Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 70

Téma: Pomoc při výběru tv

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Ahoj chtěl bych si koupit televizi rozměr mám do 97-8cm na délku ne uhlopříčně ...
    odstup sledování je 2,3m.
    Využití elsat dvb_c + analog, filmy z pc přes ati hdmi + kamera panasonic přes kompozitní video
    rozlišení by mi stačilo hd ready
    Můj výběr asi plazma Panasonic TX-P37X10Y 100hz ..Neopdp se nevleze a menší než 42" nedělají
    Jak je to se stíny u plazem .někde čtu ano někde ne kde je pravda?
    Mě se u lcd nelíbí ta svítivost jak vyzařují do dálky to jsem u nikoho na plazmě neviděl ..
    když lcd tak tam se mi líbí Sony KDL-40W5500
    Naposledy upraveno uživatelem Pomalej Joe: 07-11-2009 v 19:08
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Dneska jsem byl v Českých Budějovicích ,tak jsem zašel do obchodního centra v globusu ..v obchodě globus byl Panasonic 37" .ale tam to maj složené jeden panel zasunutý za druhým ,takže není vidět úplně přesně z pozorovacího úhlu ...zašel jsem tedy do Elektroworldu a tam bylo televizí víc než dost a byla možnost i porovnání.
    Osobní dojmy:
    Panasonic TX-P37X10Y: design nádhernej .ale obraz mě zarazil ....nádech celé obrazovky byl žlutozelený ..zrovna běžel německý fotbal asi ze satelitu ..nevím kde je chyba ,ale obraz na plazmě byl s nádechem žlutozelena ..na trávě ten nádech byl znát nejvíc..popošel jsem a našel o kousek vedle Panasonic TX-P42X10 a to samé ..proč? Hned vedle byla plazma 42" panasonic řady G a tam ten problém vůbec nebyl ..právě naopak tady byl vidět rozdíl mezi oběma ..je to tak ,že je na tom obrazově px37 i 42 takhle nebo je to v nastaveních ,ale proč jen tyhle dvě? Plazmy jiných výrobců lg i samsung kreslily čistě.(to samé i jiné řady panasonic)
    V tu chvíli jsem litoval ,že se mi nevejde víc než SonyW40 ,která má 98cm na délku ..jinak tahle sonka vypadala super ,ale co mi na lcd všech vadilo je vyzařování do dálky tam se mi plazma líbí víc ..
    Pěkně vypadal i SAMSUNG LE37B650 ..po tom se tady kouknu na recenze ..
    Jakej televizor do 40" placů by jste brali vy a plazma nebo lcd?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Pomalej Joe Zobrazit příspěvek
    ....nádech celé obrazovky byl žlutozelený ...
    Pokud jsi nemel v ruce DO, aby sis mohl zkusit s barvami hybat (tohle je IMHO vyvazeni bile, ale nevim jestli ho X ma), tak je vsechno porovnavani o nicem. Uvedom si, ze tim kramem projde tuna lidi a kdekdo si s tim muze pohrat - nekomu se treba tohle podani i libi.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Vyvážení bílé by mohlo být .ale proč jen na dvou modelech a to těhle dvouch p10x?
    Jsem fanda hlavně do motosportu ,pak anglickej fotbal ,ale mít trávu takovou na to bych si asi nezvykl ..než se rozhodnu kouknu tady ,ale vlákno 37palců 10xy mi to nenašlo.
    Pokud by byla možná změna vyvážení bílé tak tam by se dala tato vada zrušit ..signál a zapojení si myslím ,že bylo stejné - jen na tej stěně bylo asi 20 - 25tv a nevěřím ,že zrovna tyhle dvě byly na jiném signálu.
    Pak ještě jedině nějakej film z přírody a pustit jestli je to možné (nebo jakou scénu na test obrazovky ?)
    Spíš mě to klonilo k té plazmě ,ale po dnešku nevím je třeba se ještě podívat...
    Jinak na panasonicu Anglie je Dvb-c při navoleném regionu finsko švédsko ..máte s tímhle zkušenost?
    Naposledy upraveno uživatelem Pomalej Joe: 08-11-2009 v 16:18

Je tu pořád Avatar uživatele Heartwork
    Registrace
    Nov 2008

Ulítlý barvy a ostatní "nastavení" TV na prodejnách, ale v mnoha případech i nastavení samotných výrobců, jsou bohužel smutnou realitou dnešní doby - fosforová tráva, pomerančový ksichty, paprika červená tak, že to vypaluje oči ...

Zkrátka se výrobci předhání v tom, kdo na prodejně osloví zákazníka zářivými barvami, tzv. omalovánkou i přesto, že má takové podání barev předaleko od reality.
    Dostat barvy tam, kam patří, je pak věcí nastavení TV (dle vlastního oka nebo nějakýho kalibrovanýho settingu) či přímo profesionální kalibrace nějakou rozumnou sondou (kolorimetrem). Smutné, leč pravdivé.

Nevím jak ostatní modely, ale např. Samsung má široké možnosti nastavení obrazu a podání barev lze s úspěchem "opravit" k obrazu svému či k obrazu sondy - každý máme jiné vnímání barev a každému vyhovuje něco jiného, osobně s kloním k reálným barvám i přesto, že je obraz v porovnání s nekalibrovanou TV takový "mdlý", no spíše smutně realistický.

Jak může nastavení TV ovlivnit podání barev, se můžeš mrknout např. sem:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...t=18123&page=4

Závěr?
    co ukazuje TV na prodejně, nemusí být bohužel směrodatné.

Je tu pravidelně Avatar uživatele SPAWN
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Heartwork Zobrazit příspěvek
    Dostat barvy tam, kam patří, je pak věcí nastavení TV (dle vlastního oka nebo nějakýho kalibrovanýho settingu) či přímo profesionální kalibrace nějakou rozumnou sondou (kolorimetrem). Smutné, leč pravdivé.
    Tak napr. do ktere kalibracni sondy bys sel? Ktera by byla vhodna jak pro LCD tak PDP.

P.S: pomer: (cena/vykon).

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

Ulítlý barvy a ostatní "nastavení" TV na prodejnách, ale v mnoha případech i nastavení samotných výrobců, jsou bohužel smutnou realitou dnešní doby - fosforová tráva, pomerančový ksichty, paprika červená tak, že to vypaluje oči ...

Zkrátka se výrobci předhání v tom, kdo na prodejně osloví zákazníka zářivými barvami, tzv. omalovánkou i přesto, že má takové podání barev předaleko od reality.

Nevím jak ostatní modely, ale např. Samsung má široké možnosti nastavení obrazu a podání barev lze s úspěchem "opravit" k obrazu svému či k obrazu sondy - každý máme jiné vnímání barev a každému vyhovuje něco jiného, osobně s kloním k reálným barvám i přesto, že je obraz v porovnání s nekalibrovanou TV takový "mdlý", no spíše smutně realistický.

Jak může nastavení TV ovlivnit podání barev, se můžeš mrknout např. sem:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...t=18123&page=4

Závěr?
    co ukazuje TV na prodejně, nemusí být bohužel směrodatné.

Souhlasím, sám jsi dokázal, jak obrovský rozdíl může být mezi svým nastavením a kalibračním, a to se bavíme pouze o jedné TV. Proto v obchodě s desítkami vystavených modelů je prakticky nemožné vysledovat a hodnotit reálnost obrazu. Stejně jako všeobecně hodnotit dokonalejší obraz u určitého modelu, protože v konečném důsledku stejně záváží samotné vnímání konkrétního uživatele. Někomu vyhovujou omalovánky a obraz po kalibraci jim nic neříká, pro někoho je určitý odstín modré stále modrá, pro někoho již zelená. Sám přiznávám, že moje osobní nastavení bylo silně odlišné od zkalibrovaného, nicméně se též přiklaním k poněkud mdlé realitě než vybarvené faleši. Ale co se líbí jednomu, druhému nemusí, jde vždy o individuální volbu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Na tvůj odkaz jsem koukal ...nejdřív jsem si říkal ,že ten páv je na prvním snímku hezčí ,ale při pohledu na druhou fotku a oko ..mi bylo jasné kterej obrázek je líp vykreslenej ..druhá sada fotek tam je to jasné první snímek je moc umělej ...taky občas fotím ne na valné urovni ,ale kalibraci monitoru pomocí programu jsem musel udělat ..teď jsou barvy zhruba takové jak je vidíme my.
    Je tedy možné ,že bych dokázal tu plazmu od panasonicu dotáhnout k věrnému podání barev?
    Myslíš ,že je program ,kterej bych pustil z pc přes hdmi nebo dvi sub a zkalibroval jí?
    Jinak jsme našel odkaz na TX-P42X10Y
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19881
    i tady je zelenej nádech zmiňován ...mě to připadalo jako žlutozelený ..pak jsem si říkal jestli jde ubrat na modrém a žlutém kanálu tak by se to dalo srazit u fotek to tak je ..víc modré+žluté v rgb dávají zelenou barvu navíc
    Kupovat sondu jen pro jednu kalibraci se mi nechce ...nedávno jsem o ní taky přemýšlel ,ale zároneň jsem si řekl ,že za tu cenu bych radši koupil nový monitor 22 placů ..konkrétně tuhle ..COLORVISION SPYDER3 PRO
    http://www.oehling.cz/inshop/kalibra...164878%5D.html (pokud tedy jde i na plazmový televizor- to jsem nikde nedočetl )

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od SPAWN Zobrazit příspěvek
    Tak napr. do ktere kalibracni sondy bys sel? Ktera by byla vhodna jak pro LCD tak PDP.
    Eye One Display LT - za rozumne penize spousta muziky... a to se pocita

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od PaJaSoft Zobrazit příspěvek
    Eye One Display LT - za rozumne penize spousta muziky... a to se pocita
    Diky, ale nikde jsem se nedocet ze lze kalibrovat i PDP jen CRT a LCD. Mas to osobne otestovano na PDP?

Registrace
    Nov 2008

P.S: pomer: (cena/vykon).
    Jako vhodný start pro Home Theater bych viděl [COLOR="Red"]Spyder 3TV[/COLOR]:

http://www.datacolor.eu/en/products/...3tv/index.html

Pak samozřejmě některý z modelů [COLOR="#ff0000"]Eye One Display[/COLOR] a celkem zajímavě (hlavně pro majitele LCD s LED podsvícením) vypadá [COLOR="Red"]X-Rite Chroma 5 Colorimeter with CalMAN[/COLOR] - to už moc levné není:
    http://www.curtpalme.com/Chroma5.shtm
    Naposledy upraveno uživatelem Heartwork: 08-11-2009 v 17:20 Důvod: a

Registrace
    Nov 2008

Diky, ale nikde jsem se nedocet ze lze kalibrovat i PDP jen CRT a LCD.
    Zkus ten [COLOR="Red"]Spyder3TV [/COLOR] - kalibruje televize: klasické (CRT), LCD, plazmové i projekční (DLP, LCD):
    http://www.dtptools.cz/spyder-3tv.html
    Připojené soubory Připojené soubory

Registrace
    May 2009

Zkus ten [COLOR="Red"]Spyder3TV [/COLOR] - kalibruje televize: klasické (CRT), LCD, plazmové i projekční (DLP, LCD):
    Diky moc za odpoved. Kdyz uz clovek utrati penize za kvalitni tv tak chce mit pozitek z obrazu. Dobre si to proctu a pak se rozhodnu. Jen se zeptam, je to narocne? Ta kalibrace v domacich podminkach?

Registrace
    Nov 2008

Jen se zeptam, je to narocne? Ta kalibrace v domacich podminkach?
    Nevím, zatím jsem spíš vždycky někde obšlehnul kalibrovaný setting , ale mrkni třeba sem:
    http://www.grafika.cz/art/hw/Pantone...play2-rec.html
    Myslím nic, co by průměrně inteligentní a technický "neanalfabet" nezvládl.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

U profesionálního grafického lcd monitoru to má svůj význam,ale u lcd nebo plazmy tv pro domácí použití bych to viděl na vyhozené peníze...stačí si pohrát s nastavením obrazu v menu tak jak to každému vyhovuje neb se najdou i tací co rádi omalovánky...

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Plazma: Pomoc při výběru plazmy
    Od vlkoun v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 23-05-2011, 17:23
  2. Pomoc při výběru +-23 000,-
    Od Spyke v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 43
    Poslední příspěvek: 23-06-2010, 14:55
  3. Pomoc při výběru TV