Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VOB soubory bez IFO a BUP na DVD Video

Cormi83 (13)|29.10.2009 21:25
Ahoj, prosím vás řeším delší dobu problém... mám spoustu klipů v plné DVD kvalitě - to jest videotok cca 8000kbps, nekomprimované audio LPCM cca 1500kbps a nevím si rady jak tyhle klipy převést na Video-DVD bez sebemenší ztráty kvality? Koupil jsem si kvůli tomu plnou verzi Nero 9 kvůli smart encoding (Nero Vision a Nero Recode), tam mám ale problém s načtením některých souborů (načte je jako prezentaci, ze které jde použít jenom zvuk) a hlavně to komprimuje zvuk na 192kbps (AC3 formát). Další programy na převední jako DVD Flick nebo DivX to DVD taky komprimujou zvuk a navíc zhoršujou kvalitu obrazu.

Ideální by bylo pokud by ty VOB soubory šly použít tak jak jsou a pouze se k nim nějakým programem dotvořily BUP a IFO soubory.

Dovedl by mi někdo prosím vás poradit?

Musí přece existovat nějaké řešení... případně pokud by ste někdo uměl poradit jak se zbavím v Nero Vision té prezentace...

Díky
StD (8612)|30.10.2009 08:04
[quote=Cormi83;246124]...a pouze se k nim nějakým programem dotvořily BUP a IFO soubory.
...[/quote]

VobEdit/IfoEdit

BTW ...koupit na tohle šmejd Nero. To je tedy ptákovina roku... :eek:
Cormi83 (13)|1.11.2009 00:31
Níže vkládám detail IFO souboru u VOB klipu, který mi jde načíst a která nejde načíst. Jedná se o VOB klipy v plné DVD kvalitě s dotvořenými IFO soubory. Existuje nějaká možnost, jak IFO soubory dále upravit, aby to šlo načíst jako DVD? Vůbec netuším v čem může být problém, ty klipy jsou totiž zřejmě dělané stejně... Mockrát díky za pomoc
IFO JDE.jpg IFO NEJDE.jpg
StD (8612)|1.11.2009 08:38
??? Nejdřív jsi psal, že máš VOB bez IFO a teď najednou IFO máš???

Otevři IfoEdit, načti si ten VOB, co ti nejde (co má tu spoustu audio-stop v sobě, včetně DTS) a zmáčkni dole tlačítko "Create IFO" (vytvoř IFO, to staré si někam schovej, aby ti ho nepřepsal!) - potom sem dej obrázek toho nově vytvořeného ifa.
Cormi83 (13)|1.11.2009 11:39
StD: díky za zájem o pomoc... jinak viz ICQ:

mám problém jak jsem psal, stáhnul jsem si videoklipy ve formátu VOB které mají nejlepší kvalitu obrazu 8000kbps a nekomprimované audio LPCM. Pomocí programu IfoEdit se mi daří bez problémů dotvořit soubory IFO aby šel ten klip načíst jako DVD a vypálit jako kompilaci, ale mám problém co jsem psal, že některé ty klipy mi jdou načíst a některé nejdou. Screen parametrů toho co mi jde a toho co nejde jsem tam dal jako přílohu. Potřebuju tedy poradit co tam změnit, aby mi to šlo načíst.

IFO soubory sem přikládám (ZIP soubor). Jednak ty co mi fungujou a ty co nefungujou. Je to tvořené stejným způsobem, přes ukázání na VOB soubor a příkaz Create IFO. Když pak dám korigovat VOB soubory tak ty jsou poškozené takže to není řešení. Strukturu DVD dodržuju a zdroje VOB klipů se zdají být stejné, proto nechápu proč některé jdou a jiné nikoliv.
Cormi83 (13)|1.11.2009 11:42
řeším to tolik proto, protože si chci všechny videoklipy vypálit jako DVD kompilaci beze ztráty (bez překódování VOB souborů). K tomu potřebuju IFO soubory, aby mi šel každý klip načíst jako jednotlivé DVD a pak to vypálit jako kompilaci několika DVD
StD (8612)|1.11.2009 14:48
[quote=Cormi83;246489]řeším to tolik proto, protože si chci všechny videoklipy vypálit jako DVD kompilaci beze ztráty (bez překódování VOB souborů). K tomu potřebuju IFO soubory, aby mi šel každý klip načíst jako jednotlivé DVD a pak to vypálit jako kompilaci několika DVD[/quote]

Ty obrázky budu študovat až zítra, ale to je přeci ptákovina - každý samostatně si demuxni (PGCDemuxem raději než VobEditem, ten dělá občas chyby) a potom si ty klipy slož dohromady jako každý normální DVD-Video m2v+audio v něčem "inteligentnějším"...
Stejně tak dělám teď třeba 10 dílů Shauna na jednu placku - deset m2v +10x ac3, k tomu si ve PhotoShopu vyrobím nějaké statické spouštědlo, aby si vnoučata mohla vybírat díly, přidám Forced titulky s překlady názvů dílů a je příprava pro načtení do authoring-SW hotová. Jen to narvu do Scenaristu, přidám FirstPlay (=svou znělku s titulkem) a za půl hodiny mám originál placku na HDD hotovou.
Cormi83 (13)|2.11.2009 22:07
StD: už jsem velmi blízko jak se dostat k výsledku. Stačilo by mi pokud bys mi ohledně IFO souboru vysvětlil následující:

všechny IFO soubory, se kterými mi pak funguje načítání má jen jednu audiostopu (v mém případě LPCM)

ty IFO soubory, které mi nejdou načíst jich obsahují několik - z pravidla 8 a já vím, které z nich je to správné, akorát nemůžu přijít na to jak ty ostatní audiostopy vymažu - vyruším... zřejmě je tam konflikt právě v těch audistopách kvůli kterým to nejde načíst.

Ohledně extrahování audia a videa zvlášť a dodělávání menu si nejsem jistý, že to zvládnu, aniž by mě to někdo nenaučil. To už se mi zdá moc složité. Mně to bude stačit bez menu a s výchozím obrazem i zvukem. Každý klip bude jeden titul...

Prosím o odpověď ohledně těch audiostop abych to prolomil a udělal si výsledné kolekce. Moc díky
StD (8612)|3.11.2009 07:17
No když se chceš zbavit těch ostatních audiostop, tak se prostě demuxu a muxu nevyhneš - musí se to rozebrat na jednotlivé streamy a poté znovu složit. To složení (multiplex) je v IfoEditu velmi jednoduché. PGCDemuxem si to zkus demuxnout, jestli s tím nebudou nějaké problemy.
666dia (476)|9.11.2009 20:20
Cormi83
to Ifo, co nefunguje ti ukazuje 52 hodin, 57 minut a 57 sekund...
Vob Editem to demuxni napřed na Cell ID, než budeš vůbec pokračovat...stejně to ukazuje úplný hovadiny....