Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Bravia KDL-40Z5500 - zkušenosti, spokojenost?

Danger Devil (2)|6.11.2009 20:39
Ahoj, chystám se pořídit nový televozor a velmi se mi líbí zmíněná Sonka. V obchodě vypadalo vše parádně, ale jak to vypadá doma? Hlavně když se zhasne, zůstane dojem z obrazu stejný, hlavně hloubka černé?
Kdo ten televizor vlastníte, jste spokojení, nebo byste s odstupem času raději jinou volbu?
tjurny (496)|8.11.2009 00:53
Skoda ze se tak malo o ni diskutuje. Pro me je to docela horkej kandidat. Hlavne se mi liby ten panel na kterej je umisteno sest TV 50/100/200 hz a video z rychlym pochybem kamery nad mapou. Tam opravdu z5500,z4500 vynikne. Teda pokud to neni nejakej trik.
Jason Voorhees (48)|8.11.2009 13:37
[quote=tjurny;247492]Skoda ze se tak malo o ni diskutuje. Pro me je to docela horkej kandidat. Hlavne se mi liby ten panel na kterej je umisteno sest TV 50/100/200 hz a video z rychlym pochybem kamery nad mapou. Tam opravdu z5500,z4500 vynikne. Teda pokud to neni nejakej trik.[/quote]

Ano, o tomto modelu nikde nemohu najít žádné uživatelské recenze. Je to až s podivem, že by tuhle TV nikdo neměl? Pří mé snaze vybrat si TV se tohle LCD také stává horkým kandidátem. Pokud se nenechám zlanařit na plazmu a nenajde se žádný ohlas, asi to budu muset risknout. Z5500 má v podstatě vše co od televize očekvám..
denny-04 (1)|8.11.2009 21:17
Jo, tak tuhle nádheru jsem si prohlížel v prodejně Sony, mít zbytečné peníze, tak do ní jdu. Mám Sonku loňský model, "Wéčkovou" řadu, obraz velice pěkný, jsem spokojený. Ale když jsem viděl to Z-ko, tak jsem se zamiloval:-) Když nic jiného, tak obraz v pohyblivých scénách je krásně ostrý oproti W řadě. Ale ta cena :-(
Hmm (1739)|9.11.2009 00:35
[quote=Jason Voorhees;247547]Pokud se nenechám zlanařit na plazmu .....[/quote]Plazma, plazmička, parádička, mňam .... :-)
petrpan (65)|9.11.2009 09:42
Takze i ja nad touto TV premyslim. Videl jsem ji v Showroomu Sony v Polusu v Bratislave a nechal jsem si na ni pustit nahrate TV programy z UPC SD analog kabelu a byl jsem fakt mile prekvapeny kvalitou zobrazeni. Hokej, F1, fotbal, vse bylo moc pekne. Oproti plazme Panasonic G15 byl obraz ohodne lepsi. A to byla 52" oproti 46" plazme. Fakt koukatelne i ze vzdalenosti 2m. Necekal jsem to. Doted jsem byl 100% pro plazmu, a to Sony jsem si nechal ukazat jen proto, ze jsem se okolo. Je fakt ze nahravky mi prehravali na PS3, takze ma nejspis na peknem obrazu zasluhu i on. A pak jsem byl znovu se kouknout na 46G15 v TPD. A daval jsem si pozor na veci o kterych jsem se ruzne docetl. A zjistil jsem ze obraz (prehraval to nejaky Samsung DVD DIvx prehravac) je na Sonaku fakt lepsi (meli tam i UPC digital kabel, ale ani ten na G15 nebyl nejak pekny). 2 skla plazmy pri jinem nez primem pohledu a kontrastnich barvach (napr bile menu na cernem pozadi) delalo "pekny" dvojity obraz. A tam jsem take zjistil ze blikani plazmy vnimam i ja. Tam to bylo videt uplne jasne, pri normalnim obrazu to bylo spis pocitove. Asi mam oci uz zhyckane svym starym 100hz CRT Sony.
Chystam se oba TV jeste obejit s vlastnim DVD rekorderem a skusim i spojeni jen pres Scart, abych videl jak asi bude na nich vypadat muj nejhorsi mozny obraz.
Jinak k Sonaku. Forum v ENG je tady:
http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/988546-sony-bravia-z5500-200hz-ccfl-be3-1080-24p-48.html
V kostce, chvali ho, input lag ma ale pry vetsi nez minuly model 4500, taky logicky zvuk je horsi (nema ten SW). SD obraz pry je lepsi (vliv 10bit panel i BRAVIA ENGINE 3). Treba dat pozor na homogenitu podsviceni (vseobecne problem Sony LCD modelu). A jsou tam asi 2 prispevky o problemu se sykavkami ve zvuku.
Nejnovejsi recenze:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl40z5500-20091107159.htm
Fabiak (20)|9.11.2009 10:33
Pouzivam tuto TV od srpna.
Obraz famozni.

http://img176.imagevenue.com/img.php?image=30610_IMG_0928_122_541lo.jpg

Zvuk na koukani na tv dobry, na domaci kino ale prumerny. Jinak jsem s ni max spokojeny.

Pripadne dotazy odpovim.
mdmT (3)|9.11.2009 10:49
... mám doma asi 2 měsíce Sony Bravia KDL-46Z5500, tak předpokládám, že 40 bude víceméně stejná ... osobně jsem maximálně spokojenej, signál kterej jsem zkoušel je analog kabelovka, digitál kabelovka, digitál sat, dál mám tvix a připojuju k tomu xbox ---- obraz v HD nemá cenu komentovat je dokonalej, černá je černá a nikdo mě nepřesvědčí o opaku, jediný kdy je tato TV takřka nepoužitelná, což je ale celkem logický, je jakejkoliv analog, pak ten obraz vypadá fakt hrozně ... ale např digitální kabelovka je i v SD naprosto super a to i z +/- 3 metrů - byl jsem víc než příjemně překvapenej ... stejně tak je to v pohodě použitelný ke konzoli, v herním režimu nepozoruju žádněj input lag ... zvuk je - no prostě jako z TV, tzn. já jsem s ním spokojenej, ale žádná super extra sláva to není ...
Jason Voorhees (48)|9.11.2009 20:14
Jsem rád, že se zde objevilo dost pozitivních ohlasů na tu Sonku. Já se rozhodoval právě mezi LCD řady Z od Sony a Plazmou od Panasonicu. Všude sem slyšel ohlasy na plasmy a drtivá většina lidí mi tvrdí že plazma je po obrazové stránce. Mě osobně si víc líbil obraz na tom LCD Sony a navíc subjektivně nepříjemně vnímám to blikání plazmy. není to nic výrazného, ale jak to člověk jednou uvidí, tak to má v podvědomí a dojem se už asi nezlepší. Takže ta Sonka pro mě bude asi jasná volba. Bohužel dojem z obchodu je mnohdy odlišný od reaility obývku. Jsem rád, že zde někteří potvrdily kvalitu i v domácích podmínkách ;-)
rakosnik (10)|10.11.2009 04:43
Take se chystam na koupi Z5500, ale modelu 52".

Zde je hezky test:
http://www.areadvd.de/hardware/2009/sony_kdl_z5500.shtml

Technologie je stejna, rozdil pouze ve velikosti obrazovky.

Spatne je to, ze se na ty televize blbe kouka v realu, protoze je obchodnici nemaji. Kazdej prodava V a maximalne W řadu, ale Z a vetsi uhlopricky jsou potiz. Shanel jsem v Olomouci a v Brne, jedine v Brne v Olympii v Sonycentru meli cca pred mesicem 52Z5500, ted v nedeli uz pouze 40Z5500.

Take se vam zda, ze ty telky posledni dobou zdrazuji? Kdyz jsem to zacal sledovat, pohybovala se cena 52Z5500 v eshopech kolem 53k, ted uz kolem 58k. Vyjimkou je Elektrošok, ktery drzi stale 53k, ten je ale podle recenzi na netu silne neduveryhodny, i zde ma svuj thread:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14579

Tusi nekdo co znamena koncovka AEP za typovym oznacenim? Nekteri prodejci maji KDL-52Z5500 a nekdo KDL-52Z5500AEP a rozdil jsem nenasel.
Fabiak (20)|10.11.2009 09:19
[quote=rakosnik;247925]Take se chystam na koupi Z5500, ale modelu 52".

Zde je hezky test:
http://www.areadvd.de/hardware/2009/sony_kdl_z5500.shtml

Technologie je stejna, rozdil pouze ve velikosti obrazovky.

Spatne je to, ze se na ty televize blbe kouka v realu, protoze je obchodnici nemaji. Kazdej prodava V a maximalne W řadu, ale Z a vetsi uhlopricky jsou potiz. Shanel jsem v Olomouci a v Brne, jedine v Brne v Olympii v Sonycentru meli cca pred mesicem 52Z5500, ted v nedeli uz pouze 40Z5500.

Take se vam zda, ze ty telky posledni dobou zdrazuji? Kdyz jsem to zacal sledovat, pohybovala se cena 52Z5500 v eshopech kolem 53k, ted uz kolem 58k. Vyjimkou je Elektrošok, ktery drzi stale 53k, ten je ale podle recenzi na netu silne neduveryhodny, i zde ma svuj thread:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14579

Tusi nekdo co znamena koncovka AEP za typovym oznacenim? Nekteri prodejci maji KDL-52Z5500 a nekdo KDL-52Z5500AEP a rozdil jsem nenasel.[/quote]



Ja se sel na TV kouknout v dobe, kdy byla jen Z4500 s voucherem na 3 tisice na dalsi nakup Sony. Meli ji (prvni kus Z5500) jen v Sony Centru v Janackove divadle v Brne. Tam ji maji porad. Zavolej si tam.
MAKcz (205)|10.11.2009 11:34
Takze danou sonku sem poridil asi pred mesicem a tim ze sem se dostal na 25 litru tak to povazuju za dobrou koupi. Mam "40z5500 a pokusim se tu po mesici sesumirovat nejake subjektivni poznatky:

prvni dotaz co tu vidim, cerna - no je to lcd, asi mezi lcd celkem sipcka, lec stale lcd, cerna neni cerna, je hodne tmava ale ne cerna (srovnavam treba s Pioneer 50" plazmou). V naproste tme treba pri koukani na sirokouhly obraz (2.3:1) z rohu trochu prosvita svetla, malinko , zena to treab vubec nevnima, ja ano ale da se to. Videl sem mnoho horsi, treba Edge Led od samsungu toho tam posila vyrazne vice (rada 8000 tez 40).

dalsi dotazek 50vs100vs200 hz ... ano u sonaku to vynikne, tech 200hz povazuju jako nutnonost. Byt mne hodne lidi presvedcovalo o tom ze i 100 je zbytecnejch. ... tak rozhodne neni, viditelne to pomaha.

ted neco co sem vysledoval treba z testovacih BD disku. Tak v stataku to ma fakt spickove rozliseni ale v pohybu samozrejme klesa, odhadem se z 1080 dostanu na 800 v pohybu. Ale to sou na tom nektera lcd mnohem hure.

Obraz z dvb-t je dost nekoukatelnej, chce to fakt velkej odstup, jaks taks se da prezit nova v HD pokud ma material opravdu v hd a nema jen rescale. Obraz z analogoveho vstupu (RGB Scart) je na hranici pouzitelnosti, velka neostrost, vyrazne vice to strobuje proti CRT. Obraz v 720 a 1080 je fakt prijemnej, hlavne kdyz je zachovan slusnej datovej tok. Z BD fakt super

Co mi na tv vadi je dynamickej kontrast, nepovedlo se mi tuhle fci vypnout a tak pri zmene jasu sceny vnimam jak pohasne nebo rozzari vice podsviceni, to je fakt peklo, predevsim na nejakou exaktnejsi praci s videem fak blby. Snad to poresi nejakej tovarni rezim, tam doufam pujde tuhle chujovinu vypnout.

co hodnotim velmi dobre je dalkac, ten je fakt povedenej, na to mnozstvi tlak je fakt hned po Pioneer ovladaci ten nejlepsi co sem tu kdy mel. Horsi je to s odezvou televize, ta je fakt dost pomala, prepinani mezi kanalama je utrpeni, na cernou koukam treba 1-1.5 sec nez naskoci dalsi kanal. Ale pochopil sem, ze SOny v tomhle patri jeste k tem lepsim (to potes).

DLNA fce sou pomerne nepouzitelne, snad jedine presentace obrazku z UPNP serveru, videa to hraje jen v omezene mire, na MKV a spol zapomente. Widgety s RSS sou za hranici pouzitelnosti, v tomhle nastesti supluje vse vyazne lepe Dreambox.

Homogenita podsviceni neni zazracna, pokud to mam srovnat s eizama 24" co tu mam na praci tak ty maj o poznani lepsi homogenitu podsviceni, sonka ma viditelnej ubytek podsvetleni v okrajich (ale videt je to jen na urcitem typu scen pripadne na testovacich BD discich).

co nemam ozkouseno a planuju je pouziti pristupove karty a prime pripojeni tv k UPC digitalni kabelovce.

vic mne nenapada, za danej peniz proste tahle tv vyhrala nad neopdp od panaosnicu a 8000 radou od samsungu.
Fabiak (20)|10.11.2009 13:34
[quote=MAKcz;247965]Takze danou sonku sem poridil asi pred mesicem a tim ze sem se dostal na 25 litru tak to povazuju za dobrou koupi. Mam "40z5500 a pokusim se tu po mesici sesumirovat nejake subjektivni poznatky:

prvni dotaz co tu vidim, cerna - no je to lcd, asi mezi lcd celkem sipcka, lec stale lcd, cerna neni cerna, je hodne tmava ale ne cerna (srovnavam treba s Pioneer 50" plazmou). V naproste tme treba pri koukani na sirokouhly obraz (2.3:1) z rohu trochu prosvita svetla, malinko , zena to treab vubec nevnima, ja ano ale da se to. Videl sem mnoho horsi, treba Edge Led od samsungu toho tam posila vyrazne vice (rada 8000 tez 40).

dalsi dotazek 50vs100vs200 hz ... ano u sonaku to vynikne, tech 200hz povazuju jako nutnonost. Byt mne hodne lidi presvedcovalo o tom ze i 100 je zbytecnejch. ... tak rozhodne neni, viditelne to pomaha.

ted neco co sem vysledoval treba z testovacih BD disku. Tak v stataku to ma fakt spickove rozliseni ale v pohybu samozrejme klesa, odhadem se z 1080 dostanu na 800 v pohybu. Ale to sou na tom nektera lcd mnohem hure.

Obraz z dvb-t je dost nekoukatelnej, chce to fakt velkej odstup, jaks taks se da prezit nova v HD pokud ma material opravdu v hd a nema jen rescale. Obraz z analogoveho vstupu (RGB Scart) je na hranici pouzitelnosti, velka neostrost, vyrazne vice to strobuje proti CRT. Obraz v 720 a 1080 je fakt prijemnej, hlavne kdyz je zachovan slusnej datovej tok. Z BD fakt super

Co mi na tv vadi je dynamickej kontrast, nepovedlo se mi tuhle fci vypnout a tak pri zmene jasu sceny vnimam jak pohasne nebo rozzari vice podsviceni, to je fakt peklo, predevsim na nejakou exaktnejsi praci s videem fak blby. Snad to poresi nejakej tovarni rezim, tam doufam pujde tuhle chujovinu vypnout.

co hodnotim velmi dobre je dalkac, ten je fakt povedenej, na to mnozstvi tlak je fakt hned po Pioneer ovladaci ten nejlepsi co sem tu kdy mel. Horsi je to s odezvou televize, ta je fakt dost pomala, prepinani mezi kanalama je utrpeni, na cernou koukam treba 1-1.5 sec nez naskoci dalsi kanal. Ale pochopil sem, ze SOny v tomhle patri jeste k tem lepsim (to potes).

DLNA fce sou pomerne nepouzitelne, snad jedine presentace obrazku z UPNP serveru, videa to hraje jen v omezene mire, na MKV a spol zapomente. Widgety s RSS sou za hranici pouzitelnosti, v tomhle nastesti supluje vse vyazne lepe Dreambox.

Homogenita podsviceni neni zazracna, pokud to mam srovnat s eizama 24" co tu mam na praci tak ty maj o poznani lepsi homogenitu podsviceni, sonka ma viditelnej ubytek podsvetleni v okrajich (ale videt je to jen na urcitem typu scen pripadne na testovacich BD discich).

co nemam ozkouseno a planuju je pouziti pristupove karty a prime pripojeni tv k UPC digitalni kabelovce.

vic mne nenapada, za danej peniz proste tahle tv vyhrala nad neopdp od panaosnicu a 8000 radou od samsungu.[/quote]


Ja pouzivam kartu od Licy pro UPC digitalni tv. Vse funguje jak ma, zadny restart nutny neni. Znaky i titulky jsou ceske. Nova HD, HBO HD, Filmbox HD a dalsi HD co nabizi UPC je skvele "palivo" pro tuto TV. Na analogove vysilani se skutecne koukat na teto tv neda. Digitalni SD neni nejhorsi, hlavne u Ceske Televize.

K te delce prepinani kanalu musim uznat ze je to spatne. Na Novu HD cekam i 4 vteriny. Ostatni HD kanaly jsou pod tri.

Nove jsem upgradoval Firmware a TV se trosku zrychlila. Hlavne odezva na menu "Guide".

Je celkem logicky ze si Sony /matka Bluray/ nepusti do sve tv MKV primo. Ze zacatku me to vadilo, ale pri poctu HDMI konektoru se to da pomerne levne vyresit :)
Jimmy2 (91)|10.11.2009 18:33
[quote=MAKcz;247965]
Co mi na tv vadi je dynamickej kontrast, nepovedlo se mi tuhle fci vypnout a tak pri zmene jasu sceny vnimam jak pohasne nebo rozzari vice podsviceni, to je fakt peklo, predevsim na nejakou exaktnejsi praci s videem fak blby. Snad to poresi nejakej tovarni rezim, tam doufam pujde tuhle chujovinu vypnout. [/quote]


http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl40z5500-20091107159.htm

V teto recenzi na HDTV se mj. pise:

the black level on the Sony KDL40Z5500 can be lowered even further (to an awesome 0.01 cd/m2) through some dynamic dimming gimmickry, but this is not advisable for critical viewing due to black level fluctuation and the ensuing compromise in shadow detail and bright highlights.

Z toho, ze tester pise, ze cerna "muze byt" zlepsena funkci dynamickeho kontrastu a dale ze "toto neni vhodne" soudim, ze jde normalne vypnout. Zkus pohledat, pripadne tam napsat dotaz.
Jason Voorhees (48)|10.11.2009 19:21
Jak tak sleduji, je opravdu velký rozdíl v kvaitě obrazu v závislosti na kvalitě signálu. Máte někdo zkušenost s IPTV od O2? Bývá hodně krtizována, ale já jsem zatím v podstatě spokojený. I když zatím na 63cm CRT. Jak vypadá O2 TV na větší LCD?
rakosnik (10)|11.11.2009 03:22
Fabiak: diky za to Sonycentrum v divadle, zavolam tam a pripadne se v patek zastavim.
V Olympii mi jeste rikali, ze existuje nejaky dalsi Sony centrum na Kounicove, ale presnou adresu zatim nevim. Udajne tam 52Z maji take.

O pomalem prepinani kanalu jsem uz v recenzich na Z5500 řadu cetl, ale nijak mi to nevadi, potrebuju TV pouze jako zobrazovac k satu, DVD a BR, cili vse pres HDMI, cimz obejdu tunery v TV.

Jason: zkusenosti s O2 IPTV - Brno Kohoutovice, ul. Pavlovska. LCD Sony KDL-32W5500, obraz hruza pohledet, kostickovalo, vraceno s "podekovanim" zpet kyslikum.
Fabiak (20)|11.11.2009 09:01
[quote=rakosnik;248093]Fabiak: diky za to Sonycentrum v divadle, zavolam tam a pripadne se v patek zastavim.
V Olympii mi jeste rikali, ze existuje nejaky dalsi Sony centrum na Kounicove, ale presnou adresu zatim nevim. Udajne tam 52Z maji take.

O pomalem prepinani kanalu jsem uz v recenzich na Z5500 řadu cetl, ale nijak mi to nevadi, potrebuju TV pouze jako zobrazovac k satu, DVD a BR, cili vse pres HDMI, cimz obejdu tunery v TV.

Jason: zkusenosti s O2 IPTV - Brno Kohoutovice, ul. Pavlovska. LCD Sony KDL-32W5500, obraz hruza pohledet, kostickovalo, vraceno s "podekovanim" zpet kyslikum.[/quote]

Tady mas adresy: http://www.sonycentrum.cz/prodejni-mista/kraj-jihomoravsky

Na Kounicove maji i UPC a muzes tak videt v TV signal DVB-C, ikdyz te to asi netrapi.
rakosnik (10)|12.11.2009 02:20
Diky, diky, diky Fabiaku, to jsou komplet informace s telefonama aj otviraci dobou :)

Dnes jsem psal mail do Sony CZ, ptal jsem se jak je to s oficialne dodavanymi modely do CR, aby clovek nekoupil nejakou šedivku a nemel problem s reklamacemi.
----
Oznaceni na konci modelove rady jsou dulezite jen pro dovozce vyrobku, protoze oznacuji regionalni trh.
V tomto pripade AEP je oznaceni pro celoevropsky trh krome Velke Britanie.
Pismeno K napriklad znamena Centralni a Zapadni Evropa.
----
A ted babo rad :) Podle teto informace se tedy do CR dovazi obe verze, K i AEP ? Protoze celoevropsky trh je i CR a centralni Evropa take. Ve shopech a na CZ strankach obecne se ovsem K verze vubec nevyskytuje. Cili spravna je asi AEP.
Fabiak (20)|12.11.2009 09:49
[quote=rakosnik;248229]Diky, diky, diky Fabiaku, to jsou komplet informace s telefonama aj otviraci dobou :)

Dnes jsem psal mail do Sony CZ, ptal jsem se jak je to s oficialne dodavanymi modely do CR, aby clovek nekoupil nejakou šedivku a nemel problem s reklamacemi.
----
Oznaceni na konci modelove rady jsou dulezite jen pro dovozce vyrobku, protoze oznacuji regionalni trh.
V tomto pripade AEP je oznaceni pro celoevropsky trh krome Velke Britanie.
Pismeno K napriklad znamena Centralni a Zapadni Evropa.
----
A ted babo rad :) Podle teto informace se tedy do CR dovazi obe verze, K i AEP ? Protoze celoevropsky trh je i CR a centralni Evropa take. Ve shopech a na CZ strankach obecne se ovsem K verze vubec nevyskytuje. Cili spravna je asi AEP.[/quote]


Ja mam AEP koupenou pres http://www.sonystore.cz (elvia pro). Mj, ted Sony dava 5 let zaruku na TV :)
Hmm (1739)|12.11.2009 13:21
[quote=petrpan;247727]Takze i ja nad touto TV premyslim. Videl jsem ji v Showroomu Sony v Polusu v Bratislave a nechal jsem si na ni pustit nahrate TV programy z UPC SD analog kabelu a byl jsem fakt mile prekvapeny kvalitou zobrazeni. Hokej, F1, fotbal, vse bylo moc pekne. Oproti plazme Panasonic G15 byl obraz ohodne lepsi. A to byla 52" oproti 46" plazme. Fakt koukatelne i ze vzdalenosti 2m. Necekal jsem to. Doted jsem byl 100% pro plazmu, a to Sony jsem si nechal ukazat jen proto, ze jsem se okolo.[/quote]
Hmmm, žeby další LCDčkář zběhlý od plazmy? A viděl jsi ji i potmě, když v showroomu? Oproti G15 o hodně lepší obraz? Já dám spíš na odborníky a rozsáhlejší testy za různých podmínek. Třeba tady
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/08/25/Sony-Bravia-KDL-46Z5500-46in-LCD-TV/p1
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/04/01/Panasonic-Viera-TX-P46G10-46in-Plasma-TV/p1
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/06/29/Panasonic-Viera-TX-P42G15-42in-plasma-TV/p1
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/05/13/Panasonic-Viera-TX-P42G10-42in-Plasma-TV/p1
- obraz G10/G15 má 9/10, obraz Z5500 má 8/10. Nevím na jaké nastavení jsi koukal, ale na celkově lepší obraz z hlediska možností TV /možná nikoli aktuálního nastavení/ asi ne (natož o hodně), leda by testeři na rozdíl od laiků neuměli svou práci. Takže budeš mít doma určitě velmi dobrou TV, ale minimálně podle jedné testsajty ne tu lepší. A myslím, že ty TV tam proklepli lépe než ty s obsluhou showroomu. Já jsem si zase předevčírem v OKAY a NAY opět potvrdil, že fotbal je na LCD horší než kvalitních plazmách. Ale je fakt, že Z5500 tam neměli. Takový rozdíl to ale jistě nebude - viz ty testy.

[quote=Jason Voorhees;247823]Jsem rád, že se zde objevilo dost pozitivních ohlasů na tu Sonku. Já se rozhodoval právě mezi LCD řady Z od Sony a Plazmou od Panasonicu. Všude sem slyšel ohlasy na plasmy a drtivá většina lidí mi tvrdí že plazma je po obrazové stránce. Mě osobně si víc líbil obraz na tom LCD Sony a navíc subjektivně nepříjemně vnímám to blikání plazmy. není to nic výrazného, ale jak to člověk jednou uvidí, tak to má v podvědomí a dojem se už asi nezlepší. Takže ta Sonka pro mě bude asi jasná volba. Bohužel dojem z obchodu je mnohdy odlišný od reaility obývku. Jsem rád, že zde někteří potvrdily kvalitu i v domácích podmínkách ;-)[/quote]
Pokud vidíš blikání a ruší to, je to pro plazmu samozřejmě utrum. Kvalitu v domácích podmínkách mnozí potvrdí už jen kvůli tomu, že mají takovou TV doma. Ta Sonka je určitě velmi dobré LCD, ale je jasné, že mnohé superlativy majitelé nadsazují (stejně jako ti u plazem), proto myslím, že renomované testovací stránky jsou objektivnější. Nejdůležitější jsou ovšem vlastní oči u neduhů jako blikání, změně barev u změny pozorovacích úhlů, mazání, trhání atd., které se změnou nastavení jaksi neodstraní.
PocKam (2)|12.11.2009 16:17
Hmm:
asi před měsícem jsem kupoval novou TV a bylo mi skutečně úplně jedno, zda se bude jednat o LCD nebo plasmu. Oběhal jsem mraky showroomů, nechal jsem si předvést cca 20 TV (včetně G10/G15) a nakonec jsem šel do 52Z5500 a jsem maximálně spokojen. Prostě každému vyhovuje něco jiného a jednoznačně říci, která TV je lepší, prostě nejde.

Rozepisovat se zde detailně o této TV nebudu. Vše důležité již bylo řečeno a stejně bych byl nařčen „že každý chválí to, co má doma“.

O plazmě Panasoniku jsem vážně uvažoval (ostatně bratr si ji nedávno koupil takže mohu porovnávat) ale obraz na Z5500 se mi prostě líbí více.

Tebou zmiňované sledování v úplné tmě, pro mě třeba nemá takovou váhu – v noci mám za TV zapnuté slabé pasivní osvětlení – mě osobně se pak na TV mnohem lépe kouká, méně se namáhají oči (ostatně to je podle mého názoru jeden z hlavních důvodů, proč někteří lidé nesnášejí TV s velkou úhlopříčkou => velký světelný tok).

Máš pravdu, v démonizované „úplné černé“ (pro plazmisty nejdůležitější parametr TV) je plazma lepší než Z5500. Nicméně je již tak dobrá, že přechod mezi obrazovkou a rámečkem u širokoúhlých filmů je ve tmě BEZ zadního osvětlení vidět pouze při celé tmavé obrazovce – pro mě více než dostačující.

U Z5500 mě taky přesvědčily takové drobnosti jako výborné dálkové ovládání, možnost vypnout obraz (výborná vychytávka) atd.

Samozřejmě i tato TV trpí několika nedostatky: například slabá podpora multimédií (nakonec jsem vyřešil pomocí BD přehrávače), pekelně pomalá odezva na stisk „Info o pořadu“ atd.


MAKcz:
Dost mě překvapil tvůj názor, že „dvb-t je dost nekoukatelnej“. Já jsem měl přesně opačnou zkušenost. HD je vynikající ale zdaleka nijak nevyčníval nad jinýma TV. Řekl bych, že je srovnatelný se stejnýma TV podobné cenové kategorie (například Philips). Naopak SD obraz se mi jevil výrazně lepší než ostatní LCD a směle soupeřil s plazmama – ale je to pouze můj subjektivní názor, nikomu ho nevnucuji.

Jinak pro doplnění: krmím to signálem UPC s Conax kartou + LG BD370 + Onkyo TX-SR507.
VOYEUR (61)|12.11.2009 16:32
Sony Bravia KDL-40Z5500 je zajisté slušné lcd za danou cenu.Ale pokud chce člověk opravdu kvalitu cena za onu kvalitu u špičkového lcd potom není malá...Když jsem se rozhodoval jakou TV koupit plazmu jsem zavrhl hned na začátku.Blikání mě ruší s tím už nic nenadělám.Zdejším sporům a soustavným debatám jestli lcd nebo plazma se mohu jenom pousmát.Vybíral jsem dlouho a nelituji a ani nemám zapotřebí nadsazovat nějaké superlativy i já myslím,že renomované testovací stránky jsou objektivní.Ale co je nejdůležitější je to co vidím já na vlastní oči.

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/05/25/Sharp-Aquos-LC-52XS1E-52in-RGB-LED-LCD-TV/p1
petrpan (65)|21.11.2009 15:00
No pred chvili jsem se vratil z Nay v Bratislave. A musim rict ze DVB-T i analog TV byl na LCD Sony 46Z5500 o hodne lepsi nez na panasonicu 46G-15. Dalo se na program divat i ze vzdalenosti 2m. Jen to potvrdilo uz me drivejsi pozorovani ze Sony showroomu, ze Z5500 ma velmi dobre spracovani SD. Jen predtim jsem na ni videl jen to co jsem mel nahrate na DVD z me UPC analog kabelovky. A prehravalo to PS3 o ktere se rika ze ma velmi dobry upscaling. Ale tady to bylo primo z anteny. A SD na G15 nebyl tak hezky ani pri prehravani mych zaznamu, dokonce ani z digital UPC kabelovky, ktery jsem videl v TPD (BTW tam jsem mel moznost videt i nove LCD Sharpy 600 rady s LED podsvicenim a UPC digital na nem byla priserna). A ted nebyl lepsi ani primo z anteny. A to jsem byl jeste pred mesicem 100% plazma pozitivni.
A fakt je ze od doby co jsem zjistil ze pro me plazma Panasonic blika, to vidim ted uz i v obraze ne jen jak nekdo jen pri kontrastnim menu. Asi muj stary 100 Hz Sony CRT me nejak rozmazlil.
Jeste mam ve vyhledu Philips 47PFL9664 (precetl jsem cele forum o ni na avforum). Meli ji tam taky, ale SD obraz byl horsi nez na Sony i Panasonicu. Jen pry nema takovy problem s nerovnomernym pdosvicenim. To bych rad vedel od majitelu Z5500, zda maji homogenitu podsviceni v poradku (pry casty problem Sonaku). A nema nekdo doma uz i Z5800. Premyslim ze bych vzal rovnou ji, ale nevim jak kvalitni ma DVB-S tuner. Taky bych chtel vedet zda je to jak u Panasonicu kdy to poradne na CR/SK nefunguje (EPG pri DVB-S pry vubec a DBV-S jen kdyz se nastavi D/A/SWE a pak je diakritika na nic). Toto fakt u Panasonicu nechapu, kdyz se k tomu vyrabi v Plzni.

A k tem testum na trustreview. Ja netvrdim ze nemaji pravdu a je fakt ze jsem TV videl za svetla ne ve tme (malokdy koukam na TV v uplne tme). Ale SD obraz je na Z5500 opravdu nejlepsi co jsem na vsech velkych TV videl. A to mi nikdo nevymluvi. A i ja jsem videl ze v testu psali ze Philips PFL9664 je lepsi nez Z5500 (jedine ve spracovani pohybu pry byl Sony lepsi) ale v SD to urcite neni. A pro me je dulezite jak si telka poradi s SD, protoze rozdil v SD je opravdu obrovsky, v HD rozdil takovy nebude. A jeste dlouho bude plno programu v SD a taky koukam na serialy z webu.

Ten Nay me potesil ze tam ma vsechny 3 TV co u me prichazeji do uvahy (ikdyz kvuli blikani G15 to asi fakt nebude). Takze se chystam vzit muj DVD rekorder tam a pres Scart to spojim s temi TV a to bude nejlepsi porovnani. Ma sice i HDMI, ale chtel bych porovnat obraz v co mozna nejhorsich podminkach.
fru (76)|21.11.2009 16:04
:) tzn. že řada W klopýtala v závěsu?
tjurny (496)|21.11.2009 16:12
[quote=petrpan;249824] a taky koukam na serialy z webu.[/quote]
Jestli mas na mysli tokove ty 300MB serialy, Tak ty jsou na velke tv bych rekl nekoukatelne at uz bude met upscaling sebedokonalejsi. Z hovna bic neupletes :-)
petrpan (65)|22.11.2009 13:16
[quote=tjurny;249831]Jestli mas na mysli tokove ty 300MB serialy, Tak ty jsou na velke tv bych rekl nekoukatelne at uz bude met upscaling sebedokonalejsi. Z hovna bic neupletes :-)[/quote]

No tak musim rict ze jsem videl na 52" Z5500 dil How I met your mother (ma cca 180 MB) a opravdu me obraz prijemne prekvapil. To jsem pustil jen tak, protoze jinak jsem zkousel co mam udelane DVD Casino Royal do Divx a jeste i HD Planet Earth (ta byla samozrejme nadherna). Ale i ten HIMYM byl prekvapive ze 2m v pohode koukatelny. Vypadal urcite lepe nez SD na plazme G15.
tjurny (496)|22.11.2009 15:36
[quote=petrpan;249917]No tak musim rict ze jsem videl na 52" Z5500 dil How I met your mother (ma cca 180 MB) a opravdu me obraz prijemne prekvapil. To jsem pustil jen tak, protoze jinak jsem zkousel co mam udelane DVD Casino Royal do Divx a jeste i HD Planet Earth (ta byla samozrejme nadherna). Ale i ten HIMYM byl prekvapive ze 2m v pohode koukatelny. Vypadal urcite lepe nez SD na plazme G15.[/quote]

sem se koukal ty seriali maji rozliseni tak kolem 620x350 o pravdu to neni zadna slava a to mam 46ku. Koukal jsem na prison break a na stargate atlantis
SPAWN (744)|22.11.2009 16:06
[quote=PocKam;248277]Hmm:
asi před měsícem jsem kupoval novou TV a bylo mi skutečně úplně jedno, zda se bude jednat o LCD nebo plasmu. Oběhal jsem mraky showroomů, nechal jsem si předvést cca 20 TV (včetně G10/G15) a nakonec jsem šel do 52Z5500 a jsem maximálně spokojen. Prostě každému vyhovuje něco jiného a jednoznačně říci, která TV je lepší, prostě nejde.

Rozepisovat se zde detailně o této TV nebudu. Vše důležité již bylo řečeno a stejně bych byl nařčen „že každý chválí to, co má doma“.

O plazmě Panasoniku jsem vážně uvažoval (ostatně bratr si ji nedávno koupil takže mohu porovnávat) ale obraz na Z5500 se mi prostě líbí více.

Tebou zmiňované sledování v úplné tmě, pro mě třeba nemá takovou váhu – v noci mám za TV zapnuté slabé pasivní osvětlení – mě osobně se pak na TV mnohem lépe kouká, méně se namáhají oči (ostatně to je podle mého názoru jeden z hlavních důvodů, proč někteří lidé nesnášejí TV s velkou úhlopříčkou => velký světelný tok).

Máš pravdu, v démonizované „úplné černé“ (pro plazmisty nejdůležitější parametr TV) je plazma lepší než Z5500. Nicméně je již tak dobrá, že přechod mezi obrazovkou a rámečkem u širokoúhlých filmů je ve tmě BEZ zadního osvětlení vidět pouze při celé tmavé obrazovce – pro mě více než dostačující.

U Z5500 mě taky přesvědčily takové drobnosti jako výborné dálkové ovládání, možnost vypnout obraz (výborná vychytávka) atd.

Samozřejmě i tato TV trpí několika nedostatky: například slabá podpora multimédií (nakonec jsem vyřešil pomocí BD přehrávače), pekelně pomalá odezva na stisk „Info o pořadu“ atd.


MAKcz:
Dost mě překvapil tvůj názor, že „dvb-t je dost nekoukatelnej“. Já jsem měl přesně opačnou zkušenost. HD je vynikající ale zdaleka nijak nevyčníval nad jinýma TV. Řekl bych, že je srovnatelný se stejnýma TV podobné cenové kategorie (například Philips). Naopak SD obraz se mi jevil výrazně lepší než ostatní LCD a směle soupeřil s plazmama – ale je to pouze můj subjektivní názor, nikomu ho nevnucuji.

Jinak pro doplnění: krmím to signálem UPC s Conax kartou + LG BD370 + Onkyo TX-SR507.[/quote]

Ale ta spotreba 52Z5500 330W ?? To PDP od Samsungu v 50'' 250W. :D Kde se stala chyba?Dpkonce na oficialni strance sony neni uvedena doba odezvy (ms) proc asi? :D
P.S: Bursik by mel radost.:D
amyr (120)|22.11.2009 19:27
[quote=SPAWN;249958]Ale ta spotreba 52Z5500 330W ?? To PDP od Samsungu v 50'' 250W. :D Kde se stala chyba?Dpkonce na oficialni strance sony neni uvedena doba odezvy (ms) proc asi? :D
P.S: Bursik by mel radost.:D[/quote]

Nevěř všemu,co je psáno.Kámoš má u Sony 46W4500 spotřebu 95-115W v režimu kino. Papírová spotřeba tam je 220W a nedosáhnul ji nikdy. U mojí 32V4200 je papírová spotřeba 120W, skutečná režim kino 45W, standartní režim 70W.Kdežto plazmy uvádí ted většinou pouze průměrnou spotřebu.
jarino1978 (8045)|22.11.2009 20:23
[quote=SPAWN;249958]Ale ta spotreba 52Z5500 330W ?? To PDP od Samsungu v 50'' 250W. :D Kde se stala chyba?Dpkonce na oficialni strance sony neni uvedena doba odezvy (ms) proc asi? :D
P.S: Bursik by mel radost.:D[/quote]

- doba odozvy panela nemá momentálne nič spoločné s motion blur.
- takže chyba je na tvojej strane...
SPAWN (744)|22.11.2009 23:12
[quote=amyr;250006]Nevěř všemu,co je psáno.Kámoš má u Sony 46W4500 spotřebu 95-115W v režimu kino. Papírová spotřeba tam je 220W a nedosáhnul ji nikdy. U mojí 32V4200 je papírová spotřeba 120W, skutečná režim kino 45W, standartní režim 70W.Kdežto plazmy uvádí ted většinou pouze průměrnou spotřebu.[/quote]

Ahoj, stoho co je psano a neni dano jsme jiz davno vyrost. .D Predpokladam ze to meril merakem tak spotreba byla stala. Ale za jakych podminek nastaveni panelu. To uz nepises. Pises ze tva lcd 32'' mam 120W tak pak nechapu proc si sel do PDP. Ale predpokladam ze LCD pouzivas na PC, HTPC. Je zajimave ze Pioneer uvadel plnou spotrebu a kazdy mu to odpustil a jen ho zajimalo jaky ma spickovy obraz. Coz o lcd rict opravdu nemuzu.
SPAWN (744)|22.11.2009 23:20
[quote=jarino1978;250018]- doba odozvy panela nemá momentálne nič spoločné s motion blur.
- takže chyba je na tvojej strane...[/quote]

Kdyz myslis tak ze ''motion blur'' tak se pletes protoze me oci to poznaji a nejen to. Taky jsem si vsim urciteho jevu n lcd ze obraz se rozostri na cca 10s mozna to ma za nasledek mobil a nebo taky neco jineho.

Chyba na me strane neni, to te musim ujitit. Ale na strane LG a LCD technologie jako takove. :D Ale na druhe strane k PC na word, excel a chees se to hodi dobre. :D
petrpan (65)|23.11.2009 09:59
[quote=tjurny;249951]sem se koukal ty seriali maji rozliseni tak kolem 620x350 o pravdu to neni zadna slava a to mam 46ku. Koukal jsem na prison break a na stargate atlantis[/quote]

A ty mas podle popisu tedy model X4500? Ale ten ma podle mych info BRAVIA ENGINE 2 PRO, zatimco Z5500 ma BRAVIA ENGINE 3. A i podle avfora ma tento lvi podil na lepsim SD obraze. Me je fakt jedno jakou TV si koupim. Nejdrive jsem si myslel ze to nic jineho nez plazma nemuze byt. Ale na blikajici obraz se fakt divat neminim. Procetl jsem i forum o Philipse 9664 ktery chvalili a pry by mel byt jeste lepsi nez Z5500 (a zadne problemy s homogenitou podsviceni + lepsi zvuk + Ambilight + je 47" a to za cca stejnou cenu jako Z5500), ale na vlastni oci SD obraz mel horsi. Mozna je chyba ve me ;)
amyr (120)|23.11.2009 10:20
[quote=SPAWN;250068]Ahoj, stoho co je psano a neni dano jsme jiz davno vyrost. .D Predpokladam ze to meril merakem tak spotreba byla stala. Ale za jakych podminek nastaveni panelu. To uz nepises. Pises ze tva lcd 32'' mam 120W tak pak nechapu proc si sel do PDP. Ale predpokladam ze LCD pouzivas na PC, HTPC. Je zajimave ze Pioneer uvadel plnou spotrebu a kazdy mu to odpustil a jen ho zajimalo jaky ma spickovy obraz. Coz o lcd rict opravdu nemuzu.[/quote]

Vše měřeno měřákem,akorát u té KDL-46W4500 se spotřeba trochu měnila pokud měl zapnutý nějaký senzor vnějšího osvětlení,když byl vypnut,bylo to stabilní.Lcd mám v ložnici,kde je využívána pouze občas,plazmu v obýváku,ČRT v dalším pokoji.Vše zdroj Skylink,částečně DVB-T,kde na LCD obraz překvapivě dost dobrý.
tjurny (496)|24.11.2009 23:23
[quote=tjurny;249831]Jestli mas na mysli tokove ty 300MB serialy, Tak ty jsou na velke tv bych rekl nekoukatelne at uz bude met upscaling sebedokonalejsi. Z hovna bic neupletes :-)[/quote]
[quote=petrpan;250115]A ty mas podle popisu tedy model X4500? Ale ten ma podle mych info BRAVIA ENGINE 2 PRO, zatimco Z5500 ma BRAVIA ENGINE 3. A i podle avfora ma tento lvi podil na lepsim SD obraze. [/quote]

No nevim, jak moc to pomuze. Podle me i ty 8GB BR ripy (*.mkv) nejsou zadna slava.
PocKam (2)|25.11.2009 20:59
[quote=SPAWN;249958]Ale ta spotreba 52Z5500 330W ?? To PDP od Samsungu v 50'' 250W. :D Kde se stala chyba?Dpkonce na oficialni strance sony neni uvedena doba odezvy (ms) proc asi? :D
P.S: Bursik by mel radost.:D[/quote]

Pujcil jsem si z prace watmetr a provedl nekolik mereni.

Pri nastaveni podsvit na 4 a vypnuti vsech setricich funkci (pro me normalni denni provoz) byla spotreba tesne pod 200W (kolisala 190-195 w). Pri nocnim provozu (podsvit 2, zadne setrici funkce) spotreba klesla na 165W.
Takze uznavam, spotreba to mala neni. Vetsina LED TV jsou v tomto ohledu mnohem lepsi. Nicmene abych se priznal, spotrebu jsem resil spis z duvodu aby TV nebyla hlucna (nutne vetracky atd). A to jsou pri velikosti teto TV dostatene hodnoty na to, aby zadne vetracky nebyly potreba (alespon moje TV je naprosto nehlucna :-).

Co se tyka homogenity podsvitu - co si pamatuji z ruznych for (kdyztak me nekdo opravte), tak TV se lisi predevsim kus od kusu. K tomu bych ale pridal jednu zkusenost, ktera se bude projevovat asi u vsech Z5500:
pokud koukam na TV v naproste tme v kolmem smeru (+-10stupnu) tak naprosto zadnou nehomogenitu ani naznakem nepozoruji (ale mohl jsem mit pouze stesti na kus). Pouze obrazovka je tmave seda - hold je to jen LCD. Pri vetsich uhlech z boku se ale na vzdalenejsi hranu zakonite divas s vetsim uhlem nez na blizsi hranu obrazovky. No a protoze kontrast LCD mimo jine zavisi na uhlu pohledu, vzdalenejsi cast obrazovky je pak svetlejsi. Pokud je zminovanou homogenitou mineno toto, tak skutecne k tomuto dochazi. Jinak upozornuji, ze je to videt pouze v naproste tme, pri uplne ztmavle obrazovce a dostatecne malych vzdalenostech od TV.

Nicmene pokud bych mel sledovat TV v naproste tme (coz nehrozi, ja jsem z toho mnozstvi svetla pak hned utahanej :-), tak bych asi pod vlivem zprav o spatnem podsvitu radeji sel do jine TV nebo bych se snazil zajistit si predvedeni konkretniho kusu (moje Z5500 by urcite prosla). No ale presvedcit v showroomu aby zhasli, vypli vsechny TV a zatemnili bude asi orisek :-).

Druha vec je to koupit pres internet a pripadne TV vratit. Televize je dodavana jiz smontovana, ale stejne to bude pakarna.
jarino1978 (8045)|26.11.2009 10:12
[quote=SPAWN;250069]Kdyz myslis tak ze ''motion blur'' tak se pletes protoze me oci to poznaji a nejen to. Taky jsem si vsim urciteho jevu n lcd ze obraz se rozostri na cca 10s mozna to ma za nasledek mobil a nebo taky neco jineho. :D[/quote]

- u PDP vraj doba odozvi 0,001 ms nemá nič spoločné s motion blur
- u LCD vraj doba odozvi 2-4 ms nemá nič spoločné s motion blur
- nerozumieš tomu....

[quote=tjurny;250505]No nevim, jak moc to pomuze. Podle me i ty 8GB BR ripy (*.mkv) nejsou zadna slava.[/quote]

- 8GB 720p rip ešte s veľkou nevôľou je pozerateľný
- 8 GB 1080p už nie
Jason Voorhees (48)|13.12.2009 19:30
Tak jsem dneska dovezl domů Sony Z5800. Zatím nebyl čas se jí moc věnovat, teprve dokončuji rekonstrukci interiéru. Jen jsem jí vybalil a skusmo zapojil. Designem i funkčností jsem naprosto spokojen. Menu je tradičně u Sony dost pomalé, ale to mi nijak nevadí. Nejdříve si musím počídit HDMI kabel abych se mohl pokochat obrazem. Zkusil sem připojit DVD přez scart a nic moc, ale co by člověk čekal na 40" s DVD5 s kompresí :-) Sice i BR disk pouštěný na PS3 měl taky daleko do kvality, ale to vyřeší onen HDMI. Od cinchů se mnoho čekat nedá :-) Doufám že mé zatím počteční nadšení vydrží :-)
d0ggie (12)|14.12.2009 14:52
jj gratulujem k tej Z5800ke..dostal si k tomu aj tu skylink kartu? jj menu to ma pomale dost, snad sa to trochu zlepsi s firmware..nahodou to dvd prehrava docela kvalitne, som vcera cez cinche pozeraz LOTR na dvd a obraz spolu s tym bravia 3 engine a motion flow na "high" super..pohyby ako zive, 200 hz je vidiet hlavne ked pozeram futbal na Eurosporte alebo Nove , obe v HD.. Uzi si ho a potom napis nejake postrehy bud na PM alebo sem,,podelime sa o skusenosti ;-)
jaina (76)|14.12.2009 15:11
Zdar borci tiez mam v hladaciku tento model... este rozmyslam o Z5800ke, láka ma ta karta zdarma.
Jason Voorhees (48)|14.12.2009 18:52
Tak v každém případě to bude chtít trochu času pohrát si s nastavením. Přez cinche mi obraz nijak nenadchl. Byl sice krsný, ostrý, ale takový nevím jak popsat.. jako při nízkém rozlišení na počítači, takový trochu kostičkovaný hrany objektů atd. Což byle zřemě dáno kompresí daného filmu který byl převeden z DVD9 na DVD5. Jinak dnes jsem konečně koupil HDMI kabel a vyzkoušel to PS3. Obraz naprosto úžasný. Sledoval sem to jen chvíli, ale bječný zážitek při sledovní filmu i hraní hry. Co se obrazu týče. Zvuk má moc slabé hloubky, basy jako by tam vůbec nebyly. Ale to neřeším, mám AV reciever a kvalitní reprobedny, musím to všechno zapojit. Zatím jsem maximálně spokojený. Jinak kupon n Skylink tam nebyl. Ani to prodejce neměl v nabídce. Ale to mi zas tak nevadí. Varianta se Skylink nebyla zrovna nikde na skladě a já už nechtěl čekat :-)
starks (6)|17.12.2009 22:26
Chtěl bych si pořídit toto LCD. Láká mě nabídka Skylink karty zdarma. Máte zkušenosti s Czech Computer? Našel jsme zde asi nejlepší nabídku společně se Skylink zdarma.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69727
IkE Blaster (55)|17.12.2009 23:06
CZC je výborný obchod, jeden z nejlepších, ale u většiny zboží není nejlevnější.
Jason Voorhees (48)|21.12.2009 18:04
Tak už mám 40Z5800 doma více než týden, ale zatím jsem neměl mnoho času jí pořádně proklepnout, což mi samotného štve. Jediné co vidím jako největší hrůznost, je můj zdroj SD signálu. O2TV je opravdi tragedie. Jejich příjmač nemá jiný výstup než scart (myslím že ani HDMI by nepomohl) a obraz je šílený.. lehce kostičkovaný, což se ještě dá vydržet, viděl sem i horší. Ale má to šílené duchy, které jsem na stařičké CRT nepozoroval a třeba ve fotbalu míč zanechává mazlavou stopu i pži zapnutém 200Hz. Musím se začít zabývat jiným zrdojem signálu i když to chci jen pro sportovní kanály ;-)
Jinak asi nejvíce mi uchvátil povrch obrazovky. Mám TV přímo proti oknu a odlesk v podstatě žádný. Na CRT se za slunečného dne nedalo vůbec koukat, což je samozřejmé když tam bylo sklo. Ale tady je to pohádka. Odraz samozřjmě vždy nějaký proti oknu je, ale tak nepatrný, matný, že je snadné ho vůbec nevnímat. Obraz z BR jedinečný, plynulý a čern dostatečně hluboká.
Zatím mi ae nefunguje internet. Widgety atd. Chtěl sem rozchodit RSS které sem vůbec nenašel a cokoli jiného taky nefunguje s tím že nebyl nalezen server, či co to píše. Když dám test připojení tak projde úspěně s výsledkem připojeno. Ale to bude chtít více času se tomu pověnovat a nejlépe najít nějaký návod. Jinak jsem maximálně spokojený a pokud někdo váh s koupí téhle LCD a m kvalitní zdroj signlu, mohu jen doporučit ;-)
petrpan (65)|9.2.2010 09:39
Takze jsem se konecne rozhoupal a koupil 46Z5500, protoze to vypada ze tady v SK je pomalu vyprodana. Moje prvni pocity jsou pozitivni. Obrazova kvalita HD je neskutecna. Dokonce i SD vypada dost dobre i z analogove UPC kabelovky. Zkousel jsem naladit DVB-T, i DBV-C (nevi nekdo jak se da udelat aby se dalo naladit oboje?) a slo to, ikdyz jsem nemel pripojenou zadnou antenu (takze mozna ten signal byl z UPC kabelu). Ikdyz digitalni kabelovku slovensky UPC nedovoluje pouzit jinak nez ten svuj settop box (nekde jsem cetl ze to se to ma zmenit ale cert vi kdy) zkousel jsem pouzit i interni DVB-C a naladilo mi vsechny programy. EPG funguje na vsech, ale obraz a zvuk jen na tech zakladnich (STV1, 2, Markiza, Joj, TA3).
System menu je chytry a jednoduchy na pochopeni i ovladani. DO je skvele. Mozna i proto ze muj predesly TV (32" CRT) byl Sony, tak mi vse pripadalo zname.
Jeden ale problem mam a to je homogenita podsviceni. Pripojil jsem obrazek vyfoceny v tmave mistnosti. Po preceteni tohota fora i na avformus jsem ocekaval ze to nebude jednolita plocha, protoze si lidi na to stezovali, ale je to normalni? Samozrejme se to je videt jen v tmave mistnosti na tmavych scenach.
P2050588.JPG
peatro (1054)|9.2.2010 09:55
[quote=petrpan;265175] Ikdyz digitalni kabelovku slovensky UPC nedovoluje pouzit jinak nez ten svuj settop box (nekde jsem cetl ze to se to ma zmenit ale cert vi kdy) zkousel jsem pouzit i interni DVB-C a naladilo mi vsechny programy.[/quote]



ONO si musis objednat CI modul sparovany spolu UPC kartou a pojede ti digit. UPC a vsechny kanal
pogugluj myslim, ze to prodava LICA, ja to mam od nich
petrpan (65)|10.2.2010 09:14
[quote=peatro;265180]ONO si musis objednat CI modul sparovany spolu UPC kartou a pojede ti digit. UPC a vsechny kanal
pogugluj myslim, ze to prodava LICA, ja to mam od nich[/quote]

Ale ja psal o SK UPC a ty mas nejspis na mysli UPC v CR. Tam vim ze se to da, ale ten nabubrely SK UPC to nedovoluje.

Vi nekdo jak mit naladene DVB-T i DVB-C kanaly? Ja kdyz dam ladit digital tak si musim vybrat ci chci jedno nebo druhe a pak se premazou (teda delal jsem DVB-T a pak DVB-C). Mam to snad delat opacne? Jinak digital se da ladit i manualne, ale volba neni povolena, kdyz jsem dal pri auto ladeni DVB-C, jen pri DVB-T.
huberokororo (58)|10.2.2010 12:55
Petrpan,mám 46w4500 a v trochu menší míře mám ty průsvity na černém pozadí také.Tato věc byla řešena na desítkách diskuzních for a dopadlo to tak ,že jsou lidi ,co jim to nevadí a pak jsou lidi co kvůli tomu ty Sonky vraceli.Já patřím do té skupiny lidí co jim to nevadí,protože tento jev není viditelný při běžném sledování tv a to ani v tmavých scénách a nejsem tak perverzní ,abych zapl tv a obrazovku měl přepnutou na volbu vstupu a u toho se rozčiloval co to tam prosvítá.Věř tomu,že každá značka,technologie a kus má své mouchy,stačí si jen najít ty správné thready na takto zaměřená fora.Týká se to všeho aut,mobilů,hi-fi.Pokud tě to neobtěžuje u toho pro co je to primárně určeno,tzn. dívání se na obrazový signál,kašli na to.Ať ti tv slouží a netrap se tím,určitě to není tvá poslední tv a kdyby jsi se měl trápit kvůli každé maličkosti u věci,kterou si pořídíš,tak neděláš nic jiného.
peatro (1054)|10.2.2010 13:03
[quote=petrpan;265433]Ale ja psal o SK UPC a ty mas nejspis na mysli UPC v CR. Tam vim ze se to da, ale ten nabubrely SK UPC to nedovoluje.

Vi nekdo jak mit naladene DVB-T i DVB-C kanaly? Ja kdyz dam ladit digital tak si musim vybrat ci chci jedno nebo druhe a pak se premazou (teda delal jsem DVB-T a pak DVB-C). Mam to snad delat opacne? Jinak digital se da ladit i manualne, ale volba neni povolena, kdyz jsem dal pri auto ladeni DVB-C, jen pri DVB-T.[/quote]

A uz jsi si to zkousel objednat? Kdyby ti to prislo od licky i s kartou tak neni co resit. JinaK se to da samozdrejme i obejit
petrpan (65)|11.2.2010 01:22
[quote=peatro;265467]A uz jsi si to zkousel objednat? Kdyby ti to prislo od licky i s kartou tak neni co resit. JinaK se to da samozdrejme i obejit[/quote]

Na jejich strance maji oznam ze maji dohodu jen s UPC CZ. Nebo mi chces rict ze muzu pouzit jejich modul s UPC CZ kartou v kabelove siti UPC SK a bude to fungovat? Tomu se mi moc nechce verit. A to jak to obejit me zajima. Ne proto, ze bych nechtel UPC platit, ale proto ze ti vydridusi nedokazi/nechteji poskytnout sluzbu kterou bych chtel ja a nuti me pouzivat jejich externi DVB-C box cimz mi pribude dalsi DO a lehkost ovladani TV je ta tam. A nejvic me stve ze v CZ se to da, ale v SK ze ne ze to neni otestovane a jine blabla. A kdyz chci prijimat HD kabelove programy tak musim platit mesicne 5 eur za HD box, ktery mam ale uz v TV. Asi tu pouzivaji unikatni system ktery nikde jinde neni. Fakt me nastavou a dam jim sbohem a pujdu na satelit.