Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střižna s Ediusem

star007 (15)|21.10.2009 16:28
Potřebuji poradit jak, na čem, jaký a za jakých podmínek rozchodit porgram EDIUS. Tedy jáký koupit počítač a s jakou konfigurací, aby se na něm mohl používat program EDIUS pro střih videa. Jaký EDIUS koupit, nemusí to být zrovna profi verze ajestli jsou k tomu potřeba dokoupi nějaké speciální komponenty.

Děkuji za radu.
Pave1 (4279)|22.10.2009 11:00
Na syntex.cz najdeš vše (sw + hw, doporučenou konfiguraci PC, asi bych šel do Intel Quad nebo i7, 4 - 6GB DDR3 RAM, základní desku od ASUS třeba).

Otázka tak zůstává jediná, zda kupovat za necelých 20k sw, když za 35k můžeš mít HW akcelerátor efektů, RT náhledu po HDMI a přepočtů do distribucí, downconvert do SD, včetně plné verze Ediusu.

Pokud na tom budeš dělat častěji, zvolil bych jednoznačně druhou verzi (HW karta).
star007 (15)|22.10.2009 17:58
[quote=Pave1;245175]Na syntex.cz najdeš vše (sw + hw, doporučenou konfiguraci PC, asi bych šel do Intel Quad nebo i7, 4 - 6GB DDR3 RAM, základní desku od ASUS třeba).

Otázka tak zůstává jediná, zda kupovat za necelých 20k sw, když za 35k můžeš mít HW akcelerátor efektů, RT náhledu po HDMI a přepočtů do distribucí, downconvert do SD, včetně plné verze Ediusu.

Pokud na tom budeš dělat častěji, zvolil bych jednoznačně druhou verzi (HW karta).[/quote]

Dík za odpověď, ale prosím, při mém nevzdělání, trochu vysvětlit jako pro hloupé. Já se pokusím upřesnit: co Canopus GV EDIUS Neo 2, stačil by na střih videa? A co ty karty a akcelerátotory či co, co nabízí na syntexu? Musí se koupit k počítači či ne? Prosím poraďte.
Děkuji
Pave1 (4279)|22.10.2009 20:29
HW akcelerace je pro lidi, co střihají prakticky denně .-) .

Samozřejmě, že sw lze provozovat samostatně, klidně i Neo2 (ten je určený domácím uživatelům). O výkonu a RealTime možnostech pak rozhodne výkon počítače, na některé výpočty si prostě počkáš.

Zkus případně zpřesnit, co s tím vlastně budeš střihat.
josefíka (651)|30.10.2009 09:03
star007
video dělám jen pro zábavu, kdysi jsem si koupil DVStorma, ale přechodem na HD jsem opustil hardwarovou akceleraci (jediné co mi chybí je náhled na TV přímo ze střižny) a raději koupil nové PC. Vyjde to levněji a práci uděláš také. Když uvažuješ o Neo, předpokládám také střih jen pro zábavu. Klidně jej vem, je to minimálně očesaná verze plného Ediusu. Recenzi najdeš https://www.tvfreak.cz/recenze-grass-valley-edius-neo-2/3110
Já mám CPU Intel Q 2,66 4GB RAM, ale 32bit OS, desku Intel, ale klidně vem Asus nebo Gigabite. Nyní bych již kupoval CPU i7. Jede mi to bez problémů, jen občas když přeženu více stop a filtrů, tak to musím renderovat :-) (5stop a 3 filtry na klip) jo a to mám soubory *.m2t. Když to nagrabuji do CanopusHQ nic nerenderuji.
Snad jsem ti to vysvětlil dostatečně.
MartasKP (710)|26.11.2009 20:55
Uprime receno,EDIUS me pomerne mile prekvapil na to co umi a co je to za SW je oproti Pinnacle /omlouvam se profikum :-) za toto prirovnani/ absolutne nenarocnej SW.Je pravda,ze v real-time nahledu je tu problem,ale to byl i u PS ale co se tyce renderovani je nepomerne rychlejsi a to panove mam AMD 3000+,1GB RAM a a grafarnu ASUS1600/256MB.Mimo to se mi zda,ze narozdil od PS me tady brydi RAM nez CPU.Nedelam teda slozity profi kompoyice v peti videostopach s nekolika efekty v kazdy stope,ale fakt to beha stabilneji a lepe nez amaterske PS.