Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chybí vám na současných videokamerách hledáček?

husky14 (34)|15.11.2009 23:57
  • Ano
  • Ne

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu TV Freak v pravém sloupci.
arkij (540)|16.11.2009 06:23
Chybí, a to výrazně !!!

Vadí mi i to, že tam kde zůstal je s malým rozlišením a méně kvalitní. Na druhé straně je mi jasné, že tu víceméně řešíme "spotřebku" a profi sféry se to netýká.

Zaprvé: Na výklopný LCD nevidím. Od mládí nosím brýle na dálku a teď s přibývajícím věkem už přes ně moje oční čočky nedokážou zaostřit na blízko a musím je sundávat, což při natáčení činí akci značně komplikovanou.

Zadruhé: Malá kamerka je pro záběr daleko stabilnější, je-li opřena o očnici a tvář (mám za ta léta nacvičeno) a záběry bez stativu pak nejsou tak roztřepané.

Potřeba hledáčku s optickou korekcí byla pro mne rozhodující při jak výběru kamery, tak třeba i foťáku (SONY HC9, SONY R1).
BOBA (590)|16.11.2009 08:51
Souhlasím s Arkijem (mám podobný problém). Jen bych to doplnil, že pokud chci dodržet výšku záběru v úrovni očí, tak mě jaksi bolí ruce :). Pokud bych to měl držet pohodlně, tak bych to zabíral někde od pasu a dívat se na takto natočenou akci ...
MAKcz (205)|16.11.2009 14:34
Nemam zadny problem s ocima, ale absence hledaku mi zasadne vadi, u malejch kamer alespon castecne zpevni drzeni opreni o ocnici, v pripade toceni na horach na snehu pri prudkem slunicku je hledak naprostou nutnosti.
Bohuzel taky doba se zmenila, takze se slzou v oku vzpominam na sve prvni kamery, kde se dalo na male cernobile obrazovce CRT krasne ostrit, dnesni hledaky s tim uz nemaj moc spolecneho ale i tak diky za ne.
Pitomec (10211)|17.11.2009 19:09
MAK - to je mně nějak povědomý ještě z Magea... S tím CRT hledákem samozřejmě souhlas, u své MS4 a MS5 jsem na to nedal dopustit, nikdy žádný rozmazaný obraz.
regine (31)|21.11.2009 23:28
Lidé, kteří vidí špatně z blízka (hlavně starší), tak u kamer i foťáků jsou bez problémů pokud mají hledáček (DSLR, zrcadlovky). Pokud mají jen panel, tak musí nasazovat brýle. Proto já mám zrcadlovku a kameru s hledáčkem.
Mike (617)|25.11.2009 06:59
Taky mám kameru s hledáčkem, bez něj nedám ani ránu - aspoň že to někdo dělá - sice jen Panasonic, ale na výběr tu je.
marek62 (168)|25.11.2009 09:32
Ja kupoval sonku HC96ku tesne pred ukoncenim vyroby, mel jsem pocit, kdyz jsem tehdy prochazel kramy, ze se vsichni zblaznili a delaji kamery jen bez hledacku, toto byl jeden z poslednich solidnich modelu domaci kamerky za rozumny prachy s hledackem. Po tech dvou nebo trech letech vidim, ze me tehdejsi tuseni se bohuzel naplnilo a vyrobci domaci kameru bez hledacku zacali brat jako standard :-( Bez hledacku si vubec neumim predstavit, jak bych to delal. Displej pouzivam jen pri natahovani do PC nebo kdyz potrebuji do menu treba kvuli nastaveni bile.
píďa_m (716)|26.11.2009 20:28
... takové kamery existují ?