Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký datový tok (VBR nebo CBR) na 1920x1080?

RiMr (105)|30.10.2009 00:58
Zdar!
Jaký používáte datový tok při renderingu videa ve fullHD?
Já jsem doposud renderoval videa v 1920x1080 (Premiere) do WMV9 s VBR 8 000/10 000 kbs (přehrávání ve win zcela bez problémů), ale chci přejít na H264 a tak koukám jak to má kdo dělané a jak bych to měl mít nastaveno s ohledem pro přehrávání nejen na počítači, ale např. i přímo v TV přes USB nebo síť (LG, Samsung apod.). Premiera mi nabízí video s profilem High 4.2 s VBR 8000kBs, které mi škube jak sviňa i na běžném počítači, kde přitom BlueRay ripy s CBR 13 000kbs ale s High 4.1 jedou jak víno... Když stejné video (to co škube) převedu pomocí Super do Baseline profile Level 1.3, VBR 8 000/25 000kBs tak taky jede plynule, ale říkám si že to není to pravé ořechové...
Jaké máte zkušenosti vy?
Jo, stříhané video pochází z Canon HV-30 (tedy 1440x1080).
Dík předem za vaše rady! :-)
ai (2993)|30.10.2009 03:04
Nemusi se to rendrovat vubec, MainConcept Mpeg Pro HD , pry podporuje smart render , ci-li Mpeg2 asi 25Mbit , skube se ti primo zaznam m2t z kamery?

Jinak u toho h.264 jsi si sam popsal omezeni, 2 pass, VBR zatizi procesor vic, je to osobni, lisi se to podle sily PC ... Ja bych zvolil externi prehravac, nejakou krabicku, zbytecne bych nemrhal cas a kapacity , a nevyrabel takove prozatimni nic, moc videa ...
RiMr (105)|30.10.2009 09:26
Děkuji za odpověď, ale... Neřeším jestli H264 ano nebo ne, ale jak... :-)
Skutečně si myslím, že není dnes důvod kódovat výsledné video do MPEG2 s 25MBs datovým tokem - pouze můj názor...
A ještě... Jaks to myslel? Jakože teda nebudu dělat ty "nic-moc" videa, ale po určité době, až se jednoho krásného dne vzbudím, začnu dělat najednou ty pravé "moc-moc" videa? Myslím že takhle vývoj v čemkoliv nefunguje....
Mimochodem, nerozumím tomu, jaktože mám nějaké HD filmy stažené z webu, které používají High Level 4.1 a jsou v rozlišení třeba 1920x800, když oficiálně H264 podporuje velké rozlišení až od 4.2... A ani Premiéra mi nedovolí kódovat video do rozlišení 1920x1080 s nižším levelem než 4.2... Asi nějaké STS Chvojkovice-Brod... :-)
ai (2993)|30.10.2009 12:45
ten mpeg2 s tim MC HD Pro by byl je smart render, ci-li NEENKODUJES nic, jen zmeny na timeline, priklad, mas dva dlouhe klipy s prolinackou, tak Vegas necha zacatek a konec NEZMENENY a jen tu prolinacku mezi nimi vyrendruje do stejneho mpeg2 25Mbit, chapej vysledek mas uplne stejny jako original, bez jakekoliv degradace

Enkoder v Premiere a jeho nastaveni (oklesteny MainConcept) neber jako standard pro h.264 enkoding, podivej se tu http://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC#Profiles

ohledne tech nic moc videi, priklad treba VCD, DivX, zoufalci enkodovali do techto uz i v dobe DVD a pak byly ty zaznamy degradovane proste proto, ze se to predavalo na CD misto, aby se to delalo poradne s mensi degradaci zaznamu na nejvic tehda moznych 8Mbit CBR na DVD, tehda pry moc dat :-)
RiMr (105)|30.10.2009 13:09
Děkuju za info, vidím že Premiera má ten svůj encoding do H264 skutečně značně očesaný :-(
Chjo...
S tím mpeg 2 - už to chápu jak to myslíš, leč problém je ten, že já původní záznam skoro ve finále nemám. Používám často klíčování na pozadí, úpravy jasu, kontrastu a barevnosti, montáže s vektorovou a bitmapovou grafikou...
No tak buď to budu "valit" do takového H264 co mi Premiéra nabízí, nebo do nějakého "rozbaleného" streamu který potom externě zkomprimuju do H264, nebo se na to vyprdnu a budu to dál tlačit to WMV9 se kterým jsem naprosto po všech stránkách spokojený, nebýt jeho nepodpory ze strany zařízení a toho že to prostě je WMV :-)
Neexistuje k dokoupení nějaký "dospělý" H264 encoder pro Premiere CS4?
Ještě jednou děkuju!
ai (2993)|30.10.2009 13:41
no prave ten MainConcept HD Pro plug-in,

Anebo enkodovat jinde, sice free, ale zabere to delsi cas pri enkodingu, pomoci Debug mode frame serveru ,pokud mas Premieru CS3 a mensi. Frame server proto, abys nemusel exportovat silene velikosti uncompressed ven z premiery, a potom MeGui nebo RipBot264 do h.264
RiMr (105)|30.10.2009 15:20
Díky moc, mám CS4.
Tak já jdu lovit ten ten MainConcept HD Pro plug-in. Ještě jsem našel ATi stream betu plug-in pro GPU výpočet, ale ty výsledky jsou z hlediska kvality žalostné...
Dík!

EDIT: tak už ho mám, vypadá to výborně (dle tech. spec.) Ještě akorát netuším kolik to stojí (stažené mám demo). Ale bezpochyby se to záhy po spuštění dozvím :-)
RiMr (105)|31.10.2009 15:13
Tak mám už funkční tu nejlevnější, mě zcela dostačující edici a jiné to teda úplně jiné kafe... I ty časy jsou na stejném železe mnohem rozumnější... Super!