Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plasma TX-P50G10E Konci?

mph1 (689)|29.10.2009 08:31
Tak jsem si pred 14 dny, kdy konecne slusne klesla cena, objednal peclive vybranou TV: Panasonic P50G10E. Po dvou odkladech dodani mi dnes z e-shopu napsali:

Dobrý den,

bohužel dodavatel již tento tip TV vyřadil z nabídky. A dal nám to vědět až dnes ráno. Prosíme Vás tedy jestli by jste si nebybral jiný tip, popřípadě Vám můžeme doporučit podobnou TV.


Zaroven se na vetsine ostatnich e-shopu stava nedostupnou, zustavaji pouze skladovky za puvodni cenu 35990,- a vice.

Mate nekdo nejake zpravy, co se to deje? IMHO vynikajici TV stredni tridy, zadna rozumna nahrada - co to ma byt?
Hmm (1739)|29.10.2009 10:50
[quote=mph1;246015]Mate nekdo nejake zpravy, co se to deje? IMHO vynikajici TV stredni tridy, zadna rozumna nahrada - co to ma byt?[/quote]Zprávy nemám, ale on ten Sam PS50B650 nebude o tolik horší (pokud vůbec), design dle mého podstatně zajímavější a v multimedialitě jasný vítěz .....
Heartwork (2358)|29.10.2009 11:10
Všichni, co za něco stáli, již dávno skončili - zůstávají jen kur.y. :)
SPAWN (744)|29.10.2009 12:06
[quote=mph1;246015]Tak jsem si pred 14 dny, kdy konecne slusne klesla cena, objednal peclive vybranou TV: Panasonic P50G10E. Po dvou odkladech dodani mi dnes z e-shopu napsali:

Dobrý den,

bohužel dodavatel již tento tip TV vyřadil z nabídky. A dal nám to vědět až dnes ráno. Prosíme Vás tedy jestli by jste si nebybral jiný tip, popřípadě Vám můžeme doporučit podobnou TV.


Zaroven se na vetsine ostatnich e-shopu stava nedostupnou, zustavaji pouze skladovky za puvodni cenu 35990,- a vice.

Mate nekdo nejake zpravy, co se to deje? IMHO vynikajici TV stredni tridy, zadna rozumna nahrada - co to ma byt?[/quote]

Posilal si mail nebo volal na panasonic.cz? Jeste to udelaj s V10 a bude zle :-(
calgaryboy (294)|29.10.2009 12:10
Zajímavá informace. 50g10 vlastním a je to skutečně výtečná TV. Já za ni dal ještě mnohem více, v této době je to doslova výhodná koupě se vším všudy. 37 litrů cena v kameňácích je více než příznivá. Samsung 650ka přeci jenom pokulhává /spolehlivost,brum/.
mph1 (689)|29.10.2009 12:29
[quote=SPAWN;246038]Posilal si mail nebo volal na panasonic.cz?[/quote]Jj, mail, hned rano. Uvidime, co napisou.
tjurny (496)|29.10.2009 12:56
[quote=mph1;246042]Jj, mail, hned rano. Uvidime, co napisou.[/quote]

Ja bych to nevidel tak cerne, jestli jeden konci tak bude nastupce, A vetsinou ten nevej model prekona starsi. Treba vyresi nejakej ten problemek.
shark1 (44)|29.10.2009 15:11
a nebo, coz by byla dobra zprava (aspon pro me) ze na tuhle cenovou uroven zlevnej V radu...
pak uz bych se nerozmejslel ani vterinu...
mph1 (689)|29.10.2009 15:34
Jen jestli to neni tak, ze G10 V10ce "zbytecne" konkurovala, protoze hodne lidi uz si zaridilo sat jinak (vc. mne) a G10 jim staci. Tak ji stopli a V10 bude dal, kde je. A ja mam jit treba do pr... Sama :D

Na druhou stranu, pokud vytahnou z rukavu G10F ;) s opravami firmware a treba s vylepsenym user interfacem a s jeste nizsi spotrebou a za podobne penize jako G10 - zatleskal bych.
shark1 (44)|29.10.2009 15:53
mozny to je, ale v tom pripade si myslim, ze by cena urcite o neco klesla. u 50V sla nedavno dolu o 10k kc.

...a dej vedet co ti panasonic odpovi, teda pokud ti vubec odpovi...
calgaryboy (294)|29.10.2009 16:08
Třeba těch zásob i kdyby G10 končila bude dost. Ve všech elektrech ve svém okolí ji vidím a jde dle obcohdníků hodně na odbyt. Momentálně je to poměrem výkon/cena skutečně kauf jako prase. Viděl jsem vedle sebe srvonání loňské řady Panálu s letošní G10 neo pdp, puštěna HD smyčka Panasonic s fotbalem, filmy atd. a rozdíl nebetyčný. Hlavně v podání barev a černé. I po vypnutí má G10ka černou obrazovku, zatímco loňský model byl podáním obrazu a pak posléze i po vypnutí stále do šeda.
PaJaSoft (827)|29.10.2009 16:20
[quote=mph1;246068]Na druhou stranu, pokud vytahnou z rukavu G10F ;) s opravami firmware a treba s vylepsenym user interfacem a s jeste nizsi spotrebou a za podobne penize jako G10 - zatleskal bych.[/quote]

Srandisto - to nejsou opravy, to jsou nepodstatne benefity - viz jine vlakno, kde jsem zverejnil odpoved od technicke podpory Panasonic CR...
Hmm (1739)|29.10.2009 17:07
[quote=calgaryboy;246072]Třeba těch zásob i kdyby G10 končila bude dost. Ve všech elektrech ve svém okolí ji vidím a jde dle obcohdníků hodně na odbyt. Momentálně je to poměrem výkon/cena skutečně kauf jako prase. Viděl jsem vedle sebe srvonání loňské řady Panálu s letošní G10 neo pdp, puštěna HD smyčka Panasonic s fotbalem, filmy atd. a rozdíl nebetyčný. Hlavně v podání barev a černé. I po vypnutí má G10ka černou obrazovku, zatímco loňský model byl podáním obrazu a pak posléze i po vypnutí stále do šeda.[/quote]Tak předpokládám, že podle vypnuté TV se kvalita obrazu opravdu nehodnotí. Nicméně černá obrazovka možná opravdu vypadá lépe než šedá. Za zapnutého stavu by ale černá snad ani neměla být nějak viditelně lepší už od zběžného pohledu, loňské modely totiž byly za černou už tehdy hodnoceny jako excelentní (tak jakápak šedá) a ani letošní modely černosti KURA ještě nedosáhly. Samozřejmě to nastavení v prodejně mohlo být úmyslné, aby se zvýraznil kvalitativní skok (menší ve skutečnosti než dle nastavení) a více se nové modely prodávaly. A pokud Panák omezuje dodávky či výrobu G10 i kdyby jen v 50 palcích, pak asi opravdu proto, že prodeje V10 nejdou tak, jak si představovali. Tak raději stáhnou z logiky ceny méněziskový produkt. No uvidíme další vývoj....
calgaryboy (294)|29.10.2009 19:00
[quote=Hmm;246081]Tak předpokládám, že podle vypnuté TV se kvalita obrazu opravdu nehodnotí. Nicméně černá obrazovka možná opravdu vypadá lépe než šedá. Za zapnutého stavu by ale černá snad ani neměla být nějak viditelně lepší už od zběžného pohledu, loňské modely totiž byly za černou už tehdy hodnoceny jako excelentní (tak jakápak šedá) a ani letošní modely černosti KURA ještě nedosáhly. Samozřejmě to nastavení v prodejně mohlo být úmyslné, aby se zvýraznil kvalitativní skok (menší ve skutečnosti než dle nastavení) a více se nové modely prodávaly. A pokud Panák omezuje dodávky či výrobu G10 i kdyby jen v 50 palcích, pak asi opravdu proto, že prodeje V10 nejdou tak, jak si představovali. Tak raději stáhnou z logiky ceny méněziskový produkt. No uvidíme další vývoj....[/quote]

Rozdíl v černé mezi letošním panelem neo pdp a loňskými modely je více než znatelný. Vidí to i slepec.Zajdi do elektra a porovnávej. Oči mi ještě slouží dobře.......
Hmm (1739)|29.10.2009 20:21
[quote=calgaryboy;246095]Rozdíl v černé mezi letošním panelem neo pdp a loňskými modely je více než znatelný. Vidí to i slepec.Zajdi do elektra a porovnávej. Oči mi ještě slouží dobře.......[/quote]A určitě sis hrál s nastaveními a na loňských modelech šla nastavit jen šedá, co? Inu ti testeři tomu asi na rozdíl od Tebe vůbec nerozumějí a proto dávali loňským Panaplazmách hodnocení typu Black Level - Excellent (třeba i Vincent Teoh na HDTVtestu) a píšou jen o malém zlepšení (pokud vůbec).
jarino1978 (8045)|29.10.2009 20:40
[quote=calgaryboy;246095]Rozdíl v černé mezi letošním panelem neo pdp a loňskými modely je více než znatelný. Vidí to i slepec.Zajdi do elektra a porovnávej. Oči mi ještě slouží dobře.......[/quote]

- slepý som neni, ale rozdiel si môžeš nasimulovať aký chceš. Podľa toho, ktorý model chceš rýchlejšie predať. Budúcoročné modely budú mať ešte černejšiu čiernu, tie budúce od budúcich ešte černejšiu farbu a tak dokola ?
- chlape, preboha už používaj hlavu...
miro333 (716)|30.10.2009 03:00
jarino a prečo si si ty kupoval vo svojej dobe jednu z tých drahších tv? veď podľa tvojej teórie stačí kúpiť lacnú telku a ona tá čierna sa už doma nastaví...
nezdá sa ti, že každý panel má nejaké tie vlastnosti a hranice za ktoré sa nedá dostať a prachsprostá konkurencia núti firmy postupne posúvať tieto hranice, lebo podiel na trhu? alebo si myslíš, že panasonic vyvinul nejaký panel pred iks rokmi a doteraz žije len z neho a postupne len "nastavoval potenciometre"?
budúce modely budú mať ešte čiernejšiu čiernu, to je fakt, lebo kuro od pioneera je takú mal, ale bola za príliš vysokú cenu, ktorú musí panasonic stlačiť do komerčných medzí. za rok-dva sa mu to podarí, to mi ver a tie telky nebudú stáť tri tisícky...
pokiaľ je pravda, že prebral vývoj pd-čiek od pioneeru, vlastne ani nemusí investovať do panelov ale len do marketingu.
emkaa (105)|30.10.2009 08:49
[quote=miro333;246152]jarino a prečo si si ty kupoval vo svojej dobe jednu z tých drahších tv? veď podľa tvojej teórie stačí kúpiť lacnú telku a ona tá čierna sa už doma nastaví...
nezdá sa ti, že každý panel má nejaké tie vlastnosti a hranice za ktoré sa nedá dostať a prachsprostá konkurencia núti firmy postupne posúvať tieto hranice, lebo podiel na trhu? alebo si myslíš, že panasonic vyvinul nejaký panel pred iks rokmi a doteraz žije len z neho a postupne len "nastavoval potenciometre"?
budúce modely budú mať ešte čiernejšiu čiernu, to je fakt, lebo kuro od pioneera je takú mal, ale bola za príliš vysokú cenu, ktorú musí panasonic stlačiť do komerčných medzí. za rok-dva sa mu to podarí, to mi ver a tie telky nebudú stáť tri tisícky...
pokiaľ je pravda, že prebral vývoj pd-čiek od pioneeru, vlastne ani nemusí investovať do panelov ale len do marketingu.[/quote]
No jarino myslim spravne narazi na to jak vyrobci vzdy brutalne zvelicujou prinosy nove rady. Zdravy rozum rika, ze to tak nebude, pokud by to byla pravda tak po peti letech vyvoje mame temer dokonale televize. Coz pri vsi ucte G10 neni.
Jinak tvrdit, ze G10 je ve vypnutem stavu cerna je dost odvazne. Leda ve tme, ale tam je cerne vsechno :-)
jarino1978 (8045)|30.10.2009 09:28
[quote=miro333;246152]jarino a prečo si si ty kupoval vo svojej dobe jednu z tých drahších tv? veď podľa tvojej teórie stačí kúpiť lacnú telku a ona tá čierna sa už doma nastaví...
budúce modely budú mať ešte čiernejšiu čiernu, to je fakt, lebo kuro od pioneera je takú mal, ale bola za príliš vysokú cenu, ktorú musí panasonic stlačiť do komerčných medzí. [/quote]

- mne je osobne jedno, či za budúcu telku znova vysolím 100 litrov, pokiaľ bude za to stáť, neriešim to...
- Ja počúvam už najmenej 4 roky od panasonicu, že toto a toto, o rok to počujem znova presne to isté. Čiže rok dozadu klamali, klamú aj teraz a klamať aj budú.. Ofajčiť nech sa nechajú druhí...
- hodnoty čiernej, ktoré sú momentálne na trhu LCD/PDP už nemá zmysel riešiť, v reále je to totižto nepostrehnuteľné. Ale bláboly sú to stále pekné...

[quote=emkaa;246163]No jarino myslim spravne narazi na to jak vyrobci vzdy brutalne zvelicujou prinosy nove rady. Zdravy rozum rika, ze to tak nebude, pokud by to byla pravda tak po peti letech vyvoje mame temer dokonale televize. [/quote]

- presne tak...
- aj momentálne, keď vidím reklamu na panasonic ( zelená tenisová loptička = 600 Hz režim ) sa výrobca snaží podsunúť tým smerom, že čím viac Hz, tým ostrejší pohyb. Blbosť hodná toho výrobcu...Naviac pri PDP je tento režim z veľkej časti na niečo INÉ... Žiaden menej ostrý pohyb nesledujem ani pri tom mojom deduškovi Samsungu, takže by som najradšej išiel za tým, čo navrhol tú idiotskú reklamu s tým, že nech mi dokáže rozdiel z tej reklamy na mojom TV a na NEO PDP.
- už dnes mi mal mať podľa PR Panasonic modré z neba...Aspoň podľa PR...
rampion11 (131)|30.10.2009 10:40
[quote=jarino1978;246174]- mne je osobne jedno, či za budúcu telku znova vysolím 100 litrov, pokiaľ bude za to stáť, neriešim to...
- Ja počúvam už najmenej 4 roky od panasonicu, že toto a toto, o rok to počujem znova presne to isté. Čiže rok dozadu klamali, klamú aj teraz a klamať aj budú.. Ofajčiť nech sa nechajú druhí...
- hodnoty čiernej, ktoré sú momentálne na trhu LCD/PDP už nemá zmysel riešiť, v reále je to totižto nepostrehnuteľné. Ale bláboly sú to stále pekné...



- presne tak...
- aj momentálne, keď vidím reklamu na panasonic ( zelená tenisová loptička = 600 Hz režim ) sa výrobca snaží podsunúť tým smerom, že čím viac Hz, tým ostrejší pohyb. Blbosť hodná toho výrobcu...Naviac pri PDP je tento režim z veľkej časti na niečo INÉ... Žiaden menej ostrý pohyb nesledujem ani pri tom mojom deduškovi Samsungu, takže by som najradšej išiel za tým, čo navrhol tú idiotskú reklamu s tým, že nech mi dokáže rozdiel z tej reklamy na mojom TV a na NEO PDP.
- už dnes mi mal mať podľa PR Panasonic modré z neba...Aspoň podľa PR...[/quote]


V podstatě máš pravdu, jen dle mého názoru, co se týče PR, můžeš za Pana klidně dosadit i Samsung, Sony, Philips, LG.... Je nesmyslné stát na jedné straně barikády a házet špínu jen na druhou stranu, protože jsem odpůrce/zastánce konkrétní značky, je třeba si uvědomit, že tímto způsobem fungují všichni, že nějaký ten týden reklama prodává, i s těmi blbostmi, které ji provázejí. A stejně jako u pracích prášků je každý rok bílá bělejší /byť již byla dokonale bílá před dvaceti rokmi/, tak i u TV je černá každým rokem černější a my s údivem zjišťujeme, že ta barva, kterou jsme považovali za černou byla ve skutečnosti šedá:)
jarino1978 (8045)|30.10.2009 12:22
[quote=rampion11;246182]V podstatě máš pravdu, jen dle mého názoru, co se týče PR, můžeš za Pana klidně dosadit i Samsung, Sony, Philips, LG.... [/quote]

- to je jeasné , každá PR má za úlohu verbovať zákazníkov. Akurát u toho Panasonicu sú to neustále drísty, kdežto u iných som ich tak nepostrehol zreteľne a často.
rampion11 (131)|30.10.2009 13:18
[quote=jarino1978;246193]- to je jeasné , každá PR má za úlohu verbovať zákazníkov. Akurát u toho Panasonicu sú to neustále drísty, kdežto u iných som ich tak nepostrehol zreteľne a často.[/quote]

Holt, někdo musí být nejlepší:)
calgaryboy (294)|30.10.2009 13:38
[quote=jarino1978;246108]- slepý som neni, ale rozdiel si môžeš nasimulovať aký chceš. Podľa toho, ktorý model chceš rýchlejšie predať. Budúcoročné modely budú mať ešte černejšiu čiernu, tie budúce od budúcich ešte černejšiu farbu a tak dokola ?
- chlape, preboha už používaj hlavu...[/quote]

Já na rozdíl od Tebe jsem sám byl majitelem dřívější řady Panasonicu. A rozdíl mezi plazmou koupenou 2007 /můj první typ/ a současnou G10kou je nebetyčný. Hlavně v podání oné černé a v živějším podání barev. Vlastní oči, vlastní zklušenost. Tady skutečně nepotřebuju, aby mě někdo poučoval, to jsem sám doma viděl, zřel, pozoroval. Stejně tak loňské typy jsou i s nej nastavením pořád šedivější než panel neo pdp. Tady skutečně opět nepotřebuju tvůj názor. To je prostě fakt. Ty jsi Jaryne skutečně cip ako hovado :-) Ty máš neustále něco naštudované, a tam psali to, a tam zase ono, a Panasonic stojí za hovno, neo pdp stojí za hovno, každé druhé logo je absolutný NEO PDP KILLER!!!Musím říct, že tvůj výraz neo pdp killer mě baví už několik měsíců od doby co jsem ho tady poprvé četl. To je snad jediná věc, za kterou ti tleskám, protože tak "dramatický pojem" jsem tu ještě od nikoho neviděl:-)))))))))))))))))))). Představ si, že mi teď jede hoooodně často Eurosport HD, který mám puštěný jako kulisu, když si hraji s mojí dcerunkou a nic se člověče nekoná. NEO PDP ABSOLUT MEGA KILLER logo asi neúčinkuje či co. Pořád nic :-)

Užívej si své TV a debatu o plazmách přenech prosím nám plazmistům, najdi si sekci LCD tv a tam se můžeš vysoplit. Já za celou dobu co jsem na tomto fóru neměl ani 1x potřebu vlézt někam do vlákna o lcd. A víš proč? Protože mě to prostě nezajímá a nebudu tam nikomu vnucovat své pravdy. Protože každý určitě pro něj moc dobře ví, proč si koupil to či ono. To že se neustále steleš do debat o plazmách a sám jsi zastáncem lcdčka také o něčem svědčí. Já jsem zastáncem plazmy a do debat o lcdčkách jsme ještě nikdy ani nenahlídnul, protože to jde prostě mimo mě. Zkus se tím řídit také a bude od Tebe pokoj.

Pokud je 1978 v tvém nicku jako rok Tvého narození, tak ti můžu říct, že za takové vrstevníky se stydím.
shark1 (44)|30.10.2009 16:06
se nam to tadu trochu zvrtlo...;-)...nicmene co panasonic ? uz odpovedel jak to je s g10 ?
SPAWN (744)|30.10.2009 17:12
[quote=jarino1978;246193]- to je jeasné , každá PR má za úlohu verbovať zákazníkov. Akurát u toho Panasonicu sú to neustále drísty, kdežto u iných som ich tak nepostrehol zreteľne a často.[/quote]

Nevim jak Ty, ale ten duhovy ptak co vyleta z led tv, mne osobne uz zacina srad. :D Kezby realita led tv bylo opravdu takova jako na obycejne SD MPEG-2 CRT TV:D

P.S: a to nepocitam SAT TV!!!

Zato Nadala na black kurtu jsem videl tak cca. 2x za 11 mesicu!

Zajimave: CT1 - Samsung(archiv CT), Nova - Panasonic.(archiv TN,atd...).
mph1 (689)|30.10.2009 19:17
[quote=shark1;246238]...nicmene co panasonic ? uz odpovedel jak to je s g10 ?[/quote]Nee, takze asi az po nedeli.
jarino1978 (8045)|30.10.2009 19:40
[quote=calgaryboy;246210]Já na rozdíl od Tebe jsem sám byl majitelem dřívější řady Panasonicu. A rozdíl mezi plazmou koupenou 2007 /můj první typ/ a současnou G10kou je nebetyčný. Hlavně v podání oné černé a v živějším podání barev..[/quote]

- no vida....neviem, či si sledoval toto fórum v roku 2007, ale ja áno. A keďže mám dobrú pamäť, pamätám si na to, ako každý plazmofil hrdinsky vychvaľoval PDP kvôli neskutočnej čiernej. Takže to bola podľa Teba šedá....

[quote=calgaryboy;246210]
Představ si, že mi teď jede hoooodně často Eurosport HD, který mám puštěný jako kulisu, když si hraji s mojí dcerunkou a nic se člověče nekoná. NEO PDP ABSOLUT MEGA KILLER logo asi neúčinkuje či co. Pořád nic :-)..[/quote]

- v inom threade o NEO PDP už viacerí priznali to, že NEO PDP trpí vypaľovaním ( ARD/ESP/Servus TV, OSD ). Týmto sa ale neposmievam, ani PDP nehaním, ale človek, ktorý má v tom jasno ( Ty si to žiaľ neni ), vie, ako funguje PDP panel. To neoklameš už len z toho triviálneho základu.
- Ešte raz, PDP nehaním, PDP uznávam ako jednu z HD zobrazovacích technológií. BODKA.

[quote=calgaryboy;246210]
Užívej si své TV a debatu o plazmách přenech prosím nám plazmistům, najdi si sekci LCD tv a tam se můžeš vysoplit. Já za celou dobu co jsem na tomto fóru neměl ani 1x potřebu vlézt někam do vlákna o lcd. A víš proč? Protože mě to prostě nezajímá a nebudu tam nikomu vnucovat své pravdy. .:-)..[/quote]

- vleziem si kde chcem, kedy chcem. Zmier sa s tým... Pretože elektronika je môj koníček už veľmi dávno, zaujíma ma všetko...
- pokiaľ nechodíš medzi LCD thready, to je Tvoj problém a Tvoja chyba. Uprene hľadieť na jednu technológiu je len optický klam...

[quote=calgaryboy;246210]
Pokud je 1978 v tvém nicku jako rok Tvého narození, tak ti můžu říct, že za takové vrstevníky se stydím.[/quote]

- áno, ten rok = rok môjho narodenia.

[quote=SPAWN;246243]Nevim jak Ty, ale ten duhovy ptak co vyleta z led tv, mne osobne uz zacina srad. :D Kezby realita led tv bylo opravdu takova jako na obycejne SD MPEG-2 CRT TV:D .[/quote]

- kamarát môj, máš pravdu. CRT TV museli žiaľbohu ustúpiť. Žial, dnes už spomínam na kvalitný obraz SD už len v spálni.
jarino1978 (8045)|30.10.2009 19:44
[quote=shark1;246238]se nam to tadu trochu zvrtlo...;-)...nicmene co panasonic ? uz odpovedel jak to je s g10 ?[/quote]

u nás je stále skladom a nie je problém ju dodávať aj naďalej. Tento týždeň sme objednávali 4 ks do Košíc, bez problémov. Kolegovi, čo prevádzkuje e-shop zatiaľ žiadne vyjadrenie od Panasonicu neprišlo.
A vôbec, je to pravdivá informácia ?
nksh (116)|30.10.2009 20:20
Důvod proč nejsou může být třeba vysoká poptávka na západ od nás. Loni to tak s některými modely bylo. Přece jenom těch pár kusů co se u nás prodá Panasonic asi nevytrhne :)
SPAWN (744)|30.10.2009 20:36
[quote]- v inom threade o NEO PDP už viacerí priznali to, že NEO PDP trpí vypaľovaním ( ARD/ESP/Servus TV, OSD ). Týmto sa ale neposmievam, ani PDP nehaním, ale človek, ktorý má v tom jasno ( Ty si to žiaľ neni ), vie, ako funguje PDP panel. To neoklameš už len z toho triviálneho základu.
- Ešte raz, PDP nehaním, PDP uznávam ako jednu z HD zobrazovacích technológií. BODKA.[/quote]

Tento rok na jednom foru, myslim ze to byl model NEO PDP G15. Po dobu 24 hodiny byly pusteny webove stranky a nic ne nevypalilo. Muzes mi to nejak objasnit? Ze by to bylo tim ze to pdp bylo zahoreno? Coz normalni majtel doma neprovede a pak svou TV pujci nekomu z rodiny a nasleduje jiz zmineny nesvar.
jarino1978 (8045)|30.10.2009 20:41
[quote=SPAWN;246278]Coz normalni majtel doma neprovede a pak svou TV pujci nekomu z rodiny a nasleduje jiz zmineny nesvar.[/quote]

- týmto by som to nevidel
- ale o tomto sú tu dôkazy : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21587
SPAWN (744)|30.10.2009 20:56
[quote=jarino1978;246280]- týmto by som to nevidel
- ale o tomto sú tu dôkazy : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21587[/quote]

No je to je jen ''image retention'' a ne trvale FULL BURN!!!
P.S: uz aby tu byl OLED,SED, LASER nebo neco lepsiho. :D

Zdroj AV FORUM:
myslel jsem si, ze to je uz "hudba minulosti' to propalovani obrazu ... proto me prekvapilo upozorneni v manualu k TV Samsung LE32B450, kde se pise:

Opatření při zobrazení statického obrazu
Statický obraz může způsobit trvalé poškození obrazovky televizoru

* Neponechávejte statický nebo částečně statický obraz na panelu LCD po dobu delší než 2 hodiny, mohlo by dojít ke zhoršení
obrazu. Toto zhoršení obrazovky se také označuje jako “vypálení obrazovky”. Abyste zhoršení obrazu předešli, snižte při
zobrazení statického obrazu nastavení jasu a kontrastu.
* Sledování televizoru LCD při formátu zobrazení 4:3 po dlouhou dobu může na pravém a levém okraji a ve
středu obrazovky zanechat stopy po okrajích způsobené rozdíly ve vyzařování světla. Podobný efekt může
na obrazovce zanechat přehrávání DVD nebo používání herní konzole. Na poškození způsobené výše
uvedeným efektem se nevztahuje záruka.
* Zobrazení statického obrazu z videoher a PC po delší dobu může způsobit částečné falešné obrazy. Tomuto efektu lze
předejít snížením ‚jasu‘ a ‚kontrastu‘ při zobrazování statického obrazu.



jedná se mi hlavně o zobrazení 4:3 signálu na této TV, bez deformace samozřejmě = s pruhy na bocích obrazu, třeba i přes 2 hodiny najednou.... hrozí něco? Nebo toto můžeme provozovat bez problému v dnešní době? ... :) ...
Heartwork (2358)|31.10.2009 00:49
[quote=SPAWN;246283]Zdroj AV FORUM:
myslel jsem si, ze to je uz "hudba minulosti' to propalovani obrazu ... proto me prekvapilo upozorneni v manualu k TV Samsung LE32B450, kde se pise:

Opatření při zobrazení statického obrazu
Statický obraz může způsobit trvalé poškození obrazovky televizoru

* Neponechávejte statický nebo částečně statický obraz na panelu LCD po dobu delší než 2 hodiny, mohlo by dojít ke zhoršení
obrazu. Toto zhoršení obrazovky se také označuje jako “vypálení obrazovky”. Abyste zhoršení obrazu předešli, snižte při
zobrazení statického obrazu nastavení jasu a kontrastu.
* Sledování televizoru LCD při formátu zobrazení 4:3 po dlouhou dobu může na pravém a levém okraji a ve
středu obrazovky zanechat stopy po okrajích způsobené rozdíly ve vyzařování světla. Podobný efekt může
na obrazovce zanechat přehrávání DVD nebo používání herní konzole. Na poškození způsobené výše
uvedeným efektem se nevztahuje záruka.
* Zobrazení statického obrazu z videoher a PC po delší dobu může způsobit částečné falešné obrazy. Tomuto efektu lze
předejít snížením ‚jasu‘ a ‚kontrastu‘ při zobrazování statického obrazu.
[/quote]

To tam zapomněli z návodu pro plazmu (v rámci optimalizace nákladů), ale spíš ze solidarity. :-D
mph1 (689)|31.10.2009 05:29
[quote=Heartwork;246301]To tam zapomněli z návodu pro plazmu (v rámci optimalizace nákladů), ale spíš ze solidarity. :-D[/quote]Ne, to jen Samsung konecne priznal, ze i LCD se da vypalit :-D. Odtedka to budou mit vsechny manualy k LCD :D

Jinak k tematu, co se tyka dostupnosti P50G10E: Pokud by to bylo docasne nedostupne, nepsali by mi, ze ji dodavatel vyradil za nabidky, ne? A ostatni shopy postupne meni dostupnost na "Na dotaz", nebo "Kontaktujte..." (a to napr. i v Datartu), coz pro mne obvykle znamena, ze netusi kdy, a zda vubec jeste budou. Proto jsem tohle tema zalozil.

To, ze se jeste na Slovensku a jinde daji z velkoskladu objednat chapu - proste maji zasoby. Ona se i v Cechach da koupit, ale pred 14 dny doslo ke zlevneni na cca 33-34k, a pak se zacaly dit tyhle veci. Vcetne toho, ze nekde je i "uvedena cena plati do vyprodani zasob" - IMHO klasicky vyprodej. Ale proc se vyprodava letosni model, s vynikajicimi referencemi, 2 mesice pred Vanoci - tomu nerozumim.

Skoda, ze tu neni nikdo, kdo by videl hloubeji a mohl to vysvetlit bez spekulaci. No, pockam na ten Pana Support...
mph1 (689)|31.10.2009 05:32
[quote=SPAWN;246283]No je to je jen ''image retention'' a ne trvale FULL BURN!!![/quote]Ano, to je klasicka manipulace - nekdo popise ukazkove IR, coz je znama a relativne neskodna vlastnost PDP a nekdo jiny z toho ihned udela Burn-In a uz to vsude uvadi jako dukaz.
emkaa (105)|31.10.2009 08:57
[quote=SPAWN;246278]Tento rok na jednom foru, myslim ze to byl model NEO PDP G15. Po dobu 24 hodiny byly pusteny webove stranky a nic ne nevypalilo. Muzes mi to nejak objasnit? Ze by to bylo tim ze to pdp bylo zahoreno? Coz normalni majtel doma neprovede a pak svou TV pujci nekomu z rodiny a nasleduje jiz zmineny nesvar.[/quote]
To by me zajimal odkaz. Znam jen test z digitalversus a tam si "dovolili" pouze jednu hodinu :-)
emkaa (105)|31.10.2009 09:05
[quote=jarino1978;246280]- týmto by som to nevidel
- ale o tomto sú tu dôkazy : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21587[/quote]
Musis cist vic nez jen zavadejici nadpis. To je docasna IR a skoro si myslim, ze ani to ne, protoze to je videt pouze na uplne tmavym obraze, zatimco lidi co si stezovali na IR, to pak meli vypaleny i ve svetlych mistech. Tam se mi to nepodarilo pozorovat, a to jsem se docela snazil.
Pokud by tohle byl nejvetsi problem plazmy, tak uz jsou LCD mrtvy davno :-)
calgaryboy (294)|31.10.2009 10:18
Jaryne,jaryne, ty tomu dáváš na frak :-) Na to, že je elektronika už x let tvým koníčkem, máš neuvěřitelné mezery. Image retention skutečně není problém a ty budeš pořád dávat odkazy, recyklovat 100let staré názory a kecat prostě pitchoviny. Jsou tu na fóru tací, kteří nad Tebou zlomili hůl, já to udělal už dávno, včera jsem ti dal ještě jednu šanci, al už i ta je zbytečná. Jsi pod moji úroveň a máš obrovské mezery, až si je doplníš, můžeš se mnou diskutovat. Od teď na Tebe píšu jen "NO COMMENT".
jarino1978 (8045)|31.10.2009 10:58
[quote=emkaa;246315]Musis cist vic nez jen zavadejici nadpis. To je docasna IR a skoro si myslim, ze ani to ne, protoze to je videt pouze na uplne tmavym obraze, zatimco lidi co si stezovali na IR, to pak meli vypaleny i ve svetlych mistech. [/quote]

- ten thread mám prečítaný, o tom pokoj.... PDP alebo NEO PDP alebo ešte ako sa to bude volať do budúcnosti, je totálne jedno. Je to stále a bude to stále PDP. Čiže kto tvrdí, že NEO PDP netrpí a nikdy nebude trpieť IR ( dočasné ), alebo BURN-IN ( trvalé ), je obyčajný hlupák ( a to som veľmi jemne napísal ). Je to plazma, ako všetky dokopy, novšie modely to klamú len SW utilitami, ničím iným sa to oklamať NEDÁ ! Nikto a nikdy sa v prípade PDP nemôže vyhnúť ani jednému z nich. To sa vôbec nedá a kto tvrdí opak, nech si aspoň naštuduje spôsob a princíp výroby PDP panelov.
V reále je skôr otázka, ako často, ako zreteľne sa objavuje u PDP IR a či vôbec a za akých podmienok to schytí BURN IN. Reálne sú obe možnosti.

PS : Chlapci, treba brať veci reálne a nie tak, či sa Vám to páči, alebo nie.

[quote=calgaryboy;246321]Jaryne,jaryne, ty tomu dáváš na frak :-) Na to, že je elektronika už x let tvým koníčkem, máš neuvěřitelné mezery. Image retention skutečně není problém a ty budeš pořád dávat odkazy, recyklovat 100let staré názory a kecat prostě pitchoviny. [/quote]

- ako vidím podľa Tvojich reputačných bodov, tú povestnú palicu nad Tebou zlomili viacerí :-(((:-(((:-(((
- na základe toho, že si môžem dovoliť o sebe napísať bez samochvály to, že mám určité skúsenosti, tak keď už podľa Teba nič iné, tak som sa aspoň naučil oddelovať ilúzie od reality. V elektronike to platí dvojnásobne. Nie som typ "Hulána", ktorý sa bije do pŕs za LCD alebo PDP. Snažím sa vidieť svet reálnymi očami a nie ružovými, ako TY. Ty si ten typický príklad "Hulána", ktorý tvrdí :
- je to najlepšia TV na svete
- má najlepšiu čiernu na svete
- čiernu má lepšie preto, lebo vo vypnutom stave je panel TV čiernejší, ako ten druhý...
- nemaže pohyby
- neexistuje IR

Podľa Teba je samozrejme Svätý grál to, čo si si kúpil. A potom to aj tak vyzerá s Tebou. Takže chlape, dole tie ružové okuliare.
calgaryboy (294)|31.10.2009 11:00
[quote=jarino1978;246327]- ten thread mám prečítaný, o tom pokoj.... PDP alebo NEO PDP alebo ešte ako sa to bude volať do budúcnosti, je totálne jedno. Je to stále a bude to stále PDP. Čiže kto tvrdí, že NEO PDP netrpí a nikdy nebude trpieť IR ( dočasné ), alebo BURN-IN ( trvalé ), je obyčajný hlupák ( a to som veľmi jemne napísal ). Je to plazma, ako všetky dokopy, novšie modely to klamú len SW utilitami, ničím iným sa to oklamať NEDÁ ! Nikto a nikdy sa v prípade PDP nemôže vyhnúť ani jednému z nich. To sa vôbec nedá a kto tvrdí opak, nech si aspoň naštuduje spôsob a princíp výroby PDP panelov.
V reále je skôr otázka, ako často, ako zreteľne sa objavuje u PDP IR a či vôbec a za akých podmienok to schytí BURN IN. Reálne sú obe možnosti.

PS : Chlapci, treba brať veci reálne a nie tak, či sa Vám to páči, alebo nie.



- ako vidím podľa Tvojich reputačných bodov, tú povestnú palicu nad Tebou zlomili viacerí :-(((:-(((:-(((
- na základe toho, že si môžem dovoliť o sebe napísať bez samochvály to, že mám určité skúsenosti, tak keď už podľa Teba nič iné, tak som sa aspoň naučil oddelovať ilúzie od reality. V elektronike to platí dvojnásobne. Nie som typ "Hulána", ktorý sa bije do pŕs za LCD alebo PDP. Snažím sa vidieť svet reálnymi očami a nie ružovými, ako TY. Ty si ten typický príklad "Hulána", ktorý tvrdí :
- je to najlepšia TV na svete
- má najlepšiu čiernu na svete
- čiernu má lepšie preto, lebo vo vypnutom stave je panel TV čiernejší, ako ten druhý...
- nemaže pohyby
- neexistuje IR

Podľa Teba je samozrejme Svätý grál to, čo si si kúpil. A potom to aj tak vyzerá s Tebou. Takže chlape, dole tie ružové okuliare.[/quote]

Nejhorší je srážka s blbem :-) No comment :-)
calgaryboy (294)|31.10.2009 11:15
Tak jsem prostudoval nastavení profilu a zjistil, že je tu k dispozici výtečná služba ignorovat uživatele. Zadal jsem NEO PDP KILLERa jaryna a hotovo :-) Už ani nevidím co píše. Skvělá fce, poprvé ji tedy používám na NEO PDP killera :-)
SPAWN (744)|31.10.2009 11:46
[quote=jarino1978;246327]- ten thread mám prečítaný, o tom pokoj.... PDP alebo NEO PDP alebo ešte ako sa to bude volať do budúcnosti, je totálne jedno. Je to stále a bude to stále PDP. Čiže kto tvrdí, že NEO PDP netrpí a nikdy nebude trpieť IR ( dočasné ), alebo BURN-IN ( trvalé ), je obyčajný hlupák ( a to som veľmi jemne napísal ). Je to plazma, ako všetky dokopy, novšie modely to klamú len SW utilitami, ničím iným sa to oklamať NEDÁ ! Nikto a nikdy sa v prípade PDP nemôže vyhnúť ani jednému z nich. To sa vôbec nedá a kto tvrdí opak, nech si aspoň naštuduje spôsob a princíp výroby PDP panelov.
V reále je skôr otázka, ako často, ako zreteľne sa objavuje u PDP IR a či vôbec a za akých podmienok to schytí BURN IN. Reálne sú obe možnosti.

PS : Chlapci, treba brať veci reálne a nie tak, či sa Vám to páči, alebo nie.



- ako vidím podľa Tvojich reputačných bodov, tú povestnú palicu nad Tebou zlomili viacerí :-(((:-(((:-(((
- na základe toho, že si môžem dovoliť o sebe napísať bez samochvály to, že mám určité skúsenosti, tak keď už podľa Teba nič iné, tak som sa aspoň naučil oddelovať ilúzie od reality. V elektronike to platí dvojnásobne. Nie som typ "Hulána", ktorý sa bije do pŕs za LCD alebo PDP. Snažím sa vidieť svet reálnymi očami a nie ružovými, ako TY. Ty si ten typický príklad "Hulána", ktorý tvrdí :
- je to najlepšia TV na svete
- má najlepšiu čiernu na svete
- čiernu má lepšie preto, lebo vo vypnutom stave je panel TV čiernejší, ako ten druhý...
- nemaže pohyby
- neexistuje IR

Podľa Teba je samozrejme Svätý grál to, čo si si kúpil. A potom to aj tak vyzerá s Tebou. Takže chlape, dole tie ružové okuliare.[/quote]

Do budoucna rok 2010 se bude jmenovat NEO PDP ECO 3D. Musim reagovat na to ze LCD ma mene problemu jako PDP. Neni to pravda, protoze to stejne by se dalo rict o LCD ze se jen zlepsuje SW a trochu i HW ale jinak to je porad jen stare LCD!! Ty neduhy co ma LCD technologie taky jich neni zrovna malo napr. trhani obrazu (5m/s), pozorovaci uhel, vadne body. Rad sleduji fotbal hlavne zahranicni ligy PL, SL, IL. Na nasi Gambrinus ligu staci LCD protoze tam nevidim ty neduhy co ma LCD. Zadne rychle pohyby(trhani obrazu) a prace s micem.:D A co pak hokej a akni filmy. A co jsme videl testy z D TEST na LED TV tak to taky neni zadna slava a to si pak ma normlani clovek co se nezajima o nove technologie a jeste bez internetu dnes vybrat? A prodavaci? To je dalsi kapitola sama o sobe. :D
jarino1978 (8045)|31.10.2009 11:55
[quote=SPAWN;246335]Do budoucna rok 2010 se bude jmenovat NEO PDP ECO 3D. Musim reagovat na to ze LCD ma mene problemu jako PDP. Neni to pravda, protoze to stejne by se dalo rict o LCD ze se jen zlepsuje SW a trochu i HW ale jinak to je porad jen stare LCD!! Ty neduhy co ma LCD technologie taky jich neni zrovna malo napr. trhani obrazu (5m/s), pozorovaci uhel, vadne body. Rad sleduji fotbal hlavne zahranicni ligy PL, SL, IL. Na nasi Gambrinus ligu staci LCD protoze tam nevidim ty neduhy co ma LCD. Zadne rychle pohyby(trhani obrazu) a prace s micem.:D A co pak hokej a akni filmy. A co jsme videl testy z D TEST na LED TV tak to taky neni zadna slava a to si pak ma normlani clovek co se nezajima o nove technologie a jeste bez internetu dnes vybrat? A prodavaci? To je dalsi kapitola sama o sobe. :D[/quote]

-každá technológia má svoje limity a tak to tak aj vždy bude. Platí to aj v prípade LCD, platilo to aj v prípade CRT, platiť do aj bude aj v prípade OLED ( ktorý pravdepodobne už nikdy nepríde ). Jednoducho nič nie je bez limitov.
- ináč pozor na to, LED TV nie je samostatná technológia, je to stále LCD.
- web v kúpe TV len pomáha, pre niekoho je to rozhodujúce, pre mňa je to len osobný kontakt s vybranými modelmi. Web by mal slúžiť podľa mňa len na hrubé oddelenie dobrých a zlých a na tie "mravenčie" rozdiely, osobný kontakt. Neviem, ako môže niekto kúpiť TV len za základe informácií z webu... To je pre mňa nepochopiteľné.
jarino1978 (8045)|31.10.2009 11:56
[quote=calgaryboy;246328]Nejhorší je srážka s blbem :-) No comment :-)[/quote]

Aspoň v tomto máš pravdu !
SPAWN (744)|31.10.2009 12:24
[quote=jarino1978;246337]-každá technológia má svoje limity a tak to tak aj vždy bude. Platí to aj v prípade LCD, platilo to aj v prípade CRT, platiť do aj bude aj v prípade OLED ( ktorý pravdepodobne už nikdy nepríde ). Jednoducho nič nie je bez limitov.
- ináč pozor na to, LED TV nie je samostatná technológia, je to stále LCD.
- web v kúpe TV len pomáha, pre niekoho je to rozhodujúce, pre mňa je to len osobný kontakt s vybranými modelmi. Web by mal slúžiť podľa mňa len na hrubé oddelenie dobrých a zlých a na tie "mravenčie" rozdiely, osobný kontakt. Neviem, ako môže niekto kúpiť TV len za základe informácií z webu... To je pre mňa nepochopiteľné.[/quote]

V tom mas naprostou pravdu!! Ja sel poprve do LCD ale pak jsme videl na vlastni oci PDP a bylo to opravdu krasny zitek. V Brne jsme videl PDP Samsun serie 6 a mela pro mne lepsi obraz nez-li LCD LED TV Samsung. Ale vsechno zalezi na kvalite zdroje to je mi jasne. Ja jsem jiz od roku 1995 verny DVB-S(lepsi datovy tok), takze nejake DVB-T mi je ukradeny. Dnes vlastnim DVB-S s MPEG-2 a rozdil mezi DVB-T je poznat napr. ARD,ZDF,VOX, atd. A to kdyz si vzpomenu kdyz jsme pred rokem sledoval premiere.de.

To by ses osobne divil, jak nekteri lidi dokazou uvazovat a vyberou TV jen podle toho co je na webu. A pak se hodne divi co maj doma za zazrak moderni techniky.:D
jarino1978 (8045)|31.10.2009 12:39
[quote=SPAWN;246339]V Brne jsme videl PDP Samsun serie 6 a mela pro mne lepsi obraz nez-li LCD LED TV Samsung. Ale vsechno zalezi na kvalite zdroje to je mi jasne. Ja jsem jiz od roku 1995 verny DVB-S(lepsi datovy tok), takze nejake DVB-T mi je ukradeny. Dnes vlastnim DVB-S s MPEG-2 a rozdil mezi DVB-T je poznat napr. ARD,ZDF,VOX, atd. A to kdyz si vzpomenu kdyz jsme pred rokem sledoval premiere.de.[/quote]

- no presne, je to o tom, ktorý obraz, ergonómia a pod. sa páči Tebe a nie škrekľúňom z webu. Väčšina ľudí nikdy nebude kalibrovať telku, väčšina si navolí profil alebo parameter na základe svojho vnímania. Podľa toho vyberá.
- Premiere DE si bral z EMU, hmm., to boli časy ( premiere, digital+, tps... ). Zlaté časy...
- mne je tiež celý prechod, čiže akože "digitalizácia" šum a fuk. V prípade SD to mohlo ostať spolu, čiže DVB-T + analóg. Na DVB-T sa nedá dívať...Zatiaľ na DVB-S sa dívať dá ( teda určité SD programy ).
SPAWN (744)|31.10.2009 12:55
[quote=jarino1978;246342]- no presne, je to o tom, ktorý obraz, ergonómia a pod. sa páči Tebe a nie škrekľúňom z webu. Väčšina ľudí nikdy nebude kalibrovať telku, väčšina si navolí profil alebo parameter na základe svojho vnímania. Podľa toho vyberá.
- Premiere DE si bral z EMU, hmm., to boli časy ( premiere, digital+, tps... ). Zlaté časy...
- mne je tiež celý prechod, čiže akože "digitalizácia" šum a fuk. V prípade SD to mohlo ostať spolu, čiže DVB-T + analóg. Na DVB-T sa nedá dívať...Zatiaľ na DVB-S sa dívať dá ( teda určité SD programy ).[/quote]

Ano, na GI 870x + EMU to bylo neco!!! Snad vseho chut ale hlavne fotbal,hokej,basket,golf. Kde muzes videt vsechny zapasy ligy mistru soucasne v jeden den. Nez-li na SKY/premiere.de!!! Ale pak prislo Negra3 a byl cerna dira. :D

P.S: nevis nahodou jak predplatit ten Nemecky paket SKY/premiere.de.
jarino1978 (8045)|31.10.2009 13:09
[quote=SPAWN;246343]P.S: nevis nahodou jak predplatit ten Nemecky paket SKY/premiere.de.[/quote]

- tak, ako kedysi Skylink kartu na CZ región. Karta musí byť registrovaná na nemeckého občana.
mph1 (689)|5.11.2009 06:48
Tak tu mame reakci Panasonic:

Dobrý den,

velice si vážíme Vašeho zájmu o televizor Panasonic. Na našich centrálních skladech tato TV je v dostatečném množství a další přijde během listopadu i prosince. Nedokážeme přesně říci, proč Vaše e-shopy nedokáží tento model objednat, ale budete-li chtít, můžete využít síť našich PanasonicPartnerů, seznam naleznete zde

http://www.panasonic.cz/servis_partneri.aspx

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic


Takze pry zadny problem. Je fakt, ze treba na Alza.cz uz taky namisto 1 az 2 ks maji 5 az 6. Takze to byl asi jen vykyv. Tim lepe.
jarino1978 (8045)|5.11.2009 07:50
[quote=mph1;247065]Takze pry zadny problem. Je fakt, ze treba na Alza.cz uz taky namisto 1 az 2 ks maji 5 az 6. Takze to byl asi jen vykyv. Tim lepe.[/quote]

- hneď sa mi to nezdalo, aj v pondelok kolega expedoval 1 ks do Žiliny a 1 ks do Nitry... A dostupnosť nie je dodnes problém.