Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Do čeho zpracovat/uložit AVCHD ze SONY ?

Walker (69)|8.11.2009 12:30
Ahojte, diskuze na toto téma je spusta, ale nikde pro mě uspokojující odpověď :) Ze SONY stáhnu do PC FULL HD video 1920x1080/50 - s koncovkou .m2t a to ve Vegas zpracuji. Otázka zní, do čeho renderovat/kódovat, když si chci výsledek teď prohlížet skrze NTB s HDMI výstupem na HD televizi a později až pořídím, vypálit na BR disk a prohlížet skrze BR přehrávač. Existuje nějaký takový výstupní formát? Udělat jako výstup dobrý mpeg4 avc (H264) s datovým tokem dejme tomu 12 MB a z toho potom vypálit BR disk, jde to? ...apropo, jakou souborovou strukturu má video BR disk...? :) Díky za podněty!
boldri (57)|19.11.2009 09:50
Dnešní kamery používají kodek AVCHD. Pokud jej zpracuješ v editoru a nepotřebuješ video převést do něčeho jinýho (hw nepodporující AVCHD, převod na DVD apod.), tak bych výstup nechal v AVCHD.
Osobně "modráč" zatim neřešim. Až bude BR pálidlo v poči, pak se tím začnu zabejvat. přinejhorším, mám zálohu dat z kamery a souborů z editoru, takže to budu moci znova vyrenderovat, kdyby bylo potřeba.
artam (1147)|19.11.2009 14:26
boldri: "Modráč" ani nebudeš musieť riešiť, AVCHD je už zo samotnej svojej podstaty kompatibilný s Blu-ray Disc formatom (pretože presne za týmto účelom bol AVCHD formát Panasonicom a Sony vytvorený).
Walker (69)|22.11.2009 18:25
Takže upravit a renderovat/uložit jako avchd, tzn koncovka bude .m2t ? A když už teda nechat v tomhle, čím potom přehrávat na PC, myslím přehrávač, díky!
boldri (57)|9.12.2009 14:31
Walker: Co jsem skoušel, tak m2t soubory mi bez větších zádrhelů přehrál Media Player Classic, Ale přehrávačů jsou mraky, takže si stačí vybrat ten kterej se ti nejvíc zamlouvá. Ale než si něco stáhneš, radši si vždycky prostuduj v popisu co přesně umí přehrát.

artam: díky za info...:)