Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Instalace Win XP Home - první grafické rozhraní nenaběhne

Poooool (4)|1.11.2009 19:55
Ahoj,
prosím zoufale o radu. Kamarádovi se neustále sekal a zpomaloval počítač, nabídl jsem se, že to re-instaluji. Jednoduše jako obvykle, vložím instalační CD, načtou se soubory, zeptá se mě, zda formátovat oddíl...tak odešlu jako že jo, že data mám už přenístěný na jiným disku....

...přenese data, a pro další nastavení reatsrtuje. Pak by měla následovat taková ta modrá obrazovka s minutami atd...prostě první bleděmodré grafické rozhraní...jenže tahle modrá obrazovka už mi nenaskočí. Komp se cyklicky restartuje a restartuje atd.

Navíc mám strach, že měl původní data na C, ale že to byl oddíl C:+X: a že jsem ho o data připravil. Ale to chci řešit, až se mi podaří nahodit zas systém.

Nevíte, jak docílit toho, aby instalační program pokračoval svojí druhou a důležitější půlkou?

Díky
MIHI (940)|1.11.2009 20:01
Díval ses v biosu z čeho se snaží bootovat? Ale stejně bych tě přesměroval na fórum svět hardware (odkaz je úplně nahoře vlevo), kde se dočkáš spíš fundované a rychlejší odpovědi na toto téma.
Poooool (4)|1.11.2009 20:06
Ahoj,
v BIOSU mám (doufám správně) boot priorita z disku, dvojka z mechaniky. Když jsem to zkusil otočit, tak zase nanovo začal instalační program. Díky, zatím, zkusim i to další fórum, měl jsem za to, že je to spojený v jedno.

P.
Poooool (4)|1.11.2009 20:37
Ahoj,
tak podle kolegu z fora potrebuju vypnout SATA Native mode v BIOSu, ale bohuzel jsem nenasel nikde volbu, kde .

Vite nekdo, kde bych ji nasel? mam Bios setup v 02.25 American Megatrends...
Poooool (4)|1.11.2009 21:17
Ahoj,
nastavil jsem co se dalo na IDE a udelal reinstalaci prvniho kroku, ted jsem se dostal dal...ukazuje ale po rebootu "chyba fteni disku" ...a restartuje se až na vyzvani ctrl alt del..
...
nejake dalsi napady?
Díky
P.
StD (8612)|1.11.2009 21:30
[quote=Poooool;246553]Ahoj,
nastavil jsem co se dalo na IDE a udelal reinstalaci prvniho kroku, ted jsem se dostal dal...ukazuje ale po rebootu "chyba fteni disku" ...a restartuje se až na vyzvani ctrl alt del..
...
nejake dalsi napady?
Díky
P.[/quote]

Ty "nápady" jsi měl mít předem ty sám a ne se teď ptát dodatečně na dvou forech na to, jak zachránit data ze zlikvidovaného oddílu (=to byla ta první tvá nedokončená instalace...). Teď už máš jen oči pro pláč. Neznalost BIOSu (a zákonů fysiky) neomlouvá. Srry. Na SHW se teď v tom svém threadu maximálně dozvíš, co z toho a jak pracně vydolovat.