Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Asus EEE a spojení DVI s plazmou Panasonic

Honzusko (1)|19.10.2009 15:54
Zdravim,

tak asi po dvouhodinovem procitani fora a hledani relevantni odpovedi pro muj problem jsem se rozhodl zalozit toto vlakno. O co tedy jde. Koupil jsem si TV, plazmu Panasonic. Každopádně, televize má 2x HDMI, nějaký ten scart a žádný VGA výstup. Mám dva notebooky, z nichž ani jeden nedisponuje HDMI, zakoupil jsem však následující "sadu". Notebooky mají VGA výstup, tudíž kabel HDMI - DVI a redukci DVI/VGA. Vše jsem zapojil a nic. Nic bohužel nejen TV, ale také NTB, kdy ani jeden vůbec neukazuje, že by bylo něco připojeno. Zkuste mi tedy prosím poradit co je špatně, zda takováto kombinace vůbec může v reálu fungovat, či kde hledat problém. Jeden z NTB disponuje S-Video, ale nejsem spokojen s kvalitou obrazu, tak jsem doufal, že s výše uvedeným to bude lepší. Uvítám jakékoliv rady a nápady.
Pitomec (10211)|20.10.2009 06:56
[quote=Honzusko;244752]Zdravim,

tak asi po dvouhodinovem procitani fora a hledani relevantni odpovedi pro muj problem jsem se rozhodl zalozit toto vlakno. O co tedy jde. Koupil jsem si TV, plazmu Panasonic. Každopádně, televize má 2x HDMI, nějaký ten scart a žádný VGA výstup. Mám dva notebooky, z nichž ani jeden nedisponuje HDMI, zakoupil jsem však následující "sadu". Notebooky mají VGA výstup, tudíž kabel HDMI - DVI a redukci DVI/VGA. Vše jsem zapojil a nic. Nic bohužel nejen TV, ale také NTB, kdy ani jeden vůbec neukazuje, že by bylo něco připojeno. Zkuste mi tedy prosím poradit co je špatně, zda takováto kombinace vůbec může v reálu fungovat, či kde hledat problém. Jeden z NTB disponuje S-Video, ale nejsem spokojen s kvalitou obrazu, tak jsem doufal, že s výše uvedeným to bude lepší. Uvítám jakékoliv rady a nápady.[/quote]
Nemůžeš konektorovou redukcí převádět signály navzájem, tj. když ti z NB leze analogový VGA, tak z něho neuděláš digitální DVI ani HDMI jenom pomocí konektorů. K tomu bys potřeboval A/D převodník, ale to je snad levnější si koupit jiný NB...