Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak výstup ze satelitního přijmače (ne PC karty) do PC

Miroslav (43)|18.1.2005 16:08
Zatím digit. satelitní přijmač nemám, lecos zde i jinde pročítám , ale stále nevím, zda a případně jak by šlo např. filmy ze satelitního digi. přijmače dostat do PC k dalšímu zpracování jinak, než prostřednictvím zápisu na dvd pomocí dvdrecordéru.
Prosím, vysvětlíte, poradíte?
lachyn (150)|18.1.2005 16:15
napriklad Dreambox ma RJ45 konektor na propojeni s PC pomoci ethernet rozhrani, muzes pres nej nahravat primo na HDD PC nebo aktualizovat software v prijmaci atd.
distortion (76)|18.1.2005 16:40
dreambox mam je to pohoda 80gb disk staci jen zapnu nahravani a pak pres ftp si skopiruju pres sit ts soubory do notbooka predelam na dvd a vypalim se da tomu priradit normalni ip adresa zapojim to do switche muzu s tim i na net, je to vychytavka:)))))))
pavelpt (2713)|18.1.2005 21:41
Napište mu i cenu, ať ví o čem se mluví . :-D
lachyn (150)|18.1.2005 21:49
pavelpt kdyz si klikne na muj odkaz tak ji zjisti velmi rychle :-) na to co umi treba 5620S se Ti zda 8.900,- Kc moc? Je fakt ze se SAT kartou v PC by hoodne usetril :-E
distortion (76)|18.1.2005 22:20
nojo tim pc tunerem usetris penize ale na pohodli poradne prodelas stolni prijimac je stolni prijimac a mam doma jen notbook velky pc mam ve studiu a dreambox byl jasna volba
pavelpt (2713)|18.1.2005 22:50
Podle mé je DB další člen domácnosti, pokud se tomu nevěnuješ, zpustne.

Nahrávat DB pořady přes síť do PC asi jde, ale je třeba určitě počítat u lepších datových toků s problémy.Já to mám teda obráceně, z PC to tahám do stolního přehrávače, ale FTP protokol má silná omezení a u MPEG2 to placama škubne, na MPEG4 v pohodě.

Proto jsem na přehrávač položil šuplík (sehnal jsem černý) a disk nosím.
Akorát je na tom Linux, takže chvíli jsem se trápil, než jsem ho rozchodil pod Win.
Totéž bych doporučoval u DB, určitě to jde a je to mnohem jednodušší.

Je možná dobré taky tazateli sdělit, že kromě DB asi neexistuje u cenově běžně dostupného přijímače možnost vytáhnout obraz ven jinak, než analogově.
distortion (76)|18.1.2005 23:07
ja to netaham do pc behem nahravani to snad ani nejde ale az po nahrani pak to palim na dvd
Miroslav (43)|19.1.2005 18:34
Děkuji za odpovědi.

Pokud jsem to správně pochopil (např. pavelpt:Je možná dobré taky tazateli sdělit, že kromě DB asi neexistuje u cenově běžně dostupného přijímače možnost vytáhnout obraz ven jinak, než analogově.), tak např. při používání přimače Philips DSX 6010 od upc by bylo možno buď nahrávat pomocí analog. videorecorderu nebo (snad?, to se vlastně ptám) pomocí externího A/D převodníku přijmač propojit s PC.
pavelpt (2713)|19.1.2005 21:02
Jo, ale je to cesta do Prahy přes Ameriku.

Transport stream - mpeg -analog - digital - záznam - mpeg - přehrání.

Na toto tema se diskutovalo mnohokrat.Pokud už máš Filipa a PC, je nejrozumější řešení SS2, (mám za 56,8 euro) a dívám se přes Filipa,ale nahrávám přímo ten transport stream, takže mám teoreticky to co leze ze studia nahoru.Víc nelze doma dosáhnout z hlediska kvality a poměr cena výkon je vynikající.
distortion (76)|19.1.2005 22:19
ta cena to je co? vas tam gross nak zdima ne?:)))))))))))))))))))))
pavelpt (2713)|19.1.2005 22:47
Oj, zmrzlým prstíkem se do klávesy trefit, na numerické to potvora nedělá desetinnou čárku, jak to ?

Opravím to, dík.
blueant (820)|20.1.2005 08:25
2 lachyn

DM 5620 za 8700 ,- KC :-? :-? :-?

V ABCOME.SK stoji 7800,- SK !!!

A DM 500 - 6500 ,- SK !!! s DPH

Ale je fakt ze z napr.z czech linku s nim po sieti nenahras lebo pouziva vysoky datovy tok.

To jedine prijimac s HDD a tu je viac moznosti - DM7000, a potom prijimace inych znaciek oznacene PVR.
ViKinG (793)|20.1.2005 10:27
řešení alá pavelpt mi připadá nejelegantnější a z těch možných nejlepší. Navíc ti zůstává SS2 kdykoliv přístupná bez jakýchkoliv dohadů se zbytkem rodiny.
Miroslav (43)|20.1.2005 17:11
Takže ještě trochu jinak:

V případě, že mám (ne já-viz můj první dotaz, ale kamarád) digit. sat. přijmač (ne DB, ne typu PVR), tak je nejlepším řešením jak dostat např. film do PC zakoupit SS2.

2 pavelpt:
- Protože se moc nevyznám, tak prosím o bližší vysvětlení této části Vaší odpovědi:
"Já to mám teda obráceně, z PC to tahám do stolního přehrávače, ale FTP protokol má silná omezení a u MPEG2 to placama škubne, na MPEG4 v pohodě.
Proto jsem na přehrávač položil šuplík (sehnal jsem černý) a disk nosím. "

- "Jo, ale je to cesta do Prahy přes Ameriku. " Samozřejmě souhlasím, a i z důvodu ceny A/D převodníku a ceny SS2 by to asi nebylo nejvhodnější, i když teď mně napadá, že by převodník měl snad i další užití např. pro analog. video do PC.
lachyn (150)|20.1.2005 17:15
blueant to je cena z kseftu kterej mam zarohem, urcite se da koupit pres internet i levneji kdyz chvili hledas, nesleduju to
pavelpt (2713)|20.1.2005 17:21
K 1.části

Já nahrávám na PC pomocí SS2.Výsledný soubor mohu po síti streamovat do DVD přehrávače.Není to ono, posuny nefungují ideálně, ztratí se třeba v titulcích atp.Proto jsem k DVDpřehrávači přidal HDD jako zásuvný modul - šuplík.Donesu k PC za pár minut jsou filmy zkopírovány donesu ,zastrčím a dívám se na film.

k 2.části

Analogový signál lze dnes dostat do PC přes lepší grafickou kartu nebo TVkartu nebo jsou i grabovací udělátka, ale s tím zkušenosti nemám.
Miroslav (43)|20.1.2005 17:33
Musím přiznat mou neznalost ve věci DVD přehrávačů, neboť u těch, se kterými jsem zatím přišel do styku bych neuměl provést:
"Proto jsem k DVDpřehrávači přidal HDD jako zásuvný modul - šuplík.Donesu k PC za pár minut jsou filmy zkopírovány donesu ,zastrčím a dívám se na film."
Proto prosím: které DVD přehrávače toto umožňují?
Díky za odpověď a trpělivost.
pavelpt (2713)|20.1.2005 18:03
To netuším, nemám prodejnu.

Já mám Kiss 500 už asi 2 roky s HDD je to 508, ale teď už se toho dělá určitě spousta.Vytáhneš-li dráty ven, máš zásuvný modul.HDD nemusí být nutně uvnitř.Ten HDD jsem tam dodělal sám (zdroj ze starého PC i s dráty),firmware se flashne z verze, která HDD má.

Samozřejmě nesmíš hledat mezi těmi, na které je reklama v televizi. :-D
distortion (76)|26.1.2005 19:43
pavel hele nemas nekde ten navod tak dat disk do toho dremboxu?
blueant (820)|27.1.2005 09:23
[quote=distortion]pavel hele nemas nekde ten navod tak dat disk do toho dremboxu?[/quote]

Ale pavelpt nehovori o dreamboxe ale o DVDprehravaci KISS !
clee (6592)|27.1.2005 10:53
dreambox ma mimochodem taky disk ovsem jak je to s montazema demontazema a flashovanim to netusim, ale doma mam nekde odkaz na dreambox forum, vecer hodim
pavelpt (2713)|27.1.2005 11:33
Spousta lidí si do Dremboxu disk dodělávala to vím, diskuze je o tom na CS Satelit foru.

http://satellite.center.sk/forumdisplay.php?s=&forumid=32
blueant (820)|27.1.2005 12:26
DM 7000 - ano - tam nieje ziadny problem dat hdd - ma vyvedene konektory takze staci pripojit a namountovat a je to. - ALE ak to robis svojpomocne tak ti pada zaruka. - ale niektore firmy ti to namontuju.