Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Trhana TV na monitoru Samsung 2333HD

mfh (9)|18.10.2009 17:22
Zdravim,

Nevite nahodou nekdo, kde by mohl byt problem, kdyz se mi na
LCD monitoru s pridanou funkci TV trha obraz a zvuk ? Samozrejme, ze jako prvni me napadl spatnej signal, ale to se mi moc nezda, protoze ke stejne antene je pripojena i TV v obyvaku a tam takovej problem neni. Monitor je pripojenej k antene obycejnym 2m stinenym kabelem, TV je starsi, analogova, obraz a zvukk do ni jde pres novej DVD rekorder Sony, kterej je vybavenej DVB-T tunerem.


Jedna se o tenhle monitor
http://www.alza.cz/23-samsung-2333hd-cerny-d121907.htm

Predem diky moc za rady.
MIHI (940)|18.10.2009 17:45
Záleží, co myslíš tím trháním, jestli takové to jemné strobování, že nejdou dobře přečíst např. crawlové titulky, tak to není ani tak chyba jako vlastnost, která plyne z toho, že monitor zobrazuje obraz jinou frekvencí, než je TV signál.
Jestli ti to trhá víc, jako že se ten obraz zasekává nebo kostičkuje, tak to je samozřejmě už otázka příjmu signálu.
PS: Na té stránce Alzy je docela vtipná poznámka, že disponuje výborným dynamickým kontrastem, čímž prý zajistí plynulejší obraz při přehrávání filmů i her:)))
mfh (9)|18.10.2009 17:56
Ono se to vylozene zasekava, vcetne toho kostickovyho efektu, jak uz jsem psal, taky me napadlo, ze by mohla byt chyba v prijmu signalu, ovsem pak mi neni jasny, proc se tyhle problemy neprojevuji i u druhe TV, typ/znacka koax. kabelu a to, ze obraz jde do TV pres DVD rekorder prece nemuze hrat nejakou zsadni roli, nebo se pletu ?

Co se tyce infa na Alze, tak zrovna tahle pasaz se mi taky zdala divna, ale nikoli vtipna, zas tak tehle problematice nerozumim, mam jiny zajmy :) :D
MIHI (940)|18.10.2009 18:01
Tak ale trochu tomu nerozumím, zkus to ještě jednou popsat. Ty máš doma digitální signál? Ale píšeš, že máš analogovou televizi...? A to máš signál z nějakého rozvodu z vaší společné antény nebo kabelovku? Ten signál někde rozdvojuješ?
mph1 (689)|18.10.2009 18:24
[quote=MIHI;244625]Tak ale trochu tomu nerozumím, zkus to ještě jednou popsat. Ty máš doma digitální signál? Ale píšeš, že máš analogovou televizi...? A to máš signál z nějakého rozvodu z vaší společné antény nebo kabelovku? Ten signál někde rozdvojuješ?[/quote]Analogova TV pripojena pres DVB-T Sony. Cemu na tom nerozumis?
mfh (9)|18.10.2009 18:25
Pokusim se to nejak shrnout :) Ja jak proste necemu nerozumim, tak to vetsinou neumim ani poradne popsat :)

Situace se ma nasledovne:

Antena je spolecna pro celej dum o cca 6ti bytech, jak jsou reseny rozvody netusim, asi ve 3 mistnostech je takova zasuvka do ktere se da zapojit koax. kabel (hadam, ze vsechny berou signal z te jedne anteny), v jedne je zapojenej onen monitor a v dalsi je zapojenej DVD rekorder, kterej zaroven slouzi i pro prijem digitalniho signalu, protoze TV nema digitalni tuner (proto jsem psal ze je analogova), TV v obyvaku je pripojena k DVD rekorderu, ze kteryho bere obraz a zvuk tusim pres SCART.
PaJaSoft (827)|19.10.2009 08:27
A o ktery MUX se jedna? Jestli o MUX4 (O2 v Brne), pak to je opravdu vlastnost toho experimentalniho vysilani... nekdy to jede i skoro tyden OK, jindy se na to neda v podstate koukat.

PS: Skakajici titulky nejsou vlastnost, ale blbe nastaveni (dusledek toho, co zminuje predrecnik), ktere jde poresit... vcetne CT4 nebo TA3, ktere maji obcas extremni kadenci...:-)
mfh (9)|19.10.2009 10:16
Tak, pokud souhlasi informace v tomhle clanku, tak je problematickej asi multiplex 2

http://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/dvb-t-v-ceske-republice.html

Nova, Nova cinema, Prima, Prima Cool je v podstate nakoukatelna, treba ct24 je uplne vpohode. Ikdyz se seka i jednicka, ktera by mela byt ve stejnym multiplexu
tovona (15)|20.10.2009 08:57
No nevim, ale myslim si, ze to bude v citlivosti tuneru, jinou má asi 2333 a jinou dvb-t sony!
MIHI (940)|20.10.2009 17:52
Nevím jak u tohoto monitoru, ale snad všechny DVB tunery mají možnost, že ukazují kvalitu a sílu signálu. Tak se podívej někde do menu kde se to ladilo, mělo by to tam asi někde být.
mfh (9)|22.10.2009 09:47
OK, pak teda zkusim tu kvalitu signalu.... Citlivost tuneru me napadla taky, ale zas jsem si myslel, ze dneska uz by nemely byt nejaky zasadni rozdily v kvalite DVB-T tuneru.... No uvidime...
slatored (292)|22.10.2009 11:00
Já jsem "trhání" vyřešil výměnou SCART Kabelu, který neměl pořádný kontakt. JJ
P.S. Zrovna včera.
mfh (9)|23.1.2010 20:37
Tak, vyreseno, samozrejme problem byl naprosto trivialni, tv byla k antene pripojena konektorem samec-samec, takze byla pripojena ve zdirce pro radio namisto v te pro TV... no...