Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problemy s VirtualVCR a PowerVCRII

Milanh (0)|16.4.2004 12:17
Zdravim. Potrebuju pomoct pri zachytavani videa z TV karty. Pouzim programy PowerVCR II a VirtualVCR. U kazdeho z nich mam problem.

PowerVCR - Vytvoril jsem si vlastni profil z VIDEO CD, abych mel FPS 25.000 a nastavil jsem vystupni format na Mpeg 1, abych to potom otevrel ve VirtualDubu. Mpeg 2 mi virtualdub odmita nacist. A jelikoz nahravam dlouhe hodiny z TV tak je vysledny soubor moc velky tak ho chci pres virtualdub prevest do avi a pouzit kompresi. A zde nastava problem. Po prevedeni se mi rozjede zvuk a obraz. Najednou to nesedi a nevim cim to je. Video se vetsinou zkrati oproti originalu, ale to jen jak kdy a pokud ne, tak zvuk stejne postupem casu prestane sedet. Na zacatku ok ale po par 10 sekund uz je to v haji. Poradite mi nekdo cim to je?? Jeslti mam nejak spatne nastaveny virtualdub nebo mam pouzit nejaky jiny program, bud pro nahravani nebo pro kompresi??? Dik.

VirtualVCR - V tomhle programu je vse ok, protoze primo umozneje pouzit kompresi a nemusim to delat pres nejaky jiny program. Ale nemuzu porad sedet u komplu a cekat az budu chtit neco nahravat a nevim jak v tomto programu nastavit, aby se nahravani spustilo v urcitou dobu samo. nevite jak na to??? Nikde v nastaveni jsem to nenasel. Je tam jen moznost jak dlouhou chcete nahravku, ale spustit to stejne musim sam. v PowerVCR se to dela pres hlavni panel, je tam na to primo vlastni mod, ale tady nic. Dik za vsechny rady.
Milanh (0)|17.4.2004 00:15
Cetl jsem si vladuv navod na zachytavani a je dost dobry ale nevim jestli ten problem s tim rozjetim zvuku a video a kompresi resit stejnym zpusobem?? Jinak prosim o radu jak nastavit automaticke spusteni nahravani ve VirtualVCR?? Dik.
Milanh (0)|17.4.2004 19:31
No vladuv navod mi nejak nefunguje. Kdyz nactu vysledne video do virtualdubu a vytahnu si jen zvuk a video pak komprimuju zvlast, tak ma komprimovane video stejnou delku jako vytazeny zvuk z originalu, ale nesedi. Takze nevim, jak pomoci toho jakehosi programu upravovat delku zvukove stopy. Kdyz maji stejnou delku, tak to snad ani nejde urcit. Nevim. Ale kdyby byl nekdo tak moc hodny a poradil mi. Vidim ze bud jsou tady uplne neochotni lidi nebo si to ctou jen takovi neznalci jako ja. Plz najde se nekdo kdo ma zkusenosti a uz si prosel problemama, ktery ted resim. Potrebuju je vychytat nez bude MS v hokeji a sam na to asi neprijdu. Nejlip odpoved na obe otazky v prvnim prispevku. Dekuju za pomoc. :)
StD (8612)|17.4.2004 19:45
VitualVCR jsem zkoušel a následky popsal kdesi ve Starém fóru (rozhozená synchronisace zvuku s obrazem už při sledování TV --> nakopnuté DirectShow filtry --> šel následně ihned ze stroje). U mne nefungoval OK, ač se tváří velice UserFriendly. Servus! :-((
clee (6592)|17.4.2004 19:56
me rozhazoval obraz/zvuk jen pri dropech, jinak bez problemu (PV-951, winxp, DV codec)
StD (8612)|17.4.2004 20:00
Clee, jde o to, co je "tam jiného" - u mne se to nemělo rádo s DVDplayery ATI/Cinemaster (tj. Morgan Stream Switcher) a PwrDVD (Cyberlink Audio Switcher) a k tomu TVkarta PCTV Pro... Ideální kombinace, nemám pravdu??
Milanh (0)|17.4.2004 20:15
StD: Takze mi nedokazes rict, proc se mi ten zvuk rozchazi s obrazem pri kompresi pres virtualdub???
A to stary forum jsem nenasel. :(

Poradte mi prosim nekdo. Nebo nejaky jiny program, ktery umi zachytavat bez problemu a jde u nej nastavit casovani, kdy zacit nahravat a nejlip i komprese.
StD (8612)|18.4.2004 06:22
Já zachytávám přes VCR vestavěný do PCTV Vision, tam je programování naprosto stejné, jako u běžného videa a funguje to OK, dokonce si to umí poradit i se soubory většími než 4 GB pod FAT32 a následné přehrávání i zpracování je naprosto plynulé... Jiné prográmky jsem nezkoušel, budou muset poradit jiní. Myslím ale, že VirtualDub není primárně pro zachytávání určen. Servus!
Skala (2)|19.4.2004 07:26
Měl jsem úplně stejný problém. Koukni se ve PowerVCR v nastavení, jakej tam máš nastaven FPS. Defaultně je přednastaveno 25. Pokud se pak ve virtualdubu podíváš na FPS, zjistíš pravděpodobně menší číslo než 25. Já mám slabší PC (PIII 667 MHz, TNT2 M64, ...). Rozhozenou synchronizaci jsem vyřešil postupným snížováním FPS a skončil jsem na 19. Při 19 FPS mě to zachytává už spolehlivě a opravdu 19 FPS. Zachytávám do MPG1 Normal Quality, na víc se nezmůžu :-).
Milanh (0)|19.4.2004 07:57
A jak mam v tom PowerVCR snizit FPS??? ja si umim nastavit FPS jen kdyz kliknu na nejaky profil co uz existuje a dam NEW a tim prevezmu FPS z toho predesliho a jen si donastavim jiny vecy. Ale manualne to nastavit nejde ne?? Jestli jo tak napis prosim kde a jak... Dik.

Pokud se najde nekdo kdo ma jiny reseni tak mu taky budu moc vdecny.
Skala (2)|19.4.2004 14:23
:OO A sorry, splet jsem si názvy aplikací. Zaměnil jsem PowerVCR za WinfastPWR (dodávaným k TV kartám Leadtek). Omlouvám se za zmatení, ale ten problém se synchronizací byl úplně stejnej jako můj. Spožďování videa (nebo zvuku) nebylo navíc lineární, ale úplně náhodné. To je pravděpodobně způsobeno aktuálním zatížením CPU.
Napiš konfiguraci tvého PC a to nenapoví jen mě, ale i ostatním "bednám", kteří mají určitě větší zkušenosti než já a mohou i lépe poradit. :-)
Milanh (0)|19.4.2004 14:54
No mam Athlon XP 1800+, 512 MB DDR 333MHz, GeForce MX 440 64 MB. No snad mi to nekdo pomuze vyresti. Je to na prd. Jedina chyba, kterou jsem zjistil az po 14 dnes, co v klidu nahravam. Az ted jsem to komprimoval a je to v haji. :(
Paulb (2)|26.4.2004 08:33
Spouštění VirtualVCR v dávkovém režimu je popsán zde:http://virtualvcr.sourceforge.net/html/virtualvcr/timed.php
rando (14)|12.5.2004 14:36
neviem si poradiť s týmito dvoma vecičkami asi pre toto:
:-(((

[color=darkblue]VirtualVCR[/color] - pohodička, len ma mrzí, že po spustení programu musím vždy nascanovať všetky stanice z kábla, pretože od minulajška ich nepozná. A tiež frajer hlási, že nascanoval až po kanál 363 a pritom skončil pri 274. 9-)



[color=darkblue]iuVCR[/color] - pohodička, akurát že od istého času keď spustím capture, chlap mi zahlási, že nastavenia kodeku, príp. stream mu nedovoľujú nahrávať. Skúšal som všetky kombinácie nastavení kodekov a niiic.

vopred ďakujem za help