Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

E shop Panasonic NeoPDP

milk (16)|21.10.2009 16:33
Tak jsem dnes zjistil ti co to maj na netu třeba za 23 tis tak je to dovoz a panasonic neuznává na tento druh plazem záruku jelikož to není určeno pro ČR a má to jiné čísla.Vše se řeší tak že prodejce když se stím něco stane v záruce to opraví,ale ne v servisu panasonic.Co vy na to
PaJaSoft (827)|21.10.2009 16:44
[quote=milk;245079]Tak jsem dnes zjistil ti co to maj na netu třeba za 23 tis tak je to dovoz a panasonic neuznává na tento druh plazem záruku jelikož to není určeno pro ČR a má to jiné čísla.Vše se řeší tak že prodejce když se stím něco stane v záruce to opraví,ale ne v servisu panasonic.Co vy na to[/quote]

A kdopak tento nesmysl tvrdi? Nejsme nahodou v Evropske uniji a nejsme ciste omylem soucasti Shengenskeho prostoru - mozna by se mel nekdo vzdelat co to znamena, zejmena pro obcana a jeho pohyb, stejne jako pro pohyb zbozi z pravniho hlediska? Vyrobci ci posunovaci krabic si obcas navymysli, nezijem vsak v dobe ledove...

Pro zacatek by si treba stacilo nastudovat Panevropsky zarucni list Panasonicu....
milk (16)|21.10.2009 17:10
Není to zmé hlavy.A týká se to pouze PDP a na panasonicu je tohle-V prodeji pouze u vybraných prodejců! Takže asi něco na tom bude možná
vivid.sk (11472)|21.10.2009 19:57
Tyka sa to aj samsungu, nielen panasonicu. Aspon tolko informacia od predajcu.
mph1 (689)|21.10.2009 20:54
Ano, Samsung rika, ze mu Panevropskou zaruku v CR nikdo nenarizuje, takze ji neposkytuje. Od Panasonicu mam naopak vyjadreni, ze s original zarucnim listem opravi cokoli, kdekoli.

Ale prodavac (K+B) se hrozne divil, kdyz jsem mu to rikal - no, bylo mi ho skoro lito. Prodavac samozrejme musi zakaznika strasit, protoze jinak by u nej nikdo nic nekoupil.
PaJaSoft (827)|21.10.2009 20:55
[quote=vivid.sk;245102]Tyka sa to aj samsungu, nielen panasonicu. Aspon tolko informacia od predajcu.[/quote]

Ano, ja mam take informace od (koretne informujicich) prodejcu, tu svou TV jsem musel take nejak (predpokladejme, ze legalne) nabyt... je dobre nakupovat u prodejcu hodnych tohoto oznaceni a ne u posunovacu krabit, kteri vi evidentne uplny kulovy...

Jedine v pripade uplatneni opravneneho (= uznaneho) naroku na odstoupeni od kupni smlouvy se nemuzete dozadovat refundace u Panasonic CR, pokud zbozi nebylo zakoupeno v CR...

Ja nevim, ale jake "relevantnejsi" vyjadreni k tomuto chcete dostate nez HOWTO jak pro mimina vedene za rucicku na webu Hospodarske komory CR - poskytnul jsem pred nekolika mesici...
PaJaSoft (827)|21.10.2009 20:57
[quote=mph1;245110]Ano, Samsung rika, ze mu Panevropskou zaruku v CR nikdo nenarizuje, takze ji neposkytuje. [/quote]

A v jinych unijnich statech snad ano - narizuje?

Nekde by s nim s timto pristupem/vyjadrenim mozna vymetli dvere aniz by rek bla...
mph1 (689)|21.10.2009 20:59
Nevim, ja se jich neptal, Samsung mne nezajimal. Ale nekde na foru to tu nekdo mel z jejich supportu, myslim. Takze je to info z druhe ruky. Ale ten Panasonic plati, to jsem si obeslal sam.
PaJaSoft (827)|21.10.2009 21:29
[quote=mph1;245113]Ale nekde na foru to tu nekdo mel z jejich supportu, myslim. [/quote]

Odkdy support je opravnen kratit zakonna prava spotrebitele? Dal bych to neresil...
Hmm (1739)|22.10.2009 18:48
Psal jsem to už do jiného tématu, ale sem se to hodí víc - dráždí mě tenhle e-shop cenou 50V10E, protože je o víc jak 3 tisíce levnější jak jinde (pod 41 tisíc). Doprava prý za 99,- Kč.
http://www.scmerkur.eu/
Jenže dejte si jimi udané IČO 64258238 do vyhledávacího okénka obchodního rejstříku po odkliknutí Vyhledávání podle subjektů
http://www.justice.cz/or/
Ups! A navíc požadování platby dopředu, ani zmínka o možnosti odstoupit v zákonné lhůtě od smlouvy. Přesto - ta cena .....
No poslal jsem jim mejl s naznačením zájmu a pár otázkama (mj.určení pro český trh, záruka), tak jsem zvědav na (ne)reakci. Přijde-li odpověď, mohu ji sem vystavit, pokud bude mít někdo zájem.
Mimochodem, neví někdo, co je to ono tzv.3D bankovnictví co prý provozují?
mph1 (689)|22.10.2009 19:48
[quote=Hmm;245230]...dráždí mě tenhle e-shop cenou 50V10E, protože je o víc jak 3 tisíce levnější jak jinde (pod 41 tisíc). Doprava prý za 99,- Kč. [/quote]Platba predem mne osobne nechava naprosto chladnym :D
[quote=Hmm;245230]Mimochodem, neví někdo, co je to ono tzv.3D bankovnictví co prý provozují?[/quote]Maji to popsane na strankach:

Vyžadujeme pouze platbu předem. Jsme jeden s prvních eshopů v České republice s tzv.3D bankovnictvím. Základem zajištění bezpečnosti elektronických plateb je systém 3D . Jeho principem je ponechání odpovědnosti za ověření identity klienta i obchodníka na bance.

Banka zajistí bezpečný zakódovaný přenos dat a obchodníkovi pouze sdělí výsledek autorizace a dává tím pokyn k vyřízení objednávky. Pokud tedy nepřevezmete zboží do 10 dnů platba bude automaticky bankou vrácena na účet zákazníka.


At uz to znamena cokoliv ;). Ty nectes obchodni podminky?

Nemaji-li uvedena zakonna prava, jsi na tom lepe, protoze pak se vsechny lhuty dost dramaticky prodluzuji.
Hmm (1739)|22.10.2009 20:13
[quote=mph1;245236]Ty nectes obchodni podminky?

Nemaji-li uvedena zakonna prava, jsi na tom lepe, protoze pak se vsechny lhuty dost dramaticky prodluzuji.[/quote]Je otázka, zda-li to tak skutečně je, já o tom nic nevím. S tím prodlužováním lhůt to asi nebude úplně pravda. Ne u vrácení zboží. Ono je ostatně něco jiného tvrzení, že to tak je a něco jiného odkaz na zákonné ustanovení, z kterého to má vyplývat.
PaJaSoft (827)|22.10.2009 20:33
[quote=Hmm;245246]Je otázka, zda-li to tak skutečně je, já o tom nic nevím. S tím prodlužováním lhůt to asi nebude úplně pravda. Ne u vrácení zboží. Ono je ostatně něco jiného tvrzení, že to tak je a něco jiného odkaz na zákonné ustanovení, z kterého to má vyplývat.[/quote]

Bud bez obav, predrecnik ma opravdu pravdu a tech 14 dnu se protahuje tusim na 3 mesice - viz ObcanZ. Jen si dejte pozor, aby byla uzavrena radne kupni smlouva - tedy aby k tomu aktu vubec doslo...
Hmm (1739)|22.10.2009 21:18
[quote=PaJaSoft;245254]Bud bez obav, predrecnik ma opravdu pravdu a tech 14 dnu se protahuje tusim na 3 mesice - viz ObcanZ. Jen si dejte pozor, aby byla uzavrena radne kupni smlouva - tedy aby k tomu aktu vubec doslo...[/quote]Tušíš, že má pravdu? :-)
Já chápu, nikomu se to nechce hledat, takže to pořád nevíme jistě. Ono je možná něco jiného zatajit údaje o záruce, resp. poskytnout chybné, něco jiného je uvést v omyl lhaním, jednostranně krátit na právech, a něco jiného opisovat občanský zákoník. Kde by ta poučovací povinnost totiž měla mít hranice? Mělo by se "neznalost zákona neomlouvá" uplatnit v můj prospěch, když nevyužiji svého práva? Že ho mám, když to nenapíšou je jisté, ale abych ho měl mít déle....
Jinak uzavření kupní smlouvy bych považoval prakticky za jistou věc. Mohli bysme spekulovat kterým okamžikem je uzavřena (pokud se nám nechce rýpat v zákonné úpravě a vykládat ji), ale je jasné, že je to nejpozději dodáním zboží či zaplacením, záleží co je poslední.
mph1 (689)|23.10.2009 05:28
[quote=Hmm;245263]Tušíš, že má pravdu? :-)
Já chápu, nikomu se to nechce hledat, takže to pořád nevíme jistě...[/quote]Tak ja jsem ti to nasel (Google: obcansky zakonik prostredky na dalku):

Zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, par. 53, odst. 7:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obcanzak/cast1.aspx

Nebo lidstinou, strana 9:
http://www.businessinfo.cz/files/2005/070315-prirucka-ochrana-spotrebitele.pdf
mph1 (689)|23.10.2009 06:13
Kdyz uz jsem byl v tom hledani, nasel jsem i tohle:

http://technet.idnes.cz/se-zarukou-na-elektroniku-z-ciziny-u-nas-muzete-narazit-pjh-/hardware.asp?c=A080311_180755_hardware_vse

Je to z r. 2008, nevim, jak moc, a jestli vubec, se to zmenilo (uz jsem dlouho nic nereklamoval, natoz ze zahranici). Pisou tam mj.:

Evropská záruka - žádná oficiální „eurozáruka“ platná na území Evropské unie není, byť tento termín výrobci někdy používají. Jednotlivé státy si záruku řeší po svém. Přesto některé firmy nabízejí při zakoupení výrobku na území EU možnost zboží reklamovat kdekoli na území EU.

[quote=PaJaSoft;245117]Odkdy support je opravnen kratit zakonna prava spotrebitele? Dal bych to neresil...[/quote]
Zajimave, ze SHARP se tam odvolava na evropske pravo a dvouletou zaruku na elektroniku. Ale nic takoveho, jako "evropske pravo" ve smyslu pravni zavaznosti IMHO neexistuje (evropska narizeni museji byt nejprve implementovana v narodnich zakonech).
V ceskem zakone (Obc.zakonik) opravdu nic o "evropske" zaruce neni (nebo jsem to nenasel?).
PaJaSoft (827)|23.10.2009 09:41
Mozna Vas bude zajimat spise toto:

http://ec.europa.eu/consumers/cons_int/safe_shop/guarantees/CSD_2007_CS_final.pdf

Reknete mi, ktery seriozni vyrobce elektroniky nema v prirucni dokumentaci k vyrobku uvedena jednotliva narodni centra, na ktera je mozno se obratit v pripade supportu/zaruky... - pak si poradne prectete vyse uvedeny dokument a zamyslete se, jak jej pouzit ve svuj prospech... delat za Vas to nebudu.

Jinak jednoznacny pravni nazor je: Žádná "celoevropská" záruka neexistuje. Prodávající pochopitelně odpovídá za prodané zboží, a to podle právních předpisů platných ve státě, v němž je nákup uskutečněn. Reklamaci je pak vždy nutno uplatnit u prodávajícího, pokud v záručním listě nepověřil vyřizováním reklamací kohokoli jiného - takovým pověřeným subjektem pak může být bezesporu i záruční servis v jiné zemi. Záleží však výlučně na vůli prodávajícího.

Tedy pokud nekde plati 5 let, mate pravo na 5 let (Panasonic PDP takto treba nedavno prodaval akcne modely v Irsku a VB), pokud nekde plati rok (myslim, ze uz je to sjednoceno napric unii, ale budiz) a vy byste chteli dva (protoze v CR jsou ze zakona 2 roky) - mate smulu... kapisto?

PS: Bavime se ted doufam jen a pouze o zakonne zaruce a nikoli zaruce/-kach komercni/-ch?

Edit: AHA tak v uniji je standard rok, v USA 6 mesicu, naopak 2 roky v CR jsou rarita (takze pozor treba na Pixmanii (ta je de-facto francouzska), Polsko atd.; nic neni zadarmo)

Celoevropska zaruka neexistuje, ale pokud ji mam uzavrenu (u Panasonic PDP automaticky, žádný jiný záručák Panasonic nemá (a měli (= mohli) byste to dostat od prodejce... ale nemusíte) je právně závazná.
Hmm (1739)|23.10.2009 11:39
[quote=mph1;245300]Tak ja jsem ti to nasel (Google: obcansky zakonik prostredky na dalku)
Ale nic takoveho, jako "evropske pravo" ve smyslu pravni zavaznosti IMHO neexistuje (evropska narizeni museji byt nejprve implementovana v narodnich zakonech).
[/quote]Díky, byl jsem lín. Jak vidno nemám úpravu e-nákupu zažitou. Ale tím pádem ten kdo ví vo co go, tak pokud se to nedozví písemně při přejímce, má parádní tři měsíce na testování :-)
S tou neexistencí evropského práva bych byl opatrný. Naopak, ty tisíce směrnic co produkují orgány EU (typicky asi rada) jsou minimálně pro státy závazné, nebo ne? Mají je implementovat do svého právního řádu, aby byly závazné i pro občany a dopadly na ně svou zákonnou autoritativní váhou. Dokonce myslím, že je někdě napsáno, že evropské (ve smyslu unijní) právo je nadřazeno právním řádům jednotlivých zemí (pokud nemají ty slavné vyjímky).
mph1 (689)|23.10.2009 12:40
[quote=Hmm;245324]S tou neexistencí evropského práva bych byl opatrný. Naopak, ty tisíce směrnic co produkují orgány EU (typicky asi rada) jsou minimálně pro státy závazné, nebo ne? Mají je implementovat do svého právního řádu, aby byly závazné i pro občany a dopadly na ně svou zákonnou autoritativní váhou. Dokonce myslím, že je někdě napsáno, že evropské (ve smyslu unijní) právo je nadřazeno právním řádům jednotlivých zemí (pokud nemají ty slavné vyjímky).[/quote]Na tohle uz by to asi chtelo pravnika (Antonin?).

Ja doufam, ze narizeni a pokyny EU jsou zavazne pro stat, tzn. vladu, parlamenty, uredniky = pokud EU rozhodne, ze vsechny staty budou mit na vlajce zlute hvezdicky, musi to vsechny staty zaradit do sveho pravniho systemu.
Ale jako obcan jsem snad povinen ridit se pouze platnymi zakony sve zeme (nebo zeme pobytu). Tato povinnost a zaroven svoboda je mi dana Ustavou.
Jestli je to jinak, pak by asi Ustavni soud mel dojit k zaveru, ze smlouva s EU (potazmo Lisabon) je neustavni.
Jestli jsem jako obcan povinen ridit se narizenimi EU, pak mame vsichni do smrti co delat, protoze kdejaka narizeni jsou v EU schvalovana priblizne tempem 1 ks za 8 minut.