Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr TV nechápu

Benobi (34)|19.10.2009 19:47
Dobrý den,
chci si koupit TV a delší dobu jsem měl vybranou tuto tv: http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-Samsung-LE40B554.html
říkám si, že je dobrá. Málo žere, rozličení ok, mpeg4 pro budoucnost taky.

Ale před pár dny jsem narazil na tuto plazmu: http://www.datart.cz/katalog/Plazmova-televize-Samsung-PS50B450.html
a to mě dostalo, protože jsem myslel, že to jsou staré plazmy co žerou nějakých 450w a jen se doprodávají staré kusy, ale ouha má žrát jen

Mám pár dotazů.
Jakou tv byste si vzali vy?
Jaká je dle vás lepší, protože co já jsem před pár roky sledoval stav televizí, tak se říkalo že plazmy jsou lepší. Tak nechápu jak může LCD a Plazma skoro stejných parametrů stát stejně?
Jo a jde k těmto Tv normálně připojit parabolu a chytat na ni satelitní Tv z nějaké té třeba Czech link karty, bo tyto tv mají DVB-C slot?

Díky moc za odpovědi
kodym (41)|19.10.2009 20:34
k otázke príjmu satelitných staníc na LCD(Plazmách)SAMSUNG .Ten slot je tam na dvbt-terestriálne digitálne vysielanie,ak by ho v budúcnosti chcel prevádzkovateľ spoplatniť.N a to ,aby si mohol prijímať digitálne vysielanie zo satelitu priamo v LCD ,potrebuješ mať zabudovaný dvb-s tuner,ktorý majú LCD značky Loewe a zdá sa mi ,že aj Metz.Tieto LCD sú ale v inej cenovej hladine.
jungler (6)|20.10.2009 08:39
benobi: Hele ja nechci nejak prudit, ale mam pocit, ze jsi poslal linky na 2 uplne stejny televize :-D obe LCD akorat z ruznejch obchodu a v jinym barevnym provedeni. BTW tu B554 si ted chci kupovat taky. Přijde mi za ty prachy hodně dobrej poměr cena/výkon :)
Benobi (34)|20.10.2009 16:28
junger: díky moc, já to blbě postnul

zde je ta druhá TV - ta plazma: http://www.datart.cz/katalog/Plazmova-televize-Samsung-PS50B450.html
Benobi (34)|21.10.2009 13:28
nikdo mi nepomůžete?
tinkywinky (3)|22.10.2009 22:35
Nevím jestli Ti pomůžu, ale napíšu svoji zkušenost. Objednal jsem si SAMSUNG PS50B550 - obraz nádhera, ale .... něco v televizi příšerně bzučelo, jako když bzučí trafo. Při tmavých scénách méně, ve světlých scénách více. Ten zvuk mě příšerně vytáčel, na vzdálenost 4 metrů od TV při ztlumeném zvuku hrozný. Volal jsem servis Samsungu, tam mi řekli že, TV můžou proměřit, do určité hladiny je takový zvuk normální, že to patří k plazma technologii a že to není první kousek ... Tak jsem TV vrátil a vzal SAMSUNG LE46B650. Úhlopříčka sice o 10 cm menší, ale žádný bzučení se nekoná a obraz taky luxusní.
Tolik moje zkušenost s 50 plazmou od SAMSUNGU ... :) Už bych do ní nešel, když plazmu tak asi opavdu jen PANASONIC....
petrpan (65)|23.10.2009 20:24
Takze dneska jsem byl v Showroomu Sony v Polusu Bratislava, protoze vybiram novou TV. A doposud jsem byl zastancem plazmy. Schvalne jsem si nahral na DVD nejake porady z TV (UPC kabel analog - hokej, fotbal, F1, a pod.). Predtim jsem s tim DVD byl v Showroomu Panasonic kde jsem si to nechal zobrazit na 46G10 a dost jsem byl zhrozeny jak to vypadalo, protoze obraz byl lepsi i na lonske X8. Byly tam takove jako pruhy, ale mozna to bylo zpusobene propojenim, protoze BR prehravac byl pres prepinace do vice TV.
Takze jsem byl velmi mile prekvapeny kvalitou zobrazeni Sony 52"Z5500 (46 nemeli vystavenou) - DVD prehraval Playstation3. Fakt celkem pekny obraz, uplne jina kava nez ten G10. A kdyz sem si pak nechal pustit BBC Plannet Earth 720p tak to byla primo krasa. Fakt me toto LCD prekvapilo a dost zamichalo mym nazorem na LCD. Prodavac rikal ze na W5500 by to melo byt podobne (ale taky mi tvrdil ze ma 10bit barvy ;-) takze necvim jestli mi verit). Meli tam ten ale W5E ale k nemu meli pripojeny BR prehravac, ktery neprecetl to DVD s vypalenymi TV programami. Takze jsem nemel sanci porovnat.
Pak jsem jeste zasel do Showroomu Samsungu (tamtez) a nechal si pustit stejny zaznam na
PS50B450 a LCD LE46B621 a obraz na obou byl dost podobny (urcite lepsi nez G10), ale na Z5500 to nemelo.
Takze mam v plany se jeste podivat na nejake LCD Philips a jeste dam sanci G10/15 nekde kde je prehravac primo napojeny na TV. Ale mozne je ze tomu dobremu obrazu pomohla i ta Playstation 3. Ale zatim jsem fakt nalomeny na toho Z sonaka.
mph1 (689)|23.10.2009 21:44
[quote=petrpan;245396]...Byly tam takove jako pruhy, ale mozna to bylo zpusobene propojenim, protoze BR prehravac byl pres prepinace do vice TV...[/quote]Takze sis odpovedel sam. Pokud chces porovnavat TV, musis jim zajistit STEJNY zdroj, stejny signal. Jinak porovnavas prehravace a zpusob pripojeni. Predpokladam, ze kdyz tam bylo neco pres prepinace, tak to asi nebylo HDMI, narozdil od toho SONY a PS3... hrusky s jabkama.

Chces-li porovnavat, vem sve DVD, svuj DVD prehravac, svuj kabel HDMI a obejdi si to. Nic jineho nema cenu.
Honzanec (21)|24.10.2009 19:29
Petrpan:na Sony W5500 a Z5500 jsem slyšel jenom chválu,ale ještě si je půjdu prohlédnout do sonycentra na živé dig.TV vysílání.Taky uvažuji o nových modelech sony W nebo Z 5800,které mají satelitní přijímač a myslím,že obraz na skylinku bude super
jarino1978 (8045)|24.10.2009 21:47
[quote=mph1;245407]Predpokladam, ze kdyz tam bylo neco pres prepinace, tak to asi nebylo HDMI, narozdil od toho SONY a PS3... hrusky s jabkama..[/quote]

rád by som vedel, odkiaľ si na toto prišiel ?
Silver (35)|25.10.2009 09:16
to Benobi

cau taky planuji koupit novou TV a neco jsem uz na forech prolezl a rad ti napisu me postrehy

plazma vs. LCD je presne v tom co chces na ty TV kukat. tedy nasledne :

plazma : full hd filmy (blue ray, mkv, bd), hd vysilani satelit, kabelovka, DVD (pokud prehravac umoznuje upscaling) a to vse nejlepe pres hdmi kabel - plazma zde vyhrava diky ostrosti, barvam, jasu, cene. pak se spojenim Popcorn hours mas proste doma sve kino

LCD - klasicka TV, kabelovka, DVD proste takove nenarocne a kazdodeni se divani na TV. at narves do LCD jakykoliv signal pres jakykoliv prenosove medium (scart, composite video, antena, hdmi) - LCD si s tim vzdy poradi

spotreba TV - pokud planujes sledovat tv kazdy den a tato tv pojede temer cely den (dopoledne se kuka manzelka kdyz se stara o deti, odpoledne zase ty) a pokud hledite na spotrebu energie, tak vyhrava LCD. Pokud se clovek diva na filmy a to trebas jen vecer kdyz je cas a vychutnava si to, spotreba neni problem, plazmy maji prumernou spotrebu od 100 - 200W dle narocnosti filmu na tmave ci svetle sceny

FULL HD vs. HD ready - pokud planujes v budoucnu sledovat hlavne HD filmy tak jedine full hd no a pokud jedes hlavne tv programy a obcas nejaky to DVD tak je to jedno a cenove je vyhodnejsi hd ready

obecne plati ze levnejsi plazma je podobne kvalitni jak drazsi lcd

a taky si davej bacha na to co ti predvadi v prodejnach ruzne TV, nebot prodavaci na to serou, vetsinou maji signal do TV hozeny pres composite video (pricemz se chlubi ze tam jede nejaka super HD vysilani), veskere televize maji tovarni nastaveni - tak to teprve proste kroutis hlavou a rikas si jak je mozne ze drazsi plazma ma horsi obraz nez levnejsi lcd a ze LG ma lepsi cernou nez panasonic atd atd. navic prodejna je celkem huste nasvicena a nemas idealni podminky na pozorovani obrazu - doma v klidu to uz bude zase o necem jinam

v tomto pripade je asi nejlepsi obchazet prodejny a showroomy s vlastnim prehravacem co umi hd filmy prehrat, hdmi kabelem a nejakym ukazkovym hd filmem, strkat to do tvych favoritnich tv a jeste si pohravat s nastavenim obrazu - teprve tak poznas co je lepsi.

ja osobne preferuji plazmu a rozhoduji se mezi panasonic S10 a G10 42"
Heartwork (2358)|25.10.2009 10:20
[quote=Silver;245512]
plazma : full hd filmy (blue ray, mkv, bd), hd vysilani satelit, kabelovka, DVD (pokud prehravac umoznuje upscaling) a to vse nejlepe pres hdmi kabel - plazma zde vyhrava diky ostrosti, barvam, jasu, cene. pak se spojenim Popcorn hours mas proste doma sve kino

LCD - klasicka TV, kabelovka, DVD proste takove nenarocne a kazdodeni se divani na TV. at narves do LCD jakykoliv signal pres jakykoliv prenosove medium (scart, composite video, antena, hdmi) - LCD si s tim vzdy poradi[/quote]

Pokud by neměla být tvá úvaha tolik scestná, musel bys to napsat přesně obráceně - jinak je to ovšem všechno o dost, ale o dost komplikovanější. :)

btw. bez kvalitního zdroje / příjmu chceš-li, bude mít shit obraz plazma i LCDčko - kde není, ani čert nebere.
milk (16)|25.10.2009 11:42
Co máš ztoho taky nechápu nikdo tu nevlastní LG všichni jen pana nebo sama takže jdu do pama
fat01 (114)|26.10.2009 13:01
[quote=Silver;245512]to Benobi


plazma : full hd filmy (blue ray, mkv, bd), hd vysilani satelit, kabelovka, DVD (pokud prehravac umoznuje upscaling) a to vse nejlepe pres hdmi kabel - plazma zde vyhrava diky ostrosti, barvam, jasu, cene. pak se spojenim Popcorn hours mas proste doma sve kino

LCD - klasicka TV, kabelovka, DVD proste takove nenarocne a kazdodeni se divani na TV. at narves do LCD jakykoliv signal pres jakykoliv prenosove medium (scart, composite video, antena, hdmi) - LCD si s tim vzdy poradi

[/quote]

:-I:D Trochu jednostranný názor ne ?
Silver (35)|26.10.2009 13:33
ale myslim si ze podani TV vysilani (analog, HD) bude lepsi na LCD nez na plazme (cenova hladina do 25k) a taktez pro celodenni provoz TV je vyhodnejsi LCD (pro ty kteri pouzivaji tv taktez jako zvukove pozadi kdyz doma zrovne neco delaji). ale ano hlavne bude zalezet jak komu se obraz na dane TV vice libi
mph1 (689)|26.10.2009 14:50
[quote=Silver;245671]ale myslim si ze podani TV vysilani (analog, HD) bude lepsi na LCD nez na plazme (cenova hladina do 25k)[/quote]V tomto nazoru jsi, myslim, osamocen. Naopak na bezne TV vysilani byva levna plazma (do 25tis, ale i do 15tis) lepsi nez levne LCD (do 25 tis).
vivid.sk (11472)|26.10.2009 14:51
ale myslim si ze podani TV vysilani (analog, HD) bude lepsi na LCD nez na plazme
prave naopak. Na bezny signal (analog, a iny menej kvalitny signal) je urcite lepsia plazma. HD vysielanie vyzera velmi dobre tak na plazme ako na LCD.


updated: no vidim, ze ma niekto v odpovedi predbehol :)
theo2 (119)|26.10.2009 20:50
Pánečku a já plánuju plazmu právě kvůli tomu, že 90% bude analog.TV vysílání a DVD
Teď abych začínal znovu
motorex (37)|27.10.2009 09:51
[quote=theo2;245716]Pánečku a já plánuju plazmu právě kvůli tomu, že 90% bude analog.TV vysílání a DVD
Teď abych začínal znovu[/quote]

No a plánuješ to opravdu dobře, vždyť ti to tady vivid.sk a mph1 vysvětlují a mají pravdu, LCD je pěkný tak na FullHD zdroj
poldaax (4)|29.10.2009 17:36
Ahoj. Možná že mě vypískáte, protože se to tu řeší skoro pořád ale stále se nemůžu rozhodnou, tak mě třeba někdo trochu pošťouchne ke konečnému rozhodnutí.

Po přečtení různých diskuzí jsem si určil dva modely tv mezi kteréma se rozhoduju.

LCD Samsung LE40B650 a PLASMA Panasonic TX42G10E :)

Byl jsem asi ve třech obchodech a porovnával jsem je mezi sebou.
U LCD se mi obraz líbí hodně ale nevím jestli je nastavením ale zdá se mi obraz až nepřirozeně černý. Byla na tv zrovna puštěna nějaká ženská která cvičila aerobic a měla na většině tv tmavě hnědé vlasy. Akorát u tohoto samsungu b650 byly vlasy úplně černé...prodejce mi říkal že byl použit zatím nejčernější panel a že se mu ten obraz zdá taky dost nepřirozený.

U Plazmy Pana G10E to bylo v každém krámě úplně jinak, ale v jednom kde nebylo takové osvětlení, a nejspíš to měly lépe poštelovaný se mi obraz moc líbil.

Jde mi také o to že můžu mít výrobky od Panasonicu za velmi dobré ceny. Takže mě ta plasma která stojí běžně 26000 vyjde na 20000.

Přítelkyně bude za týden nastupovat na mateřskou a tv ikdyž na ní zrovna nekouká používá jako kulisu, takže je možné že tam poběží od rána do večera jeden program. Bojím se aby se na plasmě nevypálilo logo programu. Spotřeba by snad měla být už podobná takže to neřeším.
Co řeším je co je lepší pro děti...? A v obýváku je v podstatě pořád rozsvíceno nebo vytažené žaluzie. Tak nevím jestli se moc nebude odrážet od plasmy světlo.

Mám HD satelitní reciever, takže signál bude povětšinou v HD rozlišení.
Já velmi rád koukám na sport..takže Eurosport HD tam poběží dost často.
Hry nehraju.

Tak......a teď babo raď :)...(ne opravdu potřebuju poradit...začínám být už trochu zoufalej že přemýšlým o ententýky dva špalíky...)

Díky
poldaax
911 (260)|29.10.2009 19:23
Jaký babo raď,je to jasný jak facka Pan G10,měl jsem ji a je to dobrá volba,navíc za dvacku není co řešit.
vivid.sk (11472)|29.10.2009 20:33
ale zdá se mi obraz až nepřirozeně černý.

Rozhodnutie ktoru TV vybrat ponecham na tebe, ale skusim aspon objasnit to, co pises.
Samsung (a aj ini vyrobcovia) maju default rezim pri prezentacii v obchode "dynamic". Pri tomto presete je nastavena uroven cierna na nizku, takisto je zapnuty "dynamicky kontrast" a dalsie vtakoviny. V konecnom dosledku sa moze javit obraz efektne - svetle sceny svietia a tmave su uplne cierne. No pokial sa na to chce clovek doma pozerat, je nutne tieto nastavenia pomenit a v idealnom pripade nastavit aj sklalibrovane nastavenia pre dany model. Az potom mozes porovnavat tieto rozdiely. Zakladne nastavenia vies pomenit aj v predajni za chvilu, tak je na predajcovi, ci ti vyjde v ustrety.
petrpan (65)|30.10.2009 09:41
Musim rict ze jsem byl doposud rozhodnuty pro plazmu. Chtel jsem G15. Jak jsme psal drive byl jsem v showroomu Panasonicu a tam jsem byl obrazem dost sklamany (testoval jsem nahravky z analog UPC), ale protoze tam meli BD pripojeny do prepinace a rozvedene do vice TV, rekl jsem si ze jim dam znovu sanci. Vcera jsem byl v TPD v Bratislave. Tam meli presne muj model 46G15. Na primo tam byl zapojeny UPC kabel digital a SD vysilani teda nic moc. Poustel jsem si i ty nahravky mych zaznamu pres samsung domaci kino (model jsem si nepoznacil), ale podle me mel ten Sony Z5500 (a to byla 52") lepsi obraz. A muzu rict ze kdyz bylo zobrazene jen menu z toho samsunga na G15, tak jsem videl blikani (pripojeno pres HDMI). Asi jsem zmlsany tim ze mam uz 8 roku 100Hz TV.
Co mi taky dost vadilo, byl odraz kvuli dvojitem sklu. stacila mala odchylka od primeho sledovani a bylo to dost videt pri zobrazeni svetla na tmavem. Mam pocit ze tam ten model ma vzdalenost pres 2 cm mezi skly. Pry jen Samsung 850 nema dvojite sklo. Prodejce mi tvrdil, ze mel doma V10 a odpalil ji pres PS3 (uz pry meli 3 takove pripady). A ze ji vymenil za ten Samsung PS850 a je velmi spokojeny. Trafo je hlucne, to potvrdil, ale ze obraz je lepsi, hlavne ve dne. A nema 2 skla.
Jinak tam meli i nove LCD LED Sharpy rady 600 i 700, a SD obraz z UPC kabel digital nebyl zrovna to co bych nazval hezkym. G15 byla o kousek koukatelnejsi (a to sharp byly max uhlopricka 40").
Takze se chystam vzit muj DVD prehravac a skusit to obejit jeste jednou (i sony abych vyloucil ze za pekny obraz muze upscalling PS3). Doufam ze me nechaji to vsude pripojit. Skusim asi i SCART pripojeni, abych videl nejhorsi obraz. Skoda jen ze v Showroomu Sony nemaji UPC, maji tam jen magio.
Jinak procetl jsem fora z avforum pro Z5500 (vesmes chvali, jedine ze homogenita podsviceni byva nekdy zla) i pro G10 (taky si to majitele chvali, i SD obraz - ale vetsina ho ma ze satelitu, ale moje osobni zkusenost je fakt jina).
Opravdu jsem byl doposud zaryty plazmista (teoretik ;-) ), ale ted fakt nevim. Kdybych si ja blazen nekoupil stojan na Plazmu/LCD
http://www.sanus.com/us/en/products/...lat-panel/PFFP,
ktery mi uz poskladany zavazi v chodbe, tak bych mozna prestal hledat a s mym 32" sony trinitronem jeste chvili vydrzim.
Jinak pokud nekdo chce Ambilight ke svemu TV, toto je hezke reseni:
http://www.avforums.com/forums/lcd-t...l#post10098793
A prodava to i ikea u nas za 59,90 Eur
vivid.sk (11472)|30.10.2009 09:47
...kdyz bylo zobrazene jen menu z toho samsunga na G15, tak jsem videl blikani

Ale s tymto si nepomozes, pretoze KAZDA plazma blika.
Benobi (34)|31.10.2009 20:16
nu díky za vše, tak jsem se rozhodl pro tu plazmu

spotřeba je dobrá a rozhodně upřednostním 127cm před 101 za stejnou cenu
doma se díváme na TV jen od zpráv po konec večerního filmu + běží o víkendu jako kulisa, takže 240w je ok - bo teď mám místo TV počítač s monitorem a to mi žere ještě víc ;-)
vivid.sk (11472)|31.10.2009 22:10
TV počítač s monitorem a to mi žere ještě víc ;-)

to jedine ze by si mal stary 21" CRT monitor, ktory mal 30 kil. Ten naozaj zral dost. V opacnom pripade ale urcite nie.
Hmm (1739)|1.11.2009 08:39
[quote=vivid.sk;246427]TV počítač s monitorem a to mi žere ještě víc ;-)

to jedine ze by si mal stary 21" CRT monitor, ktory mal 30 kil. Ten naozaj zral dost. V opacnom pripade ale urcite nie.[/quote]No pokud má 24´monitor, pořádnou grafárnu a začne pařit Stalkera ..... :-) Ale i pro HD filmy bude grafárna do jisté míry vytížená, takže se žravým typem to není nereálné.
vivid.sk (11472)|1.11.2009 10:11
Ale i pro HD filmy bude grafárna do jisté míry vytížená

Moj PC:
- idle 83W
- Prehravanie SD MPEG2 zdroja DXVA - 85-87W
- Prehravanie HD zdroja DXVA - ~100W

Grafika Nvidia 9500 GT. (ano, nie je to na hry, ale len na HW akceleraciu HD/SD materialu)

S onboard grafikou mal PC prikon ~65W.

Takze PC prehravajuci HD film + "moj monitor" (pod ciarou) spapa spolu 200-230W.
1hroch (865)|1.11.2009 21:31
vivid.sk -Benobi: Zprovoznil jsem nove PC, trosku pretaktoval
MB: Asus P5Q3
CPU: Q9400 2,66@3,38 GHz
RAM 4 GB: 1333@1402 MHz
GFX 260 (Point of View): GPU 633@690 MHz, Shader 1404@1530 MHz, Mem 1100@1250 MHz
FDD, DVD-RW, 5 HDD
Samotna bedna
Idle: 120 W
Furmark: 330 W
K tomu: vodni chlazeni 25 W, Monitor Samtron 96P cca 90 W
vivid.sk (11472)|1.11.2009 21:45
1hroch> to je pekne :)
Este nejaky AVR k tomu a hned mas 1/2 kw. Ta spickova grafika si zozerie svoje :)
1hroch (865)|1.11.2009 22:12
No neni to az tak spickova grafika, ale kdyz chces odzkouset novejsi pajdulaky, tak je to takovy kompromis - za relativne malo penez docela dost muziky.
Bez pretaktovani Idle: 105 - 110 W. Grafika se podtaktuje ve 2D (v OC) na: GPU - 300 MHz, Shader - 600 MHz, Mem - 100 MHz.
Mozna jeste dodatek XP Pro SP3 32 bit
vivid.sk - sakra, co je AVR, ted se mi to nevybavuje?
vivid.sk (11472)|2.11.2009 13:01
hroch> Audio-Video Receiver (teda multikanalovy zosilnovac + FM tuner).
1hroch (865)|2.11.2009 13:49
vivid.sk - dik, dneska po ranu bez problemu vzpomnel, vcera jsem byl nejaky vypatlany....
Hmm (1739)|2.11.2009 14:32
[quote=1hroch;246643]vivid.sk - dik, dneska po ranu bez problemu vzpomnel, vcera jsem byl nejaky vypatlany....[/quote]
Nechtěls říci vypitý? :-)
mph1 (689)|2.11.2009 19:41
[quote=vivid.sk;246563]...Este nejaky AVR k tomu a hned mas 1/2 kw...[/quote]Muj AVR ma 1/2 kW i bez toho PC ;)
1hroch (865)|2.11.2009 20:16
Hmm: Ze by az tak? V mem veku si mohu obcasny vypadek dovolit - ne? Uz mam preplneny HDD. Ty vselijake zkratky mi delaly problemy odjakziva. Nehlede na to, ze stejny shluk pismen v jinem oboru znamena uplne neco jineho.
mph1: To je deklarovany max. prikon od vyrobce nebo realny?
mph1 (689)|2.11.2009 21:50
[quote=1hroch;246688]mph1: To je deklarovany max. prikon od vyrobce nebo realny?[/quote]Deklarovany maximalni prikon.

Dalsi hodnoty: Output power 7x 140W (6 Ohm, 1kHz, 1ch, udaje pro Evropu), dale pro USA (5,5 A/120V): 90W per channel, 8 Ohm, 2ch, 20Hz-20kHz pri 0.08% THD. Tj. 180 W continuous power, podelim ucinnosti 50% a jsem na 360W plus cca 100W si to vezme jen tim, ze to zapnu ;)

Realnou spotrebu jsem nemeril, ale vzhledem k tomu trafu a tomu, jak hreje, nemam duvod tem cislum neverit. Takze tech 550 W max tam nekde opravdu bude.

Rozhodne je to o necem jinem, nez AVR 7x 130W pri max. spotrebe 240W :D
vivid.sk (11472)|2.11.2009 21:55
mph1> 7x140W ? ani vo sne :)

Sice onkyo patri medzi serioznejsich vyrobcov v tomto smere, ale tie hodnoty su napriek tomu prehnane (ale vzdy lepsie ako denon, alebo yamaha, ktori napisu prikon 300-400W a v manuale 7x140W :D)

Moj AVR ma prikon 65W pri Pure Direct (a to mam vyssi model onkya ako ty).
Btw skus ho "vytocit" na 80% a sleduj wattmeter a uvidis pri akej hodnote vypne. (ak sa nebojis o svoje repro). Odporucam skusat cez den, ked su susedia v praci.
jarino1978 (8045)|2.11.2009 22:16
[quote=mph1;246683]Muj AVR ma 1/2 kW i bez toho PC ;)[/quote]

- hmmm... aj v reále, alebo len na papiery ?

[quote=mph1;246723]Deklarovany maximalni prikon.
Realnou spotrebu jsem nemeril, ale vzhledem k tomu trafu a tomu, jak hreje, nemam duvod tem cislum neverit. Takze tech 550 W max tam nekde opravdu bude.[/quote]

- takže ak máš max. príkon 550W a je to 7.1 receiver, tak potom reálny výkon na 1 kanál = 550W / 7 = cca 78W . No a keďže reálna účinnosť zosilovacích prvkov nikdy nie je 100 %, tak sa dostávame v reále na 70W / kanál...
- to zďaleka nezodpovedá papieru, ktorý znesie všetko !
- !!! Súčet výkonov všetkých kanálov NIKDY nemôže byť vyšší, ako celkový príkon. Fyzika tu funguje statočne !!!!

Podľa správnosti by sa mal skutočný výkon počítať ako priemerný stálý výkon v spektre od 20Hz do 20 kHz, samozrejme pri záťaži 8 ohm., podmienka THD menej, ako 0,07 % je hádam samozrejmá...

[quote=vivid.sk;246725]mph1> 7x140W ? ani vo sne :)
Moj AVR ma prikon 65W pri Pure Direct (a to mam vyssi model onkya ako ty).
[/quote]

S týmto sa dá jednoznačne len súhlasiť !
mph1 (689)|2.11.2009 22:24
[quote=vivid.sk;246725]mph1> 7x140W ? ani vo sne :)[/quote]Sice nevim, v cem mi oponujes, kdyz piseme oba to same (cetl jsi to ode mne cele? 140W pri 1 kHz, 1ch atd?).

Jinak jeste o stupen starsi Onkyo nez mam, SR606, zmerili tady:
http://hometheatermag.com/receivers/808onk/index3.html

Tem 550W max prikon nemam duvod neverit. Samozrejme, ze nikdy nebudu poslouchat s takovym vykonem/prikonem, ale realne cislo to asi je.

Doufam, ze si tu nekdo neplete prikon a vykon, ja tedy ne a snad jsem to predtim napsal jasne.
1hroch (865)|2.11.2009 22:27
vivid.sk: nemusi zkouset ve dne. Staci misto repro pripojit ohmickou zatez 6 Ohm, na vstup sinusovy generator 1kHz, na vystup osciloskop, vybudit tesne pred limitaci -start - nechat bezet - pripravit si hasici pristroj a cekat.......
mph1 (689)|2.11.2009 22:31
[quote=jarino1978;246734]Podľa správnosti by sa mal skutočný výkon počítať ako priemerný stálý výkon v spektre od 20Hz do 20 kHz, samozrejme pri záťaži 8 ohm., podmienka THD menej, ako 0,07 % je hádam samozrejmá...[/quote]
Tak schvalne, co jsem asi myslel timhle?
[quote=mph1;246723]...90W per channel, 8 Ohm, 2ch, 20Hz-20kHz pri 0.08% THD. Tj. 180 W continuous power, podelim ucinnosti 50% a jsem na 360W plus cca 100W si to vezme jen tim, ze to zapnu ;)[/quote]
vivid.sk (11472)|2.11.2009 22:33
mph1> ja som sa len pousmial nad tymi udajmi, kedze nikto doma 1khz signal nepocuva. (inak na to, co si napisal nijako nenamietam)

Staci si pustit nejaku basovu skladbu, ktora zahybe menicmi a sledovat wattmeter. Nad 300W (prikonu) sa nedostanes a AVR vypne.
mph1 (689)|2.11.2009 22:35
[quote=vivid.sk;246725]Moj AVR ma prikon 65W pri Pure Direct (a to mam vyssi model onkya ako ty)[/quote]Pri Pure Direct nemuzes dosahnout max prikonu, protoze jsou vypnute "zbytecne" obvody. A asi tu nikdo neveri, ze ten "usetreny" proud AVR posle do repraku.

Maximalni prikon je cislo pro zasuvky, jistice a penezenku ("vic nez tolik platit nebudu"). Ani jeden muj predchozi radek ani jen nenaznacoval, ze si o tom cisle myslim cokoliv jineho.
vivid.sk (11472)|2.11.2009 22:38
V pure direct su vypnute obvody, ktore spracuvaju video signaly.
Pokial si zapnem "stereo" rezim (teda je zapnuty video processing), tak prikon stupne len minimalne (5-10W) a to bez ohladu na to, ako tocim s kolieskom "volume"
mph1 (689)|2.11.2009 22:38
[quote=vivid.sk;246742]mph1> ja som sa len pousmial nad tymi udajmi, kedze nikto doma 1khz signal nepocuva. (inak na to, co si napisal nijako nenamietam)[/quote]Jo, to ja chapu. Proto jsem tam uvedl vsechno, mj. take proto, aby bylo videt, jak je vyrobce sdilny pro USA (jsou tam jeste dalsi vykony pro 6 Ohm a jina THD atd), a pro Evropu (7x 140W, 1 kHz, IEC - smytec :D).
jarino1978 (8045)|2.11.2009 23:22
[quote=mph1;246741]Tak schvalne, co jsem asi myslel timhle?[/quote]

- veď to, čo si aj napísal, že ?
miro333 (716)|3.11.2009 05:40
prečo delíte PRÍKON počtom kanálov??? tých 140W je výkon jedného kanálu a ak by receiver nakonfiguroval napr. na stereo, reálne by tých 140 W z aktívnych kanálov dostal. ďalej aj pri konfigurácii 7.1 sa zrejme nevyskytne situácia, že by šiel do každého kanálu v jednom okamihu plný signál. keby sa urobil graf okamžitého výkonu každého kanála v reálnom čase, čo myslíte, nastala by situácia, kedy by po ich súčte bol v niektorom okamihu dosiahnutý príkon? účinnosť zosilovača, fázové posuvy a podobné faktory spoločné pre každý kanál vynechajme...
mph1 (689)|3.11.2009 20:43
[quote=miro333;246761]prečo delíte PRÍKON počtom kanálov??? tých 140W je výkon jedného kanálu a ak by receiver nakonfiguroval napr. na stereo, reálne by tých 140 W z aktívnych kanálov dostal. ďalej aj pri konfigurácii 7.1 sa zrejme nevyskytne situácia, že by šiel do každého kanálu v jednom okamihu plný signál. keby sa urobil graf okamžitého výkonu každého kanála v reálnom čase, čo myslíte, nastala by situácia, kedy by po ich súčte bol v niektorom okamihu dosiahnutý príkon? účinnosť zosilovača, fázové posuvy a podobné faktory spoločné pre každý kanál vynechajme...[/quote]No, a to prave neni pravda. Tech 140W je vykon jednoho SAMOTNEHO kanalu, ostatni jsou ticho, a navic pri frekvenci 1kHz (to je takove to PIIIP, kdyz v radiu hlasi presny cas, pripadne PIIIIIII...IIIIIIIP u monoskopu). Jakmile pridas druhy kanal nebo jine frekvence, je tenhle udaj k nicemu.
Naproti tomu, pokud mas udaj: Minimal continuous power 90W na kanal, dva kanaly, 20Hz-20kHz, 0,08% THD, pak vis, ze ve stereo konfiguraci z toho dostanes 2x 90W slusneho zvuku. Nad 90W uz poroste zkresleni.

A prikon se deli poctem kanalu proto, ze plati zakon zachovani energie. Pokud AVR bere ze zasuvky 200 W, nemuze udelat 7x 140W ani omylem.

Je pravda, ze v realu nikdy nepujde do vsech kanalu najednou plny signal = plny vykon. Proto jsem dal odkaz na to mereni Onkyo 606, ze ktereho plyne, ze v konfiguraci 5.1 je schopno dat AZ cca 80 W/ch, a v 7.1 AZ cca 70 W/ch. Prostym vypoctem zjistis, ze 7.1 x 70W = 490 W coz pri celkove spotrebe okolo 500W proste neni mozne - nezbyla by energie na zesilovac a ztraty ;).

Souctem okamzitych vykonu vsech kanalu nikdy nemuzes dosahnout prikon, protoze zasilovaci cast ma svou spotrebu (nezanedbatelnou) a ucinnost neni 100% - hodne energie se meni na teplo - to zanedbat proste nelze.
PaJaSoft (827)|3.11.2009 21:26
[quote=mph1;246884]7.1 x 70W = 490 W[/quote]

On i LFE je svym zpusobem kanal... takze mi to 7.1 x 70W => 490W nejak nesmakuje...