám jsem se setkal s tím, že mi trhají některá dema v m2ts, ale opravdu jen některá. Na PC (netbooku!) však přitom jedou plynule.
badoch (11)|20.11.2009 10:10
Asi ano-není, protože když už jsem tam náhodou měl to menu pro "WIFI" podle mne je to při prvním zapnutím kde vybíráš USB/LAN, protože teď už menu pro konfig. wifi nikde není. Stejně tuto "WIFI-klíčenku" nenašlo. Další postřeh když ji hjodím do USB na PC tak přesto že je WIFI na routru vypnuto, tak klíč nepravidelně bliká. Pokud ho však píchnu do WD, tak se rozsvítí a svítí stále. Ale system jeho připojení nijak nedetekuje a nezobrazí se mi ani nabídka s konfigurací. Jestli je to nepodporujícím HW, nevím , já nemám jinou k vyzkoušení a na stránkách se seznamy HW tak tam teda moc velký výběr není.
jis (1301)|20.11.2009 12:34
[quote=badoch;249610]Jestli je to nepodporujícím HW, nevím , já nemám jinou k vyzkoušení a na stránkách se seznamy HW tak tam teda moc velký výběr není.[/quote]Takže závěr je jasný, oficiální fw jeho chipset prostě zatím nepodporuje, ale můžeš přece zkustit WDLXTV_LIVE firmware 0.2.0, který by ho již podporovat mohl. To vyzkoušení tě nic nestojí, jen pár minut času a i případný návrat k oficiálnímu fw, kdyby ti ten modifikovaný nevyhovoval (o čemž pochybuji, vždyť bys tak odstranil i ty zmiňované potíže se síťovou konektivitou), je velmi snadný.
pfemir (74)|20.11.2009 14:40
[quote=pumpiacik;249568]Ahojte, chcem sa opytat, ze ako mate nastaveny obraz na video v prehravaci pri zapojeni HDMI, lebo ja mam Auto a obcas obraz trha...[/quote]
Mam tento prehravac teprve treti den a toho obcasneho trhani jsem si take vsiml. Dost dobre nechapu jaky vyznam vlastne ta polozka "Auto" ma. Kdyz ji navolim, tak mam obraz vzdycky 1920x1080@60Hz, at prehravam jakekoliv video.
[quote=jis;249559]Měl bys nastavit snímkovou frekvenci stejnou, jako má promítané video.[/quote]
No jo, to je sice pekna rada, i logicka, ale jak tu snimkovou frekvenci mam poznat? Na PC to samozrejme neni problem, ale na tom prehravaci? A navic porad to prepinat je docela opruz.
pfemir (74)|20.11.2009 14:49
Jeste jsem se chtel zeptat k tomu firmwaru WDLXTV_LIVE firmware 0.2.0. Co jsem pochopil tak diky tomuto firmware je mozne dostat se primo do linuxu, takze je mozne si tam treba doinstalovat torrentdownloader apod. Toto nehodlam provozovat, takze se ptam, jestli ma tento firmware nejaka vylepseni ohledne prehravani videii (je rychlejsi, ma vic nastaveni, umi posunout zvuk vuci obrazu, apod.)?
BTW, ta posledni vec (posunuti zvuk vuci obrazu) by se mi docela hodila, je mozne toho nejak docilit?
jis (1301)|20.11.2009 14:52
[quote=pfemir;249674]Dost dobre nechapu jaky vyznam vlastne ta polozka "Auto" ma.[/quote]Se stávajícím fw zatím žádný.
[quote=pfemir;249674]No jo, to je sice pekna rada, i logicka, ale jak tu snimkovou frekvenci mam poznat? Na PC to samozrejme neni problem, ale na tom prehravaci? A navic porad to prepinat je docela opruz.[/quote]Je to opruz, naprostý souhlas. Už aby bylo implementováno to autosense. Avšak, když si na PC všechna svá videa proskenuješ, tak zjistíš, že je lze dle snímkové frekvence rozdělit do několika málo skupin. Já jsem si je jako dočasné řešení takto na disku rozdělil, takže i na přehrávači pak vím, co mám nastavit. Časem to doufám nebude třeba.
jis (1301)|20.11.2009 15:00
[quote=pfemir;249677]k tomu firmwaru WDLXTV_LIVE firmware 0.2.0: ma tento firmware nejaka vylepseni ohledne prehravani videii (je rychlejsi, ma vic nastaveni, umi posunout zvuk vuci obrazu, apod.)?[/quote]Na stránce WDLXTV_LIVE firmware 0.2.0 je přece kompletní popis všech změn.
[quote=pfemir;249677]ta posledni vec (posunuti zvuk vuci obrazu) by se mi docela hodila, je mozne toho nejak docilit?[/quote]Ja toto nastavuji v AV přijímači, WD TV Live zatím nic takového nenabízí. Případně přes servisní menu v TV, pokud jedeš pouze přes TV.
pfemir (74)|20.11.2009 17:14
[quote=jis;249678]Avšak, když si na PC všechna svá videa proskenuješ, tak zjistíš, že je lze dle snímkové frekvence rozdělit do několika málo skupin. Já jsem si je jako dočasné řešení takto na disku rozdělil, takže i na přehrávači pak vím, co mám nastavit. Časem to doufám nebude třeba.[/quote]
To je dobry napad, to me nenapadlo :-)
[quote=jis;249679]Na stránce WDLXTV_LIVE firmware 0.2.0 je přece kompletní popis všech změn.[/quote]
To sice je i sem si ho cetl, ale ten popis obsahuje hodne, pro me neznamych, zkratek a pojmu, takze proto jsem se ptal.
[quote=jis;249679]Ja toto nastavuji v AV přijímači, WD TV Live zatím nic takového nenabízí. Případně přes servisní menu v TV, pokud jedeš pouze přes TV.[/quote]
Jedu pres AV receiver a ten to nenabizi, takze nic.
badoch (11)|21.11.2009 09:58
[quote=jis;249643]Takže závěr je jasný, oficiální fw jeho chipset prostě zatím nepodporuje, ale můžeš přece zkustit WDLXTV_LIVE firmware 0.2.0, který by ho již podporovat mohl. To vyzkoušení tě nic nestojí, jen pár minut času a i případný návrat k oficiálnímu fw, kdyby ti ten modifikovaný nevyhovoval (o čemž pochybuji, vždyť bys tak odstranil i ty zmiňované potíže se síťovou konektivitou), je velmi snadný.[/quote]

Takže jsem to zkusil, a kromě změny pozadí jsem nějak moc změn nepozoroval. WIFI menu, taky nemůžu stále najít, i když přísahám že jsem ho tam jednou nějakým způsobem dostal. ALe to není zas tak důležité. Budu do toho vrtat postupně dál.
jis (1301)|22.11.2009 21:11
Dnes jsem si všiml, že pro HDMI vstup, kde mám připojen WD TV Live, mám v menu Obraz - možnosti (Picture Options) volbu Filmový režim (Film Mode) zašedlou a vypnutou. Ač jsem zkoušel všechno možné, nepodařilo se mi to změnit. Jak to máte ostatní, co máte Samsung TV? A tuší někdo, proč tomu tak je?
pumpiacik (6)|23.11.2009 19:03
Ano aj mne sa to neda nastavit a je to sede ale neviem preco...
jis (1301)|24.11.2009 15:50
[quote=jis;250035]Dnes jsem si všiml, že pro HDMI vstup, kde mám připojen WD TV Live, mám v menu Obraz - možnosti (Picture Options) volbu Filmový režim (Film Mode) zašedlou a vypnutou. Ač jsem zkoušel všechno možné, nepodařilo se mi to změnit. Jak to máte ostatní, co máte Samsung TV? A tuší někdo, proč tomu tak je?[/quote][quote=pumpiacik;250199]Ano aj mne sa to neda nastavit a je to sede ale neviem preco...[/quote]Sám si odpovím: To naše pozorování je zcela v pořádku, prostě naše TV je chytřejší než se zdá a já si sypu popel na hlavu, protože jsem nečetl pozorně poznámku na okraji stránky v manuálu: "Film Mode is supported in TV, AV, COMPONENT(480i / 1080i) and HDMI(480i / 1080i)." Takže je logické, že při nastaveném výstupu WDTVL na 1080p, se filmový režim nenabízí ;).

Když už jsem v tom, tak mám další s tímto související postřeh:

Položka "Černá HDMI" může být v TV nastavena na Normální, nebo Nízká, záleží na tom, jaké zařízení je připojeno a zda je, či není schopno se s TV přes HDMI domluvit. Někdy se to musí doladit ručně, typicky pro PC. Pro defaultní nastavení WDTVL je položka "Černá HDMI" také zašedlá, až když se nastaví na WDTVL Color space RGB High nebo RGB Low, tak se položka začne nabízet. Viz http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=17518353&postcount=2421 (Checked the output colorspace: RGB High seems to be PC level, RGB Low is Video level.)
vivid.sk (11472)|24.11.2009 16:14
Ako tak letmo citam toto vlakno, tak vidim, ze problemy "mudrych krabiciek" su defacto vzdy rovnake.
Existuje vobec nejaky, ktory netrpi tymito detskymi chorobami a zvladne vsetko bez problemov a plnohnodnotne nahradi PC (dokonca aj nieco naviac?).

Skusim napisat klucove body:

- podpora diakritiky (mozna manualna volby kodovej stranky v menu)
- podpora viacerych/roznych titulkov a ich manualny vyber (aj z podadresarov), bez ohladu na ich meno (moze byt rozdielne od mena filmu) a moznost prepinania sa medzi nimi.
- manualny posun titulkov (standardne by sa mali objavovat v spodnej ciernej ploche)
- zmena farby a velkosti titulkov (samozrejma je aj volba tienovania a farba tienov)
- prepinanie jazykovych stop
- podpora AC3 a DTS (vratane pass-thru)
- moznost nastavit (natrvalo) posun medzi audiom a videom (korekcia input lagu - postacilo by +- 150ms)
- plna podpora DVD (vratane menu)
- plynule prehravanie BD ripov na 23.976 fps (bez prilezitostneho cukania).
- moznost menit priamo tlacitkom aspect ratio + zoomovat (Pan&Scan).
- automaticke prepinanie vystupnej frekvencie podla fps filmu


... a viac mi nenapadne, v kazdom pripade nemal som doma este ziadnu krabicku, ktora by toto zvladla. Snad sa dozijem .... (i ked mi to defacto netreba, lebo PC je PC, ale pokial bude niekto z okoli vyberat, tak rad by som vedel o nejakych tipoch; PC nezvladne tak akurat posledny bod - teda zvladne, ale moja karta to nema rada, ked jej za behu pri DXVA skript prepne refresh rate. Tak ci tak treba stopnut film a pustit ho znovu).
jis (1301)|24.11.2009 22:43
Tento přehrávač je trochu jiný než ostatní na trhu, je minimalistický co se týče nastavení a komplikovanosti ovládání a uživatelského rozhraní, ale na druhou stranu, to co dělá a často zcela automaticky, to dělá dobře. Z tvého seznamu zatím neumí:
- moznost nastavit (natrvalo) posun medzi audiom a videom (korekcia input lagu - postacilo by +- 150ms)
- plna podpora DVD (vratane menu)
- automaticke prepinanie vystupnej frekvencie podla fps filmu
Podle mého názoru má zdaleka nejlepší poměr cena/výkon, je to taková malá kouzelná, zcela tichá a přitom netopící krabička. A to je na úplném počátku svých možností, zatím proběhla jedna oficiální aktualizace firmware, ale již 11 aktualizací alternativního fw.
ai (2993)|24.11.2009 23:10
[quote=jis;250488] Z tvého seznamu zatím neumí:...
...... je to taková malá kouzelná, zcela tichá a přitom netopící krabička. [/quote]

ja mam WDTV, tu prvni verzi bez LAN, ovsem pozor, nespolehal bych se nebo nekupoval bych tu WDTV Live s duverou ohledne zlepseni firmware, to u WDTV nefunguje jako jinde
vivid.sk (11472)|24.11.2009 23:49
jis> to je celkom sikovne. Taky samsung media player (v nasich TV) nepodporuje z toho zoznamu skoro nic.
Spika (2)|25.11.2009 09:03
Mam tenhle pristroj od vcera a i behem standby rezimu se mirne zahriva? Je to normalni? Diky za odpovedi.

Jinak jsem testoval ruzne formaty a spokojenost. Prehralo me to az na jednu vyjimku vsechno (format videa MOV z fotaku Panasonic, s kterym meli problemy i nektere codec packy ve Windows). Teda chybka, kdyz jsem dal prehrat tyto MOV videa, tak se objevily "presypaci hodiny" a nic a potom co jsem dal zpet, to same delaly i vsechna ostatni videa. Pomohlo vypnuti a zapnuti pristroje. Ovladani a menu je opravdu strohe, ale staci, hlavni funkci plni. Jen me vadi drobnosti jako nemoznost ovladani hlasitosti pres jejich ovladac (nebo to nejak jde?) + tlacitko na rychle vypnuti zvuku a docela nesikovne preskakovani delsich useku ve filmu.

Firmware jsem aktualizoval na posledni verzi a je zapojeny pres HDMI.
jis (1301)|25.11.2009 10:19
[quote=ai;250501]ja mam WDTV, tu prvni verzi bez LAN, ovsem pozor, nespolehal bych se nebo nekupoval bych tu WDTV Live s duverou ohledne zlepseni firmware, to u WDTV nefunguje jako jinde[/quote]Prosím tě, můžeš to upřesnit? V jakém smyslu to nefunguje jako jinde?

Co do četnosti aktualizace fw se snad výrobce snaží dostatečně, nebo ne? Co jsem se díval na seznam oficiálně vydávaných verzí firmware, tak jich pro tvoje WDTV bylo již 12 během pouhých 7 měsíců. Na rozdíl např. od Samsungu vydávají velmi podrobné seznamy změn a oprav. Kvalita jejich manuálu mne příjemně překvapila, včetně naprosto profesionální a bezchybné české mutace a to má příručka 173 stran. Ty používáš oficiální, nebo alternativní fw? Navíc je třeba říci, že WDTVL má již na počátku vyřešeny nedostatky předchozí verze a hlavně používá nový chipset, který přehraje prakticky vše (včetně klasického dema Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps) a běhá jako z praku, přehrávání je prakticky instantní, pohyb v menu rychlý, rychlost čtení a zapisování na připojený disk po síti je nejrychlejší ze všech přehrávačů na trhu vůbec (>7MB/s, strčí do kapsy i PCH C-200 s interním SATA diskem), zvládá naprosto bezchybně zobrazovat české titulky, atd. Zaujala mne i silná komunitní podpora vývoje alternativních fw včetně shromažďování chyb a požadavků na nové vlastnosti.
S WDTVL jsem fakt spokojen, a to tak, že i kdyby už žádný nový fw nebyl, tak jsem v pohodě (přeháním, určitě by mne to mrzelo), ale to nenastane, protože už avizovali zásadní aktualizace na konec a na začátek roku a první aktualizaci, kde je novinek cca na půl stránky a opravených chyb na jeden a půl stránky označili za malou maintenance aktualizaci na základě zpětné vazby od uživatelů. Neznám přesně důvod tvé frustrace z WDTV, ale pravda, také jsem četl na netu, že WDTV buď uživatelé milují, nebo zatracují... Jako vlastník WDTVL patřím do té první skupiny ;). A pravdou také je, že před rokem, po důkladném studiu, jsem WDTV zavrhl a řekl si, že s nákupem ještě počkám.
vivid.sk (11472)|25.11.2009 10:47
Mam tenhle pristroj od vcera a i behem standby rezimu se mirne zahriva?

Aka je spotreba tejto masinky v standby/pri prevadzke? Jis, vies to zmerat?
jis (1301)|25.11.2009 11:25
@Spika: Díky za tvé postřehy.[quote=vivid.sk;250551]Aka je spotreba tejto masinky v standby/pri prevadzke?[/quote][quote=Spika;250535]Mam tenhle pristroj od vcera a i behem standby rezimu se mirne zahriva? Je to normalni?[/quote]Ano, je. Nemám zatím pořádný wattmetr, ale svým stávajícím jsem změřiĺ spotřebu ve standby cca 3-4W a v zapnutém stavu cca 5W (nejméně ze všech na trhu). Při delším nepoužívání se určitě vyplatí WDTVL napájecí adapter odpojit ze zásuvky (pokud ti zároveň neslouží jako NAS). Na druhou stranu je to u media přehrávačů takřka běžné: PCH C-200 má ve standby spotřebu 12W, IcyBox IB-MP309HW-B 10,4W, PCH A-110 8,2W, TViX M-6500A 4,5W. Nové nařízení EU pro spotřebu ve standby by splnili např. eGreat EG-M34A, který má 0,8W a Xtreamer a eGreat EG-M33H - oba 0,9W. Když však uvážím, že WDTVL je malý kompletní Linux box s 256MB flash a 512MB RAM a může navíc s připojenými 2,5" disky trvale fungovat jako slušně rychlý NAS s celkově minimální spotřebou, pak to nevidím jako zásadní problém. Těžko někde seženeš tak výkonný počítač s ještě menší spotřebou!
[quote=Spika;250535]Prehralo me to az na jednu vyjimku vsechno (format videa MOV z fotaku Panasonic, s kterym meli problemy i nektere codec packy ve Windows). Teda chybka, kdyz jsem dal prehrat tyto MOV videa, tak se objevily "presypaci hodiny" a nic a potom co jsem dal zpet, to same delaly i vsechna ostatni videa. Pomohlo vypnuti a zapnuti pristroje.[/quote]Také mám Panasonic foťák (Panasonic Lumix DMC-TZ5), také mi jeho video nepřehrál, akorát jsem to měl bez těch dalších vedlejších efektů, přehrávač pak fungoval normálně.
[quote=Spika;250535]Ovladani a menu je opravdu strohe, ale staci, hlavni funkci plni. Jen me vadi drobnosti jako nemoznost ovladani hlasitosti pres jejich ovladac (nebo to nejak jde?) + tlacitko na rychle vypnuti zvuku a docela nesikovne preskakovani delsich useku ve filmu.[/quote]To ovládání de facto úrovně audio výstupu jsem nikdy u žádného zařízení nepoužíval, nemám to rád, používám pouze master hlasitost na AV přijímači, takže mi to nechybí. To skákáni po 10 minutách se mi naopak líbí, ze svých dvou HD PVR STB různých značek jsem zvyklý na krkolomnější způsoby pohybu v nahrávkách, takže jsem spokojen.
[quote=Spika;250535]Firmware jsem aktualizoval na posledni verzi a je zapojeny pres HDMI.[/quote]Také zatím používám poslední oficiální fw a jedu přes HDMI skrze AV přijímač:
1) Onkyo HTX-22HD HDMI OUT <=> Samsung LE40B750 HDMI IN 3 (pojmenovat vstup jako AV přijímač)
2) WD TV Live HD Media Player HDMI OUT (zvuk nastavit na digital) <=> Onkyo HTX-22HD HDMI IN 1
V TV a AV přijímači jsem nastavil plnou podporu HDMI-CEC.
vivid.sk (11472)|25.11.2009 13:00
jis> ktore z tychto chyb su uz opravene? (predpokladam, ze DTS uz funguje.)
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=225692&postcount=2
jis (1301)|25.11.2009 13:25
Vezmu to opačně, co WDTVL neumí:
- české menu
- DVD menu

A režim zobrazení "auto", zatím není jak by člověk očekával "auto frame rate" nebo "frame rate sync", ale stejně jako u WDTV, pouze přepne na nejvyšší mód podporovaný TV (v mém případě 1080p 60Hz).
ai (2993)|25.11.2009 14:38
jis
ja nemam frustraci zadnou, jsem z WDTV spokojeny, protoze jsem si to koupil tak jak to bylo a necekal jsem na uddate noveho firmware ...krome toho , ze mi neprehrava asi 30% ceskych , tech 50Kc DVD, ma tam nejaky bug, https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/21825-50-kc-dvd-hrajou-vam, uz to opravili ?
ovsem dale bych necekal podporu menu pro DVD nebo necekal bych, neveril v to, ze odladi LAN tako jinde, protoze jim dela problem odladit firmware, rikas , jestli neoficialni firmware ti staci na to co potrebujes , a veris tomu tak ok ...
jis (1301)|25.11.2009 15:13
To bohužel nejsem schopen říci, protože tato DVD nekupuji. Kdybys měl, nebo věděl o nějaké online ukázce, tak to pro tebe vyzkouším.

[quote=ai;250594]ovsem dale bych necekal podporu menu pro DVD nebo necekal bych, neveril v to, ze odladi LAN tako jinde, protoze jim dela problem odladit firmware, rikas , jestli neoficialni firmware ti staci na to co potrebujes , a veris tomu tak ok ...[/quote]Jak jsem psal, rychlostí připojení k LAN WDTVL dokonce válcuje konkurenci a vše funguje jak má, přenos souborů, sdílení, přístup přes DLNA, internetové služby. Mám ho teprve od 16.11., takže zatím stále využívám pouze oficiální fw, abych si ho důkladně osahal, než se pustím do alternativního fw.

Neodpověděl jsi na mou otázku:
[quote=ai;250501]ja mam WDTV, tu prvni verzi bez LAN, ovsem pozor, nespolehal bych se nebo nekupoval bych tu WDTV Live s duverou ohledne zlepseni firmware, to u WDTV nefunguje jako jinde[/quote]
[quote=jis;250546]Prosím tě, můžeš to upřesnit? V jakém smyslu to nefunguje jako jinde?[/quote]Ale, pochopil jsem správně z tvých příspěvků, že přes množství nových verzí fw vlastně nic podstatného u WDTV neopravili? Taková je tvoje zkušenost s WD?
ai (2993)|25.11.2009 16:46
[quote=jis;250606]pochopil jsem správně z tvých příspěvků, že přes množství nových verzí fw vlastně nic podstatného u WDTV neopravili? Taková je tvoje zkušenost s WD?[/quote]
ano vypousteji nove modely a stary WDTV nedoladili, co se tyce podstatnych veci ,krome myslim titulku, jestli se nemylim to dotahli do konce,...,ovsem zase prestaly fungovat HUBy pro pripojeni vice HDD ....
znova jen upozornuju na laxni pristup WDTV k tomu oproti konkurenci, to je vse, WDTV je levna paradni vec, pokud bydlis v US dokonce ho koupis v obchode, ktery mas za rohem a jestli neco nejde, jednoduse ho hned vratis, zadne posilani baliku a vyrizovani, pro to se tak rozrostla jeho obliba, jednoducha dostupnost i v US a cena
jis (1301)|25.11.2009 17:01
[quote=ai;250625]ano vypousteji nove modely a stary WDTV nedoladili[/quote]Tak to praktikuje většina výrobců, zásadní bugfixy řeší novým modelem :(.
[quote=ai;250625]pokud bydlis v US dokonce ho koupis v obchode, ktery mas za rohem a jestli neco nejde, jednoduse ho hned vratis, zadne posilani baliku a vyrizovani, pro to se tak rozrostla jeho obliba, jednoducha dostupnost i v US a cena[/quote]Ta rozšířenost a velká uživatelská základna a nejen v USA je velké plus: http://www.wdtvc.com/wd-tv-world-user-map/.
Pytkin (7947)|25.11.2009 17:28
to fakt nevie DVD menu ? to je divne ne ? to snad by mal vediet kazdy media player ..
Rono (2)|25.11.2009 19:48
Mozno zbytocna otazka, ale... Je mozne po sieti kopirovat data medzi pc a diskom pripojenym k WD TV Live?
badoch (11)|25.11.2009 21:08
jde, ale musí se to povolit v menu.
Spika (2)|25.11.2009 21:28
Díky moc za odpověď.

Jinak z dnešního dne mám další postřeh, přehrávač nepřehraje video s těmito parametry:

video: MSMPEG4v3 640x360 25.00fps [Stream 00]
audio: Dolby AC3 48000Hz stereo 192Kbps [Stream 01].

Mimochodem má cenu přejít na alternativní firmware? Co vlastně nabízí navíc oproti tomu originálnímu?
pumpiacik (6)|25.11.2009 21:57
Chcem sa opyta, skusal to niekto spojit s WiFi, ak ano aky USB WiFi kluc pouzil ?
zviratko (1)|27.11.2009 20:40
Jojo, WiFi mi funguje (uz dva dny) bez problemu - mam pripojeny Belkin N+ Wireless USB Adapter (F5D8055 v2), kupoval jsem ho na Pixmanii, jinde jsem ho nenasel. WiFinu mi WD-cko naslo bez problemu okamzite po pripojeni, i s puvodnim firmwarem 1.01.

Na http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=3805#wireless najdes seznam zarizeni, ktera jsou overena pro pripojeni k WD TV.
pumpiacik (6)|27.11.2009 23:06
Dakujem pekne
jis (1301)|28.11.2009 13:16
[quote=pumpiacik;250711]Chcem sa opyta, skusal to niekto spojit s WiFi, ak ano aky USB WiFi kluc pouzil ?[/quote]Vyhledej si, zda je ten tvůj kompatibilní. Oficiální firmware podporuje tyto bezdrátové chipsety:
RT2870
RT3070
RT3572

Viz odkaz v mém prvním příspěvku v tomto vlákně B-RAD >> WDTV Live unboxing + undressing *revised2*:
[quote]# ls /lib/modules/
em8xxx.ko llad.ko rt3070sta.ko sigmablock.ko
fctrl.ko proc_pipe.ko rt3572sta.ko ufsd.ko
irkernel.ko rt2870sta.ko scsi_wait_scan.ko wd_led_rst.ko

So heres the kernel modules that come stock. rt2870sta, rt3070sta, and rt3572sta are the wireless modules. This means you find a wireless dongle with one of those chipsets and it *should* work. Pretty nice option for those without wired houses.[/quote]
jis (1301)|28.11.2009 13:25
[quote=Spika;250707]Jinak z dnešního dne mám další postřeh, přehrávač nepřehraje video s těmito parametry:
video: MSMPEG4v3 640x360 25.00fps [Stream 00]
audio: Dolby AC3 48000Hz stereo 192Kbps [Stream 01].[/quote]Je video někde online, případně můžeš sem dát úplnou informaci z MediaInfo?

[quote=Spika;250707]Mimochodem má cenu přejít na alternativní firmware? Co vlastně nabízí navíc oproti tomu originálnímu?[/quote]Viz odkaz v mém prvním příspěvku v tomto vlákně B-RAD >> WDTV Live unboxing + undressing *revised2*:
[quote]Ahc11 October 22nd, 2009 20:47
B-Rad,
I’m new to the wdtv world. Can you or one of your friends here please let me know what I can expect to do with this lovely unofficial firmware? How will homebrew open my world?

<<< edit: wdlxtv-live adds NFS mounting, application plug ins, osd themes, hub support, optical drives, ftp/ssh/telnet, configurable thumb size&count and list number. And thats just so far. –b-rad >>>[/quote]
jis (1301)|28.11.2009 16:23
[quote=vmull;249049]Vyzkoušel jsem nahrát homebrew firmware 0.1.8. Zatím se zdá, že vše funguje a přihlásil jsem se bez problémů přes ssh (i telnet) do linuxu. Vyzkoušel jsem i některé drobné úpravy konfigurace.[/quote]Ahoj, já jsem po 10 dnech testování oficiálního firmware 1.01.00 a 1.01.11 přešel na WDLXTV_LIVE firmware 0.2.1 a včera na 0.2.2.1. Zatím jsem narazil na dva problémy:

1) Povel config_tool -c GENTHUMBS=15 mi nefunguje, stále se mi zobrazuje defaultních 2x5 náhledů.
[code]# change music/photo thumb view to 10/15 thumbs
#config_tool -c GENTHUMBS=10 # 10 (default)
config_tool -c GENTHUMBS=15 # 15[/code]
2) Povolení NTP způsobilo, že se mi nejen přestal fungovat infobar, ale přehrávač navíc nebyl schopen přehrát vůbec nic, takže jsem tyto řádky zase zakomentoval.
[code]# permanently set timezone
config_tool -c TZ=CET

# enable NTP (network time)
# -- if info bar disappears either disable this or increase delay to NTP_DELAY
config_tool -c NTP=ON

# NTP delay is seconds (in case of info bar disappearing)
config_tool -c NTP_DELAY=60[/code]
Vyzkoušel jsem i přístup přes http, ale zatím jsem s mt-daapd serverem nijak nepokročil:
[quote]The network-remote-control is harder and might eventually come, but there is an mt-daapd server running on it already. From what I can find mt-daapd allows you to remotely play music through some network api, can’t get any Linux music software to detect its presence though. If you want to see it, browse to your WD TV Lives ip address in your browser, but select port 3689. The username is blank and the password is admin. See if you [or anyone else] can figure out what to do.[/quote]

[quote=vmull;249049]Co je nyní cílem - zkusit vyměnit případně doplnit youtube (v OSD) za streaming videa (tv) v našich podmínkách, tj. internet TV a archívy.[/quote]A co ty, pokročil jsi nějak?
jis (1301)|28.11.2009 16:38
[quote=badoch;249582]Další nectnost je připojení WI-FI klíčenky USB, nějak tam nemám vůbec menu, (objevilo se snad jen jednou po tvrdém resetu a stejně to USB nedetekovalo) Sice mne to až tak netrápí kabel je kabel. ALe pro informaci jiných je to vhodné uvést. (TP-LINK TL-WN322G)[/quote]

[quote=badoch;249610]Jestli je to nepodporujícím HW, nevím , já nemám jinou k vyzkoušení a na stránkách se seznamy HW tak tam teda moc velký výběr není.[/quote]

[quote=jis;251203]Vyhledej si, zda je ten tvůj kompatibilní. Oficiální firmware podporuje tyto bezdrátové chipsety:
RT2870
RT3070
RT3572[/quote][quote]TP-LINK TL-WN322G Wireless USB Adapter with a ZyDAS zd1211b chipset[/quote]Ten tvůj tedy není podporovaný.
Superbobo75 (33)|1.12.2009 13:11
Od zítra to jest 2.12.2009 by mel prestat fungovat Youtube Api pro treti strany, coz by teoreticky melo mit vliv na funkcnost youtube v tomto zarizeni - nebude fungovat, muzete to zitra vyzkouset a rict jak jste na tom?