Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kdo má zkušenosti s nákupem z Polska...

kolčis (58)|3.11.2009 16:47
Ahojky rád bych poprosil někoho,kdo má zkušenosti s nákupem TV v Polsku,jak v kameném,tak přes web.Podělte se s námi,protože z leva z prava slyším,jak je to výhodné,ale určitě to nějaké úskalí bude mít.Díky předem za reakce a mějte se...
PaJaSoft (827)|3.11.2009 18:01
Prvni co mne napada je nutnost reklamovat (ne opravovat!) ci rozvazovat kupni smlouvu u prodejce (naklady, cas...) a delka zarucny doby... ceske 2 roky nejsou v EU pravidlem. Nekomu to za 2 litry stoji - casto je podstatne jednodussi udelat smluvni cenu (a jeste vyhodnejsi nez v PL) v Cechach...'-)
Hmm (1739)|3.11.2009 21:14
Nutno reklamovat, ne opravovat, u prodejce .... no reklamace sice primárně u prodejce, ale i "reklamace" (tedy vlastně oprava uznaná jako záruční) je u servisstřediska, pokud je výrobcem/prodejcem určeno, výhodnější, obzvlášť u kaufu z Polska,ne? Čistou reklamaci jako právní institut má smysl uplatňovat u prodejce jen pokud jde o vadu neodstranitelnou a nedojde k výměně výrobku za nový bezvadný nebo (ne)chce zákazník vrátit peníze, případně to hrát na právně neodstanitelnou vadu kvůli době opravy (pokud je v Polsku obdobná úprava). Já nabyl dojmu, že český Panasonic servis to vezme v rámci toho tzv. evropského záručního listu do záruční opravy. Jen pokud by to na základě případného určení pro jiný trh kvůli hardwarové odlišnosti opravit nedokázali, pošlou to na náklady zákazníka do panaservisu příslušného státu... nebo je to teda jinak?
PaJaSoft (827)|3.11.2009 21:40
[quote=Hmm;246894]nebo je to teda jinak?[/quote]

Ne, asi ne, mozna jsem to jen blbe napsal... zarucni opravu (ono klidne i pozarucni) za predpokladu, ze skutecne dostanes (coz take neni pravidlo!) radne vyplnen prodejcem PAN-Euro zarucak muzes v autorizovanem servisu (= takovy, jez je gestorem vyrobce, ne v takovem, ktery to "bez licence" o sobe prohlasuje), ktery je ti blizky, ovsem servis neudela zadne refundace nakladu (naklady na reklamaci jdou dle ceske upravy k tizi prodejce - a proto se take velke elektro opravuje in-side.... - to neni sluzba pro zakaznika, to je jen ekonomicky kalkul, ze proplacet dopravu zbozi je nakladove nekde jinde nez zivit technika a firemni auto...) a domnivam se, ze ani vymenu kus za kus - protoze bezi (alespon dle ceske upravy) nova zaruka od zacatku - a to opet musi resit prodejce... a tech jemnych nuanci bude asi vice... bavime-li se v radu desitek tisic, lze o tom uvazovat, ale vzhledem k tomu, ze pri me koupi V10 jeden muj kolega takovy nakup v Polsku zvazoval (on sel do 50G10E a to jeste pred prvotnim zlevnenim MSR Panasonicu po prazdninach) - dokonce uz mel temer vse dohodnuto (je to stary ostrileny obchodnik bezne operujici na vsech trzich evropy, byt profesne ve zcela jinem sortimentu) a nakonec to stejne koupil u nas, tak take vim, jak je to s realnou dostupnosti tak vyhodnych kusu TV, jak je to nakonec s cenou (podobne jako u nas nevzbuzuje duveru cena o 5 litru jinde nez vsichni okolo) apod... - nikomu ale nebranim investovat cas, penize a nervy na takovy nakup... muj kalkul mi rika, ze by se mi to nevyplatilo a vim, ze jsem nebyl sam - a to nezavisle na tom, co jsem hlasal ja...
kolčis (58)|4.11.2009 16:45
Moje řeč Pajasofte,taky to tak cítím,jenom jsem chtěl vědět trochu blíže,jak kdo má na toto svůj názor.Myslím si,že s reklamací by byl určitě problém a každý by dával pacenky pryč,což se nám stává v rodné domovině natož v jiném státě.Jinak dikes za reakci a čauky...
Pavel_tempx2 (829)|4.11.2009 22:25
nevím jak je to u TV (jestli tam je nějaký min. strop), ale třeba auta se nedávno daly koupit v Polsku o dost levněji a navíc bez jejich DPH, které se ale potom muselo u nás přiznat, tuším že i u nákupu do firmy je to podobné (koupě bez DPH, přiznání v ČR)
alliens_labs (8)|5.11.2009 09:19
No kdyby ses jinak podíval například na aukro: http://www.aukro.cz/item802178658_novinka_plazma_panasonic_tx_p42g10e.html
tak by jsi zjistil že se dá plazma TV koupit i s originál záručákem od Panasonicu a pokud chceš jiný model tak se stačí domluvit s tím člověkem co ty TV prodává.Je možný i dovoz,vše je o dohodě.
Pytkin (7947)|5.11.2009 11:27
kolega nakupil dvere v polsku .. a ked mu ich doviezli , tak zo sietich dvoje doviezli opacne (miesto lavych -> prave) .. na polakov si treba dat pozor ..