Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Life View LV5H

Tykoxo (22)|10.11.2009 16:37
zdravim,

chcel by som poznat nazor skusenych na tuto kartu http://www.alza.sk/lifeview-lv5h-pwr-externi-d101687.htm, pripadne, ak ju niekto ma, skusenosti s nou. Najviac ma zaujima kvalita obrazu/zvuku, mozno aj to, ci ma hardwarovy encoder (aj ked zeleza mam dost vykonne, tak to nie je uplna priorita), ci s nejakym softom dokaze PIP (nikde to nemozem najst). Alebo mi doporucte nieco podobne, s cim mate good skusenosti. Vopred dakujem za kazdu odpoved.

P.S: chcem to pouzit aj na digitalizaciu VHS, napr.

A este ma napada - tie informacie o formate grabovania su tiez akesi rozporuplne - do MPEG2 to asi bude ukladat (otazne je, ci hardwarovo), ale spomina sa H.264/HD ready - ako tomu rozumiet - ak dokaze pracovat s rozlisenim max 720*576, ako spracuje HD? Jedine, ze by dokazala grabnut .TS? Nemam skusenosti s tymito kartami, tak sorry za hlupe otazky :).
Ivo Mašek (10205)|10.11.2009 19:22
Co jsem se já o ní dozvěděl, tak nic moc.
Ale třeba ten tuner někdo má a bude chtít poreferovat.
Tykoxo (22)|11.11.2009 15:01
A co ten Aver - http://www.alza.sk/aver-tv-hybrid-volar-d84400.htm , tiez je v recenzii. Ale tie testy tiez nechapem - maju tam karty na testovanie a oni neodskusaju taku vec, ze ako tie karty nahravaju, co je podla mna pri tychto veciach najdolezitejsia vec - televizor je uz hocikde, ale nahravat nedokaze len tak hocico.
A stale nechapem, ako je to s tym HD ready - ako to bude nahravat, v akom formate, v akom rozliseni..., resp., ako sa bude hd zobrazovat - bude to robit nejaky downsampling alebo co? (ked v popise ma, ze zvlada len 720*576)
Ivo Mašek (10205)|12.11.2009 06:40
[quote]
A co ten Aver
[/quote]
Tady je velmi dobře udělaná recenze:
https://www.svethardware.cz/recenze-megatest-tv-tuneru-pro-usb-dvb-t-1-cast/15597-4
(zkus si projít sekci tv karty, projdi si thread "než se zeptáte", apod. )
Tykoxo (22)|13.11.2009 12:26
[quote=Ivo Mašek;248231]
(zkus si projít sekci tv karty, projdi si thread "než se zeptáte", apod. )[/quote]

No vede sa snazim, ale prave o tych kartach, co ma zaujimaju tu akosi toho vela nie je :).

Este mi prosim Ta napis, ktoru z tychto dvoch by si si vybral: Leadtek WinFast PalmTop DTV200 H, alebo Aver TV Hybrid Volar HX ? Na rozmeroch mi nezalezi, zaujima ma, ako som pisal: prevod VHS na digital (samozrejme co najkvalitnejsie :)), moznost v buducnosti sledovat/nahravat HD, PIP...
S tym Averom sa asi da analog grabovat s hocijakym kodekom (podla recenzie), na Leadtek som nenasiel ziadnu recenziu, len kuse info, takze neviem (ale posobi na mna doveryhodnejsie uz svojimi rozmermi, ale ako pisem, v tejto oblasti som lama).
Ivo Mašek (10205)|13.11.2009 12:31
[quote=Tykoxo;248397]No vede sa snazim, ale prave o tych kartach, co ma zaujimaju tu akosi toho vela nie je :).

Este mi prosim Ta napis, ktoru z tychto dvoch by si si vybral: Leadtek WinFast PalmTop DTV200 H, alebo Aver TV Hybrid Volar HX ? Na rozmeroch mi nezalezi, zaujima ma, ako som pisal: prevod VHS na digital (samozrejme co najkvalitnejsie :)), moznost v buducnosti sledovat/nahravat HD, PIP...
S tym Averom sa asi da analog grabovat s hocijakym kodekom (podla recenzie), na Leadtek som nenasiel ziadnu recenziu, len kuse info, takze neviem.[/quote]
Já v tomhle nejsem nestranný. Já preferuji Leadtek. Ale hlavně, já preferuji interní tunery, tedy ony klasické televizní karty. Z těch dvou bych nebral ani jednu. (ale na můj názor nehleď - tohle si musíš rozhodnout sám)
Tykoxo (22)|13.11.2009 18:31
[quote=Ivo Mašek;248398]já preferuji interní tunery, tedy ony klasické televizní karty[/quote]

Ja tiez velmi nedoverujem tym usb rieseniam :(, ale chcem to pouzivat na pc aj na notebooku (a mam pci satelitnu kartu Sky Star II). Skusim este nieco najst o tom Leadteku. Zatial vdaka, ale ak niekto vie k tomu nieco povedat, piste..