Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plynulé 1080p 24Hz z PC - ako na to?

astrix (41)|28.10.2009 09:25
Ahojte , potreboval by som poradiť. Kúpil som si Samsung LE40B650, ktorý podporuje 1080p24. Problém je v tom, že keď z môjho PC prehrávam film v 1080p 23,976fps obraz je nepravidelne trhaný. Pri nastavení 1920x1080 60Hz (výstup na TV) na mojom PC je prehrávanie skoro bez problémov - ale nie je to čo chcem dosiahnuť..plynulé 24Hz. Za posledné dni som dosť googlil, ale na žiadne riešenie som neobjavil. Som presvedčený, že problém je v nastavení môjho PC. Na prehrávanie mkv používam VLC alebo MPC HC. Grafiku mám ATI 4850. Prepojenie PC - TV je cez DVI/HDMI. Nejaký nápad? Vopred dík.
|Mio| (350)|28.10.2009 10:05
No asi nejlepsi bude nepoustet to v PC ale pustit to pres DLNA primo v TV.

Instalni PC Share Manager ze stranek Samsungu a vypni firewall. Nasdilej si to video a pust z Medial Play v TV.
astrix (41)|28.10.2009 10:30
[quote=|Mio|;245917]No asi nejlepsi bude nepoustet to v PC ale pustit to pres DLNA primo v TV.

Instalni PC Share Manager ze stranek Samsungu a vypni firewall. Nasdilej si to video a pust z Medial Play v TV.[/quote]
Ďakujem za reakciu , ale púšťať v telke to určite nechcem... už len kvôli DTS. Rád by som sa držal scenára púšťať to z PC.
|Mio| (350)|28.10.2009 18:43
Tak v tom pripade jsou v Catalystech profily v polozce podpora HDTV, pridej si tam 1080p24,
ja to mam v rezimu Jiny rezim DVI s vypnutym LCD Overide.

Mohlo by taky pomoct zmenit frekvenci na 50 Hz, nebo rovnou na 1920x1080 24p kterej ale ve svych W7 marne hledam a v XP ta moznost je.
astrix (41)|28.10.2009 22:07
[quote=|Mio|;245968]Tak v tom pripade jsou v Catalystech profily v polozce podpora HDTV, pridej si tam 1080p24,
ja to mam v rezimu Jiny rezim DVI s vypnutym LCD Overide.

Mohlo by taky pomoct zmenit frekvenci na 50 Hz, nebo rovnou na 1920x1080 24p kterej ale ve svych W7 marne hledam a v XP ta moznost je.[/quote]

Výstup na LCD TV mám v Catalystoch samozrejme nastavený na 1920x1080 24Hz. Ako som písal vyššie, s frekvenciou 50 resp. 60Hz nie je problém. Potrebujem však komp nastaviť tak, aby playback pri 1080p 24Hz bol plynulý a netrhalo obraz.
|Mio| (350)|28.10.2009 22:28
Tam je problem v tom ze nevis co konkretne to zpusobuje, mas moznost pouzit jiny zobrazovadlo?

Kdyz bys to pustil na klasickem monitoru tak zjistis jestli je chyba uz ve vystupu z PC nebo v TV.

Zkus to alespon pustit pres to DLNA jestli ten obraz bude delat totez.

Nejdriv totiz musis zjistit jestli je problem v softwaru ktery to prehrava, ve video output, v nastaveni ovladacu, nebo v samotne TV.
artam (1147)|28.10.2009 22:40
astrix: Hlavne si neuviedol, ci mas TV pripojenu ako primarny alebo sekundarny monitor a aky nastaveny renderer pouzivas v prehravaci. Napriklad primarny monitor a standardny overlay renderer zrejme neprinutis na 24p.
astrix (41)|29.10.2009 09:24
Takže nakoniec som našiel riešenie. Síce som pri hľadaní skoro prišiel o zrak a nervy, ale výsledok sa dostavil. Konečne si môžem z môjho PC vychutnať plynulé 1080p24! Ďakujem všetkým, ktorý sa mi snažili pomôcť.

[quote]Tearing is one of the most frequent problems happening with home theater computers. Almost invisible on still pictures, this becomes very annoying on panning scenes.

The root reasons of this problem are not quite easy to identify, but this seems to happen more frequently with Windows XP than with Vista. MPC-HC has an option that uses the same graphic mode as video games in order to solve this tearing problem for good.
Unfortunately this option has some small disadvantages, such as:

* It works only if the output is set to "VMR9 Renderless" or "EVR Custom pres."
* In this mode Windows cannot display either context menus or dialog boxes. To open the options window or to load another video file, you first need to close the current video using the "Ctrl+C" system shortcut.

The Tearing test("Ctrl+T" shortcut) displays two red vertical bars on screen panning from left to right in loop. If those bars are not perfectly straight after several rounds, that means you have a tearing problem.[/quote]