Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zase progresiv.

Špeta Marek (92)|19.1.2005 20:50
Tak to tu mam procteno:
Chci snimat progresivne 25 snimku/sec, kvuli tomu, ze se s tim lip dela na PC (3d animece atd), pak bych to hodil na DVD.
A ja se ptam, kdyz na DVD-video ktere koupite v obchode je progresivni video, tak proc by to kua nemelo/s pozemi jet na normalni TV za 30 litru?
stayman (12393)|19.1.2005 21:52
Ono to pojde v pohode s DVDplayerom, ale aj tak na vystupe (klasickom= cinch, scart, s-video, teda nie komponetnom YUC) dostanes z toho prekladanie (PAL "prevodnik")
ODSakEda (2278)|21.1.2005 16:05
Jde totiž o to, že je rozdíl:

digitální rozlišení podobné PALu, což je 720x576 a PAL systémem jako analogový signál po kablíku a pro TV, kdy PAL systém má 768 bodůx576 řádků!

Chápete?! Digitální video má 720x576 pixelů vs PAL system 768 bodůx576 řádků!
Těch 768 bodů je spíše 768 impulzú a tedy 768 krát paprsek na TV obrazovce změní intenzitu jasu a to dělá obřádek 2x288 řádků=576 řádků celkem.

Dig. kamera, ale i DVD player mají D/A převodníky, které v reálném čase převádí, u kamery DV soubor u DVD playeru MPEG-2 soubor nebo dnes i AVI v MPEG-4, oboje v rozlišení od 320x240 do 720x576 pixelů na analogový videosignál PAL a tedy zněti analogových napětových impulsů které pak modulují onen paprsek, který neustále naslepo již před spuštěním videa běhá po řádcích (zatím bez signálu stlumen a tedy černá obrazovka) a po spuštění kamery či DVD playeru tyto impulsy začnou paprsek synchronně rožínat (modulovat) a tak se vůastně kreslí obraz na stínítku obrazovky!

I pro jistou nekompatibilitu dig videa 720x.... s PALem 768x.... je možné u dig kamer pozorovat mírnou deformaci obrazu!

Je to asi dan za kompromis, který výrobci udělali z technických či finančních důvodů a sjednotili u dig, techniky alespon jeden rozměr PAL(768x576) a NTSC(720x480) na společné: 720x.... a proto je i většina strojú dnes snadno PAL/NTSC kompatibilních! A to s rozlišeními 720x576 a 720x480, kdy na těch 480 vypustit několik pixelů ořezem není pro výpočet obrazu u dig. kamer ani D/A převodník problém! Nakonec stejně D/A převodník udělá standartní analogový PAL pro telku v Evropě at již vychozí jakéhokoliv dig. rozlišení!
Pro čistě dig zpracování nemá údaj dig. kamery PAL nebo NTSC velký význam! Jde spíše jen o to, že z analogu po kablíku si to nepustíte na některé evropské PAL telce! Do PC nicméně jde jen DV soubor a víc mě nezajímá! Tato data stáhnu a uvidím vždy!

Zvýše uvedeného nepřímo i vyplývá, že i progresivní video a vlasteně i fotky, které jsou celé, neprokládané, TV obrazovka a tedy i převodníky -TV OUT grafik, stejně zobrazije po svém-prokládaně..... Perspektivu to však nemá! Ani CRT ani LCD monitory ani velké LCD TV ani datavideoprojektory nezobrazují prokládaně! A ty se na nás "valí"!
Pitomec (10211)|22.1.2005 11:02
PAL nemá, neměl a nikdy nebude mít nějaký rozlišení XXX krát YYY. Takže ani 768x576 u PALu nehrozí! A co se týká rozměru 768x576 vs. 720x576, tak vysvětlení (na celou stránku) už tady kdysi bylo (tuším, že od uživatele DUsoft) a rozhodně to není žádná "dan za kompromis" nebo "z technických či finančních důvodů". :-)
ViKinG (793)|22.1.2005 12:04
ODSakEda: uvědomuješ si jaký je poměr ve vybavení domácností v ČR (klasická TV vs projektory, LCD, plasma)???
ODSakEda (2278)|23.1.2005 01:54
Pitomec, proč by nehrozilo u PAL systému rozlišení?! A proč ani v ůdajích: 768 bodůx576 řádků ne???

Myslím těmi body, schopnost paprsku, kolikrát na jednom řádku, jak letí, změní intenzitu! Nebo se mýlím?

Každý, i obraz od malíře štětcem, má subjektivně nějaké rozlišení! I Klasická fotka z filmu (i film!) fotocestou má rozlišení! Samo že né v pixelech! Však jsem to také tak neuváděl!

ViKing: znáš význam slova perspektiva?! Takový pesimismus jsem v životš zažil 3x! Neb jsem na světě 40 let!

Jednou s CD vs gramofonové desky (CD 400 vs deska 120kč- 400Kč při výdělku cca do 2000čistého! byla pálka a! tobyl fofr, do roka bym málem problém sehnat(!) LP desku)

Po druhé s mobilními telefony, kdy jsem jeden rok v mém pohraničí fungoval na Rakouskou sít (zde ani slechu o GSM systému a sítích) a do roka to byl mazec! A další rok dva měli mobil po manažerech a majitelech firem i řidiči polorozpadlých Avií a děti ve škole!

A po třetí s dig. fotografií! A přeli se se mnou profícia to i majitelé fotosběren!... Dnes na akci či letní dovolené 90% lidí vytáhne digitíál!

Jo a 15" LCD docela nedávno stálo i skoro 40.000Kč! Jen na připomenutí, dnes stojí 17" 6000 s DPH!!! :-D Možná již v Po někdo vydá leták s cenou 4.900,-! Kdo ví?!
Pitomec (10211)|23.1.2005 03:18
Snes se jednou z počítačových výšin do reálnýho světa a pak pochopíš, že svět není jenom o rozlišení XXX krát YYY. A u PALu už tuplem ne, protože ten vznikl v době, kdy o nějakým PC rozlišení neměl potuchy ani ten nejodvážnější autor Sci-Fi... :-)
ViKinG (793)|23.1.2005 11:57
ODSakEda: perspektiva dobrý...
1. CD rozvoj (masový) až s příchodem CDR/RW... (fajnšmekři i dnes preferují LP)
2. mobil rozvoj(masový) až když je rozdávali téměř zadarmo a snížili poplatky na skoro snesitelnou úroveň (není s čím srovnávat)
3. digital vs analog foto, snížení ceny digiťáků a karet na cenu skoro srovnatelnou s analogem (profíci i dnes používají analogy)
a aby nedošlo k nepochopení, já jsem fanda všeho digitálního ale ty své příspěvky píšeš jako kdyby to vše mělo být zítra, přitom to asi bude trvat dost dlouho (bohužel) a přinese to i dost digitálních záporů (malé bitrate, snaha narvat co nejvíc kanálů u DVB-S,T i C atp.)

768 bodůx576 řádků ??? to myslíš vážně?
ODSakEda (2278)|23.1.2005 14:26
3. profíci i dnes používají i analog!!! -Vypadla ti asi spojka i?!
(a dost neradi se potupně mnozí v časákách i TV přiznávaj, že spíše vyjímečně, že maj již kvalitní dogitál! A výmluvy, že by sním nejraději nefotili a že tomu moc nevěří a a aže musí, kvůli okolí... Přitom Canon dělá foták s 11Mpixely a odborníci tvrdí, že tím dosahuje teoretického rozlišení struktury (zrna) filmu, který má navíc oproti CCD dropouty-vady!)

A proč by se to nemohlo opakovat a být za:

4.Velké LCD TV a HDTV vysílání(masový rozvoj) a....... dál to sám znáš ne?

Body a řádky myslím vážně! U bodů jsem ale podotýkal navíc, že jde přesněji spíše o počet změn intenzity paprsku, při jednom přelítnutí po řádku! (a to obřádek)
Tak nevím, čemu se diví i Pitomec a proč mi furt podsunuje nesrovnatelnost s PC, tedy dig. technologií a tedy dig. zápisem dat a to i analogových veličin???!!!
(rozlišení nemusí mít jen digitál (tedy zase, přesněji je spíše rozlišovací schopnost!)a nemusí být jen v pixelech!, ale třeba v řádcí a to i takovýchto: 10 řádkůx50hlav vinné révy! A je to hustota osázení plochy dané vinice :-D )

Však také proto ta nepřesná kompatibilita a těžko srovnatelné rozlišení, řekněme detailů!, analog vs digitál! Dva různé světy!

Nedělej ze me Pitomec tedy pitomce :-) , že nevím o co go! Já z kamošem zpravoval ještě černobílý telky a analogový rádia a mannetofony, kde mnohým nějaká nosná frkvence-mezifrekvence či deemfáze a preemfáze dnes nic neříká, v době, když ty jsi zřejmě nebyl ani na světě!...
Pitomec (10211)|23.1.2005 14:40
... tak pak nepiš hovadiny o PALu, když (údajně) víš, co to je (osobně si ale myslím, že ti tato problematika nic neříká :-I ).
ODSakEda (2278)|23.1.2005 14:49
Dobře! Opravuji tedy u PAL, že má přeci jakousi rozlišovací schopnost (detailů, měřeno růzdě detailními monoscopy a rastry) a nikoliv rozlišení!

I když barevné obrazovky, narozdíl od černobílých) maj masku s fyzickou mřížkou a konkrétním počtem daných RGB trojbodů! a i když je výrobci neuvádí (v poslední době někteří však ano!) a nesouvisí a ani se netrefuje je do nich přesně onen kreslící paprsek(navíc u barevky 3 paprsky a ještě nepřesně sysnchronizované dle neseřízenosti po výrobě....), kreslí s přesahem za roh!), dají se spočítak a ovlivnují výrazně svým rozlišením rozlišovací schopnost televizní obrazovky i systému jako celku!

Je to spíše fylosofická obená rovina!
(ono uvádět konkrétní frekvence a pilový diagram vysílání a pod. technické věci jsou pro mnohé stejně zbytečný a nanic)
Pitomec (10211)|23.1.2005 14:55
Proboha - PAL má akorát 625 řádků, frekvenční rozsah 6,5MHz a to je vše. Žádný rozlišení, rozlišovací schopnosti apod. ptákoviny u PALu nehledej. To najdeš u záznamových zařízení (kde se hodntoty uvádí) analogového signálu (horizontální rozlišení u VHS, S-VHS, Video8, Hi8, Betacam) a digitálního signálu (to je ovšem v pixelech a nemá to s PALem už vůbec co dělat).
mirekv (7169)|23.1.2005 15:03
ODSakEda
filosofická, ne fylosofická!!!
ODSakEda (2278)|23.1.2005 15:35
I frekvence je Pitomec, vlastně jakési rozlišení!!!
Je to jakási rychlost či hustota jak často se vytvoří na řádku jasný impuls! I to se dá chápat, jako rozlišení! (pominemeli rozlišení ještě i intenzity teho blikutí! že ano! a to jsme u černobílé zatím u barvy je to ještě složitěšjší)

(dík za opravu Mirekv! na jazik su diletant...)
DUsoft (181)|24.1.2005 00:15
Frekvence = (česky a moravsky) kmitočet. A šlus! Žádné (ani jakési) rozlišení!
Pitomec (10211)|24.1.2005 13:43
Pět hvězdiček a tvýmu předpisálkovi jedna. Jinak nelze :-)
clee (6592)|24.1.2005 14:02
eda je diletant nejen na cestinu ale hlavne ze se naucil delat tucny pismenka :-E :-E
ViKinG (793)|24.1.2005 14:09
ODSakEda: je od tebe milé, žes mi zařadil mezi omladinu, ale bohužel, není tomu tak :-) . DUsoft to v jedné větě shrnul prakticky všechno.
ODSakEda (2278)|24.1.2005 16:02
Takže vlastně nač se hnát za nějakým HDTV?

A když tedy nemá TV dle některých žádnou udatelnou rozlišovací schopnost(připouštíte jen vertikální - v řádcích, jak já píši, ale i proti tomuto termínu že jde o rozlišení (v řádcích) je zde protest..., natož horizontální rozlišovací schopnost, kterou odmítáte totálně) a ani subjektivně srovnatelné rozlišení s digitálem, je tedy tato anologová technologie dokonalá a nejspíš tedy pak "krásně" spojitě kreslí na řádku detaly?...
distortion (76)|24.1.2005 21:31
tylamo odesacka analogovy je jen vlneni a digitalni to sou jednicky a nuly to srovnavas spodary s podprsenkama:))))))))))))))))))))
clee (6592)|24.1.2005 21:36
:-E :-E :-E vostry prirovnani ale mas pravdu :-)
ODSakEda (2278)|24.1.2005 22:51
Neumíte číst soudruzi?
Píši výše: ........!, analog vs digitál! Dva různé světy!

Proč bych ale přesto nemoh postavit TV, plasmu a big LCD podobné úhlopříčky vedle sebe a testovat na nich pouštětním do nich různé testovací monoscopy a videa z různých zdrojů o různém rozlišení, nemoch subjektivně (jak také uvádím, ríčili-li jste si všimnou vy inektivisté..., na monoscopu a testovacích rastrech dokonce relativně objektivně!) srovnávat jejich skutečné (ne jen výrobci či teoretickým předpokladem) fyzické rozlišovací schopnosti?!

řeknite mi (napište mi, namísto pubertálních výkřiků(výstřiků...)), jedinej rozumnej argument!
ViKinG (793)|25.1.2005 10:40
ODSak Eda: subjektivně porovnávat můžeš... ale ty to napíšeš vždy jako rádoby vědecké pojednání o "jakémsi" rozlišení xxx:yyy u PALu a pod. a nechceš připustit, že to je z principu nesmysl.
ODSakEda (2278)|25.1.2005 11:21
PAL má také jakéž takéž rozlišení!

A to: šířka frekvenčního pásma x počet řádků! tečka.

Však neuvádím pixely! Maximálně body schopné ještě rozlišit a reprodukovat! Tak co kdo má? To nechápu...

I člověk má jakési rozlišení zraku! Někdo je slepej jak patrona a někdovídí jak ostříš! A to také není digitální vjem! Navíc krom analogového vnímání vstupuje do hry i fisiologie lidského vnímání jak sluchu tak obrazu(světla)! Rozlišení či zde přesněji rozlišovací schopnost je dána mnoha vlivy: jemnost struktury sítnice-zde by šli uplatnit pixely o velikosti bunky podobně jako u CCD, schopnost ostřit(krátkozrací a pod. že...) a potom zpracování mozkem(postřeh, domýšlivost.fantazie a pod.)

Jak tam nejdou použít prostě pixely, tak to dle vás nemá rozlišení??...
clee (6592)|25.1.2005 12:26
jo ale kazdej clovek ma zhruba (rozdil max par promile) stejnou rozlisovaci schopnost, to je dany anatomicky, to ze nekdo vidi blbe (jako ja treba) je zpusobeny rozjetou cockou, tzn daleko nebo blizkozrakost rozlisovaci schopnost sitnice se nemeni, maximalne citlivost...
Pitomec (10211)|25.1.2005 13:15
[quote=ODSakEda]PAL má také jakéž takéž rozlišení!

A to: šířka frekvenčního pásma x počet řádků! tečka.[/quote]
Ano...? A proč ne třeba: šířka frekvenčního pásma / počet řádků nebo šířka frekvenčního pásma + počet řádků...? Tvoje "odborné" vysvětlení, že je to zrovna x je vskutku zajímavé, ale bohužel se nezakládá na pravdě :-(((
clee (6592)|25.1.2005 13:24
eda asi nevi ze pocet hz je pocet kmitu za vterinu jinac by mu to snad doslo :-E
ODSakEda (2278)|25.1.2005 19:44
[quote=Pitomec][quote=ODSakEda]PAL má také jakéž takéž rozlišení!

A to: šířka frekvenčního pásma x počet řádků! tečka.[/quote]
Ano...? A proč ne třeba: šířka frekvenčního pásma / počet řádků nebo šířka frekvenčního pásma + počet řádků...? Tvoje "odborné" vysvětlení, že je to zrovna x je vskutku zajímavé, ale bohužel se nezakládá na pravdě :-((([/quote]

Protože plocha, obraz,nebo jev v ploše se matematicky vyjadřuje XxY a X a Y můžou být různé jednotky! Třeba šachová políčka, sazenicexřádky, frekvencexčas, mmxmm, mmxčas, ale samo že i mm/čas adt!
Je to těžký pochopit Pitomec?

Ale nebráním se ani /, já myslel, že mám blábol v jednotkách a ne v x nebo /.
ODSakEda (2278)|25.1.2005 19:53
[quote=clee]eda asi nevi ze pocet hz je pocet kmitu za vterinu jinac by mu to snad doslo :-E[/quote]

Ale vím, to se neboj a taky vím, že TV signál řídí (moduluje) amplitudu těch konstantních kmitů i tím intenzitu paprsku u TV obrazovky. A že na jednom řádku rychlost, či spíše počty změn a tedy horizontální rozlišovací schopnost, je dána onou frekvencí a čím by byla frekvnece větší, tím jemněnější body paprsek uměl vykreslit. (V případě TV je tato frekvence pevně dána). čím větší amplituda, tím jasnější místo!

Takže paprsek běží po řádku a pulzuje konstantní frekvencí a s různou amplitudou při tom a to obřádek. Rychlost toho pulzování je jakousi horizontální rozlišovací schopností TV. Vertikálním rozlišením jsou pak řádky.
U barevky ovlivnuje rozlišovací schopnosti obrazovky ještě rozlišení fyzické mřížky konkrétním počtem trojbodů a tedy o daném rozlišení-tak trochu analogový obraz tyto mřížky jakoby digitalizují!
Pitomec (10211)|26.1.2005 08:27
[quote=ODSakEda]Protože plocha, obraz,nebo jev v ploše se matematicky vyjadřuje XxY a X a Y můžou být různé jednotky! Třeba šachová políčka, sazenicexřádky, frekvencexčas, mmxmm, mmxčas, ale samo že i mm/čas adt!
Je to těžký pochopit Pitomec?

Ale nebráním se ani /, já myslel, že mám blábol v jednotkách a ne v x nebo /.[/quote]
Jenomže hochu - ty tady mícháš hrušky s jabkama. Takže frekvence x počet řádků je pouze tvoje (a naprosto zcestná) teorie. Mimochodem - pokud vynásobím 6,5MHz (což je max. frekvenční rozsah PALu) x 625 řádků, tak mně vyjde 4.062,5... A to má být jako rozlišení...? 9-) 9-) 9-)
clee (6592)|26.1.2005 12:12
HHDTV aka HYPER HIGH DEFINITION TV, diletant uz bezi na patentak 9-)
Pitomec (10211)|27.1.2005 12:10
Koukám, že Eda už to vzdal - asi mu došlo, že tady není mezi partou dlaždičů, kteří skočí na každou ptákovinu, jenž jim předhodí... :-)
ODSakEda (2278)|27.1.2005 12:29
To se neboj!

Vzdal jsem jen netolerantní reakce na mou osobu a překlepy!

Kdo se bude přít o videu, to beru! Ještě nikdo zatím nenapsal své dojmy z HDV/HDTV, jestli si něco stáhl a jak mu to chodí a jak se mu to líbí apod!...

Navíc se přu s Clee i jinde, např o DVD po anténě..., kde na mě Clee útočí zase s lamou a přitom píše že VCR se s TV připojuje přes anténní koax a paralerně sice i Compositem, jenže mnho lidí tím mate, jakoby fakt se VCR připojovalk k TV anténou a také to tak dnes mnozí maj..., přitom ty antény jen přivádí signál k tunerům VCR a TV nic víc a i když ta možnast připojení i po anténě je..., je to historický kompromis a nekvalitní rozhraní a rušené (proto maj TV tuner VCR interní, neb s tím rušním byl velký problém u prvních kusů, nehledě na nevýhodu něco jinýho sledovat na TV a něco jinýho nahrávat) a já jen protestuji, aby clee uváděl, že se VCR pripojí k TV i anténím koaxem. Nic víc!
Jde o mnoho laiků co to také v tichosti čtou! Ne o mě! Ani o Clee.

Tak prosííím, budte konstrutivní!
Dík!
Pitomec (10211)|27.1.2005 12:42
Nějak jsem se nedočkal toho vysvětlení, jestli frekvence x počet řádků (t.j. 6,5MHz x 625 řádků = 4.062,5) je skutečně rozlišení (jak tvrdíš) a ještě v jaké měrné jednotce (není to náhodou EP, EdoPixel...? :-E ).
ODSakEda (2278)|27.1.2005 14:10
Ale pozor! To je 6,5MHz/s ne na 625 řádků!
Z rychlosti přeběhu paprsku blikajícího šesti megaherci z leva doprava po jednom řádku, což neznáme, leda to dopočítat zpětně z 50Hz obnovovací frekvence, na kterou jsi asi zapoměl, a dostanem kolik impulsů (kolikrát blikne či změní intenzitu, ale nyní ne za sekundu, ale na 1řádku!) při přeběhu zleva doprava po jednom řádku a tedy jak rychle umí měnit intenzitu na daném řádku! A dle toho jak ostré kontury i kvůli setrvačnosti zhášení je schopen vytvořit! Tato horizontální rozlišovací schopnost nemá konkrétní údaj a měří se subjektivně na monoscopu!

Jinými slovy se dá na monoscopu vypozorovat, jak jemný rastr ještě zobrazí! Tedy kolik bodů(tenkých čar) má takovýto rastr (v praxi jakou hustotu tenkých čar ještě viditelně zobrazí) po celé délce řádku, tedy např. 700a tento údaj lze teprve dosadit!
Teoreticky se vezme poměr horizontální rozměr:vertikálnímu, tedy 4:3 . řádky známe a horizontální vyjde 768. Jenže to je teorie a použitelná jen u digitálu.

V praxí se to tedy musí jak výše popisuji změřit a vyjde nikoli rozlišení, ale rozlišovací schopnost obrazovky. Ono těch 768 skoro odpovídá realitě (dle seřízenosti konkrétní TV..., u některý chstarších však ani 500 bodíků nerozliší...-myslím zas bodíků na testovacím obrazci!) a tak se dá s nadsázkou říct, že PAL má rozlišení 768x576.



Tento údaj teprve by jsi musel dosadit sem x 625 řádků, aby jsi dostak ekvivalent rozlišení v Mpixelech udávaný u digitálu.

Je to možná vysvětleno krkolomně, ale líp to neumím :-(
Pitomec (10211)|27.1.2005 14:32
[quote=ODSakEda]PAL má také jakéž takéž rozlišení!

A to: šířka frekvenčního pásma x počet řádků! tečka.[/quote]
Takže znovu - toto napsals ty sám. A protože víme, že PAL má frekvenční šířku pásma 6,5MHz a počet řádků je 625, a 6,5x625=4.062,5, tak se ptám, co ta výsledná hodnota znamená a v jaké jednotce se uvádí. Stačí, když odpovíš jednou větou - nečekám žádné vědecké pojednání (spíš ovšem čekám, že napíšeš, žes šlápl notně vedle a celou teorii sis prostě vymyslel...) :-I
clee (6592)|27.1.2005 15:29
edous toho uz vymyslel nakonec se dozvime ze za mrizkou sedi osklivej troll a kresli rychlosti 6500000 tecky za vterinu :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|27.1.2005 17:07
:-E :-E :-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|28.1.2005 17:35
[quote=Pitomec]Horizontální rozlišení 240 jasových bodů/řádek zhruba odpovídá frekvenčnímu rozsahu 3MHz, nikoliv 2MHz.[/quote]

napsal Pitomez dze: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2270

Takže ejhle, ono se dá mluvit o jistém rozlišení analogu, dle mě spíše rozlišovací schopnosti?!

A o čem celou dobu asi melu?!
clee (6592)|28.1.2005 17:51
to ze odpovida znamena kdyz si pustis na dvou TV vedle sebe VCD (kompresi a vertikalni rozliseni neberu v uvahu) a VHS tak by obraz mel bejt podobnej ne ze vhs ma naky rozliseni
Pitomec (10211)|28.1.2005 18:22
[quote=ODSakEda][quote=Pitomec]Horizontální rozlišení 240 jasových bodů/řádek zhruba odpovídá frekvenčnímu rozsahu 3MHz, nikoliv 2MHz.[/quote]

napsal Pitomez dze: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2270

Takže ejhle, ono se dá mluvit o jistém rozlišení analogu, dle mě spíše rozlišovací schopnosti?!

A o čem celou dobu asi melu?![/quote]
Mluví se o horizontálním rozlišení analogového záznamu, ale rozhodně ne o nějakém rozlišení XXX krát YYY nebo dokonce o frekvenční šířka x počet řádků. Nepleť si pojem s průjmem.
A čekám, že mně konečně vysvětlíš, co znamená ta hodnota 6,5MHz x 625řádků (kterou tady nadhazuješ)...
DUsoft (181)|29.1.2005 00:50
Pitomec: Je to marný boj. :-(((

Edo: Vezmi si slovník AJ -> ČJ, najdi heslo RESOLUTION a dozvíš se, že to znamená: 1. rozložení, rozklad 2. rozřešení (problému) 3. rezoluce, usnesení 4. rozhodnutí 5. odhodlanost 6. předsevzetí

KDE TAM JE VÝZNAM PODOBNÝ TERMÍNU ROZLIŠENÍ? O rozlišení videa jsem už psal a myslel jsem, že ten BLUD, který nevhodným překladem výrazu RESOLUTION 720x576 (což vlastně znamená ROZKLAD 720x576 pixelů) jako ROZLIŠENÍ 720x576 zavedly některé "odborné" časopisy typu Chip bude částečně v naší komunitě napraven. Vidím, že to asi nejde.
imported_Ivan (25)|29.1.2005 09:46
[quote=Pitomec]Takže znovu - toto napsals ty sám. A protože víme, že PAL má frekvenční šířku pásma 6,5MHz a počet řádků je 625, a 6,5x625=4.062,5, tak se ptám, co ta výsledná hodnota znamená a v jaké jednotce se uvádí. Stačí, když odpovíš jednou větou - nečekám žádné vědecké pojednání (spíš ovšem čekám, že napíšeš, žes šlápl notně vedle a celou teorii sis prostě vymyslel...) :-I[/quote]

Hodnota 4.062,5 nemá jednotku, protože se jedná o konstantu. Je to jedna ze tří nejznámějších konstant vůbec.
1. Pí = 3,14 Ludolfovo číslo
2. e = 2,718 Základ přirozených logaritmů
3. Edo = 4.062,5 Edovo číslo
:-E :-E :-E
Ivan
Pitomec (10211)|29.1.2005 10:00
Tak tím je vše vysvětleno :-E