Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk z domácího kina

Paulus (14)|15.11.2009 13:02
Zdravím všechny a chci požádat o radu (jako lama která tápe), kde jsem udělal chybu při zapojování komponentů sestavy LCD 46WE5 s BD-přehrávačem a AV centrem HT-CP500:
při přehrávání filmů z přehrávače jede repro kina jak má ale při přepnutí na klasické SD vysílání (DVB-T k nám teprve přijde) mi jedou pouze repro TV a repro AV centra jsou hluché.
Zapojení: AV-BD=HDMI, AV-TV=HDMI, zapomě jsem na něco zásadního ?
Nevímj jestli s tím souvisí SD signál . . .
Díky za všechny reakce.
Paulus.
mph1 (689)|15.11.2009 15:40
Pokud spravne rozumim, mas zapojeny HDMI BD-out na AVR-In a HDMI AVR-out na TV-in. Uz chapes?

SPRAVNE!

HDMI z AVR do TV je pouze jednosmerne. Pokud chces zvuk z TV hnat pres AVR, musis jeste zapojit zvukovy vystup z TV do vstupu AVR. Bud pouzij analog 2x Cinch nebo Optical Digital Out (TOSLINK). Nevim, co ta LG ma za vystupy, obvykle mivaji placky oboje. Pokud propojis Cinche, budes mit signal analogovy stereo, zvuk bude zpracovavat TV. Pokud propojis TOSLINK, pujde to nativne napr. Dolby Digital nebo PCM a zvuk bude zpracovavat AVR, coz by melo byt kvalitnejsi (z TV pujdou jen jednicky a nuly - minimalni moznost ruseni atd.). Vicekanalovy zvuk lze prenest pouze digitalem.

A samozrejme jeste vstupy AVR spravne zkonfigurovat.

PS: Toslink kabely jsou u nas nekrestansky drahe. Ja mam 2x 1m po US$ 4.50 vc. posty a na ceste 3m mezi TV a AVR za US$ 5.90 vc. p&p. Oboji s kovovymi konektory