Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Typy TFT panelov v LCD TV

Prelude74 (25)|5.11.2009 13:12
Vie mi niekto povedat, ktory vyrobca pouziva ake typy LCD panelov na svojich TV, pripadne poradit, ako to zistit? Mam na mysli, ci sa jedna o TN, MVA, PVA, S-IPS pripaden S-PVA. Alebo jednotlivi vyrobcovia pouzivaju viacere typy?
mph1 (689)|5.11.2009 13:31
A nestacilo by si projit par datasheetu a proste si to zjistit?

BTW: Vcera jsem zahledl nazivo Pan L37G10E s IPS panelem a musim rici, ze pri pohledu ze strany uz se to hodne blizi plasme - jenom to trochu zesedlo, zadne barevne zkresleni apod.
vivid.sk (11472)|5.11.2009 13:32
jednotlivi vyrobcovia pouzivaju viacere typy?

Trosku inak. Vyrobcovia pouzivaju sice panely od roznych vyrobcov (vid kod pod ciarou), ale tieto panely by teoreticky mali byt vyrobene rovnakou technologiou (v pripade jednoho modelu).
Samsung na svojich strankach tvrdi, ze pouziva S-PVA.
emmerityx (210)|5.11.2009 13:39
Jednodušší by bylo vypsat výrobce a dodavatele panelů které nepoužívají..I jeden konkrétní typ TV vystřídá za svůj život několik panelů, včetně různých technologií. Celkem ustálená situace se ale letos dost rapidně mění, zejména díku částečnému přechodu SONY a vyostřených vztahů mezi Philips a LG.LCD .
Prelude74 (25)|5.11.2009 13:43
[quote=mph1;247132]A nestacilo by si projit par datasheetu a proste si to zjistit?

BTW: Vcera jsem zahledl nazivo Pan L37G10E s IPS panelem a musim rici, ze pri pohledu ze strany uz se to hodne blizi plasme - jenom to trochu zesedlo, zadne barevne zkresleni apod.[/quote]

Stacilo by, ak poradis, kde by sa dali najst... Zaujimali by ma hlavne Samsung, LG, Philips a Panasonic
mph1 (689)|5.11.2009 13:55
Tak jinak, strejda google nasel tohle:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1060466
Prelude74 (25)|5.11.2009 14:09
Je vobec mozne niekde sa dozvediet, aky typ LCD pouziva vyrobca pri konkretnom type TV?
tjurny (496)|5.11.2009 16:18
Me by zajimalo co pouziva samsung u led rady. Abych vedel co nenam chtit. Ty i z minimalniho uhlu meni cernou na tmave fialovou. Sedou bych snesl ale tohle mi vadi.
tjurny (496)|5.11.2009 16:34
[quote=tjurny;247156]Me by zajimalo co pouziva samsung u led rady. Abych vedel co nenam chtit. Ty i z minimalniho uhlu meni cernou na tmave fialovou. Sedou bych snesl ale tohle mi vadi.[/quote]

podle tohoto by samsugy meli met S_IPS

"Tímto bych zakončil popis jednotlivých technologií LCD panelů. Na závěr si však uděláme malé shrnutí. Technologie TN se u televizí prakticky nepoužívá a není pro ne vhodná. Naopak dnes se setkáte výhradně s VA a IPS televizemi. VA jsou velmi dobré, avšak kvalit barev IPS stále nedosahují. Hlavní je podání černé barvy a pozorovací úhly jsou také ještě lehce nižší, resp. VA panely při pohledu ze strany žloutnou. Naopak IPS panely představují to nejlepší co lze v televizích najít. Obrovské pozorovací úhly a perfektní podání černé barvy, kazí pouze fakt, že při pohledu ze strany černá barva lehce fialový, ale rozhodně to není tak rušivé jako i VA, nebo nedejbože u TN."

zdroj : https://www.tvfreak.cz/plazma-vs-lcd-souboj-technologii/2768