Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prijímač HDTV s HDD

Stano_tvf (504)|13.11.2009 13:23
Zdravím, chce si kúpiť HDTV prijímač s HDD. Premýšľam na Topfield TF 7710 HD PVR + 750GB HDD, TECHNISAT DigiCorder hd s2X, HDD 500GB alebo Vantage 8000 S,
Páči sa mi ten Topfield, ale počul som (aj na parabola.cz) niečo, že je (alebo bol) dosť poruchový. Tak poraďte, čo doporučujete?
jarino1978 (8045)|13.11.2009 19:22
[quote=Stano_tvf;248402]Zdravím, chce si kúpiť HDTV prijímač s HDD. Premýšľam na Topfield TF 7710 HD PVR + 750GB HDD, TECHNISAT DigiCorder hd s2X, HDD 500GB alebo Vantage 8000 S,
Páči sa mi ten Topfield, ale počul som (aj na parabola.cz) niečo, že je (alebo bol) dosť poruchový. Tak poraďte, čo doporučujete?[/quote]

každý receiver z Tvojho výberu je špičkový, ja osobne by som síce zobral vantage hd, ale :

1. najlepšie si vyskúšať všetky 3 naraz, zapojiť na rovnaký full hd TV, vyskúšať ovládanie, rýchlosť, spoluprácu s CI modulmi a kartami, stabilitu, spoluprácu s Diseq motorom, kvalitu obrazu v SD a HD, kvalitu upscaleru...
2. nakoľko sú to všetko PVR mašiny, treba vyskúšať, ako receiver reaguje na timer cez EPG, samotné nahrávanie, timeshift, komfort a kvalitu nahrávania
3. na základe toho si určite vyberieš ten pravý
4. dôležitá môže byť aj podpora EMU, Diablo a pod.

Tak poďme do toho.
losos (2977)|14.11.2009 04:40
Níže uvedené řádky jsem zde sice již před časem uvedl, ale trochu jsem je doplnil, tak doufám, že prominete, že je sem dávám znovu :

Až dosud jsem vždy každému doporučoval Vantage HD 8000S, ale :

V poslední době také Topfield TF 7710 HDPVR 750 GB se správným harddiskem Seagate DB 35.3 - ST 3750840SCE hodně boduje (řekl bych, že "dospěl"), jeho poslední firmware je již docela spolehlivé - a až na nějaké chybky v EPG, které jsou spíše způsobeny odlišnostmi v českém vysílání EPG a dají se "zkousnout", funguje celý přijímač velice dobře a mohu jej směle také každému doporučit.
(Spolupracuje i s CI modulem Diablo...).

Jeho PVR funkce (= nahrávání a přehrávání) jsou docela bezva a pohyb v Menu a jeho přehlednost je dokonce lepší, než u Vantage.
Dokáže nahrávat najednou dva programy a na třetí se lze dívat (má to jistou zákonitost, kterou musíme dodržet). Kromě toho, že TF nemá EMU, tak jediný jeho nedostatek oproti Vantage je zatím v tom, že pomocí karty v CI modulu dokáže odkódovat vždy jen jeden program.
V posledních dnech se ale již testuje nové originální firmware, které tento problémek nápaditě řeší "oklikou" tak, že programy, které jsou na harddisku uloženy zakódovaně, dokáže automaticky sám pomocí speciální funkce překopírovat ve volných hodinách, které mu předem určíme... (čtyřnásobnou rychlostí). - (Tohle dnes již existuje).
Takže potom to bude teprve O.K. přijímač. Je třeba dodat, že firmware se stále vyvíjí a zlepšuje...
Něco o tom píše Tomík na cssf.cz v sekci Topfield...

Pro ty, kdo si troufnou a nebojí se linuxových strojů, a pro "kutily, či fajnšmekry" je jistě zajímavé, že do TF 7710 HDPVR (a německé verze označené TF 7700 HDPVR) lze nahrát linuxové firmware ENIGMA 2, které z tohoto přijímače udělá úplně jiný stroj, s možnostmi, o kterých moc nevím, a asi vědět nebudu, dokud to nevyzkouším... (k tomu jsem zatím nenašel odvahu - hlavně proto, že jsem v poslední době s funkčností mého TF plně spokojený a nemám tudíž žádný důvod k nějakým změnám - ale, jak se říká, NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY...). Z těch nových možností vím jen to, že má EMU (i s krásnými obrázky pštrosa), a že prý dokáže nahrávat najednou i více programů - ale možná ne, kdožví...
I o tom se dočtete na cssf v sekci Topfield a Enigma 2...

* * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Protože od napsání výše uvedených řádek uběhlo již dost času, je třeba je doplnit o nejnovější, VELMI zajímavé informace.
Ta nejméně zajímavá je ta, že jsem osobně vyzkoušel poslední tři firmware Enigma 2 (poslední je tzv. "LSD" = Last Summer Dream 0.4.5, zvaný též "balíky slámy"), a přiznám se, moc spokojený jsem s nimi nebyl. Uměly totiž nahrávat najednou jen jeden zakódovaný program z karty Skylink (v CI modulu ve slotu), a při nahrávání nebylo možné přepnout na jiný zakódovaný program, jen na nekódované - což je fakt bída.

To se ale patrně brzy změní, neboť na německém AAF fóru (a píše se o tom i na cssf) je již oznámeno, že brzy bude i pro Topfield TF 7710 HDPVR k dispozici nejnovější verze Enigma 2 "indiana summer" (je již k mání pro jiné přijímače), která výše uvedený problém řeší a karta s CI modulem bude již u této verze údajně použitelná současně pro oba tunery a tedy bude snad možné nahrávat na harddisk i více zakódovaných programů najednou - a všechny budou na harddisk uloženy již odkódované (doufejme). Tedy stejně, jako to umí Vantage HD 8000S.
Oproti Vantage má ovšem Enigma 2 další výhodu (a to již umí i ty starší verze) - dokáže sdílet kartu i po síti (minimálně jako klient). Jako server jsme to nezkoušeli, ale je možné, že funguje i to, nevím.

Má také dobré PVR funkce, např. tři skoková tlačítka vpřed i vzad pro posun v nahrávce (15 sec/1 min/5 min - vše se dá změnit), nebo třeba záznamy v časovači se řadí podle datumu, umí vypínat harddisk a má výborný HD SKIN (AAF-Brushed-Alu-HD), nebo volbu mnohých jiných - o různých jiných možnostech Enigmy 2 se lze dočíst na fórech zabývajících se Dreamboxy, např. i na cssf, ale i jinde.

Až tedy budou ti "indiáni" k dispozici, tak se z TF 7710 HDPVR rázem stane vynikající stroj - patrně se může zařadit hned za Dreambox 8000. (Nevím přesně, jak je to s AZ Boxem, ale TF mám doma a vím velmi dobře, jaký je to obrovský posun v možnostech).

Závěr : kdybych byl dnes v situaci, že bych si vybíral, který sat. přijímač koupit, tak bych volil buď Dreambox 8000, nebo právě TF 7710 HDPVR, který je, či brzy bude, prakticky téměř totéž (nemá čtečky karet) - jen za mnohem nižší cenu...- zbytek je na vás...