Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Naladění Ferguson Ariva 200 HD

duff74 (41)|7.11.2009 19:43
Zdravím, potřeboval bych od věcí znalých radu: Pořídil jsem si výše uvedený sat. komplet a náležitě teoreticky vyzbrojen jsem namontoval parabolu tak jak má být. Na parabole mám LNB monoblock a příjímám Astru 19,2 a 23,5 a mám i kartu Skylink. Otázká zní:
1. je normální, že po naladění obou satelitů mám cca 1800 kanálů a po jejich úplném smazání a opětovném naladění se jich naladí třeba jen 600? De facto je to koncové číslo naladěných kanálů pokaždé jiné.
2. Když už se mi podaří naladit FTA kanály (ČT24, Z1, NOE,Očko...) a spolu stím i základní nabídka Skylinku, tak po vypnutí a opětovném zapnutí sat. příjimače, mi u těchto kanálů píše, že je buď žádný signál, nebo že jsou zakódované, a kanály jako Z1 NOE a Public TV v nabídce vůbec nejsou i když jsem je před tím normálně sledoval.
3. jak mám ladit. Automaticky, nebo ze seznamu TP?
4. je možné, že by byla špatně nastavená parabola,(intenzita sig. 90%, kvalita 78%) i když chytím ČT 24

Správně bych měl naladit české FTA kanály, zákl. nabídku Skylinku a na dva měsíce ještě 20 programů navíc a asi 250 dalších kanálů. Jen nevím jak toho docílit a pořád ladím od 680 do 2200 programů. A když už se mi výše uvedené programy naladí tak jen do prvního vypnutí. Jako by se to mělo nějak potvrdit, ale nic mi to k potvrzení nenabídne. Už jsem z toho zoufalý a z manuálu to nevyčtu. Mám pocit že to bude rukama. Moc díky
losos (2977)|7.11.2009 20:01
Arivu sice nemám, ale u každého sat. přijímače se musí někde v Menu/Instalace/Nastavení antény/Nastavení LNB nastavit DiSEqC 1.0 - ve tvém případě na miniA pro jednu z družic a miniB pro tu druhou (nebo obráceně)..., nebo tak nějak podobně. Nic o tom nepíšeš, možná to nevíš, a neudělal jsi to, a v tom je ten problém....
Dále - pravděpodobně nebudou v paměti přijímače všechny transpondéry, obzvláště ne ty Skylinkové, tak je tam doplň a potom můžeš spustit automatické ladění. Já to vždy raději ladím "ručně" po jednom TP, tak se mi tam nenaladí zbytečně všechny blbiny...
duff74 (41)|8.11.2009 07:48
Ano v Menu v záložce Instalace/Nastavení antény/Nastavení LNB nastavit DiSEqC 1.0 a 1,1. Jsem v domnění, že DISEqC se nastavuje pouze při anténě s motorem, aspoň tak jsem to pochopil z návodu. Při DISEqC nemám miniA a miniB ale mabízí se mi tam čísla portů. V současné době to mámm vyplé.
Transpondéry pro Skylink tam asi budou, protože se mi tam dvakrát naladili, jenže jen do prvního vypnutí. Po zapnutí mi psalo, že jsou kódované včetně ČT 24 (jak může být ČT 24 kódovaný ?!) a ostatní jako Z1, NOE, Ó4KO tam už vůbec nebyly.
SS2CZ (874)|8.11.2009 10:05
http://www.tvdigitalne.cz/files/704/manual_CZ_Ferguson_Ariva_HDcombo_v1_2.pdf
V menu musíš označit stabilní anténa pozom už diseq a usals nenastavuješ.
To menu je jednoduchý příjdeš na to,zkoušej.
duff74 (41)|8.11.2009 10:39
Začínám z toho být zoufalý, ba nepatrně vytočený, dokonce začínám přemýšlet, jestli není závada na příjimači.
U typu antény mám zadáno - stabilní ant.
ASTRA - DISEqc 1.0 - port 1 - intenzita 90%, kvalita 75%
Astra 3 - DISEqC 1.0 - port 2 - intenzita 45%, kvalita 10% (víc z toho nedostanu)
Může mi někdo polopatě vysvětlit co je to DISEqC? Všude čtu, že to má souvislost s motorem natáčení ant., což není můj případ, tak co tam vlastně nastavuju? Hilfe!!!
SS2CZ (874)|8.11.2009 11:08
Měl jsi ty programy označený jako favority-oblíbené?
Potvrzovací tlač. je EXIT.
VlaDamorava (466)|8.11.2009 11:50
[quote=duff74;247520]Začínám z toho být zoufalý, ba nepatrně vytočený, dokonce začínám přemýšlet, jestli není závada na příjimači.
U typu antény mám zadáno - stabilní ant.
ASTRA - DISEqc 1.0 - port 1 - intenzita 90%, kvalita 75%
Astra 3 - DISEqC 1.0 - port 2 - intenzita 45%, kvalita 10% (víc z toho nedostanu)
Může mi někdo polopatě vysvětlit co je to DISEqC? Všude čtu, že to má souvislost s motorem natáčení ant., což není můj případ, tak co tam vlastně nastavuju? Hilfe!!![/quote]

Chyba není v přijímači, ale v tobě. Po proskenování frekvencí dej znovu OK a pak EXIT. JInak se ti stanice neuloží.
DISEqC je protokol, který přepíná jednotlivé zdroje signálu (družice).
Podrobněji tady:
http://cs.wikipedia.org/wiki/DiSEqC

Pokud máš LNB Monoblok tak Diseqc máš nastaveny správně! Samozřejmě, že na držáku LNB (V ohnisku paraboly) musí být uchyceno pravé hrdlo LNB = Astra 3 (při pohledu za parabolou). Tam máš asi chybu!

[quote=duff74;247450]... Pořídil jsem si výše uvedený sat. komplet a náležitě teoreticky vyzbrojen jsem namontoval parabolu tak jak má být. ...[/quote]
Toto tvoje tvrzení NENÍ pravdivé.
VlaDamorava (466)|8.11.2009 17:57
[quote=duff74;247500]Ano v Menu v záložce Instalace/Nastavení antény/Nastavení LNB nastavit DiSEqC 1.0 a 1,1. Jsem v domnění, že DISEqC se nastavuje pouze při anténě s motorem, aspoň tak jsem to pochopil z návodu. Při DISEqC nemám miniA a miniB ale mabízí se mi tam čísla portů. V současné době to mámm vyplé.
Transpondéry pro Skylink tam asi budou, protože se mi tam dvakrát naladili, jenže jen do prvního vypnutí. Po zapnutí mi psalo, že jsou kódované včetně ČT 24 (jak může být ČT 24 kódovaný ?!) a ostatní jako Z1, NOE, Ó4KO tam už vůbec nebyly.[/quote]
Naladil jsi Astru 19,2 paket UPC, proto tam nejsou nektere kanaly.
duff74 (41)|8.11.2009 20:09
VlaDamorava

LNB monoblock mám uchycený správně. Shodou okolností jsem čerpal z www. videotech odkud pochází tvůj obrázek. Mám pocit že veškerý signál jde z Astry 19,2 a z Atry 23,5 tam nic není, takže zítra vylezu na střechu a pošteluju to.

Je fakt, že po proskenování jsem OK asi nedal, protože v manuálu o tom není ani slovo, jen píšou že k potvrzení stačí EXIT, což funguje v menu v nastavení antény a tudíž jsem měl zato, že EXIT stačí.. Po proladění mě to fakt nenapadlo, zvlášť, když nevyskočí žádné potvrzovací okno.

Každopádně díky
VlaDamorava (466)|8.11.2009 20:28
Když tvrdíš, že tam máš Astru 19,2, co ti brání proskenovat ji a uložit kanály? Pak můžeš vyzkoušet funkčnost na nějakem FTA kanalu. Předtím bych dal Tovární nastavení a vymazal blbosti, které se tam naskenovali předtím. Samozřejmě nastavit znovu Diseqc.

třeba: 10832 H 22000-2/3
DVB-S2 - 8PSK
MPEG-4/HD
losos (2977)|9.11.2009 00:12
[quote=duff74;247615]VlaDamorava

LNB monoblock mám uchycený správně. Shodou okolností jsem čerpal z www. videotech odkud pochází tvůj obrázek. Mám pocit že veškerý signál jde z Astry 19,2 a z Atry 23,5 tam nic není, takže zítra vylezu na střechu a pošteluju to.

Je fakt, že po proskenování jsem OK asi nedal, protože v manuálu o tom není ani slovo, jen píšou že k potvrzení stačí EXIT, což funguje v menu v nastavení antény a tudíž jsem měl zato, že EXIT stačí.. Po proladění mě to fakt nenapadlo, zvlášť, když nevyskočí žádné potvrzovací okno.

Každopádně díky[/quote]

Než půjdeš na střechu, tak si pročti tohle :¨

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/15722-dvb-s-s-hdd-vs-dvd-hdd-recorder

Je nutné správně nastavit DiSEqC 1.0 (A a B - již jsem ti o tom psal hned v mé první odpovědi - miniA a miniB je totéž jako A a B, nebo port 1 a port 2 (nebo obráceně, dle toho, jak je to v monoblocku zapojeno...)), ale samozřejmě musíš mít také správně nasměrovanou parabolu tak, aby ohniska obou družic se strefily přesně do obou vstupních hrdel monoblocku LNB. Já nevím, třeba to nemáš takto správně namířené, třeba jsi se strefil jen do jedné družice, atd...musíš to zkoušet pootočit...
DiSEqC 1.1 dát na neumožněno (=vypnuto).

A u té A3 musíš doplnit ty "české" transpondéry, jinak se ti asi nenaladí všechny české programy - obvykle to v továrním nastavení nebývá.
A také jsi dostal jednu dobrou a důležitou radu - než budeš znovu ladit (před konečným laděním), tak všechny ostatní pokusy smaž, aby se to tam nepletlo - je to důležité !!! Také vždy před laděním zkontroluj, zda je správně nastaven DiSEqC a to u obou družic !
duff74 (41)|11.11.2009 09:08
Když tvrdíš, že tam máš Astru 19,2, co ti brání proskenovat ji a uložit kanály? Pak můžeš vyzkoušet funkčnost na nějakem FTA kanalu. Předtím bych dal Tovární nastavení a vymazal blbosti, které se tam naskenovali předtím. Samozřejmě nastavit znovu Diseqc. A kanály jsem před laděním vždy vymazal, jinak by se v tom nevyznalo ani prase.


Astru 19,2 jsem sice naladěnou měl, ale všechny české programy Skylinku byly na 23,5. Takže jediný FTA program (český) který to našlo bylo ČT 24.

Každopádně už je to zřejmě OK, protože jsem naladil co jsem měl. Půjčil jsem si takovou mini TV a celé jsem to naladil na střeše. Jen aby to nebylo zas tak jednoduché, tak všechny frekvence mají o 100 MHz víc. Např. ČT 1,2 je na frekv. 12 525/V/27 500. Mě to ukazuje, že je na frekv. 12 625 /V/27 497. A tak to je se všema, všude je přesně o 100 MHz víc. Ale programům to nijak nevadí, intenzitu mám 90% a kvalitu kolem 80%.
Jen jsem nebyl chytrý z toho jakým způsobem se ukládají navolené hodnoty v instalaci/nastavení antény. Když jsem nastavoval DISEqC tak potvrzení je přes EXIT. Někdy to vyhodilo potvrzení o ukládání, jindy zas ne a údaje byly úplně jiné.
Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je možno naladěný program editovat do té míry, že bych mu přidělil své číslo. Je mi jasné jak programy seřadit za sebe, ale každému zůstane číslo, které měl při prvotním naladění. Editace tam je, ale jen co se týče názvu programu, vel. písmen, apod., ale jak mu přidělit číslo jsem nenašel. Chtěl bych klasicky 1 - ČT1, 2 - ČT2, atd.abych mohl volit čísly na DO. Díky duff74
duzu (43)|11.11.2009 13:32
v nastaveni anteny mas zle nastavene LNB univerzal je 10,6-12,7, skontroluj ci mas take LNB staci to zmenit a frek. bude spravna.
editacia-triedenie kanalov staci ich triedit ako ti vyhovuje nic sa nepise, necital si navod
duff74 (41)|13.11.2009 10:57
[quote=duzu;248134]v nastaveni anteny mas zle nastavene LNB univerzal je 10,6-12,7, skontroluj ci mas take LNB staci to zmenit a frek. bude spravna.
editacia-triedenie kanalov staci ich triedit ako ti vyhovuje nic sa nepise, necital si navod[/quote]


OK zkusím to snad snad budou ty frekvence v pořádku, ale jak jsem psal programy i tak hrají tak jak mají.
A co se týče toho řazení, tak mi nedělá problém programy seřadit jak chci, jen i po seřazení jim zůstavají původní čísla, takže nemůžu ČT 1 zapnout zmáčknutím 1 na DO, protože ČT1 má třeba 0325. Takže nezbývá, než jet program po programu tlačítky + -, nebo přes OK a vybrat si z tabulky.
VlaDamorava (466)|13.11.2009 20:38
Ja ten přístroj nikdy neviděl a všeobecně k Fergusonům "chovám nedůvěru", jestli je to tak s tím číslovaním, jak to popisuješ, tak se vymyká všem zvyklostem u satelitních přijímačů. Pak je to DEBILNÍ přístroj! Spíše podezřivám, že nás lakuješ a nastavuješ favoritní seznamy místo základního seznamu.
jarino1978 (8045)|13.11.2009 21:45
[quote=duff74;248385]takže nemůžu ČT 1 zapnout zmáčknutím 1 na DO, protože ČT1 má třeba 0325. Takže nezbývá, než jet program po programu tlačítky + -, nebo přes OK a vybrat si z tabulky.[/quote]

- chlape, naštuduj si poriadne najskôr ten manuál
- programy zo Skylinku si vlož do favoritnej skupiny napríklad s názvom SKYLINK, normálne si ich tam nahádž, potom daj uložiť. Následne si ich v tej favoritnej skupine s názvom SKYLINK zoraď podľa svojich preferencií, napríklad si dáš CT1 na pozíciu 1, CT2 na pozíciu 2 ....
Nastavenia ulož a je to.
- hlavne si najskôr aspoň pozri ten manuál...
losos (2977)|14.11.2009 03:39
Také se chystám si Arivu 200 pořídit, potom budu moci odpovídat zcela přesně...- ale manuál si přečtu duffe74, a to bys měl opravdu udělat také... ;)
duff74 (41)|15.11.2009 13:40
[quote=jarino1978;248485]- chlape, naštuduj si poriadne najskôr ten manuál
- programy zo Skylinku si vlož do favoritnej skupiny napríklad s názvom SKYLINK, normálne si ich tam nahádž, potom daj uložiť. Následne si ich v tej favoritnej skupine s názvom SKYLINK zoraď podľa svojich preferencií, napríklad si dáš CT1 na pozíciu 1, CT2 na pozíciu 2 ....
Nastavenia ulož a je to.
- hlavne si najskôr aspoň pozri ten manuál...[/quote]


Přesně tak jak píšeš to mám nastavené a potvrzené to mám taky, protože kdybych neměl, tak by se mi to po zap. vyp. příjimače nezobrazí.
A v manuálu je jak kanál přesunout, vymazat, editovat (přejmenovat a vel. písmen), seřadit do fav. skupiny, ale o čísle kanálu tam nic není. Nebo jsem slepý. každopádně budu zkoušet dál.

VlaDamorava:

ano jde mi o nastavení ve fav. skupině. Samozřejmě, že při prvotním naladění mi to najde např. 1000 programů a ten první má číslo 0001. Ale já si do fav. skupiny navybírám programy a těm zůstává jejich původní číslo (O321, 0224,...). Možná si nerozumíme.
VlaDamorava (466)|15.11.2009 18:19
Ach, joooo! A co ti bráni seřadit kanály v hlavním seznamu. Pak ti budou sedět i čísla ve Favoritech!
jarino1978 (8045)|15.11.2009 18:30
[quote=losos;248512]Také se chystám si Arivu 200 [/quote]

Losos, čítal si PL fóra, kde každý preklína tento STB ? Vraj až 40 % poruchovosť. Ako najbežnejšia závada : odchádza tuner...Po 4 dňoch prevádzky je K.O.
jarino1978 (8045)|15.11.2009 18:36
[quote=duff74;248717]Ale já si do fav. skupiny navybírám programy a těm zůstává jejich původní číslo (O321, 0224,...). Možná si nerozumíme.[/quote]

- tak do je teda naprd...
- pohľadaj , či existuje na ten STB nejaký editor, kde si upravíš setting v PC a prehráš ho...
SS2CZ (874)|15.11.2009 19:15
Mám tu Arivu 14 dní a nic se neděje. Editor má,ale jen přes RS232.
jarino1978 (8045)|15.11.2009 21:22
Tak to môže byť aj "kačica". Ale asi nebude podľa ohlasov od poliakov a nemcov, niekoľko ohlasov som zaznamenal aj u nás. Poliaci hovoria o chybnej sérií.

Inak cena dobrá, uvidíme, koľko vydrží podpora ( ak ide teda niekomu o to... ).

PS : Nejde teda stiahnuť setting z STB na flash, upraviť v PC a nahrať späť ?


EDIT : Inak aby som usmernil tú informáciu o poruchovosti tunera : vraj sa to týka série vyrobenej v 44. týždni , vraj chyba v napájaní tunera. Na chybu sa prišlo, bola odstránená...Takže by to malo byť OK. Je to nový model, takže nejaká tá chybička v prevedení alebo vo FW sa ešte toleruje, no nie ?
SS2CZ (874)|16.11.2009 04:35
[quote=jarino1978;248781]
PS : Nejde teda stiahnuť setting z STB na flash, upraviť v PC a nahrať späť ?[/quote]

Nejde,není příkaz nebo funkce jak to z USB spustit jen update FW.
Všechno děláš z editoru - stáhneš z stb, upravíš, odešleš. Vtipný je ,že to má LAN,ale jen na parádu nebo na klienta. Ten soft je odfláklej.
jarino1978 (8045)|16.11.2009 08:08
takže klasika-null modem... Ale to by kolegovi nemuselo vadiť, kúpiť kábel, stiahnuť editačný SW, stiahnuť setting z STB, upraviť v PC a nahrať späť. Stačí, aby to spravil 1x a mal by mať pokoj ( možno ).
Tú Arivu som ešte nemal doma, mal som kedysi 8800/8900, na tie sa dalo celkom spoľahnúť, aj keď občas hnevali...Iba podpora zdrhla, pôvodný team to vzdal a nový team bol v znamení samých bugov vo FW...Brrrr...

Ohlasy na tú Arivu sú dosť zmiešané, síce low-end, menej kvalitný obraz .Ale ak by bol celkom spoľahlivý, ako nenáročný STB alebo druhý alebo tretí STB do chalupy, prečo nie ?
Tak treba len počkať, snáď bude podpora lepšia.Mnohým to bude na CIGI stačiť...
SS2CZ (874)|16.11.2009 08:25
[quote=jarino1978;248820]Tak treba len počkať, snáď bude podpora lepšia.Mnohým to bude na CIGI stačiť...[/quote]

Ten obraz je v pohodě ani nevím jak,by nemohl být s tím co se vysílá za kvalitu včetně HD není co řešit.
duff74 (41)|16.11.2009 12:05
[quote=VlaDamorava;248746]Ach, joooo! A co ti bráni seřadit kanály v hlavním seznamu. Pak ti budou sedět i čísla ve Favoritech![/quote]


Tak nevím jestli to píšu nesrozumitelně. Máš Arivu doma? I v hlavním seznamu to lehce seřadím, ale jak mám docílit že se z kanálu 0342 stane 0001? Tam nejsou pevně dané čísla a ty dosazuješ programy, takže i při seřazování posouváš program se svým číslem nahorů nebo dolů tabulkou a je dost problém se zorientovat, kde vlastně je začátek té tabulky (jedině podle bočního kurzoru) a pokud už to za sebe seřadím, tak nedocílím přepsání čísel.
Neříkám, že to není rukama, jen jsem už vyzkoušel snad všechno.

SS2CZ: ty máš ten model doma, jak to máš s těmi čísly kanálů?

duzu:
píšeš, že univerzál LNB je 10,6 - 12,7, ale já mám začátek na univerzálech od 9750 do 10750.
SS2CZ (874)|16.11.2009 13:22
Jakmile je dáš do favoritů tak máš nový čísla 0001,0002....značka "srdíčko".:D
Pak si je posouváš nahoru a dolů značka "šipka".
Tím jak je posuneš se změní jejich poř.číslo.
Pak už na ovladači jedeš nahoru dolů,funguje to obráceně na ovladači šipka nahoru je 1,2,3........(pohledově dolů) a šipka dolů 3,2,1......(pohledově nahoru).
losos (2977)|17.11.2009 03:41
Setting pro Arivu 200 - je pro Skylink programy na A3 (23,5°E) a pro DigiTV (1°W).
Není to sice kompletně hotové, ale aspoň něco, ne ?
(Samozřejmě je to třeba odzipovat a přes RS-232 poslat do Arivy pomocí programu "AliEditor", nebo "Ariva 200 Editor", což je asi totéž...)
Po natažení do Arivy překontrolujte nastavení DiSEqC 1.0 a případně i další věci. (Např. nastavení sítě).
A dále, před každým laděním raději zkontrolujte, zda je správně nastavena frekvence LNB na 9750/10600. Všiml jsem si, že (obvykle po změně firmware) se to někdy přepíše na chybných 9750/10550 a potom se naladí jen minimum kanálů.
Vyzkoušejte...
duff74 (41)|17.11.2009 10:00
[quote=SS2CZ;248875]Jakmile je dáš do favoritů tak máš nový čísla 0001,0002....značka "srdíčko".:D
Pak si je posouváš nahoru a dolů značka "šipka".
Tím jak je posuneš se změní jejich poř.číslo.
Pak už na ovladači jedeš nahoru dolů,funguje to obráceně na ovladači šipka nahoru je 1,2,3........(pohledově dolů) a šipka dolů 3,2,1......(pohledově nahoru).[/quote]


A jde dostat programy do fav. skupin jiným způsobem, než popisuješ? Protože jsem to dělal přesně jak popisuješ (menu, seznam TV kanálů, FAV, název fav. skupiny, srdíčka, šipky, potvrzení OK) a všechno klaplo až na to, že všem programům zůstaly jejich čísla :-(. Asi něco dělám blbě, ale pokud bych dělal někde chybu, tak se mi snad nepodaří programy do fav. skupin dostat a mě normálně fungujou. Předpokládám, že správný postup je jen jeden.
losos (2977)|17.11.2009 19:05
Dnes jsem u Arivy 200 testoval kvalitu obrazu. Ariva má ve svém Menu možnost nastavení kontrastu, jasu a sytosti (barvy). Abych obraz mohl porovnat s mým Topfieldem TF 7710 HDPVR, využil jsem té možnosti u Arivy a nastavil jsem kontrast, jas i sytost (barvy) tak, aby výsledný obraz byl stejný (=porovnatelný) jako u TF, naladil jsem na obou přijímačích kanál Melody Zen HD a pouhým přepínáním HDMI vstupů pomocí DO jsem se snažil zjistit nějaký rozdíl v kvalitě (ostrosti) obrazu mezi oběma stroji. Asi vás zklamu, ale žádný rozdíl jsme nezjistili, zkoušeli jsme to celkem tři (kvůli očím různě staří) a při přepínání se nedalo nijak rozeznat, který obraz je z Arivy a který z Topfieldu. Byly úplně stejné...
Pokud někoho zajímá, jak jsem ty hodnoty jasu, kontrasu a sytosti barev nastavil, zde to je :
Jasnost........65
Kontrast.......40
Nasycení......43

Ariva po zapnutí ze STANDBY startuje 18 vteřin - to jde, že ? Přepínání SD kanálů asi 1 sec., HD do tří sekund.
losos (2977)|17.11.2009 19:23
A ještě - co se týká favoritních skupin u Arivy a číslování kanálů - vůbec jsem žádné favoritní skupiny nemusel použít. Protože přijímám více družic, jsou naladěné kanály rozděleny pro každou družici zvlášť (to já neudělal, to si tak dělá Ariva 200 sama) a také jsou u každé družice zvlášť očíslovány.
I přesun kanálů je snadný a intuitivní, není k tomu potřeba žádný návod, stačí si to jen vyzkoušet...
Možná někomu bude chybět tlačítko pro potvrzení (=uložení), ale to Ariva ve svých meníčkách nemá, vše se potvrdí tím, že vystoupíme (=vycouváme) tlačítkem EXIT (někdy se Ariva zeptá, zda to myslíme vážně, atd.).
Než jsem pochopil, že tomu tak je, dost jsem se natrápil s Nastavováním sítě (stále se mi ztrácely zadané údaje...), protože je nutné nejdříve vyplnit stránku BEZ NEWCAMDU, potom dát EXIT, tím se to uloží, a teprve potom se vrátit a vyplnit i stránku NEWCAMD !
jarino1978 (8045)|17.11.2009 20:07
ako to vyzerá s kvalitou SD u Arivy ? Losos, vyskúšaj SCART a HDMI.

A sharing ?
losos (2977)|17.11.2009 20:21
SCART jsem měl první den (neměl jsem kabel HDMI), obraz jako přes SCART (=bída). Stejně tak i u TF.
S HDMI kabelem je obraz stejný jako u Topfielda (čili normální) - viz výše.
Po pečlivějším delším sledování je již zcela jisté, že obraz u SD kanálů je u Arivy (přes HDMI) dokonce lepší, než má TF 7710 HDPVR (specielně pro ČT 24 to platí zcela určitě) - je příjemnější, hladší a ostrost je O.K. (Moc velký rozdíl to ale není). (Nezapomenout u televizoru pečlivě nastavit ostrost = platí vždy).
Sharing karty ze sítě umí jen jako klient (až pro 4 servery/4 adresy) - funguje to normálně (zkoušeli jsme jen jednu adresu). Má také i funkční EMU. Klíče přes DO (snadné).
lacco (28)|17.11.2009 23:18
No ja som si tento prijímač tiež kúpil, v piatok mi došiel a v sobotu už bol aj kaput.
Odišiel tuner alebo čo, prijímač nevidí stanice ako keby bola odpojená anténa (anténa bola samozrejme preskúšaná iným prijímačom). V nedelu na 1/2 hodinu nabehol, potom zasa kaput a odvtedy už nejde (rovnaký problém s tunerom - nevidí stanice, ani ich nenaladí keďže ich nevidí). Zajtra ide na reklamáciu.
Podobné skúsenosti som čítal aj na iných fórach, aj na polskom.

K poznatkom:
Hrabal som sa v tom 1 a 1/2 dňa, za tie prachy je to výborný prijímač až na to otrasné menu, kde sa treba vracať pomocou EXIT / menu každým krokom späť a nedá sa vyskočiť do hlavného menu ako napr. pri mobile NOKIA stlačením červeného slúchadla.

Ak chcete zazálohovať channel list + všetky nastavenia (nastavenie antény, staníc, jazyk atď.) cez USB, treba zvoliť Aktualizácia cez USB / DUMP - nahrá sa to na USB klúč.
Pri obnovení prijímača pomocou tejto zálohy treba zvoliť Aktual. cez USB / allcode+bootloader a navoliť na klúči ten DUMP.abs - odskúšané, funguje to (testované po uvedení do factory settings a skúšobnom nahraní channel list + settings z USB kľúča ( nahranie súboru dump.abs cez allcode+bootloader)).

Nahrávanie programu na USB klúč:
V menu treba zrušiť možnosť PVR - funkcia podobná ako u Magia od T-Comu - zastav, pretoč, pozri znova, inak je v tom chaos a neviem či nahrávam alebo nie. Pri PVR totiž sa nahráva do medzipamäte na USB. Ale aj po zrušení PVR sa niekedy aj tak nič nenahrá, až na 2.pokus, teda REC-STOP-REC-STOP. Nahrávka ide automaticky upraviť v TSdoctor do podoby prehrateľnej v PC, editáciu som ešte neskúšal.
losos (2977)|17.11.2009 23:26
[quote=lacco;249154]
Ak chcete zazálohovať channel list + všetky nastavenia (nastavenie antény, staníc, jazyk atď.) cez USB, treba zvoliť Aktualizácia cez USB / DUMP - nahrá sa to na USB klúč.
Pri obnovení prijímača pomocou tejto zálohy treba zvoliť Aktual. cez USB / allcode+bootloader a navoliť na klúči ten DUMP.abs - odskúšané, funguje to (testované po uvedení do factory settings a nahraní dump.abs spomínaným postupom).[/quote]

Když jsem to podle tohoto návodu udělal, přijímač se zablokoval a přešel do nekonečné smyčky restartu - pomohlo jen nahrání firmware přes RS-232. Příčina mohla být jiná, nevím. (= Měl jsem tam starší firmware 1.01B5).

Dnes jsem to zkusil znovu s firmware 1.02B1 a opravdu to funguje O.K., takže se toho není třeba bát.
Zkoušel jsem z flašky z toho DumpFile.abs vytáhnout setting v PC přes Ariva 200 Editor i přes AliEditor, leč neúspěšně...
lacco (28)|17.11.2009 23:35
losos máš tam firmware 1.02B1 ? To čo popisuješ som čítal na nejakom fóre - chlapec tam mal starší fw a nahral si channel list od niekoho čo má novši fw.
lacco (28)|17.11.2009 23:42
[quote=jarino1978;248749]Losos, čítal si PL fóra, kde každý preklína tento STB ? Vraj až 40 % poruchovosť. Ako najbežnejšia závada : odchádza tuner...Po 4 dňoch prevádzky je K.O.[/quote]
Môj predajca mi na dotaz o poruchovosti pri mojej reklamácii povedal že sa im vrátili 2 Arivy zo 100.
losos (2977)|17.11.2009 23:52
Údajné poruchy těch tunerů jsou sice nepříjemné, ale máme to v záruce, tak o nic nejde...
lacco (28)|17.11.2009 23:55
[quote=losos;249162]Mám a tohle nebyl můj případ...- a dnes při nahrávání z HBO na flešku se to bloklo, nevím proč, budu to dále zkoumat.
Údajné poruchy těch tunerů jsou sice nepříjemné, ale máme to v záruce, tak o nic nejde...[/quote]

Veď v záruke, ale teraz zasa čakať 30 dní kým sa to vyrieši uff.
Čo sa týka REC na USB kľúč - chodilo mi to jedine ak som USB naformátoval v PC ( FAT32). Formátovanie v STB je blbé, vypisuje to potom že je "nedostatok miesta" na USB zariadení".
losos (2977)|17.11.2009 23:59
Záhada, proč to na můj USB flash disk nechce nahrávat, je vyřešena - člověk musí číst ty hlášky na obrazovce a potom je to jasné !
Nahrávat na mou flašku 16 GB lze jen SD programy, u HD programu to hodí hlášku "USB speed too low to action" a nahrávání se neprovede - prostě je to asi nějaká příliš pomalá Flash paměť...(rok a půl stará 16 GB A-DATA MyFlash C701).
losos (2977)|18.11.2009 10:11
Prý u Arivy do čtyř dnů dojde k poruše tuneru...
Tak dnes je to již desátý den, co ji mám v provozu - a stále zatím funguje úplně bez závad - žádné sekání obrazu jsem nezaregistroval, ani žádný restart, či jiné poruchy, se neobjevily (pokud jsem je ovšem nezpůsobil nedopatřením já sám...).
duzu (43)|23.11.2009 11:25
ahoj losos, co to citam ,ze si sa dal presvedcit na Arivu pred Vantage8000, zrejme cenou, takze si spokojny, zaco si ju kupil? v PL je za 100 Eur
lacco (28)|23.11.2009 13:13
No vymenenú Arivu mám už doma. Musím pochváliť predajcu sat.techniky z NR za expresné vybavenie reklamácie. Nový kus zatiaľ funguje, dúfam že už pôjde bez poruchy.
losos (2977)|23.11.2009 14:50
Ferguson Ariva 200 HD - Jak na to ? Vše zkoušeno u firmware V1.02B1 (Aktualizace 1.12.2009)
=======================================================================

Emulace ( a i editace klíčů) se zapíná :
============================
Menu/Systém/TV systém ... a dole by mělo svítit červený "puntík" a editace - pokud nesvítí, vyťukej v tomto menu 7799 pro zapnutí.
Pro vypnutí EMU je postup identický jako pro zapnutí.

******************************************

Program Ariva 200 Upgrader (přes RS-232) nepoužívat, po natažení firmware a spuštění Burningu ohlásil vždy chybu : Burning Flash is failed !
Použít program Ariva Upgrade 551.

******************************************

Tohle je O.K.
=========
Když chcete zazálohovat channel list + všechna nastavení (nastavení antény, staníc, jazyk atd. = setting) na USB flash disk, postupujte takto :

Vložit USB flašku
Menu/Nástroje/Aktualizace přes USB
tam vybrat druh aktualizace : Dump
a spustit start - vše se nahraje na USB flašku jako soubor DumpFile.abs.

Při zpětném obnovení settingu v přijímači pomocí této zálohy postupujte takto :

Vložit USB flašku s uloženým settingem
Menu/Nástroje/Aktualizace přes USB
Tam vybrat druh aktualizace : userdb (nebo Allcode+bootloader)
vybrat soubor s aktualizací : DumpFile.abs
a spustit start - vše se nakopíruje do Arivy
(To Allcode+bootloader se použije při změně firmware..., ale funguje to i pro setting)

******************************************

Transpondéry se doplňují v Menu/Installation/TP List/přidat-zel.tlač. atd... - je to velmi snadné a jednoduché...
Které frekvence (TP) tam máš doplnit, zjistíš nejlépe z letáku od Skylinku, který asi máš, pokud máš i jejich kartu, nebo např. na Parabole.cz, či KingOffSat...

Skylink používá tyto TP :
------------------------
10803 H 22000 (ČT HD)
10862 H 22000 (Óčko)
11797 H 27500 (JOJ atd...)
11856 V 27500 (Discovery HD + další dva HD)
11876 H 27500 (Prima COOL atd...)
11914 H 27500 (History Channel)
11992 H 27500 (Nova atd...)
12070 H 27500 (Sport 1, Disney Channnel)
12109 H 27500 (Nova HD atd...samé HD kanály)
12525 V 27500 (ČT1 atd...)
12565 H 27500 (STV1 atd...)

Po zadání TP naladit stanice, atd...

******************************************

Možná někomu bude chybět tlačítko pro potvrzení (=uložení), ale to Ariva ve svých meníčkách nemá, vše se potvrdí tím, že vystoupíme (=vycouváme) tlačítkem EXIT (někdy se Ariva zeptá, zda to myslíme vážně, atd.).
Než jsem pochopil, že tomu tak je, dost jsem se natrápil s Nastavováním sítě (stále se mi ztrácely zadané údaje...), protože je nutné nejdříve vyplnit stránku BEZ NEWCAMDU, potom dát EXIT, tím se to uloží, a teprve potom se vrátit a vyplnit i stránku NEWCAMD !

******************************************

POZOR ! DŮLEŽITÉ ! :
================
Všiml jsem si, že např. po změně firmware se v Menu/Instalace/nastavení atény/LNB Freq zapíše tato nesprávná hodnota ...univerzální(9750-10550) !!!!!
Správně tam musí být tohle : univerzální(9750-10600) - tak to opravte !
=====================================================
Proto je třeba to raději vždy před laděním zkontrolovat, jinak se naladí jen pár kanálů...

******************************************

Stránky pro Arivu 200
================
je tam firmware i nový (správně fungující) Editor Ariva.....

http://www.ferguson-digital.eu/pl/download.html?func=select&id=95

******************************************

Tohleto prý funguje, ale nevím, nevím...., mně to tak nepracuje.

Je možné přehrávat MP3 i prohlížet JPEG fotky a také samozřejmě nahrávat na připojený disk, v mém případě 16GB Kingston flash. Jeden program nahrávám a na další ze stejného transpordéru mohu koukat. Nahrávka se ukládá v trasport streamu. V přístroji se musí ovšem provést naformátování disku, který jej rozdělí na dvě části, jednu pro timeshift, druhou pro samotné nahrávání. Je to trošku skryté a běžný uživatel s tím může mít menší problém

Vyzkoušel jsem všechny možné kombinace formátováni (FAT i NTFS s i bez Timeshiftu), ale to nahrávání se vždy při přepnutí na jiný program zmrší, nahrává to stále jen ten poslední obrázek.. - čili to NEFUNGUJE !

******************************************

ITV HD na Ferguson ariva 200 HD
========================
Autor midar :
Je nutné přes USB nahrát setting, ten upravit v programu AliEditor (nikoliv ArivaEditor - v něm nešlo upravit všechny parametry), tzn.nastavit frekvenci a zejména příslušný audio a video pid a poté nahrát upravený setting přes USB zpět do Arivy 200 HD.
(Mně se to s firmware V1.02B1 nepodařilo uskutečnit).

******************************************

Ještě zde chybí zmínka o TP 12531 V 23340 na Thoru (0,8°W), u kterého po naladění jde jen zvuk.
========================================================================
Je to způsobeno tím, že je u něj chybně nastaven jeden parametr, jak snadno zjistíte prohlídkou v Editoru Ariva. Jde o ten parametr úplně vpravo s názvem "Video Type", kde je místo MPEG2 chybně uvedeno H264.
Programy (=řádky) musíte v editoru přepsat = opravit a zpětně nahrát do Arivy - A JE TO !
Já jsem to dělal tak, že jsem přidal další program (nový řádek) s jiným názvem a všechny údaje v něm znovu zadal (=napsal) podle toho, který jsem chtěl upravit - a to odspodu !..., dal O.K. a potom smazal ten původní řádek s programem, a u toho nového opravil název na původní=správný, dal O.K... a bylo to. Pohrejte si s tím, je to zajímavé...
Pro ty úpravy použijte pravé tlačítko myši..

lacco doplnil :
V Ariva editore súbor XXX.abs otvoriť ako USER DATABASE, upraviť stanice AXN CE a DOMA podľa návodu lososa.
Export - ako Open Bin File (*.abs) a ako DEFAULT DATABASE.
V arive cez USB pomocou volby Allcode+bootloader nahrať a následne urobiť reštart do factory settings !!!!! Veľmi dôležité !!!
Jinak se setting v přijímači neobjeví... - vyzkoušet

Otevření file v Editoru Ariva při settingu z USB flašky :
file/open/XXX.abs - (v 2.riadku narolovať "Súbory typu Open Bin File(*.abs) ) - USER DATABASE

******************************************
Zkusili jsme v Arivě 200 přehrávání nějakých video souborů, vzalo nám to a přehrává video soubory *.mpg
lacco (28)|23.11.2009 17:59
losos čo si upravoval v Ariva editore? Ja keď som na USB exportol dump a upravil na transpordéri Thor stanice TV Doma a AXN ( h264 na mpeg2) + save a nahral do Arivy tak všetky stanice boli fuč = 0 staníc.
losos (2977)|23.11.2009 19:24
Jojo, přesně to samé se stalo i mně - dělal jsem to přes RS-232 a podařilo se mi to zpětně do Arivy správně nahrát asi až na podesáté (zkoušel jsem všechny možné kombinace) - přesně ani nevím, co pomohlo.
Ale před tím posledním úspěšným natažením jsem znovu nastavil v Editoru Ariva port COM2, možná právě to pomohlo, fakt nevím...nevěřil jsem vlastním očím...
Nápad - zkus třeba nové spuštění Editoru, nebo restart PC, nebo restart Arivy a pod.... Potom sem napiš, jak jsi dopadl...
A pro změnu mám i já problém - mně se to z USB vůbec nepodařilo do Editoru Ariva dostat - nevím, jak to otevřít, i když to zřejmě všem funguje, mně se to nepodařilo (zatím), ale pracuji na tom... pomohlo by mi, kdybys mi dal návod, jak setting (Dump) z flešky v Editoru Ariva otevřít...
lacco (28)|23.11.2009 21:02
losos file/open/XXX.abs - (v 2.riadku narolovať "Súbory typu Open by file(.abs) ) - USER DATABASE
duzu (43)|24.11.2009 11:43
podrobny navod na arivu je na ab-forum.info i na cssf je tam odkaz kde je to ulozene
lacco (28)|24.11.2009 12:17
No už mi to funguje.
V Ariva editore súbor XXX.abs otvoriť ako USER DATABASE, upraviť stanice AXN CE a DOMA podľa návodu lososa. Export - (ako open bin file .abs) a ako DEFAULT DATABASE.
V arive cez USB pomocou volby Allcode+bootloader nahrať a následne urobiť reštart do factory settings !!!!! Veľmi dôležité !!! Mne už AXN CE aj DOMA hrajú.