Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou hudbu a zvuky používáte jako podklad do videa?

radek.kovacik (267)|28.10.2009 13:00
Zdravím,
mám dotaz, jakou hudbu a zvuky (efektové) používáte jako podklad do svých videí? Díval jsem se na ty stránky, které jsou zmíněny v tomto vláknu a zjistil jsem, že ty co jsou free, tam je mizerná kvalita a ty lepší se zase platí. Proto se ze zvědavosti ptám, jak to řešíte. Zda používáte hudbu z CD nebo si necháváte u nějakého svého známého muzikanta komponovat originály nezatížené autorskými poplatky, případně dáváte tam smyčky pro ACID nebo to řešíte přímo nějakým komponovacím programem typu Cinescore?
BEPE (539)|28.10.2009 14:07
No, ono záleží o jaký videoprojekt se jedná. Pokud dělám nějaké video, které by se dalo nazvat osobní nebo pro případnou soutěž či přehlídku (zde by měl zabezpečit poplatky OSA příslušný pořadatel) tak většinou používám komerční nahrávky z CD, eventuálně z jiných zdrojů. Pokud dělám nějaký videoprojekt pro někoho za úplatu, tak mám zakoupené licenční CDčka s příslušným certifikátem, tj. tzv. copyright-free music, kde v závěrečných titulcích uvádím odkaz (NVMDIGITAL.COM).Co se týká ruchů, tak použivám originální ambienty a nebo si je vyrobím. Jen pro zajímavost mnohé vyrobené ruchy působí autetičněji než originální.
LOPOLO_2 (488)|28.10.2009 18:04
Pro osobni ucely se neomezuju ale pokud se video promita verejne, hudbu si vemu od pratel muzikantu nebo si ji sam vyrobim ( posledni dobou spis vyrabim sam). Na ruchy pouzivam H4N a doporucuju, je to opravdu vynikajici vecicka. http://www.zoom.co.jp/english/products/h4n/
BEPE (539)|29.10.2009 12:31
No, jám mám taky něco podobnýho (Edirol 09-HR) a nemůžu si vynachválit.