Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vertikální pruhy přes LCD monitor

Trooll (3)|1.11.2009 15:23
Ahoj, mám dotaz. Ŕeším tu tento problem.

Mám v pc DVB-T příjimač v USB konektoru, venku máme klasickou širokopásmovou anténu (síto), na síto jsou napojené další 2tv, vše funguje bez problému, veškeré multiplexi a kvalita je výborná. Ale problém je v tom že mi běhaji přes monitor pruhy, jezdí od spoda nahoru. Prostě klasický problém se zemí nejspíše. Zkoušel jsem jiné zásuvky, prostě vše a nic. Jednou jsem někde četl že se dá přidat odpor na živý vodič co jde od antény a že to pomůže. Máte někdo s tím zkušenost? A popřípadně jaká je velikost odporu. Zkoušel jsem i pouýiti feritovího jádra a nepomohlo.
Pavel_tempx2 (829)|1.11.2009 19:43
nejsem si tak úplně jistý, jestli jde o ruchy přes uzemnění, leda by jedna z těch dvou TV byla LCD nebo plazma, zkusil bych PC i tu TV zapojit na stejnou zásuvku, případně prodlužku, pokud to bude dělat i nadále, tak bych ještě zkusil Galvanický oddělovač (ale tam už se jedná o "menší" investici, dá se i vyrobit v trošku horší kvalitě) buď na TV nebo na PC
http://www.omko.cz/index.php?kod=ALXTI1G&uid=c632dfb24d710b12&lg=cz&bp=JmFtcDt1aWQ9YzYzMmRmYjI0ZDcxMGIxMiZhbXA7bGc9Y3omYW1wO2lkbT1obGVkYXQmYW1wO3Z3PTEmYW1wO3RleHRpPWIyUms3R3h2ZG1Ibw==
MIHI (940)|1.11.2009 20:53
Nějak se mi to s těma pruhama taky nezdá, dokážeš je vyfotit? Zmizí ty pruhy když se odpojíš od antény? To se díváš na monitoru na PC? Nebo máš nějak připojenou TV a koukáš na ní?
|Mio| (350)|1.11.2009 22:50
Souhlas s tim galvanickym oddelovacem, dela to rozdil potencialu na zemi.

Pokud kdyz odpojis antenu tak to nedela, tak ti jednoznacne pomuze pripojit antenu pres oddelovac.
Trooll (3)|2.11.2009 06:16
Mam v pc nejaky MSI Digivox III prijimac, je to do usb. Do nej prijde klasicky antena. Pruhy mi to dela kdekoliv, treba i u her, pri praci s grafikou atd... Pokud odpojim antenu tak se to vyrazne zlepsi ale porad tam pruhy jsou. Dela mi to od te doby co jsem vymenil novou grafickou kartu, drive mi to nedelalo. Prijde mi to jako nejake ruseni, dneska zkusim vse poodpojovat a necham jen ciste zapojenou desku CPU+GPU a uvidim, pritom mam zdroj 450W a podle me kdyz by byl slabej zdroj tak to nebude delat ve 2D kdy karta ma minimalni odber proudu.
Pavel_tempx2 (829)|2.11.2009 09:34
:D ještě bych zkusil odpojit větráček na grafice (pokud tam tedy je)

od určité doby dávám raději přednost graf. kartám s pasivním chlazením
Trooll (3)|2.11.2009 11:49
Heh to radeji odpojovat nebudu, jelikoz se jedna o GTS250 TwinFrozr OC 1GB :-) uz tak ma karta pri hrach okolo 70C a to ma dva vetracky a heatpipe.

Jedna se o tuto:

http://eu.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=130&cat2_no=136&prod_no=1868
Pavel_tempx2 (829)|2.11.2009 16:05
tak to je bez problému, v nezatíženém stavu chvilku vydrží, mě jedna starší Geforce dělala podobné problémy, tak šla z PC pryč (jemné pruhy, dobře viditelné při nižších frekvencích)