Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

winfast tv2000 XP expert-vytuhnuti programu pro sledovani TV

cosma (7)|20.1.2005 10:43
zdravim,

po nainstalovani, podle navodu, programu i ovladacu (vse posledni verze) mi blbne program pro spuseni sledovani TV.
Projevuje se to tak ze program najede a vytuhne (klasicky "neodpovida") a zhruba po cca 1minute se chytne a jde vse ok! pokud program opet zavru a spustim je to tu zas.

zkousel jsem vsechny mozne mozne kombinace, i prehazovani PCI slotu, odinstalace avg, keria ale nepomohlo to!

radio je v pohode a funguje bez problemu

moje sestava je XP SP2 a bezi mi AVG 7.0, kerio,

vi si nekdo rady?
Ivo Mašek (10205)|20.1.2005 10:47
Tvé antiviry jsou pro tento případ nezajímavé.
Zajímavá ale bude tvá "sbírka" kodeků. Tam vidím problém (možná).
Evidentně se tam něco spolu hádá. To "něco" je třeba odstranit.
cosma (7)|20.1.2005 10:50
[quote=Ivo Mašek]Tvé antiviry jsou pro tento případ nezajímavé.
Zajímavá ale bude tvá "sbírka" kodeků. Tam vidím problém (možná).
Evidentně se tam něco spolu hádá. To "něco" je třeba odstranit.[/quote]

okaj, jak mam odinstalovat kodeky? nekde sem tu cet zy by mohl byt problem s codecpackem, tak sem ho odinstaloval ale zda se ze je tam stale
Ivo Mašek (10205)|20.1.2005 10:56
Pokud mají uninstal, tak regulérně přes jejich uninstal. Pokud ne, ručně z registrů. Je to daň za neuváženost.
Pokud máš nějaký ten kodek typu: jsem jeden a umím všechno", tak bude možná stačit odinstalovat pouze tento. Uvědom si, že ta tv karta si nainstaluje své kodeky, které lze v pohodě používat i pro jiné účely, než je tv.
Budeš muset možná po odstranění těch konkurenčních kodeků také regulérně odinstalovat tv kartu a posléze opět nainstalovat. Aby "přebila" to ostatní.
Pokud s konkurenčními kodeky bude nadále problém, tak budeš muset reinstalovat OS. Musí se vyčistit registr dat.
cosma (7)|20.1.2005 10:59
[quote=Ivo Mašek]Pokud mají uninstal, tak regulérně přes jejich uninstal. Pokud ne, ručně z registrů. Je to daň za neuváženost.
Pokud máš nějaký ten kodek typu: jsem jeden a umím všechno", tak bude možná stačit odinstalovat pouze tento. Uvědom si, že ta tv karta si nainstaluje své kodeky, které lze v pohodě používat i pro jiné účely, než je tv.
Budeš muset možná po odstranění těch konkurenčních kodeků také regulérně odinstalovat tv kartu a posléze opět nainstalovat. Aby "přebila" to ostatní.
Pokud s konkurenčními kodeky bude nadále problém, tak budeš muset reinstalovat OS. Musí se vyčistit registr dat.[/quote]

takze nestaci odebrat kodek ve spravci zarizeni---radice multimedii---videokodeky???
Ivo Mašek (10205)|20.1.2005 11:01
Nikoli. Jeho pozůstatky zůstávají v registru dat. Právě přes ten registr funguje kompatibilita a funkce PC.
cosma (7)|20.1.2005 11:26
[quote=Ivo Mašek]Nikoli. Jeho pozůstatky zůstávají v registru dat. Právě přes ten registr funguje kompatibilita a funkce PC.[/quote]

tady mam snapshot nainstalovanych kodeku

vlevo co ukazuje virtualdub
vpravo spravce zarizeni



tak ktery by tam asi nemely bejt....
diky cosma
cosma (7)|20.1.2005 11:29
jeste neco...
ted jsem v prohlizeci udalösti nasel tohle jako chybova hlaseni a odpovida to casove pokusu o spusteni toho programu

Typ události: Chyba
Zdroj události: atapi
Kategorie události: Není k dispozici
ID události: 9
Datum: 20.1.2005
Čas: 9:14:46
Uživatel: Není k dispozici
Počítač:---
Popis:

Zařízení \Device\Ide\IdePort1 neodpovídá v periodě časového limitu.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
Ivo Mašek (10205)|20.1.2005 12:37
Tak do detailu se v tom nevyznám. Já si vystačím s tímhle:
Doom (2331)|20.1.2005 13:34
hmmm. že by se ti nějak hádal řadič harddisku? možná blbej dotaz, ale přesto se zeptám: pokud nemáš desku s čipsetem Intel, nainstaloval sis ovladače k čipsetu a k IDE řadiči? desky typu VIA nebo nVidia to můžou požadovat.
cosma (7)|20.1.2005 13:49
[quote=DoomHammer]hmmm. že by se ti nějak hádal řadič harddisku? možná blbej dotaz, ale přesto se zeptám: pokud nemáš desku s čipsetem Intel, nainstaloval sis ovladače k čipsetu a k IDE řadiči? desky typu VIA nebo nVidia to můžou požadovat.[/quote]

a muze to mit souvislost s tou TV kartou?, resp. XP tento ovladac radice nemaji???
Ivo Mašek (10205)|20.1.2005 13:58
DoomHaamer má pravdu v těch ovladačích pro VIA. Já mám čistokrevný Intel, a problémy s instalačkama neznám, ale vím, že majitelé VIA tam nějaké jejich ovladače instalují.
Reserved (79)|20.1.2005 14:25
Momentalně mam desku s VIA a žádný ovladač jsem neinstaloval, běží mi to i bez něj (a dost možná že i lépe)
Mayky3 (3)|20.1.2005 14:26
Mal som tuto kartu až dva dni a radšej som sa jej zbavil. Original soft išiel sice na všetkých programoch okrem tých ktoré som chcel najviac. Stahujem simpsnovcov z ČT1 STV1. A na týchto kanáloch my to robilo problemy. Ked sa v obraze ukázala biela farba tak sa začal rozladovať obraz :-? . A okrem tejto chyby som mal sústavne na obrazovke priesvitne tenke pruhy ktore vo vyššej frekvencii behali po obrazovke vo vodorovnej polohe.

A tak som ju odpálil ako len bolo možné. V iných vynikajúcich softoch som ju ani nerozbehal(FlyTV 2000, ATV) . Obraz išiel sice v Dscaleri super(žiadne rozbiehanie sa obrazu pri bielej farbe iba jemné vodorovné čiary) zvuk mal ale otrasné problémy :-((( .
Aby som len nekritizoval tak soft bol super. Tak by som si soft k tv karte predstavoval. Ale ten obraz bol fakt smerodatný.
Ivo Mašek (10205)|20.1.2005 14:32
To je stejně zajímavé. Některým to šlape, jak víno a nenechají na ní dopustit. A pro některé je to prokletí.
cosma (7)|21.1.2005 12:47
no tak problem bude asi v programu a jeho "kompatibilitou" se SP2.....
Majsterjoe (3)|5.2.2005 18:37
Skusil jsem odinstalovat kodeky vše v jednom (nevím jestli to pomůže), rozdělal jsem pc a kartu jsem zastrčil do prvního PCI slotu a hle obraz je super.Už mi to netuhne, ale jak říkám nevím jeslti tomu napomohly ty kodeky.Napiš jak jsi dopad
Ivo Mašek (10205)|6.2.2005 11:13
ale jak říkám nevím jeslti tomu napomohly ty kodeky.
To odinstalování těch "superkodeků" tomu určitě pomohlo. :-)
Devaster (477)|6.2.2005 12:24
a aj presunutie do ineho pci slotu s namapovanym irq blizsie k mostu