Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Workshop 2 - problém s kvalitou obrazu menu

manok (21)|20.1.2005 03:38
Mám problém s menu v DVD Workshopu 2. Z Adobe Premiere 1.5 jsem přes Canopus Procoder 2 importoval mpeg2 videosoubor do DVD Workshopu 2 a použil ho jako podklad pro menu. Ten ale menu (narozdíl od videa použitého jako film) samozřejmě přepočítává. Po této změně se video pod menu jeví kvalitativně výrazně nižší (neostré hrany). Zkoušel jsem vše možné: pořadí půlsnímků, datový tok, neprokládané video, jiný formát (export rovnou z Premiéry - dv avi)..., a pořád špatné.

Nevíte, co s tím? Kde by mohl být zakopaný pes?

A druhý problém: vlastní motion menu, které mám nastaveno na opakování (loop) se mi ve stolním DVD přehrávači neopakuje (v PC ano), ale hned poprvé skočí na aktuálně označený button.

Díky. Manok.
Pitomec (10211)|20.1.2005 10:32
Co se týká toho klipu jako podklad, tak osobně to řeším tak, že do UDWS neimportuju MPEG soubor, ale DV soubor - sice to UDWS taky přepočítává, ale je to menší degradace, než při konverzi MPEG>>MPEG.

A motion menu by se mělo opakovat do té doby, dokud manuálně něco nezvolíš - jedině v případě, že to motion menu nastavíš na nějaký určitý čas, tak to pak začne přehrávat automaticky. Radši to vyrobený DVD ještě vyzkoušej v jiným stolním playeru, protože chyba v UDWS je málo pravděpodobná (pokud samozřejmě nemáš nějak blbě udělaný menu, třeba překrývání tlačítek).
manok (21)|20.1.2005 19:36
[quote=Pitomec]Co se týká toho klipu jako podklad, tak osobně to řeším tak, že do UDWS neimportuju MPEG soubor, ale DV soubor - sice to UDWS taky přepočítává, ale je to menší degradace, než při konverzi MPEG>>MPEG.

A motion menu by se mělo opakovat do té doby, dokud manuálně něco nezvolíš - jedině v případě, že to motion menu nastavíš na nějaký určitý čas, tak to pak začne přehrávat automaticky. Radši to vyrobený DVD ještě vyzkoušej v jiným stolním playeru, protože chyba v UDWS je málo pravděpodobná (pokud samozřejmě nemáš nějak blbě udělaný menu, třeba překrývání tlačítek).[/quote]

DV soubor jsem také zkoušel importovat, ale výsledek byl stejný (možná horší, protože výsledné video bylo méně kontrastní). Přitom když jsem z menu udělal nepohyblivé, byla kvalita O.K.

Ad motion menu: zkoušel jsem to v dalším stolním playeru a totéž - po prvním loopu to automaticky skočí na aktuálně prosvětlené tlačítko (v PC to funguje). Když jsem nenechal menu přehrát celé, ale nastavil jsem délku jen na 20 minut, tak to loopovalo. Tlačítka v menu se ani náhodou nepřekrývají. Jediné co by snad mohlo dělat neplechu jsou skryté buttony. Jinak nevím. Nějaká chyba v tom Workshopu možná je...