Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc při výběru kamery

vavradm (2)|6.11.2009 11:04
Takže měl bych velkou prosbu na Vás všechny a to chtěl bych vybrat videokameru a to pro normální použití a taky pro jednu věc.Syn chytá ryby a chci ho večer natočit při chytání a zdolávání ryby.Takže mám prosbu na to jakou kameru pro špatné světelné podmínky.Ten cenový limit je okolo 13000kč.Ale ptám se bude mi vyhovovat kamera PANASONIC SDR-H80EP9-K,jde o to že když pustím záznam na plazmě, aby to bylo trochu v pohodě a ne čtverečky a taky abych to mohl dát na hadr na pC.Tomuhle nerozumím až tak a rád si nechám poradit.Předem děkuji za rady.Pavel
jarino1978 (8045)|6.11.2009 11:40
Predpokladám, že využitie kamery nebude výlučne len na rybolov... Že ? Pokiaľ by to bolo snímanie za úplne tmy, tak tam sa nezaobídeš bez výkonného svetla, pričom výsledok nebude stáť za to, vzhľadom na obnos peňazí, ktoré chceš investovať do kamery.
Ďaľšia možnosť je kúpa kamery s nočným videním, ale tam je to asi jasné ? SONY...
Ale zasa každý nočný režim je obrazovo len kompromis, takže kvalitu v tom nočnom režime budeš hľadať márne.
Možno keby si to použitie posunul ďalej...

Vzhľadom na súčasné podmienky asi nemá zmysel riešiť SD kameru, ale HD kameru. akurát mám pochybnosti, či za tie prachy kúpiš obstojnú SD kameru, nie to ešte HD kameru. Takže zatiaľ neviem...
vavradm (2)|6.11.2009 11:57
Tak Ti děkuji za rozbor situace,vím že opravdu finančně to není zázrak a je to nanic.Ale s tím Sony máš pravdu a měl bych prosbu můžeš mi poradit co tak asi,.popravdě jedu v čtvrtek s ním na ryby a chtěl bych ho překvapit a natočit nějaké video.A děkuji za čas.Pavel
jarino1978 (8045)|6.11.2009 12:19
Rád by som ti poradil, ale vzhľadom na to, že za tie prachy to bude SD kamera, tak v tom ti ale bohužiaľ neporadím. Skús web : http://www.videokamery.cz . Orientuj sa pravdepodobne na značku SONY hlavne kvôli night shot, ináč tie kamery majú celkom dobré podanie v zlých svetelných podmienkach.
Skôr by Ti poradili chalani, čo majú SD kamery... Hádam sa tu niekto ozve, čo by lepšie poradil.

Ale aj tak bude najlepšie ísť osobne do obchodu, popozerať, poradiť a vyskúšať jednotlivé modely a značky. prajem dobrý výber.
marek62 (168)|6.11.2009 12:43
Za ty penize - co kdybys zkusil fotak? Ja osobne nejsem priznivcem kamerkovani fotakem, ale zkus se podivat do vlakna na slovenskem Freaku a hledat CASIO Exilim EX-FH20. Jsou tam linky ke stazeni videa, ktere umi ten fotak, shodou okolnosti ve tme, a je to kupodivu slusny. Je to Casio zhruba za jedenactku. Ja mam SD kamerku Sony HC 96, ktera ma proti soucasnym modelu velky cip, tretinovy, coz predpoklada lepsi vysledky, stejne je to v hodne spatnych podminkach uz zasumenejsi. Kdyz bude na brehu uplna tma, tak se ale nebudes chytat podle me s nicim, aspon baterku to bude chtit.
jarino1978 (8045)|6.11.2009 12:44
ešte ma napadlo : skús kontaktovať s otázkou cez súkromnú správu týchto ľudí : jibarr , mihi, pave1

V rýchlosti som si spomenul na tieto mená, sú to ľudia, ktorý vedia poradiť...