Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelitny stream doma v sieti

cucpo (7)|3.11.2009 09:06
Zdravi chcel by som vs poprosit o radu , mam tkuto ideu , satelitna karta v pc a z nej by som distibuoval po domacej LAN pozadovany kanal a ptijimal ho nejkm setopboxom pripojenym k plazme. Je toto mozne ?? Ak ano moze ma nakopnu sravnym smerom ??
Pytkin (7947)|3.11.2009 13:06
preco nie satelit , ale satelitna karta ? satelit bude bezat stale a mat malu spotrebu .. chces nechat PC bezat stale ?

Dreamboxy maju v niektorom image zapstream a ten v pohode vedia prehravat jak NMT (popcorn, egreat,...) tak tvixy .. mozno aj ine ..
cucpo (7)|3.11.2009 20:38
[quote=Pytkin;246805]preco nie satelit , ale satelitna karta ? satelit bude bezat stale a mat malu spotrebu .. chces nechat PC bezat stale ?

Dreamboxy maju v niektorom image zapstream a ten v pohode vedia prehravat jak NMT (popcorn, egreat,...) tak tvixy .. mozno aj ine ..[/quote]

Ahoj , mohol by si mojou recou lebo tvojej moc nerozumiem :-) nie vazne dreambox neviem ani nakonfigurovat a PC server mi uz doma tak ci tak stale bezi, preto som uvazoval o tej karte ale vobec nechapem ako by som urobil to ze mozem v jednej izbe prepnut jeden kanal a v druhej iny kanal to ten setopbox nastavi pozadovany stteam ??? lebo asi vsetky kanaly nestreasmuju naraz
dunaj (1030)|3.11.2009 22:54
Je by som tiez uvazoval skor nad niecim inym ako PC, najlepsie samostatny IP server, ake som napr. videl medzi oblubenymi produktami na:
http://www.johansson.be/cz/vitejte.html

Tento ma aj CI slot
http://www.johansson.be/cz/products/MDU/DIP/IP/5001.html

a uprimne by ma zaujimalo, ako v nom chodi Skylink a s akym modulom.

Resp. nieco od ineho vyrobcu na tento sposob...
cucpo (7)|3.11.2009 22:58
no podobne poznam ale nechcem za to sypat tazke prachy radsej by som si nieco zbastlisl a videl som raz nejaku prezentaciu chlapik mal 2 karty v pc pozeral nahraval tvrdil ze to naraz dokaze nahravat 10 programov a siril to ako multicast pri tv mal len setopbox a pozeral jednotlive kanaly live nie zaznamy
dunaj (1030)|3.11.2009 23:04
No ved urcite nieco najdes, ale dost pochybujem, ze to bude fungovat na 100%, tych problemov je vela hlavne okolo dekodovania a neustalych zmien.
Ako sa zda, na satelitny prijem maju vyznam hlavne zariadenia so silnou podporou pre SK/CZ karty a to tento pripad asi nebude, ale ved pohladaj, a daj vediet. Hlavne by to malo vediet DVB-S2.
cucpo (7)|4.11.2009 08:04
Cau, no prave ci neico najdes som si nie isty preto skusam zohnat info hadom funkcneho riesnia
viliamko111 (309)|30.4.2011 13:03
[quote=cucpo;246776]Zdravi chcel by som vs poprosit o radu , mam tkuto ideu , satelitna karta v pc a z nej by som distibuoval po domacej LAN pozadovany kanal a ptijimal ho nejkm setopboxom pripojenym k plazme. Je toto mozne ?? Ak ano moze ma nakopnu sravnym smerom ??[/quote]


ahoj. s velkym zaujmom som si precital tvoje prispevky, respektive tvoj problem ohladom streamovania dvb-s signalu po lan sieti, pretoze nieco obdobne momentalne riesim ja. chcem sa spytat ci a ako si si stym nakoniec poradil ?
Pitomec (10211)|30.4.2011 15:50
[COLOR=black]User cucpo zde byl naposledy 04-02-2010 22:59, takže z odpovědi asi nebude nic...[/COLOR]
sirdo (1320)|30.4.2011 16:40
nadej zomiera posledna...
viliamko111 (309)|30.4.2011 17:28
[quote=Pitomec;343011][COLOR=black]User cucpo zde byl naposledy 04-02-2010 22:59, takže z odpovědi asi nebude nic...[/COLOR][/quote]

ved ta otazka je v podstate na kazdeho , kto nieco podbne ma doma zriadene!)) a vedel by ochotne poradit

uz som to tu raz pisal v inom vlakne. potreboval by som prestreamovat s jednej domacnosti po verejnej sieti do mojej domacnosti dvb-s signal /cize nie po domacej sieti ale verejnej IP). ako zariadenie cenovo dostupne sa mi pozdava
http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/ProductDetail.aspx?Id=473, ktorym to dostanem do pc,

ale potreboval by som poradit od znalcov ake by mali byt minimalne poziadavky na siet na strane odosielatela aj prijimatela
poziadavky na pc/laptop aby to v pohode slapalo a stihalo.

naozaj sa mi jedna o technicky prevedenie niecoho takehoto, cize vyznam, zmysel a dovod pre co to potrebujem riesit prave takto,nerieste prosim)
Pitomec (10211)|30.4.2011 19:04
Už se to řešilo a s nulovým výsledkem - prostě v home podmínkách to neuděláš. Jistě lze poradit třeba IP streamery, ale to už je snad lepší si za ty prachy koupit byt jinde, kde není problém s umístěním satelitu...
dunaj (1030)|30.4.2011 20:26
Na jeden HD stream cez ethernet potrebujes sirku pasma cca 10 Mbps. Samozrejme viac nie je na skodu. Tie zariadenia som samozrejme nikdy nevidel, ale streamujem bezne nahraty HD signal doma cez DLNA a ide to cez n-kovu wifi velmi kulturne.
viliamko111 (309)|30.4.2011 20:39
to zariadenie je obycajna tv karta s usb rozhranim ako na stolovy pc tak na prenosny. ma aj zabudovanu citacku dekodovacich kariet. je to presne ten isty ucel ako su dvb-t karty ci usb .samotne zariadenie nieje vyrobene za ucelom streamovat tv programy po sieti ale len od sat.paraboly do pc, no na toto ho chcem vyuzit ja. preto som si nie celkom isty ci sa vyjadrujem dostatocne jasne o co mi vlastne ide..kedze sa tu stretavam len so samotnymi negativnymi reakciami..
ja proste ten tv signal ktory by fical v pc chcem len dalej posunut po sieti. preto sa mi stale nezda preco by to malo byt take narocne a az nemozne..
aver media opisuju aj moznost takto "streamovat" cez snugTV,cim by odpadala nutnost zriadit verejnu IP. ale zatial sa mi snug tv nepodarilo rozchodit..nikde som nenasiel podrobny navod, ako na to. asi im napisem priamo
a zatial sa teda bavme os treame programov v SD,aby bola co najmensia narocnost..
Pytkin (7947)|30.4.2011 22:19
linuxove satelitne primace streamuju obraz .. s tym neni ziaden problem .. a kanaly vies prepinat cez web ..
BADMOPAR (65)|30.4.2011 23:26
Například ???
Pytkin (7947)|1.5.2011 00:10
napriklad dreambox .. Bezne si na pocitaci v pracovni pozeram vysielanie z primaca , ktory je v obyvacke ..
BADMOPAR (65)|1.5.2011 09:13
[quote=viliamko111;343026]ved ta otazka je v podstate na kazdeho , kto nieco podbne ma doma zriadene!)) a vedel by ochotne poradit

uz som to tu raz pisal v inom vlakne. potreboval by som prestreamovat s jednej domacnosti po verejnej sieti do mojej domacnosti dvb-s signal /cize nie po domacej sieti ale verejnej IP). ako zariadenie cenovo dostupne sa mi pozdava
http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/ProductDetail.aspx?Id=473, ktorym to dostanem do pc,

ale potreboval by som poradit od znalcov ake by mali byt minimalne poziadavky na siet na strane odosielatela aj prijimatela
poziadavky na pc/laptop aby to v pohode slapalo a stihalo.

naozaj sa mi jedna o technicky prevedenie niecoho takehoto, cize vyznam, zmysel a dovod pre co to potrebujem riesit prave takto,nerieste prosim)[/quote]

Skus se podívat na Slingbox http://uk.slingbox.com/go/home
viliamko111 (309)|1.5.2011 15:26
[quote=Pytkin;343072]napriklad dreambox .. Bezne si na pocitaci v pracovni pozeram vysielanie z primaca , ktory je v obyvacke ..[/quote]

v podstate toto riesenie by mi usetrilo cca 100e za sat tv kartu do pc. dajme tomu,ale kedze nemam linuxovy sat prijimac, musel by som ho zakupit, takze som tam kde som. ale teraz druha otazka, keby si hypoteticky chcel, tak by si takto streamovane sat programy vedel prestreamovat do verejnej siete ? nemyslim teraz ze posuvat to x ludom, ale napriklad len z dovodu, ze byvas na druhom konci mesta kde proste nemas moznost mat satelit , tak by si si to tam takto po sieti posuval.
sirdo (1320)|1.5.2011 19:15
[quote=viliamko111;343146]nemyslim teraz ze posuvat to x ludom, ale napriklad len z dovodu, ze byvas na druhom konci mesta kde proste nemas moznost mat satelit , tak by si si to tam takto po sieti posuval.[/quote]

??? prosim vysvetlit. co ma poloha "na druhom konci mesta" spolocne s nemoznostou satelitneho prijmu?...
dunaj (1030)|1.5.2011 19:20
[quote=sirdo;343190]??? prosim vysvetlit. co ma poloha "na druhom konci mesta" spolocne s nemoznostou satelitneho prijmu?...[/quote]

Sa nudis? Vsak uz asi vsetci pochopili, o co mu ide, tak ked nemas nic k veci tak pozeraj hokej.
IMHO nie je medzi posielanim na domacej sieti a posielanim cez internet ziadny rozdiel, zvlast ked mas na obidvoch stranach pevne IP adresy. A ked nemas, je tu DynDNS.
viliamko111 (309)|1.5.2011 19:52
pani, ten slingbox box je nieco co asi hladam) toto je zariadenie,ak to teda dobre chapem, ktore priamo streamuje tv signal do siete, bez nutnosti pouzitia pc na strane odosielatela tohoto signalu )
dunaj (1030)|1.5.2011 19:55
A prepinat kanaly po sieti to vie?
viliamko111 (309)|1.5.2011 20:02
no tak detailne som to este nestudoval) ale myslim ze zariadenie radovo za 300e a viac by to malo podporovat..)

pre mna je ale este dobre viediet, aky uploud musi byt minimalny na bezproblemovy chod. ty si spominal ze na prenos HD minimalne 10 Mbps , typujem ze na SDy ale znamenalo, ze v domacnosti odkial by to bolo streamovane,by museli byt sat .prijimace dva, pochopitelne, aby som ja na dialku mohol ten "moj" ovladat, bez toho,aby som neobmedzil v sledovani v tomto pripade moju segru, od ktorej to chcem ku sebe streamovat.


tu je net poskytovatel u segry , vyhovuje danym poziadavkam aspom jedna moznost ?

Download/Upload
5 Mbit/s/5 Mbit/s

10 Mbit/s/10 Mbit/s

20 Mbit/s/20 Mbit/s

60 Mbit/s/60 Mbit/s
viliamko111 (309)|1.5.2011 21:00
technicke parametre slinboxu

Network Bandwidth
HD Streaming: 3 Mbps or higher
SD Streaming: 600 Kbps or higher
Mobile Streaming: 150 Kbps or higher
Minimum PC Requirements:
HD Streaming: Intel 2.4 GHz Core 2 Duo class processor or equivalent with 2 GB of RAM. Video acceleration support desirable on graphics card
SD Streaming: Pentium 4 class or equivalent with 256 MB RAM
Operating System: Microsoft Windows XP, Windows Vista, or Windows 7 with latest updates
Browser Support: Internet Explorer Version 7 or higher, Firefox Version 3 or higher
Minimum Mac Requirements:
HD Streaming: Intel 2.8 GHz Core 2 Duo class processor or equivalent with 2 GB of RAM
SD Streaming: Intel-based Mac with 2 GB of RAM
Operating System: Mac OS 10.5.7 (Leopard) or later
Browser Support: Firefox Version 3 or higher, Safari Version 3 or higher
Supported Audio
and Video Sources



takze niesu preneho az take naroky na siet podla toho
dunaj (1030)|1.5.2011 22:43
Ako vyskumnicka praca je to fajn. Predpokladam, ze brat TV signal priamo od tvojho providera si uz zavrhol. Tak daj vediet, ako to dopadlo.
Pytkin (7947)|2.5.2011 00:20
[quote=viliamko111;343146]v podstate toto riesenie by mi usetrilo cca 100e za sat tv kartu do pc. dajme tomu,ale kedze nemam linuxovy sat prijimac, musel by som ho zakupit, takze som tam kde som. ale teraz druha otazka, keby si hypoteticky chcel, tak by si takto streamovane sat programy vedel prestreamovat do verejnej siete ? nemyslim teraz ze posuvat to x ludom, ale napriklad len z dovodu, ze byvas na druhom konci mesta kde proste nemas moznost mat satelit , tak by si si to tam takto po sieti posuval.[/quote]

ziaden problem .. jedna vec je bandwidth .. musis mat dostastocne pripojenie , aby si to preniesol .. ak ho mas .. neni problem .. spravis si VPNku a mas tie pocitace , ako by boli na jednej sieti ..
BADMOPAR (65)|2.5.2011 15:20
Podle toho co sem se dočet, tak Slingbox nestreamuje jenom satelitní vysílání, ale cokoliv co k němu připojíš. Neni problém streamovat kabelovku, síťovej přehrávač, DVD přehrávač a asi by šla i videokamera a přehrávat si to kdekoliv na světě na jakýkoliv platformě. Takže jestli má někdo satelit s HDD, nastaví nahrávání a přehraje prakticky cokoliv. Už sem slyšel, že si to lidi v USA takhle streamujou i do auta. Jediná věc co mi vrtá v hlavě je, jak může Slingbox streamovat video ve full HD když se k němu všechny ty věci připojujou přes konektory cinch?
dunaj (1030)|2.5.2011 15:35
[quote=BADMOPAR;343308]Podle toho co sem se dočet, tak Slingbox nestreamuje jenom satelitní vysílání, ale cokoliv co k němu připojíš. Neni problém streamovat kabelovku, síťovej přehrávač, DVD přehrávač a asi by šla i videokamera a přehrávat si to kdekoliv na světě na jakýkoliv platformě. Takže jestli má někdo satelit s HDD, nastaví nahrávání a přehraje prakticky cokoliv. Už sem slyšel, že si to lidi v USA takhle streamujou i do auta. Jediná věc co mi vrtá v hlavě je, jak může Slingbox streamovat video ve full HD když se k němu všechny ty věci připojujou přes konektory cinch?[/quote]

To je prvy problem a druhy je dialkove spustanie toho praveho streamu. Zrejme treba mat na druhom konci manzelku, ktora zalozi spravne DVD, pusti nahravku, prepne program a pod.
Ak som to spravne pochopil ja, tak si k tomu mozes pripojit natvrdo 3 rozne zdroje signalu, pricom musi ist o slingbox kompatibilne zariadenia a spustanie a prepinanie programov sa deje prostrednictvom IR vysielaca, ktory blika zo Slingboxu na zariadenia. Takze v pripade satelitneho prijmu treba taky STB, ktory si s tym bude rozumiet, co sa tyka IR kodov.
Pytkin (7947)|2.5.2011 15:50
dunaj : ak mas nejaky linuxovy satelitny primac , tak vies na dialku cez webrozhranie prepinat kanaly .. cize s tym by nebol problem .. ten primac vie ale aj sam streamovat signal , takze hentaku krabicu ani netreba ;)
BADMOPAR (65)|2.5.2011 15:54
Myslim že se pleteš.
"View your TV programming schedule with the electronic program guide (EPG). Change channels, pause, fast forward or rewind, and set up DVR recordings with the on-screen virtual remote control."
Tady píšou, že můžeš přepínat kanály, zastavit, nebo převíjet vysílání, nebo nastavit nahrávání díky virtuálnímu dálkáči na obrazovce.
dunaj (1030)|2.5.2011 15:58
Hej, ved pisem: Zrejme si postavis na seba 3 s tym kompatibilne krabice (sat STB, kabel STB a Media prehravac) a oproti nim potom IR vysielac zo Slingboxu a nim blikas infraluce, ktorymi ovladas bud jedno, druhe alebo tretie. A zrejme priamo v Slingboxe prepinas vstupy 1 az 3.
viliamko111 (309)|2.5.2011 16:10
treba si pozriet na youtube prezentacne video s tymi IR vysielacmi, je to jednoduche, ale skor si ma zarazil stym, ze kompatibilne prijimace...no a to ako zas zistim ci ten alebo onen sat prijimac a jeho IR budu spolupracovat ?
dunaj (1030)|2.5.2011 16:14
To som vycital na tej stranke, vraj ich je vyse 10 tisic, ale zoznam nikde. Tak zrejme myslia asi vsetky okrem tych, ktore nefunguju:-)
BADMOPAR (65)|2.5.2011 16:17
Sling media uvádí, že Slingbox ja kompatibilní s více jak 10 000 přístroji a podle mně nepotřebuješ nikoho aby ti přepínal kanály, nebo nastavoval nahrávání. To se určitě děje jak říkáš přes nějakej blaster, kterým ovládáš připojený zařízení, jako třeba s dálkáčem Logitech Harmony
viliamko111 (309)|2.5.2011 16:19
[quote=dunaj;343316]To som vycital na tej stranke, vraj ich je vyse 10 tisic, ale zoznam nikde. Tak zrejme myslia asi vsetky okrem tych, ktore nefunguju:-)[/quote]

hmm, to je teraz ale dalsi problem pre mna, lebo sak zakon schvalnosti ze s tym mojim to nepojde..

a ten dreambox, ked vie streamovat do siete, je to jednoduche, normalny a zrozumitelny navod v manualy ?
lebo ja mam napriklad linuxovy DVB-T prijimac, ktory vie stream po sieti len prijimat. teda nikde som sa o nom nedocital ze by ho vedel aj pustat. je to Optex theta
Pytkin (7947)|2.5.2011 17:19
viliamko : ziaden navod som nikdy nehladal .. otvoris web rozhranie , stlacis ikonu streamu a vidis obraz .. mne to nepripada zlozite ..
viliamko111 (309)|2.5.2011 17:29
tak ano, ked ho mas doma a vies ho uz ovladat, pride ti to primitivne a jednoduche,ale ja ked som to nerobil tak si to moc neviem predstavit.

ten moj dvb-t prijimac ma tiez pridelenu svoju IP adresu z routru,ale nidky som ani neskusal otvorit jeho web rozhranie..ani neviem ako.

kym som nemal doma zariadenie Xtreamer, ani som netusil ake su moznosti a co vsetko sa da robit po sieti.
ja viem , ze sa ti mozni zda ze mam uplne primitivne otazky, ale ako otvoris web rozhranie tvojho dreamboxu ? zadas jeho ip adresu do prehliadaca a je to ?
dunaj (1030)|2.5.2011 19:50
[quote=viliamko111;343325]ako otvoris web rozhranie tvojho dreamboxu ? zadas jeho ip adresu do prehliadaca a je to ?[/quote]

Presne tak. Ak ma nieco web rozhranie, tak to bezi na porte 80. A tento port standardne vyuzivaju vsetky prehliadace. Takze zadas IP a je to vlastne X.X.X.X:80.Ked ho budes mat v privatnej sieti, tak na routri cez Virtual server zadas napr. ze privatna IP:80=verejna IP:1080. Takze potom zvonku bude tvoje zariadenie pod verejnou IP s portom 1080. Jednoduche, nie?:-)
viliamko111 (309)|2.5.2011 20:38
[quote=dunaj;343352]Presne tak. Ak ma nieco web rozhranie, tak to bezi na porte 80. A tento port standardne vyuzivaju vsetky prehliadace. Takze zadas IP a je to vlastne X.X.X.X:80.Ked ho budes mat v privatnej sieti, tak na routri cez Virtual server zadas napr. ze privatna IP:80=verejna IP:1080. Takze potom zvonku bude tvoje zariadenie pod verejnou IP s portom 1080. Jednoduche, nie?:-)[/quote]

no pre mna ani nie..( moj setabox ma ip 192.168.0.100 ...zadam tuto adresu do web prehliadaca a nic

ked zadam takto isto IP Xtreameru, tak som v nom
Pytkin (7947)|3.5.2011 01:02
potom tvoj STB (SET TOP BOX , nie setabox) ale nema zapnute web rozhranie .. alebo bezi na inom porte ako 80 .. musis potom zadat aj cislo portu .. [code]http://IP_settopboxu:port/[/code]
viliamko111 (309)|4.5.2011 08:55
takze, aby som sa len stale nevypytoval ale aj niecim prispel.
takze :
na webe som spoznal typka, co uz ma zariadenie slingbox. tak som sa par zakladnych veci popytal.
funguje to nasledovne:

slingbox pro HD ma v sebe zabudovany DVB-T tuner a plus mozete ho este poprepajat 3 dalsimi zariadeniam ,ako je Sat stb,dvd, a podobne. Na tento ucel su pribalene IR vysielace, ktore sa pekne iba nalepia na IR prijimac toho daneho zariadenia. s kompatibilitou by problem nemal byt, cez stranku vyrobcu sa dokonca da stiahnut progrma ktory vam dane zariadenie so slinboxom nakompatibiluje keby bol problem.

nepotrebujete mat verejnu IP. zariadenie sa proste zasunie do routra ethernetovym kablom.
nasledne si na vasom PC stiahnete program zo stranky vyrobcu , ktrorym nasledne budete v buducnosti slingbox ovladat. Podmienkou !! prvotnej instalacie tohoto programu je byt v tej chvili pripojeny k sieti v ktorej sa nachadza slingbox. obe zariadenia sa vzajomne nakonfiguruju tak , ze potom uz vas PC si vzdy najde cestu priamo do slingboxu, nech sa nachadzate kde kolvek na tejto planete )

co sa tyka uploadu siete z ktorej bude slingbox vysielat, ci m viac ,tym lepsie, ale a co je uplna bomba, zariadenie si totiz reguluje bitrate a to je variabilne, takze klesa a stupa so zatazenim netu, v pripade, ze niekto este na vasom pripojeni
surfuje, alebo nieco uploaduje.
Stream je stabilny, nevypadava, ked dojde k pretazeniu siete, tak sa znizi bitrate a obraz sa trosku zhorsi a vzapeti sa upravi. Ale hlavne nevypadne.


total bomba nie ?
a teraz pride bombonik ))
na strane prijimatela nemusite stream prijimat len na vasom PC. esxistuje zariadenie s nazvom SLINGCATHER. toto vam prijiamjuci stream zase dostane priamo do TV.
to ale este nemam nastudovane ,ako funguje toto zariadenie, ci ma DO,alebo len virtualny cez PC. lebo idealne by bolo,keby sa z celeho tohoto procesu mohol pc uplne vynechat
dunaj (1030)|4.5.2011 10:13
Mam k tomu dve poznamky:

1. Ak budes mat dynamicke pripojenie a provider prideli tvojmu routru, kde mas slingbox zakazdym inu IP adresu, tak si neviem predstavit, ako sa bez dynDNS navzajom najdu. Jedine, ze by vsetky slingboxy spravoval ich firemny server tak, ako to robi napr. Skype. Zisti, ak mozes, ako to je.

2. Ja by som potreboval skor tu druhu stranu. Aby som nejaky HW pripojil zozadu do TV a druhy koniec do routra a mohol cez to posielat videa z PC do TV po sieti. Lebo tahat HDMI kabel z notebooku ma otravuje, a DLNA nefunguje so vsetkymi formatmi videa, titulky a pod.

Takze toto by bola pre mna zaujimava alternativa, ale namiesto slingboxu by som si rad vystacil so softwerom pre Windows. NIeco na sposob: co je na obrazovke a v reprakoch, to sa posiela. Ale to som utopista, ci?
viliamko111 (309)|4.5.2011 10:27
napisal som mu este ako to je s tou IP adresou, ale co som sa docital na strankach vyrubcu, chapem to tak ako popisujes, ze to ide cez ich server ktory oni spravuju. ale snad mi to dotycny potvrdi.ale v poziadavkach na siet sa nikde na strankach slingboxu nepise o statickej IP.

s tym co chces riesit ty smer PC-TV , nuz s tym ti ja neporadim, musis hladat a pytat sa, presne ako ja , lebo ja som len laik,ktory prisiel na vela veci len vdaka ochote odpovedat niektorych znalcov )
dunaj (1030)|4.5.2011 10:36
Ak to bude iba cez ich server, tak je tam akurat riziko, ze to jedneho dna prestane fungovat, alebo to spoplatnia. Osobne by som trval aj na inej moznosti, bud nastavit pevnu IP, alebo aspon moznost pouzit dynDNS, i ked to tiez nie je zadarmo. Ale vlastne ani pevna IP nie.

BTW: Ten Slingcatcher by mal fungovat ako by sa mi hodilo so softwerom SlingProjector. Treba ale nastudovat, co zatial nemam vela casu. A tiez ta cena 300 je mierne povedane brutalna.
viliamko111 (309)|4.5.2011 12:04
tak tu je dovysvetlenie ohladom sieti a odpoved toho typka:
Ak mate DSL, alebo Magio, alebo Fibernet, tak verejnu IP nebudete potrebovat.

Slingbox funguje tak, ze sa prihlasuje na ich server a tym padom je vzdy najditelny
aj ked mate dynamicky pridelovanu IP.

Problem nastava len v LAN sidliskovych internetoch /kde su uzivatelia na LAN sieti
za nejakym hlavnym routerom/. Tam sa sling najde, ale neviete sa na neho pripojit,

lebo by ste museli providerovi nastavit presmerovanie portov ako urobite na vlastnom
routeri, ked to budete instalovat. No a tu je potrebna externa IPcka, co zabezpeci, ze
datovy tok pojde rovno na Vas a nestrastrati sa niekde v sieti. V podstate ide rovnake

nastavenie, ako urobit Vy na routri, cize VEREJNA IP - port forward na Vasu IP v sieti - Vas router -

port forwarding na IP na slingbox.
dunaj (1030)|4.5.2011 12:41
Ano, tak som to aj predpokladal. A to sa uz dostavame k najvypuklejsiemu problemu, ktorym je cena. 300 € za jednu krabicu je vela.
viliamko111 (309)|4.5.2011 13:26
vela je to pre toho, kto ma ine alternativy. ja by som do toho siel rad , dokonca 2x 300e. pretoze slingbox 300e a koncove zariadenie na strane prijimu, pokial mi nestaci pc, je tiez 300e.

dvb-t mam len slovenske-nepostacuje. dvb-s nemozem mat. technicky nemozne.
kablovy operator poskytuje z ceskych len ct-cky. takze ? nemam inu alternativu. pricom ja uz mam sat prijimac aj dekodovacie karty.
cize- odburam naklad platenia mesacneho poplatku kablovky (16e/m)
jednorazovy vklad na zariadenie 300e(pripadne na zariadenia 2,cize 600e)
zriadenie vysokorychlostnej siete na starom byte (kde sa uz nachadza satelit ), od UPC - 100/8 za 25e/m
takze zivotne naklady zvysene mesacne o 9e.
jasne, opakujem, pre cloveka, ktory ma moznost instalacie vlastnej sat paraboly ,pripadne ak ma free prijem ceskeho dvb-t, je toto mozno nepochopitelne a zbytocne.
pre mna to ale zmysel dava a aj velku chut vykaslat sa na vsetkych debilnych kablovych operatorov ktori ti aj tak ho..no ponukaju a pytaju peniaze mesacne za nieco , co je napr na satelite po uhradeni jednorazoveho poplatku za dekodovaciu kartu navzdy free. a toto ma uplne vytaca
dunaj (1030)|4.5.2011 13:33
A co byvas v atomovom kryte s internetom? Neviem si predstavit, co to znamena nemat vyhlad na oblohu, ale dobre. Kazdopadne by si sa mal este popozerat po serveroch ako je napr. myp2p.eu, atdhenet.tv, fromsportcom.com, livetv.ru a dalsie...
viliamko111 (309)|4.5.2011 13:56
tak este raz a naposledy, (to som netusil ze to moze byt az tak ojedinely pripad)

byvam v byte na 4 poschodi zo 6 poschodi. byt je situovany len na jednu stranu a to severvychod. cize nemoznost instalacie paraboly na moj balkon,pretoze pretoze astru 23 nezameram.
spravca mi povolil dat parabolu na strechu domu za podmienky ze mi to podpisu 3 vchody bytov v celom dome..a druha podminka , neprijatelna asi pre kazdeho, ze v pripade ze zacne zatekat, kde kolvek na ploche strechy..zodpovednost preberam ja ,lebo som po nej chodil ..chapes ? takze nebyvam v kryte a napriek tomu som odkazany len na monopol miestneho iptv operatora V-net.
A pozemne nemozem prijimat dvb-t z CR, lebo sice byvam v BA,ale v ceste mam karpaty