Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek DVR3100 H - lazení digitalních kanalů

Squallek (5)|31.10.2009 10:38
ahojte, neumím naladit ani jeden digitalní kanal, s analogovými problem není, treba tam nejak ručne zadat frekvecnce nebo jak? aj jsem zmenil vstup na dtv dik
Ivo Mašek (10205)|31.10.2009 14:22
Tady se přepíná digitál a analog:

signál musí být kvalitní a silný. Jinak to Leadtek nezpracuje.
Squallek (5)|31.10.2009 22:22
no to som si nastavil, že som šiel do video vstup, a tam dal dtv[http://img510.imageshack.us/img510/1569/leadtek.jpg], no nenašiel som ani jeden kanal, to sa snad neda nijako poriešit? [analogove nesu problem] ked na normalnej telke to chytim bez problemov?https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=4660&stc=1&d=1257024080
leadtek.jpg
Ivo Mašek (10205)|31.10.2009 22:42
[quote]
ked na normalnej telke to chytim bez problemov?
[/quote]
Na DO k klasické TV (set-top-boxu) je možno zjistit, kolik procent kvality a síly signálu je na příjmu DVB-T. Pokud je to na hranici 60 procent, pro Leadtek to bude málo.
Ivo Mašek (10205)|31.10.2009 22:51
Pak ještě nevím, co myslíš pod pojmem DTV. Totiž tato zkratka se používala pro aplikaci, která chvíli byla k sehnání, když se zrušila aplikace PVR_1. Byla k mání opravdu jen krátce, velmi rychle přišla na trh aplikace PVR_2. Aplikace DTV se již vůbec nepoužívá a ke stažení ja snad ještě na mém webu (nejsem si jistý - musel bych se mrknout)
Squallek (5)|1.11.2009 00:21
no tak set-top-box zatial použivat nemusim, ide mi to aj bez toho pre pc aj beznu tv, to dtv mam v nastaveniach video vstup, čekni foto https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=4660&stc=1&d=1257024080

---

a aka tv karta je shopna v pohode vychytit hocikde, alebo hlavne v sk a cz bez problemov analogový aj digitalní signál? lebo tu kartu som bral hlavne kvoli digitalnemu, lebo som už niekolko rokov rad použival tv karty leadtek, ktore mi poskytovali velmi dobru kvalitu záznamov...
Ivo Mašek (10205)|1.11.2009 09:03
[quote]
no tak set-top-box zatial použivat nemusim, ide mi to aj bez toho pre pc aj beznu tv,
[/quote]
Analog ti samozřejmě bez STB půjde. Pokud ovšem chceš chytat digital (DVB-T), tak pokud není v TV už od výrobce vestavěný tuner DVB-T, tak si ten set-top-box (STB) pořídit budeš muset.
Co se týče tv karty, která umí zpracovat signál DVB-T, tak ho zpracuje, ovšem pouze v případě, že v místě příjmu signálu je dostatečně silný signál.
Proto jsem se původně ptal, kolik procent signálu je v místě příjmu k dispozici (to umí zjistit všechny STB, nebo i TV s namontovaným tunerem pro DVB-T). Umí to zjistit i některé tv karty - Leadtek bohužel nikoli, tuto funkci nemá) Dále je potřeba pro příjem antena, nikoli "prut"., a to pokud možno vlastní antena, namířená na zdroj signálu DVB-T, tedy vysílače. Společné anteny nejsou vždy vhodné.
Aby jsi mohl přijímat na tv kartě (všeobecně vůbec) digitální příjem (DVB-T), musíš si nejdříve zjistit, zda je v tvém místě bydliště kvalitní příjem. Specielně Leadtek je na požadovanou sílu a kvalitu háklivý.
[quote]a aka tv karta je shopna v pohode vychytit hocikde, alebo hlavne v sk a cz bez problemov analogový aj digitalní signál?[/quote]
No to umí všechny karty, pokud chceš oba signály (analog i digitál), musí být tzv. hybridní. Předpokladem ovšem je, že tam ten signál musí být (a ne slabý).
[quote]niekolko rokov rad použival tv karty leadtek, ktore mi poskytovali velmi dobru kvalitu záznamov...[/quote]
To je o kartách firmy Leadtek známo, ta kvalita., ovšem je to vykoupeno požadovaným kvalitním signálem. Leadtek je v tomto směru citlivější, než ostatní tunery.
Squallek (5)|1.11.2009 22:01
tak mam tam dvoch ukazovatelov v tv, kvalita skače okolo 60% a sila okolo 50% tak neviem, neviem....
Ivo Mašek (10205)|2.11.2009 18:49
Na Leadtek žádný zázrak. A pokud to taháš z jednoho kabelu přez rozbočovač ...........
Squallek (5)|2.11.2009 21:02
to neukazoval leadtek, ale tv, mam napojene na kabel 3 tv a 2 pc...
jak to tedy dobre zapojit?
Ivo Mašek (10205)|3.11.2009 07:17
[quote]
to neukazoval leadtek, ale tv
[/quote]
To já vím (Leadtek tu funkci nemá). Proto říkám, že po všech těch rozbočovačích bude pro Leadtek signál mnohem slabší.
[quote]
mam napojene na kabel 3 tv a 2 pc...
[/quote]
Použít kvalitní koax (ne ten z "hyper" obchodů). První rozbočovač za antenou, z něj jeden koax do tv tuneru, druhý koax do zbytku zařízení.
I tak bude možná problém (z praxe: měl jsem 3 TV a 1 tuner Leadtek na jednom přívodu od UPC, přez trojrozbočovač a rozbočovač. TV dost často silně kostičkovaly - signál poklesl i na 10 procent. Po zrušení rozbočovače pro Leadtek, ponechán pouze trojrozbočovač pro TV, se signál zlepšil až na 70 procent výkonu a 99 procent kvality a TV v naprosté pohodě)