Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

na HD do malého obýváku 32" nebo 37"? Final cut

Claudio Gentile (24)|22.10.2009 22:10
Tak si dovolím tady shrnout svoji pozici při výběru nového LCD místo dosavadního CRT Thomson 55cm úhl. - fakt to není legrace - vím, že to některým, kteří si pořizují LCD 46" ze dvou metrů přijde k smíchu - ale ne všude to tak funguje. Dnes jsem udělal závěrečné sezení u sousedů u jejich několik měsíců starého Philips 32PFL5403D, abych se konečně rozhoupal a něco konečně objednal - už měsíc mi jde hlava kolem, co výběr LCD obnáší za problémy .... Nechal jsem si předvést, co umí automatický a jiné formáty, jak se chovají fotografie z flashky na USB, jak jede original dývko ze Sony přehrávače atd ....

Sousedi mají DigiTV a taky classic kanály přímo na anténní svod STA, takže mixing při přepínání.
Původně si vzali 37" z obchodu, ale po týdnu ji vrátili, bo sousedka říkala, že ji z toho bolí oči :eek: a vzali si ten 32" 5403D.

Když jsem přišel k sousedům se ženou a sedl si, tak jsem myslel, co je to za obludu ( díval jsem se před chvíli doma na ten svůj 55cm crt ), že snad mají tu velikost 37". Chvilku jsme popíjeli víno, prohlíželi kanály a pak nejprve sosed natáhl do USB fotky - sem čuměl, když to ten Philips roztáhl na celou obrazovku, jak jsou to ještě kvalitní snímky :-)- ( nevím ovšem, když bude mít jpg 40kB, co to udělá při roztažení ¨- to musí být hrozná patlanina, když to nemůžu v Menu zmenšit )

Pak tam soused pustil z DVD přehrávače můj donesený origo Tenkrát na Západě - po chvilce dívání jsem začal nabývat lehce nejistotu, že ta velikost LCD se mi zdá snad nějaká malá :OO, prostě ze 2,8 metru ( změřil jsem to ) jsem já nebyl zcela přesvědčen, že 32" je ta optimální velikost úhl. - žena ovšem tvrdila, že je velký až dost :confused:

Teď jsem v koncích - mám totiž půl obývákové stěny vysoké jen 80cm, kde není problém odělat zadní lištu, posunout jednu skříňku a hodit tv stolek - a proti crt tak LCD posunout na stolku ještě hodně dozadu ( rozměry obýváku 4,7m x 3,5m ) - LCD bude právě u zdi stěny té širší strany - takže dívání na kolmici z křesla cca 2,5 až 2,7 m, z boku samozřejmě víc....

LCD bude napojeno na satelit - ten jsem už definitivně vybral, i když původně jsem o něm neměl ani tušení - bude to Golden Interstar GI-S900CI HD s kartou Skylink, monoblokem a hliníkovou parabolou 80cm na balkoně - pro budoucno beru už rovnou HD ( servis na Goldena mám za rohem a v případě poruchy dodán ihned náhradní přijímač ). Na Golden je prý slušná recenze na digizone, tak nejsem proti.
Myslel jsem začít s LCD 32", že to bude stačit, ale teď tápu, jestli ti nebude málo -na druhé straně riskuju, že mě žena rovnou zastřelí s obludou zvíci 37" a ještě jí rozbourám trochu stěnu ( 32" se krásně vleze do stávající police ):-?

Ve výběru mám jen ty lepší značky a modely s tenlkým rámem - Philips 32PFL8674H kvůli superceně pod 16000 - je to podstatně vylepšená 7404H, dále Philips PFL9604H, Sony W5500, Samsung LED B6000.

Rovněž nadějné LG SL8000 jsem bohužel byl nucen vyloučit po zjištění z recenze, že má prostě špatný a nedostatečný kontrast :(
http://www.testseek.com/home_electronics/tv/lcd_tvs/lg_32sl8000-p-88002743-ae70-897a-7051-897e645ffd4b.html

Na závěr bych dodal, že je možná můj příspěvek etrémně dlouhý, ale jinak jsem ho popsat neuměl - pokud Vás to nezajímá, vlákno zavřete a nemusí Vás zajímat - jde mi jen případně o radu dle Vás - mám riskovat válku s vlastní manželkou a větší úhlopříčku 37" ( musím totiž lehce rozebrat obývakovou stěnu ) proti ženě, která je zcela proti že jí 32" zcela stačí ( HD nikdy neviděla, navíc to bude jen pár kanálů, zbytek by přepínala v SD ) nebo prostě neriskovat a vzít tu malou úhl. s tím, že za rok a půl či za dva posunout televizi někam do rodiny a teprve potom si koupit něco většího ?

Jak byste se třeba na mém místě rozhodli Vy ? Za každou radu díky - pak si dám pár piv a něco vyberu - vánoce musí být s s novou TV :-!!!
911 (260)|23.10.2009 00:55
Ty budeš platit,koukat a ještě poslouchat manželku,toť těžko radit.Já osobně na HD a na tuto vzdálenost bych si koupil 42" ,asi je to ideální velikost.32" je malá a 37" není o moc větší.Jednou mi dáš za pravdu.
mph1 (689)|23.10.2009 05:54
No ja to resil taky, jenom v kategorii 42 az 50", koukam z 3.5 m.

Nejdriv jsem zjistil, ze s 42" 16:9 si pri obrazu 4:3 oproti 72 cm CRT moc nepomuzu (+7 cm na vysku). Sli jsme se kouknout na 46 a 50" a v kramu jsme se shodli, ze 46" dobra, ale nema ten spravny WOW efekt - byla by to proste jen vetsi televize. Dokonce jsme meli pocit, jestli nemaji chybu v popisce a neni to jen 42". 50" stoji sice o cca 5 tis vic, ale pro nas je to to prave. Narozdil od tebe, my jsme s manzelkou ve shode - kdyz uz novou TV, at to stoji za to. 50" ma 4x vetsi obraz 16:9 nez na 72 cm CRT 4:3...

Ja bych na tvem miste sel do vetsi, protoze obecna zkusenost je, ze na velkou si zvyknes (i manzelka), ale s mensi si mozna budes rikat: "Jo, kdyby byla jeste trochu vetsi, slo by tohle precist. Kdybysme tenkrat vzali tu 37."

Zkus si pohrat s timhle: http://www.tvcalculator.com/
Zjistis napr., ze 32" 16:9 ma obraz 4:3 mensi nez 72 cm TV 4:3, 37" vyjde pak nastejno. Nechtel by sis zvetsit svou 55 cm TV alespon na 72 cm?
Karel129 (503)|23.10.2009 07:33
Moje manzelka rikala to same a ty oci je jen otazka zvyku(u mne 2 dny a u manz.14 dni).Na poradny koukani a na obrazovy pozitek, je v obyvaku min.40".Pri kvalitnim signalu, coz asi budes mit, se ti ta velikost vyplati a soused toho trpaslika soupne do loznice(kam ta velikost patri :D )a koupi vetsi, po navsteve u vas.Na 32"nemusis mit HD satelit, protoze to nepoznas.Mam obyc.digit.kameru a neni lepsi pokoukani jak to rodine pustit na metrove uhlopricce.O pousteni HD-ripu nemluve.Za chvili (par let)budes resit jako ja, co dalsiho koupit,urcite neco vetsiho a starou placky vrazis do loznice.
eevil (92)|23.10.2009 12:48
Mám obývák rozměrově stejný jako ty. Telku mám na zdi a koukám na ní zhruba z těch 3m a míň. Mam 37pfl9604 a je pravda, že 40palců bych ještě snesl, ale rozhodně nic víc na tuto vzdálenost...Toť můj názor. 32 palců je podle mě malá...Musíš manželku ukecat:)
Jason Voorhees (48)|23.10.2009 17:56
Já osobně jsem příznivcem velkých obrazovek, ale naneštěstí bydlím v hodně starém baráku a tak jsem limitován. Nějak reorganizace využítí místností v podstatě není možná a v obývku jediná stěna kde není okno nebo dveře uprostřed, je stěna která má dvoje dveře a mezi nima plocha kde 40" TV by šla už do futer :-) Takže se chystám pořídit 37"
Akorát se nemohu rozhodnout pro značku, nikdo mi nechce nic kloudného poradit :-)
Váhám mezi SONY KDL37W5500 a Panasonic L37V10E. A vzhledem k tomu že mm TV proti oknu, tak snad ještě Phulips, který jako jediný uvádí antireflexní vrstvu, ale ten se mi žádný moc nelíbí.. Pro Panasonic mluví 10bit panel, ale Sony má prý i se svým 8bit lepší obraz a podání černé. Nikde jsem však tyhle dvě TV neviděl vedle sebe, tak nevím..
vivid.sk (11472)|23.10.2009 18:19
Ja sa tiez pridam. Ber aspon 40", z 2.5-2.7 metra to mas aj pri SD tak akurat. Manzelke sa "rozmer" pacil od prveho dna :D
jarino1978 (8045)|23.10.2009 20:12
[quote=Claudio Gentile;245277]
Ve výběru mám jen ty lepší značky a modely s tenlkým rámem - Philips 32PFL8674H kvůli superceně pod 16000 - je to podstatně vylepšená 7404H, dále Philips PFL9604H, Sony W5500, Samsung LED B6000.[/quote]

- keď už tak, tak zober 37 " ( je to stred medzi 32" a 42" ), ak Ti v budúcnosti príde malá, predáš ju, alebo dáš do inej izby
- čo sa týka tvojho výberu, tak moje poradie by bolo takéto :
1. Philips PFL9604H
2. Sony W5500
3. Samsung B6000
Claudio Gentile (24)|23.10.2009 20:37
Díky - tak jsem si to pročetl a taky už se na 90% rozhodl, že půjdu do 37" za každou cenu :BB: - buď anebo - prostě to nainstaluju a uvidím - prostě mám pořád před očima, že mě ten širokoúhlý film z dývka na velikosti 32" neuspokojil vypláznout dvacet tisíc a pak dva roky čekat, než prubnu větší, asi fakt ne ( ale do 40" teď nepůjdu ani omylem - rozdíl 13cm úhl. mezi 32 a 37" stačí a je značný )

Takže ve výběru 37" zůstaly prakticky dva modely, které mě designem a obrazem uspokojují:

Sony KDL37W5500K - trochu mě zaráží, že jeho 8bitový panel je všude tak dobře hodnocen, ale review dávají všude vysoký rating - slabá funkčnost USB a NetTv mi nevadí, to není priorita - zvuk je relativně dobrý, lepší než u Samsungů a LG, a to je také dost pádný argument - automatické formáty obrazu má zmáknuté údajně také velmi dobře
- doufám, že umí dobře automatickou regulaci hlasu při střihu reklam a také že nezáří v noci jak maják a umí přizpůsobit intenzitu osvětlení ap.

Philips 37PFL8684H - vylepšená verze 8404H

Oba modely jsou za stejnou cenu 23 000,- což je pro mne ještě stravitelná cena. U jakéhokoli 37" Panáka mi není jasné, jakou vyšší přidanou hodnotu by mi mohl oproti těmto modelům dát a tak jsem ho prakticky vyřadil stejně jako Samsungy a LG, které mě moc designem ani jinak neoslovilly - u nich nabušené a dobře fungující USB movie není mou prioritou ...navíc snad bude fungovat USB PVR externí disk na tom HD přijímači Golden Interstar

jako třetí model mě sice psychologicky láká onen Philips 37PFL9604H, ale je už moc drahý 29 000,- :mad: a nevím, jestli oproti výše uvedeným modelům dostanu za o 6 000,- vyšší cenu opravdu odpovídající přidanou hodnotu - zvuk 2x15W je trochu lepší to ano, ale při nepříliš hlasitém poslechu TV to skoro amatér nepozná, a nevím, zdali se 14bitová obrazová kvalita tohoto Philipsu opravdu výrazněji odlišuje od toho Sony nebo nižšího modelu Philipsa 8684H......no poreferuji, co jsem pak vybral a jak to dopadlo 9-)
jarino1978 (8045)|23.10.2009 20:53
prajem šťastnú ruku...
vivid.sk (11472)|23.10.2009 23:27
zvuk 2x15W je trochu lepší

a to si zistil len podla tych wattov?To je ako hodnotit inteligenciu podla velkosti hlavy :D.
Ziadny z tych TV nehra dobre. Snad ta to ale neodradi. (Philips znie subjektivne najlepsie - ale medzi slepymi je aj jednooky kralom)

a este jedna rada.

vyberaj TV kde mas velky vyber nastaveni farieb a dalsich roznych uprav obrazu. Philips nepatri v tomto zrovna k favoritom.
Claudio Gentile (24)|24.10.2009 05:35
[quote=vivid.sk;245416]zvuk 2x15W je trochu lepší

a to si zistil len podla tych wattov?To je ako hodnotit inteligenciu podla velkosti hlavy :D.
Ziadny z tych TV nehra dobre...[/quote]
zestručnil jsem to - jako laik jsem vycházel z recenzí :-R, kde prostě zvuk z Philipsa 9604H je prý nejlepší v současných LCD a vždy prakticky recenzenty hodnocen pravidelně "Sound quality from the 15W speakers is also solid thanks to the BBE sound booster, which makes bass sound chunky and relays voices with a clear tone" a má cca devět bodů z desetibodové hodnotící škály - Samsung bere tak šest.
I těch 2x12W s BBE u toho nižšího modelu 7684H má být oproti plechovému zvuku Samsungu znát.
[quote=vivid.sk;245416]vyberaj TV kde mas velky vyber nastaveni farieb a dalsich roznych uprav obrazu. Philips nepatri v tomto zrovna k favoritom.[/quote]tohle slyším prvně :eek:- tedy myslím, co se týká výběru nastavení barev - všude čtu, jak Philips válcuje ostatní svým skvělým obrazem, vychytávkami jako perfect pixel, perfect natural motion, perfect kontrast a má přitom oproti např. Sony třeba malý výběr nastavení barev ? Předpokládám, že vývojáři Philipsu nejsou oproti konkurenci padlí na hlavu ...

Pokud se týká chudého nastavení formátů obrazu při přepínání stanic, či při sledování médií z USB, s tím by se dalo souhlasit - ať prý strčíte do USB cokoliv, roztáhne Vám to prostě na celou obrazovku a v nastavení s tím nedokážete udělat vůbec nic - to musel vymyslet fakt nějakej hotentot :(( - stejně často polezete do menu, pokud nebudete chtít mít roztažené TV vysílání na celou obrazovku grrr, ať je ten autoformát jakkoli Philipsem údajně vychytaný....to jediné mi na tom Philipsu vadí a brzdí při koupi - ve prospěch Sony...
Claudio Gentile (24)|24.10.2009 05:39
smazán double příspěvek - poslal jsem ho omylem 2x
vivid.sk (11472)|24.10.2009 09:30
jak Philips válcuje ostatní svým skvělým obrazem, vychytávkami jako perfect pixel, perfect natural motion, perfect kontrast.

Myslel som nieco ine. Konkretne moznost menit napriklad Color Space, White Balance, uplne manualne (kazdu zlozku zvlast).

Nie len zakladne nastavenia contrast, brightness, sharpness, gamma atd...

A co sa tyka toho zvuku. Nikde som netvrdil, ze samsung hra dobre (ako mam pocit z tvojho prispevku). Co sa tyka zvuku, je samsung niekde na spodku potencionalneho rebricka. Nepredpoklada sa ale, ze clovek ktory ma film ako jeden z konickov bude pocuvat zvuk z TV vstavanych repro akehokolvek TV. Zvuk je totiz pre mna minimalne 50% zazitku. A nevidim dovod, preco si ho kazit*.

(* na margo mojej pripomienky, Ziadny z tych TV nehra dobre)

Ziadny TV nieje idealny, takze vyber bude vzdy len kompromis na zaklade toho, ktore preferencie si zvoli kupujuci za dolezite.
Claudio Gentile (24)|24.10.2009 10:57
[quote=vivid.sk;245429]Myslel som nieco ine. Konkretne moznost menit napriklad Color Space, White Balance, uplne manualne (kazdu zlozku zvlast). Nie len zakladne nastavenia contrast, brightness, sharpness, gamma atd...[/quote]
tady to mám stejné jako s foťákem - nikdy jsem nepotřeboval a nechtěl foťák s mraky manuálních funkcí jako ono vyvážení bílé ap. - vždycky pro mě byla priorita kvalitní automatika max. s přednastavenými režimy a dobrými snímky v místnosti - proto byli jasnými vítězi Fuji F30fd a F11, které jsem měl. ty fotky mě plně uspokojily i bez vyvážení ....

předpokládám, že máš na mysli settings jak je popisovaný v tomhle vlákně
http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/1052245-sony-kdl40w4000-picture-settings-white-balance-4.html
a třeba něco jako uživatelské nastavení Calibrated HD and SD settings for LE40A656, firmware 1023.0
http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/996212-le-a656-settings-thread-part-3-a.html#post9489731
sem se úplně orosil - k tomu bych snad potřeboval nějakej kalibrační colorimetr a ladil bych to půl roku :-(((

- já bych potřeboval zase co nejvymakanější automatiku, přednastavené režimy a případně hraní si s těmi x základními funkcemi obrazu...myslím, že 99% kupců a uživatelů nových LCD nic manuálně nevyvažuje a nekalibruje a je to snad koukatelné dost kvalitně, nebo ne ?

tady jsem se ještě dočetl, že tu novou řadu Sony W5500 uživatelé dost setřeli s tím 8bitovým panelem a kvalitou :-?
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19458
vivid.sk (11472)|24.10.2009 11:04
je to snad koukatelné dost kvalitně, nebo ne ?

NE. (aspon v pripade samsungu).
Antonín (732)|24.10.2009 16:50
Dělej co uznáš, ale podle mých znalostí jdeš mírně do slepé uličky...v úvaháš máš totiž chybné předpoklady.

Jestli chceš rozumnou televizi za levno a bydlíš někde, kde můžeš mít DVB-T a satelit, tak si kup minimálně 42" plazmu.
protože:
1. levné LCD nemohou konkurovat plazmám ve stejné cenové kategorii
2. 42" se dá koukat slušné SD i ze dvou metrů.
3. plazma má obraz blíže zvyklému CRT...
Pokud často pleješ fotky, tak si vyber něco s USB a SD.

Dvě poznámky:
K té televizi, pokud chceš mít slušný zvuk, budeš potřebovat reproduktory a zesilovač. To je hodně drahý špás, ale bez toho nikdy nedostaneš nic, co by se podobalo zvuku. Všechny televize, i ty nejdražší za statisíce, mají v sobě jenom servisní šustítka.
Pokud jenom trochu můžeš, kup si k tomu i HD satelitní přijímač a zaplať si aspoň předplatné HD u Skylinku.
Dojigiri (4)|24.10.2009 17:10
Taky bych radil spíš plazmu - LCD pouze v případě, že to bude pověšený na HTPC počítači (tam bych se pořád ještě bál vypalování obrazu, lišta apod., ale jinak ne). Sám mám sice LCD, ale právě z tohohle důvodu, jinak bych šel do plazmy, obraz je tam prostě úplně někde jinde.

Co se týče manželky, doporučuju si prosadit minimálně tu 37", zvykne si a už nebude chtít jinak. Mojí přítelkyni se taky zdála nejdřív hrozně velká i 37 a já nakonec i přesto koupil 40" (zhruba na stejnou vzdálenost, těch cca 2,8m) a zvykla si velmi rychle, teď když přijdem k někomu kdo má menší se jí zdá i 37" malá :D - když mi přišla domů a vybalil jsem jí, tak se to zdálo jako ukrutný monstrum i mně, ale už bych za menší neměnil, takovej fullhd film je na tom super.

Jinak co se týče zvuku, souhlasím s ostatními, já mám zvuk jak z TV, tak z HTPC vedenej digitálně do receiveru a 5.1 repro (což mě stálo cca 32.000, hifista by sice žbrblal že nic moc, ale mně to už přišlo jako celkem dost prachů a jakožto nenáročnej posluchač jsem zvukově velmi spokojenej :cool:).
Antonín (732)|24.10.2009 18:39
Polovina ceny celého systému (komplet veškeré audio a video) mají být reproduktory...pak je to zhruba vyrovnané vlastnostmi.
Jimmy2 (91)|24.10.2009 19:11
Jen poznámku k tomu audiu. Souhlasím s výše uvedeným. Sám mám taky solidní receiver (Harman/Kardon), kvalitní bedny atd. Přesto si ale nemyslím, že by slušný zvuk u TV byl zbytečný. Osobně např. zprávy, ale i některé pořady sleduju přes vestavěné repro (CRT Sony 16:9). Takže zas tak úplně bych jakž takž kvalitní zvuk u TV nezatracoval.
standawrc (172)|24.10.2009 20:26
Prosím o radu zdali poznám rozdíl na obrazovce nebo kterou koupit mezi těmito TV PANASONIC LCD a to typ TX-L37G15E nebo TX-L32V10E Říkalo se čím menší tv tím je obraz ostřejší a kvalitnější já na to budu koukat z 1.5 m střed sedačky -2m kraje sedačky a mám omezený plac na místo TV větší nejde i s 37 palcovou budou problémy to znamená nad 37 palců zbytečná diskuze . Sledovat budu DVB-Ta satelit jen český programy Skylink bez balíčku .
Doma mám malou klasickou tv CTR 37 úhlopříčku a super obraz ohodně lepší než na 55 cm úhlopříčce která běží na stejném signálu , ale v jiný místnosti .Je pravda , že televize tyto LCD mají FullHD a poběží to na DVB-T a SKYLINK satelit , ale o HD skylinku nemám zájem málo programů hodně peněz. Já stejně v krámu nepoznám rozdíli na TV HD nebo SD , MĚ SE ZDÁ , ŽE JDOU VŠECHNY STEJNĚ . Kdyby jiný typy TV Panasonik měli hlavně VIERA ČÁST ? manželka chce PODMÍNKA , tohle zase já - 100Hz snímání obrazu, DLNA - podpora snadného zobrazení souborů z počítače, nejnovější V-Real PRO 4 procesor s vylepšenou podporou převzorkování obrazu na nejlepší možné rozlišení, 10bit zpracování, Motion focus zabraňují rozmazávání obrazu u rychlých atd ale s HD read tak by ji vzal hned a stačilo by mi to , ale bohužel se tato kombinace nedělá . HD read - VIERA ČÁST
Zde jsem pročetl vaši diskuzi , ale jsem na tom stejně jako vy výběr 32 nebo 37 palců ale jen že na to koukám z 1.5-2m max. Dvd mě nezajímá ani přístroj kupovat nebudu .Internet mám 8000 rychlost tak by mělo jít VIERA ČÁST jen si dělám starosti s HD read a FullHD zdali to nebude horší na DVB-T .
Pak mi zarazila věc píšete všechny možný značky ale o Panasonicu model 2009 se nezminujete to je tak špatná TV než ta vaše a co zvuk ?
děkuji za každou odpověd i soukromnou [email]zavody@seznam.cz[/email]
Antonín (732)|24.10.2009 20:47
[quote=standawrc;245478]Prosím o radu zdali poznám rozdíl na obrazovce nebo kterou koupit mezi těmito TV PANASONIC LCD a to typ TX-L37G15E nebo TX-L32V10E Říkalo se čím menší tv tím je obraz ostřejší a kvalitnější já na to budu koukat z 1.5 m střed sedačky -2m kraje sedačky a mám omezený plac na místo TV větší nejde i s 37 palcovou budou problémy to znamená nad 37 palců zbytečná diskuze . Sledovat budu DVB-Ta satelit jen český programy Skylink bez balíčku .
Doma mám malou klasickou tv CTR 37 úhlopříčku a super obraz ohodně lepší než na 55 cm úhlopříčce která běží na stejném signálu , ale v jiný místnosti .Je pravda , že televize tyto LCD mají FullHD a poběží to na DVB-T a SKYLINK satelit , ale o HD skylinku nemám zájem málo programů hodně peněz. Já stejně v krámu nepoznám rozdíli na TV HD nebo SD , MĚ SE ZDÁ , ŽE JDOU VŠECHNY STEJNĚ . Kdyby jiný typy TV Panasonik měli hlavně VIERA ČÁST ? manželka chce PODMÍNKA , tohle zase já - 100Hz snímání obrazu, DLNA - podpora snadného zobrazení souborů z počítače, nejnovější V-Real PRO 4 procesor s vylepšenou podporou převzorkování obrazu na nejlepší možné rozlišení, 10bit zpracování, Motion focus zabraňují rozmazávání obrazu u rychlých atd ale s HD read tak by ji vzal hned a stačilo by mi to , ale bohužel se tato kombinace nedělá . HD read - VIERA ČÁST
Zde jsem pročetl vaši diskuzi , ale jsem na tom stejně jako vy výběr 32 nebo 37 palců ale jen že na to koukám z 1.5-2m max. Dvd mě nezajímá ani přístroj kupovat nebudu .Internet mám 8000 rychlost tak by mělo jít VIERA ČÁST jen si dělám starosti s HD read a FullHD zdali to nebude horší na DVB-T .
Pak mi zarazila věc píšete všechny možný značky ale o Panasonicu model 2009 se nezminujete to je tak špatná TV než ta vaše a co zvuk ?
děkuji za každou odpověd i soukromnou [email]zavody@seznam.cz[/email][/quote]

Máš to mírně fakt popletené.
Nedává žádný smysl trvat na procesoru a pod. a zároveň si vybírat malinkou televizi. Čím menší televize, tím více je jedno, jaké má vlastnosti. Tvoje některé části zní, jako bys vybíral 50" nebo větší TV.
100Hz u CRT je něco úplně jiného, než 100Hz u plochých televizí, je to jenom shoda jmen, nemá to společného nic. To jenom tak, že nejspíše ani nevíš, na čem v tomto místě trváš.
Rozdíl mezi HD a SD je propastný. Ve většině prodejen kafemlejnků to nevidíš, protože všechny teelvize mají připojené analogovým UHF a tedy limitované vlastnostmi PAL - výsledek je tak 300x300 bodů a žádný zobrazovač s tím nic neudělá.
Pokud nesměřuješ k HD a pokud chceš minitelevizi, tak je skoro úplně jedno, kterou si vybereš (v rozumném spektru), protože všechny budou fungovat velmi podobně a rozdíly mezi nimi budou jenom nepatrné.
jarino1978 (8045)|24.10.2009 22:07
[quote=Antonín;245471]Polovina ceny celého systému (komplet veškeré audio a video) mají být reproduktory...pak je to zhruba vyrovnané vlastnostmi.[/quote]

- nás to učili takto : reprosústava = min. 2-násobok ceny av receivera

[quote=standawrc;245478]Prosím o radu zdali poznám rozdíl na obrazovce nebo kterou koupit mezi těmito TV PANASONIC LCD a to typ TX-L37G15E nebo TX-L32V10E Říkalo se čím menší tv tím je obraz ostřejší a kvalitnější já na to budu koukat z 1.5 m střed sedačky -2m kraje sedačky a mám omezený plac na místo TV .[/quote]

- na sledovanie SD signálu zo vzdialenosti 1,5 m nebude voľba 37" uhlopriečky ideálna. Treba ísť od TV ďalej :
- 2m - kvalita CT1/2
- 2,3m - kvalita TV markíza
-2,5 m - kvalita JOJ,Nova Sport, Nova
- 3m - kvalita Z1,TA3,JimJam....

Čiže subjektívne by bol priemer 2-2,5m.

- Pre Panasonic nie sú prioritou LCD modely, ale PDP modely. Aj preto nestoja tieto LCD za reč.
standawrc (172)|25.10.2009 00:09
pro Antonína :
ano nesmeruji k HD ani k DVD za 7 programů dávat 3850 kč nejsem blázen z toho 3- 4 programi trochu na sledování ( Brava HDTV ,bebe tv HD , nMyZen.tv HD ty nemusím vůbec )
a když to vezmu 10 hod max za týden koukání tak se to nevyplatí . Tak prosím tě říkáš , že mezi nima nebude skoro rozdíl na DVB-T .Skylink základ na to se koukáme .A jak se bude k DVB-T chovat FullHD ? Hlavně aby měla TV VIERA CAST pro ženu jinak by mi stačila HD read .

pro jarino1978:
Já teda mám průměr k sezení 1.75 m tak podle vás asi jít do 32 palců že ?
Já ale čtu tady opak na plazmy jakýkoliv i Panasonicu atd. , blikání , bzučí , atd. o náhradní dílech to je hrůza to je lepší si koupit novou když se rozbije .Prý na opravy je lacinejšá LCD.
standawrc (172)|25.10.2009 12:34
PANASONIC LCD - Nová generace IPS panelu

Na letošním veletrhu CEATEC je opravdu rušno. Velcí výrobci televizí předvádějí své nejnovější produkty. V oblasti televizorů a panelů se hned několik z nich postaralo o řádnou pozornost. Jedním z nich je společnost Panasonic, která předvedla novou generaci IPS-Alpha panelů a nutno podotknout, že oproti současným televizorům je vidět velký posun. Nová generace IPS panelu konečně nabízí řádně černý obraz. Velmi působivě pak působí srovnání se starší generací televizorů.Nové TV Panasonik LCD 2009 se nedají srovnávat se starými typy 2008-2007 atd . obraz je o niče jiném . Modeli 2009 se blíží k Plazmě dokonce některé staré plazmy 2008 předčí .
Redaktoři magazínu engadgetu neskrývají nadšení z vyprodukovaného obrazu. Nové IPS panely prý nabízejí velmi věrné podání barev, již zmiňovanou černo-černou barvu a také velmi rychlou odezvu. Právě rychlost odezvy a zní vznikající input-lag je achillovou patou současných IPS panelů. Ostatně vlastní názor o kvalitách nových panelů si lze udělat po zhlédnutí videa na stránkách magazínu
stastnak (15)|25.10.2009 13:55
Nechci radit,ale vůbec bych se nebránil uhlopříčce 42palců.Mám doma plazmu Panasonic TX-P42V10E a moje vzdálenost od tv je přesně 2,7metru.K telce mám na balkoně vlastní anténu za tři stovky,takže jedu klasický digitál a obraz jak víno i na tuto vzdálenost.Větráky slyšet nejsou,trafo nebzučí a obraz nebliká.Ahoj.
obrbobr (49)|25.10.2009 18:35
[quote=Claudio Gentile;245398]Díky - tak jsem si to pročetl a taky už se na 90% rozhodl, že půjdu do 37" za každou cenu :BB: - buď anebo - prostě to nainstaluju a uvidím - prostě mám pořád před očima, že mě ten širokoúhlý film z dývka na velikosti 32" neuspokojil vypláznout dvacet tisíc a pak dva roky čekat, než prubnu větší, asi fakt ne ( ale do 40" teď nepůjdu ani omylem - rozdíl 13cm úhl. mezi 32 a 37" stačí a je značný )

Takže ve výběru 37" zůstaly prakticky dva modely, které mě designem a obrazem uspokojují:

Sony KDL37W5500K - trochu mě zaráží, že jeho 8bitový panel je všude tak dobře hodnocen, ale review dávají všude vysoký rating - slabá funkčnost USB a NetTv mi nevadí, to není priorita - zvuk je relativně dobrý, lepší než u Samsungů a LG, a to je také dost pádný argument - automatické formáty obrazu má zmáknuté údajně také velmi dobře
- doufám, že umí dobře automatickou regulaci hlasu při střihu reklam a také že nezáří v noci jak maják a umí přizpůsobit intenzitu osvětlení ap.

Philips 37PFL8684H - vylepšená verze 8404H

Oba modely jsou za stejnou cenu 23 000,- což je pro mne ještě stravitelná cena. U jakéhokoli 37" Panáka mi není jasné, jakou vyšší přidanou hodnotu by mi mohl oproti těmto modelům dát a tak jsem ho prakticky vyřadil stejně jako Samsungy a LG, které mě moc designem ani jinak neoslovilly - u nich nabušené a dobře fungující USB movie není mou prioritou ...navíc snad bude fungovat USB PVR externí disk na tom HD přijímači Golden Interstar

jako třetí model mě sice psychologicky láká onen Philips 37PFL9604H, ale je už moc drahý 29 000,- :mad: a nevím, jestli oproti výše uvedeným modelům dostanu za o 6 000,- vyšší cenu opravdu odpovídající přidanou hodnotu - zvuk 2x15W je trochu lepší to ano, ale při nepříliš hlasitém poslechu TV to skoro amatér nepozná, a nevím, zdali se 14bitová obrazová kvalita tohoto Philipsu opravdu výrazněji odlišuje od toho Sony nebo nižšího modelu Philipsa 8684H......no poreferuji, co jsem pak vybral a jak to dopadlo 9-)[/quote]

Toho led samsunga nemusis vyřazovat, dělá se i v 37"
http://www.exa.cz/led-televize-samsung-ue37b6000-p-6218.html
standawrc (172)|26.10.2009 01:33
[quote=stastnak;245544]Nechci radit,ale vůbec bych se nebránil uhlopříčce 42palců.Mám doma plazmu Panasonic TX-P42V10E a moje vzdálenost od tv je přesně 2,7metru.K telce mám na balkoně vlastní anténu za tři stovky,takže jedu klasický digitál a obraz jak víno i na tuto vzdálenost.Větráky slyšet nejsou,trafo nebzučí a obraz nebliká.Ahoj.[/quote]

Jsem rád za každou radu , ale od 1,5 m do max 2 m sadačka -TV je 42 palcová TV moc
a mě se tam stejně nevejde budu mít problém 37 palců TV . Ted mám 55 úhlopříčku a stačí mi. Koukám ale že SAMSUNG nedělá TV s připojením DVB-S v 32-37 palců možná vůbec ?,,,,,
Pavlis (171)|26.10.2009 09:15
[quote=Claudio Gentile;245422]zestručnil jsem to - jako laik jsem vycházel z recenzí :-R, kde prostě zvuk z Philipsa 9604H je prý nejlepší v současných LCD a vždy prakticky recenzenty hodnocen pravidelně "Sound quality from the 15W speakers is also solid thanks to the BBE sound booster, which makes bass sound chunky and relays voices with a clear tone" a má cca devět bodů z desetibodové hodnotící škály - Samsung bere tak šest.
I těch 2x12W s BBE u toho nižšího modelu 7684H má být oproti plechovému zvuku Samsungu znát.
[/quote]

mno tu 7684H mam ted doma a co se tyce zvuku tak docela nic moc, to co popisujes sedi u modelu ktery maj i integrovanej subwoofer coz 7kova ani 8kova rada nema. Cili ten zvukovej projev je hodne plochej a bez basu. s ostatnima lcd nemuzu srovna s zakladni plaznou od panak je to stejne neli horsi, takze pokud chces lepsi zvukovej projev tak bud Zkova rada Sony nebo Philips 9kove rady.

Co se tyce kvality obrazu toho philipse tak jsem byl zase mile prekvapen, po nejake laicke pocatecni kalibraci je obraz peknej (hlavne ten motion proccesing diky chipu z 9kove rady je poznat). Temer srovnatelnej s plazmou, rozdily pokud nebudou vedle sebe moc nechytnes. Podani SD je dobre (ale mam IPTV a Sat, dvb-t je znatelne horsi) o hd netreba zminovat. Jinak dalsi neduhy klasika u LCD jako spatne uhly, cerna apd. Ale suma obrazove 7kova rada Philps nad ocekavani dobra, zvuk nad ocekavani spatnej.
vivid.sk (11472)|26.10.2009 12:48
takze pokud chces lepsi zvukovej projev tak bud Zkova rada Sony nebo Philips 9kove rady.

Pokial chces naozaj lepsi zvuk, tak jedine externe repro s AVR/zosilnovacom (myslim, ze to Antonin vystihol velmi presne). O zvuku z TV sa nema cenu bavit, pokial chces aspon trosku seriozny zvuk.
Pavlis (171)|26.10.2009 13:11
[quote=vivid.sk;245660]
Pokial chces naozaj lepsi zvuk, tak jedine externe repro s AVR/zosilnovacom (myslim, ze to Antonin vystihol velmi presne). O zvuku z TV sa nema cenu bavit, pokial chces aspon trosku seriozny zvuk.[/quote]

pro audiofila to samozrejme neni, ale to taky nejsme vsichni ze a navic nekdo nemusi chtit dalsi kram do baraku atd. Rozumim tomu ze nekdo chce "rozumne" zvukove podani pouze z TV a pro ne byla prave ta poznamka
vivid.sk (11472)|26.10.2009 14:48
Jasne. To chapem.

Moja poznamka bola zasa urcena tym, ktori nevahaju za drahy TV vycalovat nemalo penazi, dokupit si HD satelit a predplatit HD balik, a pritom pocuvat "chrchlanie" z BravaTV.

A verim tomu, ze pokial je pocuvanie samotnej muziky pre cloveka utrpenim, tak si nic podobne kupovat nebude (ano, poznam aj takych, ktori by taketo vybavenie domov nechceli ani "zadarmo").
Antonín (732)|30.10.2009 09:58
Zvuk je velmi podstatná součást AV.
Dokonce bych si troufnul tvrdit, že pro celkový dojem je skoro důležitější kvalita zvuku, než obrazu. Mozek obraz totiž ledasjak "vylepšuje" a hodně si toho je schopen "domyslet". Zejména pokud má k tomu zvukový důvod.
A platí to už u zpráv a řeči, která je docela audio náročná...aby byla jako živá.
Nemusíte tomu věřit, ale je to tak. Když vám dám dokonalý obraz a špatný zvuk, tak nikdy nebudete mít pocit, že sedíte ve studiu. Naopak to ovšem je docela možné...

Rroto je reproduktor nejdůležitější součást AV - a navíc je to zařízení na desetiletí.