Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony 40W5500 x Philips 42PFL8404H?

fkabl (9)|23.10.2009 21:37
Prosím o Váš názor, do kterého z těchto dobrých modelů vložit svoje penízky? Sedím na recenzích a testech a ještě nějakou chvíli budu. Ale rád bych znal Váš názor. Zatím mám načteno takové zobecnění: Sony trochu lepší vlastnosti obrazu,plynulost pohybu a zorný úhel (otázka, zda jsem to vůbec očima schopen poznat) Philips zase zvuku, podobná výbava - Philips více formátů přes USB, pro mě osobně asi i trošku lepší design, větší obrazovka, navíc technologie (pro efekt a závist návštěv:-) )Ambilight. Hodlám používát pro pozemní dig. signál + DVD přehrávač (výstup HDMI). Možná někdy-možná satelit. Podobná cena - drobný rozdíl pro mě nehraje roli. Možná spoustu vlastností nevyužiji, ale chci mít pocit, že v dané cenové kategorii kupuji za své peníze to nejlepší.Díky
fkabl (9)|25.10.2009 20:17
Nikdo neporadí, nepodělí se o názor?:-(
drakodin (56)|26.10.2009 09:02
[quote=fkabl;245586]Nikdo neporadí, nepodělí se o názor?:-([/quote]

Nechci vyvracet tvůj názor, ale zkus se zaměřit na Samsung LE42B650 hlavně kvůli lepšímu obrazu a také větším možnostem při přehrávání médií.
Pavlis (171)|26.10.2009 09:30
[quote=drakodin;245631]Nechci vyvracet tvůj názor, ale zkus se zaměřit na Samsung LE42B650 hlavně kvůli lepšímu obrazu a také větším možnostem při přehrávání médií.[/quote]

to je nejakej novej model??

jinak proc nutne LCD? 42kova HD ready plazma od Panaku za 14k udela ve vysledku lepsi sluzbu pokud to nehodlas provozovat ja Media center monas.
fkabl (9)|26.10.2009 09:58
Děkuji za názory. Ten model od samsungu byl původně "třetím do party", ale do finále neprošel. Důvody: TV nemá hlavní vypínač, na rozdíl od Philipse a Sony hodně "zrcadlí", a má horší zvuk než oba uvedení, obraz je SONY dle testů minimálně stejně kvalitní, ne-li lepší, a multimédia moc nepotřebuji - navíc mám DVD (HDMI) s USB vstupem i slotem na karty, kterým to mohu řešit. Ale dík za názor, jsem rád, že uvažujeme podobně. Takže fakt Philips x Sony.
vivid.sk (11472)|26.10.2009 12:44
TV nemá hlavní vypínač

nechcem ti kazit tvoje snahy o uspory (pokial je toto dovod kupy TV s hlavnym vypinacom), ale jeho vypnutim stratis nastavenie datumu a casu. Niekto to spominal myslim pri modeloch SONY (a samsung detto pri vypadku prudu). Prikon v standby je < 0.5W.

fkabl (9)|26.10.2009 17:43
Díky za názory. Dnes objednal Sonku.
fkabl (9)|26.10.2009 22:39
Televizi budu mít buď koncem týdne nebo začátkem příštího.Pár dní to tak potrvá, ale určitě své dojmy - byť spíše jen laické a subjektivní dám vědět. Jen pro zajímavost: majitel obchodu s elektronikou (nebudu dělat reklamu), kde jsem náhodou - podle ceny a blízkosti (kvůli reklamaci) Sonku objednával, má sám úplně stejný model a prý naprostá spokojenost.
Jen bych měl ještě dotazy. Vím, že to sem úplně nepatří - zkusím to ve fóru někde pohledat, ale vím, že Vy to máte už zmáknuté...
1) Musím koupit HDMI kabel pro propojení DVD přehrávače (žádné dělo - model Sencor za cca 1500,- s USB a slotem karet) a LCD, délka kabelu 1,5 - 2 metry. Uvažuji správně, že v tomto případě asi nemá moc smysl kupovat drahý kabel? Uvažuji o koupi asi nějaké Hamy 1.3 , 1080p, pozlacený, cena cca 300,-?
2) Propojení LCD s DVD a videem. DVD je jasné - s LCD uvedeným HDMI kabelem. Co se týká videa (6 hlavé,stereo)- bydlím v Brně a kromě pozemního digitálního signálu (dnes přes set-top-box) chytám stále i kvalitní analogový signál. Chtěl bych to propojit tak, abych mohl na LCD sledovat digitální pozemní vysílání a zároveň na video nahrávat i jiné analogové programy, tj. zachovat jeho funkce a možnosti. Moje úvaha je taková, že anténu (koax) povedu nejdřív do videa a z toho buď zase koaxem (nebo scartem - nevím,co bude lepší) do LCD. Nevím, ale zda bude muset být video zapnuté vždy, když budu chtít sledovat televizi nebo i vypnuté bude propouštět signál do televize. Nebo to budu muset propojit jinak?
3) Úplně blbá otázka, ale vem to čert: Mám držák LCD a budu ji montovat na stěnu. Sledovat ze vzdálenosti 3-4 metrů. Jak vysoko bych tu LCD měl nejlépe připevnit? Do výšky očí? Myšleno - oči cca v prostřed obrazovky? Nebo na její spodní hraně? :-) Díky
seitko (2)|1.11.2009 16:12
Mám podobné dilema, rozmýšlím mezi Philipsem a Samsungem, ambilight mě velice láká, ne jen kvůli návštěvám ;-). Co tě nakonec vedlo k tomu, že jsi volil Sony. To má Philips opravdu o tolik horší obraz? děkuji za informace
fru (76)|1.11.2009 17:42
Bral bych Philips, důvod není ambilight, ale prostě obraz, který je pro mne přijatelnější
fkabl (9)|1.11.2009 21:31
Tak plním slib a sděluji první pocity ze SONY 40W5500. Mám ji teprve od pátečního odpoledne a "SUPER". Jsem opravdu rád, že jsem ji koupil. O LCD jsem uvažoval už více než rok, pořád jsem váhal,čekal a odhodlal jsem se až teď, co mi dosloužila klasická televize. Jen pro úplnost uvádím, že bydlím v Brně, na kopci, máme společné antény a uzpůsobené příjmu analogovému i digitálnímu vysílání. Oboje bez problémů a v dobré kvalitě. Dosud jsem přijímal oboje-digitál přes set-top-box (Comag SL45T -mimochodem taky jsem jeho výběru věnoval velkou pozornost a opravdu mohu jen doporučit) a analog využívám nadále pro nahrávání na 6-hlavé video.V práci jsme před rokem rokem koupili 3ks LCD Sharp 37..?.. nevím už přesně typ, ale HD, ne FULL HD.Máme v práci antény taky pro analog i digitál, ale ten obraz se mi na nich moc nelíbí a i to byl důvod, proč jsem LCD doma pořád odkládal. Nevím, čím to je, ale ta nová SONY je v prorovnání s těma SHARPAMA tisíc a jedna. Je to opravdu bomba. V podstatě nemám co vytknout. Opravdu jsem to nečekal a jsem mile překvapen. Obraz bomba, vynikající, plynulý obraz bez kostičkování, velký zorný úhel -mnoho možností nastavení, velmi slušný zvuk a žádné zrcadlení (v porovnání se Samsungama), krásný konzervativní, luxusní design (ale dost náchylný na "ochytání" a "poškrabání", výborné zpracování, přehledné, intuitivní ovládání. Sám nechápu jak je to možné, ale vynikající kvalita obrazu pozemního digitálu (vůbec se nedá srovnat s tím v práci na Sharpu nebo ve většině elektro prodejnách). Původně jsem přemýšlel o satelitu s HDTV-ne kvůli množství programů, ale kvůli kvalitě obrazu. Ale teď vidím, že je to naprosto zbytečné. Přestože se na něj vůbec nedívám, jsem překvapen i dobrou kvalitou analogového vysílání. O dobré kvalitě z DVD přehrávače přes HDMI ani nemá cenu psát. Super prohlížení fotek přímo přes USB vstup. Jediná horší věc - ale to dalo čekat, je nic moc obraz při pouštení VHS z videa přes scart. Jediná nevýhoda tohoto modelu (ale ne pro mě - navíc řešitelná DVD s USB) je málo fungujících media formátů přes USB televizoru. Jde vidět, že testy, recenze a zkušenosti Vás rádců nelhali. Ještě jednou děkuji. Jen pro dokreslení - majitel internetového obchodu, kde jsem Sonku kupoval, má tento model taky a na vánoce jsem rozhodnut ho koupit i svým rodičům. Akorát v 37 palcích. Zajímavé je, jak klamná je velikost televize v obchodě a doma. Doma Vám přijde daleko větší. A nejen mně, ale i třeba manželce. Dokonce mě to donutilo televizi přeměřit, abych se ujistil, zda omylem do krabice "40" nedali větší model:-) Ještě jedno důležíté zjištění - !!! pozor na modely Sony ?W57.. !!!- prodávají se nejen na netu, ale hlavně ve velkých elektro marketech. Prodejci mi tvrdili, že se jedná o model W5500, ale jen s jiným číslem - série určená pro supermarkety. Prý se v ničem neliší. Přišlo mi to divné, když v jednom marketu prodávali oba modely, obě série - za jiné ceny. Rozuzlení jsem našel až v návodu té mojí W5500. Jsou v podstatě stejné, ale liší ve vybavení některými funkcemi. Ta "supermarketová série" W57.. je o některé funkce "oholena", např. o výběr nastavení některých scén obrazu (kino,sport,hudební,obecné...). Takže bacha.Raději brát jen W5500. A proč ne Philips? Odpověď najdete nejen výše, ale i v mých předešlích příspěvcích k těmto modelům. Obecně - výsledky testů, recenzí, počty reklamací, názory na netu i mnoha prodejců v mnoha brněnských elektro marketech. Zajímavé je, že moc příznivců Philipsů mezi prodejci není. Daleko víc je Samsungářů. A v podstatě jsem nenarazil na nikoho z prodejců, kdo by byl z ambilightu nějak obzvlášť nadšený. Spíš jsem slyšel něco o zbytečnostech, lampičkách, zbytečném odběru elektriky, o tom, že se to přehřívá... Taky jsem váhal, dal na intuici, vzal SONY a fakt nelituji. Ať už se ostatní rozhodnete pro jakoukoliv značku a model, přeji Vám, ať jste spokojeni.
vivid.sk (11472)|1.11.2009 21:53
fkalb> Dobry vyber. Nech ti dlho vydrzi.

a len jednu poznamku:

Původně jsem přemýšlel o satelitu s HDTV-ne kvůli množství programů, ale kvůli kvalitě obrazu. Ale teď vidím, že je to naprosto zbytečné.

Schvalne si tam pusti nejaky BD Rip, alebo iny HD zdroj. Aby si nebol prekvapeny. Ja uz DVDcka ani nepozeram (ked je moznost mat lepsie).
1hroch (865)|1.11.2009 22:29
fkabl: Takhle si predstavuji uzivatelskou recenzi na (po prostudovani vseho mozneho a tezkych dilematech) konecne zakoupenou TV. Bez ironie: Otazkou je, zdali by jsi se prihlasil a nezaujate vylicil podrobnosti i v pripade zcela opacnem - tzn. totalni zklamani.
Preju, at jsi hooooodne dlouho nadseny a TV dlouho slouzi!
petrpan (65)|2.11.2009 10:59
Muzes prosim zjistit kdyz uz mas tu TV zda je pravda co tady pise vivid?
[quote=vivid.sk;245659]
nechcem ti kazit tvoje snahy o uspory (pokial je toto dovod kupy TV s hlavnym vypinacom), ale jeho vypnutim stratis nastavenie datumu a casu. Niekto to spominal myslim pri modeloch SONY (a samsung detto pri vypadku prudu). Prikon v standby je < 0.5W.

[/quote]

Jinak k Ambilightu, kouknete se sem na fotky
http://www.avforums.com/forums/lcd-t...l#post10098793

Ja taky uvazuji nad LCD od Sony, videl jsem v provozu Z5500 a obraz nahravek TV (analogovy UPC kabel) me fakt nadchl a vypadal lepe nez na plazme Panasonic 46G15. Ale prehraval to PS3, takze se chystam znovu do Sony showroomu s vlastnim DVD rekorderem at vyloucim ze za to muze ten playstation. jinak jsem uvazoval i nad W5500 ale na tom mi nedokazali nic pustit v prodejne. Ikdyz tam nemeli primo W5500 ale jeji ekologicktejsi sestricky WE5W. A chtel bych jit do 46" protoze mi tu Z5500 ukazoval na 52" a opravdu mu nebylo co vytknout. Prodejce byl fakt ustretovy a jedine co mi netvrdil spravne je ze W5500 ma jak vsechny vyssi TV 10bitovy panel. To platilo o predchudci W4500, novy ma jen 8 bitovy, ale ma zase BRAVIA ENGINE 3, a puvodni mel 2 PRO, ktery podle komentaru prave muze za to ze SD obraz vypada tak dobre. No a rada Z ma krome 200Hz prave 10 bitovy panel i BRAVIA ENGINE 3.
BTW muzes skusit kvalitu podsviceni, protoze to je dost casta pripominka uzivatelu ze byva problem. A pixely jsou vsechny v poradku?
čiko (14)|2.11.2009 14:17
[quote=fkabl;246560] A proč ne Philips? Odpověď najdete nejen výše, ale i v mých předešlích příspěvcích k těmto modelům. Obecně - výsledky testů, recenzí, počty reklamací, názory na netu i mnoha prodejců v mnoha brněnských elektro marketech. Zajímavé je, že moc příznivců Philipsů mezi prodejci není. Daleko víc je Samsungářů. A v podstatě jsem nenarazil na nikoho z prodejců, kdo by byl z ambilightu nějak obzvlášť nadšený. Spíš jsem slyšel něco o zbytečnostech, lampičkách, zbytečném odběru elektriky, o tom, že se to přehřívá... Taky jsem váhal, dal na intuici, vzal SONY a fakt nelituji. Ať už se ostatní rozhodnete pro jakoukoliv značku a model, přeji Vám, ať jste spokojeni.[/quote]

Osobně bych to tak jednoznačně neviděl:) Tady v Ústí n/L a okolí mi zase všichni ve všech elektromarketech doporučují právě Philips. Žeby všichni prodavači měli od Philipse nějakou zvláštní provizi pochybuji. Mě osobně se 8404-ka všude ze všech LCD líbila nejvíc.Ta ostrost a hloubka obrazu je výtečná. I když Sonky byli kvalitou zobrazení, dle mého subjektivního pohledu, hned za ni. Co se týká ambilightu, tak moje známá, co si domů 8404 koupili tvrdí, že je to jediná dobrá věc na té telce. Ale ona je " jiná ", ona říká, že jí ke štěstí stačí knížka a televizi vůbec nepotřebuje:-)
fkabl (9)|2.11.2009 19:02
Vidím, že se člověk nezavděčí. Popsal jsem pouze svoje zkušenosti, názory prodejců a recenzentů na netu, které jsem našel, zveřejněné výsledky testů a svoje myšlenkové pochody při vybírání LCD. Nejsem nijak zaujat proti žádné značce. A už vůbec ne proti Philipsu. Jinak by nedošel do mého "výběrového finále". Jinak bych nevěnoval tolik času a úsilí při výběru. Jen pro informaci. V domácnosti mám několik spotřebičů a elektra značky Philip (HIFI věž, rádio s CD, holicí strojek...) a LCD je v historii mé domácnosti prvním spotřebičem značky SONY. Myslím si ale, že ani s tím Philipsem bych neprohloupil. Oba jsou špičkou ve své kategorii. Vzhledem k mým potřebám jsem se o chloupek přiklonil k Sony. Ale jiný to může vidět přesně naopak. Opakuji svůj názor, za kterým si stojím. U těchto dvou modelů: Sony o malinko lepší obraz a Philips o chlup zase zvuk:-)
kůže (45)|2.11.2009 19:39
[quote=fkabl;246560]Tak plním slib a sděluji první pocity ze SONY 40W5500. Mám ji teprve od pátečního odpoledne a "SUPER". Jsem opravdu rád, že jsem ji koupil. O LCD jsem uvažoval už více než rok, pořád jsem váhal,čekal a odhodlal jsem se až teď, co mi dosloužila klasická televize. Jen pro úplnost uvádím, že bydlím v Brně, na kopci, máme společné antény a uzpůsobené příjmu analogovému i digitálnímu vysílání. Oboje bez problémů a v dobré kvalitě. Dosud jsem přijímal oboje-digitál přes set-top-box (Comag SL45T -mimochodem taky jsem jeho výběru věnoval velkou pozornost a opravdu mohu jen doporučit) a analog využívám nadále pro nahrávání na 6-hlavé video.V práci jsme před rokem rokem koupili 3ks LCD Sharp 37..?.. nevím už přesně typ, ale HD, ne FULL HD.Máme v práci antény taky pro analog i digitál, ale ten obraz se mi na nich moc nelíbí a i to byl důvod, proč jsem LCD doma pořád odkládal. Nevím, čím to je, ale ta nová SONY je v prorovnání s těma SHARPAMA tisíc a jedna. Je to opravdu bomba. V podstatě nemám co vytknout. Opravdu jsem to nečekal a jsem mile překvapen. Obraz bomba, vynikající, plynulý obraz bez kostičkování, velký zorný úhel -mnoho možností nastavení, velmi slušný zvuk a žádné zrcadlení (v porovnání se Samsungama), krásný konzervativní, luxusní design (ale dost náchylný na "ochytání" a "poškrabání", výborné zpracování, přehledné, intuitivní ovládání. Sám nechápu jak je to možné, ale vynikající kvalita obrazu pozemního digitálu (vůbec se nedá srovnat s tím v práci na Sharpu nebo ve většině elektro prodejnách). Původně jsem přemýšlel o satelitu s HDTV-ne kvůli množství programů, ale kvůli kvalitě obrazu. Ale teď vidím, že je to naprosto zbytečné. Přestože se na něj vůbec nedívám, jsem překvapen i dobrou kvalitou analogového vysílání. O dobré kvalitě z DVD přehrávače přes HDMI ani nemá cenu psát. Super prohlížení fotek přímo přes USB vstup. Jediná horší věc - ale to dalo čekat, je nic moc obraz při pouštení VHS z videa přes scart. Jediná nevýhoda tohoto modelu (ale ne pro mě - navíc řešitelná DVD s USB) je málo fungujících media formátů přes USB televizoru. Jde vidět, že testy, recenze a zkušenosti Vás rádců nelhali. Ještě jednou děkuji. Jen pro dokreslení - majitel internetového obchodu, kde jsem Sonku kupoval, má tento model taky a na vánoce jsem rozhodnut ho koupit i svým rodičům. Akorát v 37 palcích. Zajímavé je, jak klamná je velikost televize v obchodě a doma. Doma Vám přijde daleko větší. A nejen mně, ale i třeba manželce. Dokonce mě to donutilo televizi přeměřit, abych se ujistil, zda omylem do krabice "40" nedali větší model:-) Ještě jedno důležíté zjištění - !!! pozor na modely Sony ?W57.. !!!- prodávají se nejen na netu, ale hlavně ve velkých elektro marketech. Prodejci mi tvrdili, že se jedná o model W5500, ale jen s jiným číslem - série určená pro supermarkety. Prý se v ničem neliší. Přišlo mi to divné, když v jednom marketu prodávali oba modely, obě série - za jiné ceny. Rozuzlení jsem našel až v návodu té mojí W5500. Jsou v podstatě stejné, ale liší ve vybavení některými funkcemi. Ta "supermarketová série" W57.. je o některé funkce "oholena", např. o výběr nastavení některých scén obrazu (kino,sport,hudební,obecné...). Takže bacha.Raději brát jen W5500. A proč ne Philips? Odpověď najdete nejen výše, ale i v mých předešlích příspěvcích k těmto modelům. Obecně - výsledky testů, recenzí, počty reklamací, názory na netu i mnoha prodejců v mnoha brněnských elektro marketech. Zajímavé je, že moc příznivců Philipsů mezi prodejci není. Daleko víc je Samsungářů. A v podstatě jsem nenarazil na nikoho z prodejců, kdo by byl z ambilightu nějak obzvlášť nadšený. Spíš jsem slyšel něco o zbytečnostech, lampičkách, zbytečném odběru elektriky, o tom, že se to přehřívá... Taky jsem váhal, dal na intuici, vzal SONY a fakt nelituji. Ať už se ostatní rozhodnete pro jakoukoliv značku a model, přeji Vám, ať jste spokojeni.[/quote]

Tak to může napsat jenom neználek,že ambilight je o ničem!! a to že každý doporučuje samsung je prosté.prodejci na tom mají lepší marži než jiné značky proto to každý nabízí,proto nejde o to že by byli nejlepší ale je to prostě pro prodejce dobrý výdělek.Jinak co se týče 8404h tak rozhodně o kousek lepší obraz a výbava než 650model od sama.
jarino1978 (8045)|2.11.2009 20:20
@fkabl : Kašli na názory, ak sa Ti obrazovo Sony viac ľúbi, tak to má byť nejaký hriech, alebo čo ? Gratulujem ku kúpe.
1hroch (865)|2.11.2009 20:57
[quote=kůže;246682]Tak to může napsat jenom neználek,že ambilight je o ničem!![/quote]
kuze: Vidis, ze co jedinec, to jiny nazor. Ale proc kategoricky odsuzovat toho, kdo se mnou nesouhlasi. Rika ti neco termin "BAREVNA HUDBA"? Taky jsme to kdysi v sedmdesatych letech hojne realizovali a pak po pulhodinem pouzivani radsi vypnuli. Zustalo to pro navstevy, ktere z toho byly nadseny. A nemusis s tim samozrejme souhlasit ty, ani nikdo z ostatnich zastancu teto "ficury", mozna jste pod navykem stroboskopu a blikatek z diskotek, ale dle meho, to neni nic jineho, nez preneseni efektu z audia do videa. Pro me je to rusivy element, jako kdyz v kine baba uvadecka smejdi s rozsvicenou baterkou behem produkce - me to rozptyluje.
Heartwork (2358)|2.11.2009 21:05
[quote=1hroch;246701]Rika ti neco termin "BAREVNA HUDBA"? Taky jsme to kdysi v sedmdesatych letech hojne realizovali a pak po pulhodinem pouzivani radsi vypnuli. [/quote]

Jo, to znám :)

[quote=1hroch;246701]Pro me je to rusivy element, jako kdyz v kine baba uvadecka smejdi s rozsvicenou baterkou behem produkce - me to rozptyluje.[/quote]

Mě to přímo irituje - do kina už nechodím, ale s bábou si mě dostal. :-E
vivid.sk (11472)|2.11.2009 21:18
a to že každý doporučuje samsung je prosté.prodejci na tom mají lepší marži

co je to za hlupost? Keby si napisal, ze predajca ma marzu z drahsich modelov (akychkolvek), tak pochopim. Ale toto? (mal som debatu s predajcom na tuto temu).

P.S. preco by chcel predajca predat viac smejdov, ktore sa kazia, ked s tym bude mat zbytocne naklady koli reklamacii?
1hroch (865)|2.11.2009 21:18
Heartwork: Jsem rad, ze jsem te pobavil - mam žeton. V kine jsem byl naposled - hooodne davno. Duvod: 1. Jsem vetsiho vzrustu -> malo prostoru. 2. Nekouri se tam. 3. Pokud neni film s titulky, tak nerozumis nejzajimavejsim pasazim pro hlucny ohlas publika.
Heartwork (2358)|2.11.2009 21:28
[quote=1hroch;246710]mam žeton[/quote]

s demižonem bys byl pro mě zajímavější :BB:
1hroch (865)|2.11.2009 22:05
[QUOTE=fkabl;246677]Vidím, že se člověk nezavděčí. QUOTE]
Co brecis - vzdycky bylo -"za dobrotu na zebrotu". Ja osobne si velice cenim tvych poznatku. Protoze osobni zkusenost a "ohmatani" si vyrobku odhali spoustu nejasnosti a nepresnosti v popisu vyrobce. Mnoha dalsim usnadni rozhodovani zvlaste v nejasnostech pramenicich ze stroheho popisu vyrobce. Vetsina z nas nema moznost podrobne v obchode si vyzkouset veskere mozne kombinace a doladovani. To lze az v klidu domova. Jak jsem napsal vyse - pro me osobne: "Takhle si predstavuji uzivatelskou recenzi". Nenechej se zviklat!!!!!
Heartwork: s demijonem CEHO? Nicmene: Mam pocit, ze se ponekud vzdalujeme nastolenemu tematu
fkabl (9)|17.11.2009 20:23
S odstupem pár dalších dnů a zkušeností jen doplním, že to, co již bylo napsáno bezezbytku platí až na jednu věc. Ze začátku se mi televize zdála velká, větší než na prodejně. Po pár dnech jsem si na ni tak zvyknul, že si dovedu představit i větší. Takže, kdo kupuje novou TV a nejste limitováni prostorem a peněženkou, kupte klidně co největší:-)
Jason Voorhees (48)|17.11.2009 20:31
[quote=vivid.sk;246708]a to že každý doporučuje samsung je prosté.prodejci na tom mají lepší marži

co je to za hlupost? Keby si napisal, ze predajca ma marzu z drahsich modelov (akychkolvek), tak pochopim. Ale toto? (mal som debatu s predajcom na tuto temu).

P.S. preco by chcel predajca predat viac smejdov, ktore sa kazia, ked s tym bude mat zbytocne naklady koli reklamacii?[/quote]

Ono nejde ani tak o marži, jako spíše o prémie od Samsungu za množství prodaných kusů. Alespoň jsem to zaslechl. Nevím jak je to v oboru elektro, ale já třeba dělám v automobilovém průmyslu a vím třeba že automobika škoda dotuje prodej jejich značky. A tak i když prodavač stáhne cenu na nákupku, tak si stejně díky prémiím od škodovky za prodané vozy vydělá víc, než prodavač v mercedesu který prodá několik předražených modelů :-)
Pomalej Joe (71)|17.11.2009 21:10
Ahoj mám taky ve výběru sony 40w5500 .na větší není na zdi místo ..z jaké vzdálenosti jí sleduješ?
Mě vychází 2,3m ,taky jsme názoru ,že čím větší se vejde tím líp pro mě..provozovatelé televizí s tím snad už počítají nebo co a titulky a různé popisy ve sportovních přenosech jsou pořád menší nebo je to jen můj dojem? :)
Ještě dotaz má sony senzor na okolní prostředí ..tím slunný den atmu v noci a menší záření ?
Na co si nejvíc lidi stěžují je vyzařování lcd do dálky..tvůj dojem z večerního sledování w5500 je to znát?
K tomu usb vstupu a sony všeobecně ..sony dělá skvělé výrobky jen co mě u věže i přehrávače štvalo ,že občas nedokázali "schroustat" to co jiné výrobky mnohdy ne zrovna renomovaných značek..
fkabl (9)|17.11.2009 22:15
Ano, Sony má na čelním panelu světelný senzor a přizpůsobuje se okolním světelným podmínkám. V návodu je zdůrazněno, aby přímo před TV nebyla překážka pro dobré fungování této funkce. Úplně nerozumím otázce na vyzařování LCD při jejím večerním sledování. Já s tím žádný problém nemám. S omezeným využitím USB... atd. souhlasím, nicméně u mě to problém není - nepotřebuji. Jo, a ze vzdálenosti 2,3 m bude "40" v pohodě, já ji sleduji ze 3-3,5 m.
Adule (17)|17.11.2009 22:43
to fkabl: Mam na tebe dotaz, tahle Sony se mi hrozne libi, uvazovala jsem o mensi uhlopricce (37), ale ted o vikendu jsem byla v Sony-showroomu a obraz z DVD parada, ale pak mi pustili analog film:kdopak to mluvi a to me fakt strasne moc zklamalo. Prosim te, jak je to s tim analogem.
Ja sice moc nerozumi, jak mohli v Plzni mit analog, kdyz uz tu vsude mame digitalni vysilani... kdyz prijimame signal pres sep-top-box, tak to bude dobre ci ne??? diky
Radek1003 (14)|18.11.2009 18:31
Já mám sice Sonku 52W5500 koukám na ní z cca.3,5 metrů a pouštím do ní HD signál ale třeba na Primu v analogu se dá koukat taky když jsem přemejšlel o koupi tak u prodejce Sony mě prodavač říkal (když jsem mu zdělil že chci 46-ku na koukáni ze 3,5 metrů)že by se tý 52ky nebál se signálem HD.A jsem rád že jsem ho poslechl protože ten obraz za to fakt stojí akorát sem nějak nerozchodil to propojení s PC. jinak naprostá spokojenost.Předtím jsem měl Samsunga plazmu 42 palců a ten obraz byl takovej rozmazanej(můj názor).Když jsem vyděl vedle sebe 40 a 52 tak to byl fakt rozdíl ve velikosti měl jsem trochu obavy jakej bude obraz u nás ale pohoda,na avička to moc není.
TomHor (1)|17.12.2009 21:24
[quote=čiko;246646]Osobně bych to tak jednoznačně neviděl:) Tady v Ústí n/L a okolí mi zase všichni ve všech elektromarketech doporučují právě Philips. Žeby všichni prodavači měli od Philipse nějakou zvláštní provizi pochybuji. Mě osobně se 8404-ka všude ze všech LCD líbila nejvíc.Ta ostrost a hloubka obrazu je výtečná. I když Sonky byli kvalitou zobrazení, dle mého subjektivního pohledu, hned za ni. Co se týká ambilightu, tak moje známá, co si domů 8404 koupili tvrdí, že je to jediná dobrá věc na té telce. Ale ona je " jiná ", ona říká, že jí ke štěstí stačí knížka a televizi vůbec nepotřebuje:-)[/quote]

Staci je postavit vedle sebe a pustit bezici titulky, po shlednuti Motion Blur s Ambilightem je SONY dobra volba.
fru (76)|19.12.2009 16:32
Jak souvisí s ambilightem titulky? A pokud titulky - tak běžící, nebo zobrazujcí se..