Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita přenosů na NovaSport HD

Welshcorgi (141)|23.10.2009 23:21
Nevím, zdali se zde již tohle téma řešilo. Fórum jsem prolezl a nic nenašel, tak mě v případě opaku klidně usměrněte. K 1.10.2009 skončilo u SkyLinku promo vysílání Nova Sport HD a tak jsem musel, jako nejspíš mnozí z Vás, ke stávajícímu balíčku multi přihodit nějakou tu kačku pro příjem HD balíčku. To by mi z principu naprosto nevadilo. Jsem smířený, že fotbal, tenis, hokej a dalši v HD stojí a bude stát něco navíc a toto v podstatě neřeším. Rád bych však za svůj peníz tuto kvalitu skutečně dostal. Přenosy anglické PL (sice občasné výpadky, nedávný problém s nekoukatelností vlivem technické poruchy), stejně jako z Wimbledonu či Ligy Mistrů jsem shledal jako vyhovující. Co mě však naprosto ničí je katastrofální zpracování přenosů z NHL (pro mě sport č.1) a to s železnou pravidelností od začátku její sezony. Znovu opakuji, že nejsem natolik naivní, abych se domníval, že vše hokejové přicházející přes moře bude v HD. Nova Sport HD při svém spuštění slibovala tuším 2 HD přenosy týdně (čtvrtek, sobota). HD hokej v jejím podání je ale dle mého naprosto zoufalý pokus o cosi, co by mělo a mohlo z dálky jako HD vypadat, ale ve skutečnosti s HD nic společného nemá. Nejprve jsme se domníval, že na vině může být konverze z NTSC do PALu. Upachtěný, bezbarvý a neostrý obraz (ač stále HD) jsem totiž zaznamenal i u tenisového Masters ze Šanghaje. NTSC verze Ligy Mistrů jdoucí opačným směrem mě ale vyvedla z omylu (nahrávána v US z placeného kabelu), protože neztratila proti evropské verzi ani zblo detailu a barevné hloubky. Tedy alespoň do té míry abych si toho všiml. Takto doprasit zdrojový HD signál, aby na konci vypadal jako novácký hokej, snad dokáží skutečně jen na Nově. Včerejší zápas Boston-Philadelphia, který nahrával souběžně můj kamarád z ruské NTV+ (taktéž v HD) mě pak dorazil definitivně (přikládám nahrané vzorky ke shlédnutí).

http://www.sendspace.com/file/x8858v
http://www.sendspace.com/file/68xl13

Toto považuji ze strany Novy za naprosto neakceptovatelné. Zajímal by mne tedy Váš názor co považujete za příčinu této šílenosti, do jaké míry se podle vás na výsledné kvalitě konverze do PAL skutečně podepisuje (a kdo ji vlastně provádí) a jaké jsou Vaše zkušenosti s jinými sporovními kanály přenášejícími zámořský sport do Evropy v HD. Bohužel nemám tu možnost srovnání např. s britským ESPN HD...
Honza23 (80)|24.10.2009 09:36
No docela s Tebou souhlasím,jelikož tuhle jsem se díval na nějaký NHL zápas a ten obraz byl dokonce vysílán jen 4/3,takže obraz byl vyříznutý a navíc ta kvalita mi také přišla hrozná.
Naštěstí si HD neplatím,jen jsem si chtěl vyzkoušet HD ze Skylinku pomocí smsky,alespoň jsem se přesvědčil,že to HD v podání Novy u mě nějak postrádá smysl.
Welshcorgi (141)|24.10.2009 09:38
[quote=Honza23;245430]No docela s Tebou souhlasím,jelikož tuhle jsem se díval na nějaký NHL zápas a ten obraz byl dokonce vysílán jen 4/3,takže obraz byl vyříznutý a navíc ta kvalita mi také přišla hrozná.
Naštěstí si HD neplatím,jen jsem si chtěl vyzkoušet HD ze Skylinku pomocí smsky,alespoň jsem se přesvědčil,že to HD v podání Novy u mě nějak postrádá smysl.[/quote]

Ano oni občas pořád vysílají SD a to byl zřejmě tenhle případ. Ale HD není o nic lepší to mi věř.