Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk při propojení LCD TV Samsung LEB750 s PC

honza.d (3)|31.10.2009 22:09
Mám problém se zvukem při propojení TV a PC. Pro obraz používám HDMI kabel s redukcí DVI u PC, protože grafická karta Nvidia GeForce 8800 GTS 512 nemá HDMI výstup. S obrazem není problém. Pro zvuk podle návodu k LCD TV používám jediný kabel jack-jack. Jinou možnost připojení zvuku nemám. Jenže z reproduktorů TV se ozývá hrozně silné bručení i při zesílení audia z Pc na maximum a při malé hlasitosti Tv. Se zvyšováním hlasitosti TV se brum zvyšuje. Vrčení o stejné intenzitě se z Tv ozývá i tehdy, když mám jeden vstup audio kabelu připojený do TV, ale druhý vstup není ještě připojen v Pc. Je to neúnosný. Prý by to mohlo být cokoli od rušení jinými kabely nebo třeba problém s uzemněním. Nemáte někdo s tím zkušenosti, čím konkrétně by se dal problém odstranit??
|Mio| (350)|1.11.2009 23:03
Pokud to dela i kdyz neni pripojen konec do PC, tak pouzij jiny kabel jack-jack, kvalitneji odstineny a s oddelene vedenou signalovou zemi od stineni.

Ten brum se tam nekde nakmitava a zesilovac v TV je tak citlivy ze to prezesili.

Uzemnenim by to bylo az kdyz by to zacalo hucet pri pripojeni obou koncu, nevim jestli existuje galvanicky oddelovac pro tohle spojeni, dalo by se presrusit stineni a propojit ji pres kapacitu.
MIHI (940)|1.11.2009 23:19
Máš kabelovku nebo anténu? Dělá to i když odpojíš anténní kabel od televize?
honza.d (3)|1.11.2009 23:19
jeden oddelovac uz mi doporučili, jenže byl s cinchovými vývody a ty nemůžu použít a nic jinýho mi zatím nikdo nedoporučil...jedině novou grafiku s hdmi s možností přenosu zvuku, což se asi nejdražší varianta
honza.d (3)|1.11.2009 23:21
dělá to i když odpojím anténu i satelit, který taky trochu bručí, ale to je zanedbatelný,jenže nemám hd receiver jen obyčejný- propojení přes scart